Şimdi Ara

Samsung R560'cılar Kulübü -- Paylaşımlar, Puanlar --- OC skorları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.647
Cevap
4
Favori
212.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet diğer güç konumlarında işlemci ve diğer donanımlar daha az seviyede çalışıyor. bu yüzden o kadar düşük çıkmış

bir de 3dmark06 nın hangi versiyonu bu? ücretsiz olan basic versiyonu mu? versiyonlar arasında puan farkı olur mu?

ramlar ddr3 değil miydi? niye 3dmark06 nın sistem detaylarında ddr2 yazıyor?

zaten hdd davası da canımı sıktı. 320 gb yazıyor 300 gb.
     Samsung R560'cılar Kulübü -- Paylaşımlar, Puanlar --- OC skorları

performans modunda 5704 puan aldı. sanırım arka planda çalışan programların etkisiyle 60 puanlık fark oluştu
    antivirüs,2 download manager,msn vs vs

3DMark Score 5704 3DMarks
    SM 2.0 Score 2397
    SM 3.0 Score 2257
    CPU Score 2055

testi basic versiyonda yaptım,free olan.
    işlemcinin puanı neden bu kadar fark etti acaba? arka plandaki programlar bu kadar çok etkilemiş olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizza -- 30 Eylül 2008; 9:57:44 >

• Son puanımıda paylaşıp bu 3dmark olayını kapatmak istiyorum.Yeni çıkan 178.13 sürücüsüyler performans modundaki puanım (175.x'den yine düşük bi puan):

• şimdi ramler ddr2 mi ddr3 mü?

quote:

Orjinalden alıntı: denizza

ramlar ddr3 değil miydi? niye 3dmark06 nın sistem detaylarında ddr2 yazıyor?

zaten hdd davası da canımı sıktı. 320 gb yazıyor 300 gb.

• ben de onu soruyorum işte. bazı programlar 2 bazıları da 3 gösteriyor. samsungun kendi sitesinde de 3 yazıyor.forumdan biri arayıp sormuştu galiba 3 demişlerdi. 3 ise niye 2 yazıyor?
  • kullanan arkadaşlar yardımcı olun. samsungun donanım epey güzel servisi nasıl ? laptopun ısınma durumu vs gibi sorunları var mı buna yönelik açıklama yapabilecek olan var mı? bi de exanın sitesinde ddr2 yazıyo ramler için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 30 Eylül 2008; 13:10:48 >
  • ısınma sorunu yok. max yükte en fazla 70 derece oluyor. bi kaç program açıkken,download yaparken ve üstüne crysis orta+yüksek ayarlarda en fazla 66 derece oldu. assasins creedde yine 65 derece max. ısınma sorunuyla karşılaşmadım.

ayrıca,bazı programlarda ramler için ddr2 bazılarında ddr3 yazıyor. bunu da çözmüş değilim.

servis konusunda da bi fikrim yok. sadece istanbulda buldum,iyi olmasını ümit ediyorum
  • Eveeet arkadaşlar yavaş yavaş overclocklara başladım.İlk etapta 75hz'lik bi artış yaptım.Grafik kartının sıcaklığınıda kontrol ettim yaklaşık 9dklık 3dmark testinden sonra sıcaklığı 1-2derece farketmişti oda 2dkda eski sıcaklığına döndü zaten :) İşte sonuçlar:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekan258 -- 1 Ekim 2008; 1:36:26 >

• arkadaşlar ben 2 gün bu forumda laptoplara baktım en çok tavsiye edilen laptop olduğundan r560-as02tr modelini aldım.öncelikle makine inanılmaz sessiz ve tüm sıcak havayı dışarı veriyor bu sayede makine hemen hemen hiç ısınmıyor tasarımı çok güzel bazıları rami ddr2 mi acaba demiş ama makinenin üstünde kocaman ddr3 memory yazıyor.eski laptopuma göre çok farketti ki eskisinde t7700 işlemci 2gb ram ve 256mb geforce 8400gs ekran kartı vardı ama arada hem performans hemde kalite yönünden çok fark var.sesi ise bence gayet net ama az bence o da ses kartının eds özelliğinden kaynaklanıyor eds yi kapatınca netlik biraz azalıyor ama ses yükseliyor.şimdilik sadece pes2008 kurdum onda bile farketti.laptop alacaklara tavsiye ederim.
  • http://www.notebookcheck.net/User-Review-Samsung-R560-Madril-Notebook.11531.0.html <--- Burada r560 için yeni bi test çıkmış ama 2.26ghz işlemcili aso1tr modelini incelemişler gerisi aynı incelemek isteyenler olabilir...
  • arkadaşlar,farkedeniniz oldu mu bilmiyorum ama sağ tarafta kensington kilidinin yanında tv ant. yazan bi kapalı delik var. bu ne olaki? anteni oraya takıp tv izleyebiliyorsak süper olur ya kalacağım yerde anten var ama tv yok kapağa baktım şöyle ama pek açılacakmış gibi durmuyor.
  • arkadaşlar benim de bi sorum olucak..

henüz bilgisayarı almadım ama biraz da meraktan soruyorum 1 gb ramin yerine onla uyumlu 2 gb ddr3 alsak bilgisayarı 4 gb yapsak çok farkeder mi

yani şuanda zaten pahalı ddr3ler ama ilerde bilgisayarın performansını fazla artırır mı bu iş
  • Selamlar arkadaşlar, ilk defa notebook alacağım pek fazla model araştırması yapmadım.En son desktop bilgisayarımı da 3sene önce topladığmdan bilg. parçaları hakkında da fazla bilgim yok :=)
    Aklımda iki model var umarım her ikisinide kullanan vardır ve yarın günübirlik İst. e gideceğim ordan almayı düşünüyorum oradan nereyi önerirsiniz
    Daha çok ağır basan SAMSUNG NP-R 560AS02TR modelidir ki burada testlerini de gördüm çok memnun herkez.Aklımdaki diğer model Toshiba A300-15B.
    Samsung R560 İst.' dan alanlar nereyi tercih ettiler ve fiyatı nedir? Hepsiburada.com da "2.122,82 YTL" bu normal fiyat mıdır?Ayrıca alırken 4 gb ram yaptırmayı düşünüyorum bir gün içinde halledilebilecek bir olay mıdır?

Edit: Ekran kartını bazı sitelerde "GS" bazılarında "GT" olarak görüyorum. Arada "GS" olan modelide var mıdır?Var sa giydirmeye çalışırlarsa 9600M GS modelini bunu nasıl anlarım ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat16 -- 3 Ekim 2008; 0:23:23 >

• 32-bit işletim sistemlerinde 3gb ile 4gb ram arasında fark yok 3gb'dan fazlasını görmüyormuş.o yüzden bende 3 gb ram kullanıyorum şimdilik eğer 64-bite geçerseniz fark eder.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhat16

Selamlar arkadaşlar, ilk defa notebook alacağım pek fazla model araştırması yapmadım.En son desktop bilgisayarımı da 3sene önce topladığmdan bilg. parçaları hakkında da fazla bilgim yok :=)
    Aklımda iki model var umarım her ikisinide kullanan vardır ve yarın günübirlik İst. e gideceğim ordan almayı düşünüyorum oradan nereyi önerirsiniz
    Daha çok ağır basan SAMSUNG NP-R 560AS02TR modelidir ki burada testlerini de gördüm çok memnun herkez.Aklımdaki diğer model Toshiba A300-15B.
    Samsung R560 İst.' dan alanlar nereyi tercih ettiler ve fiyatı nedir? Hepsiburada.com da "2.122,82 YTL" bu normal fiyat mıdır?Ayrıca alırken 4 gb ram yaptırmayı düşünüyorum bir gün içinde halledilebilecek bir olay mıdır?

Edit: Ekran kartını bazı sitelerde "GS" bazılarında "GT" olarak görüyorum. Arada "GS" olan modelide var mıdır?Var sa giydirmeye çalışırlarsa 9600M GS modelini bunu nasıl anlarım ki?

Öncelikle şimdiden alacağın laptop hayırlı olsun kardeş.Sorularına gelirsek bana sorarsan samsung söylediin toshibadan her alanda daha iyi bi makina işlemci olsun,ramlerin ddr3 olması olsun,ekran kartı(9600m gt>hd3650) olsun.Hemde fiyatı samsungun daha makul.İstanbulu bilmem ama ben ankaradan 2.000 Ytl'ye aldım novabilgisayardan.Ram olayını yaptırabiliosan bence yaptır iyi olur.Ekran kartı hakkındada aso2tr modelini aldığında gt kartla birlikte geliyor gs olma gibi bi olasılığı yok sadece sitelerde yanlış yazılıyor..zaten laptopu aldığında sana samsungun kutusunda verecekler laptopu ve kutu üstünde yan tarafta kaıdında işlemcisi rami ve gt ekran kartı die yazıo oraya bakarakta emin olabilirsin...

• arkadaşlar samsung un 9600gs ekran kartlı modeli var. ancak ben türkiyede sadece gt ler var diye biliyorum.

bu arada,ekran kartını da masaüstündeyken sağ tıklayıp kişiselleştirmeden görüntü ayarlarına girerek öğrenebilirsin. hemen yazar mesela benimkinde 9600m gt ekran kartı üzerine pnp monitör falan yazıyor.

bu tv ant deliği hakkında bilgisi olan yok mu? gerçi giriş yeri kapatılmış ama??
  • quote:

Orjinalden alıntı: OzaN0189

32-bit işletim sistemlerinde 3gb ile 4gb ram arasında fark yok 3gb'dan fazlasını görmüyormuş.o yüzden bende 3 gb ram kullanıyorum şimdilik eğer 64-bite geçerseniz fark eder.

teşekkürler
  • Overclock Forever

• bayağı artırmışsın mhzleri. ısınmayla ilgili sorun var mı kartta peki?
  • TOSHIBA A300 15B alıyoken caydım. r560 a hayran kaldım açıkçası :) olumsuz yönünü henüz görmüş değilim. bazı arkadaşlar firewire dan şikayet etmişler ama benim ilgi alanıma girmiyo. kablosuz modem alıcam bi de. internet bağlantısında sorun yaşamam demi. kullanan yada bilgisi olan arkadaşlardan rica etsem cvplarmısınız. tşkler
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizza

bayağı artırmışsın mhzleri. ısınmayla ilgili sorun var mı kartta peki?

Isınmayla ilgili performans açısından pek sorun yok çünkü ben üstteki ayarları oc için yaptım bu mhzlerde örneğin grid oynadığımda oyunda takılma kitlenme falan oluyor kaldıramıor yani bu kadar oc'yi oyunlar için sürekli kullandığım stabil overclock 600/850 Hızları bu ayarlarda biraz ısı artışı hariç hiçbi performans kaybı olmuyor ki sıcaklık 45 dk most wanted + cod4 oynadığımda en fazla 74 dereceye vurdu dikkat ettim bayaı bi süre 74derecede durdu artmadı sıcaklık.Performans kaybı denemelerime göre 800olan default memory hızını çok arttırınca oluor yoksa dediim gibi 600/850 hızlarında sıcaklıktan kaynaklanan bi performans kaybı olmuor.Yabancı forumlarda 750/950 hızlarda çalıştıranlar ve 86derecede kartı kullananlar var şikayetçi deiller valla :) ama en iyisi fazla zorlamamak tabi...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.