Şimdi Ara

Samsung R522 Cpu Upgrade Rehberi [Adım Adım Resimli] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
3
Favori
27.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu başlığı geçenlerde okuduktan sonra geçen hafta R518(kasa R522 ile aynı) laptopun işlemcisini T4300 den P8400 e değiştirdim. Şu an çok daha sessiz, serin ve hızlı çalışıyor. Ancak küçük bir bilgilendirme yapayım klavyeyi çıkardıktan sonra klavyenin altındaki siyah plastikte sol tarafta bi açıklık ve bu açıklığı içinde bi konnektör var. Bu hoparlörlere giden kabloların konnektörü, üst kapağı çıkarmadan önce klavyeyi ve touchpad konnektörlerini çıkarınca bu konnektörün dr çıkarılmasını tavsiye ediyorum.

Bir diger tavsiyem de monitörün kasasına giden wireless kabloları hakkında. Bunları komple çıkarmak yerine wireless kartından çıkarıp geriye doğru(monitör kasasına doğru) biraz kaydırın, sonra monitör üzerine yumuşak plastik bir bez koyarak laptopu ters yerleştirin (yani monitör kasa ve kavye gibi aşağıda olacak şekilde) ve anakartı monitörün üzerine koyduğunuz yumuşak beyaz plasiğin üzerinde(resimdeki gibi) çalışın böylece çok uğraşmadan ve monitöre zarar vermeden işinizi daha hızlı halledebilirsiniz. İşlemci ve soğutucu ile işiniz bitince wireless tan çıkan kabloları tekrar takmayı unutmayın.

Klavyeyi çıkarırken dikkatli olun çünkü tırnaklar gerçekten dikkat gerektiriyor(3 tane var) ondan sonra üst kapağı çıkarırken yerinde olmayan cd rom tarafından başlayın. Zorlanmadan rahatça geliyor.

Bir de cd rom ve pili çıkardığınızda altlarında 2 şer tane küçük vida göreceksiniz bunları da çıkartın.

Samsung R522 Cpu Upgrade Rehberi [Adım Adım Resimli]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocKWooD -- 24 Haziran 2012; 20:41:32 >
  • silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi search in vain -- 27 Temmuz 2012; 20:52:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RocKWooD

Bu başlığı geçenlerde okuduktan sonra geçen hafta R518(kasa R522 ile aynı) laptopun işlemcisini T4300 den P8400 e değiştirdim. Şu an çok daha sessiz, serin ve hızlı çalışıyor. Ancak küçük bir bilgilendirme yapayım klavyeyi çıkardıktan sonra klavyenin altındaki siyah plastikte sol tarafta bi açıklık ve bu açıklığı içinde bi konnektör var. Bu hoparlörlere giden kabloların konnektörü, üst kapağı çıkarmadan önce klavyeyi ve touchpad konnektörlerini çıkarınca bu konnektörün dr çıkarılmasını tavsiye ediyorum.

Bir diger tavsiyem de monitörün kasasına giden wireless kabloları hakkında. Bunları komple çıkarmak yerine wireless kartından çıkarıp geriye doğru(monitör kasasına doğru) biraz kaydırın, sonra monitör üzerine yumuşak plastik bir bez koyarak laptopu ters yerleştirin (yani monitör kasa ve kavye gibi aşağıda olacak şekilde) ve anakartı monitörün üzerine koyduğunuz yumuşak beyaz plasiğin üzerinde(resimdeki gibi) çalışın böylece çok uğraşmadan ve monitöre zarar vermeden işinizi daha hızlı halledebilirsiniz. İşlemci ve soğutucu ile işiniz bitince wireless tan çıkan kabloları tekrar takmayı unutmayın.

Klavyeyi çıkarırken dikkatli olun çünkü tırnaklar gerçekten dikkat gerektiriyor(3 tane var) ondan sonra üst kapağı çıkarırken yerinde olmayan cd rom tarafından başlayın. Zorlanmadan rahatça geliyor.

Bir de cd rom ve pili çıkardığınızda altlarında 2 şer tane küçük vida göreceksiniz bunları da çıkartın.

termal macunları goremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

quote:

Orijinalden alıntı: RocKWooD

Bu başlığı geçenlerde okuduktan sonra geçen hafta R518(kasa R522 ile aynı) laptopun işlemcisini T4300 den P8400 e değiştirdim. Şu an çok daha sessiz, serin ve hızlı çalışıyor. Ancak küçük bir bilgilendirme yapayım klavyeyi çıkardıktan sonra klavyenin altındaki siyah plastikte sol tarafta bi açıklık ve bu açıklığı içinde bi konnektör var. Bu hoparlörlere giden kabloların konnektörü, üst kapağı çıkarmadan önce klavyeyi ve touchpad konnektörlerini çıkarınca bu konnektörün dr çıkarılmasını tavsiye ediyorum.

termal macunları goremedim

daha sürmemiş
  • http://forum.donanimhaber.com/m_64430473/tm.htm

bu konuyu gorunce iyice sogudum yahu . biz neye yukseltmeye calısıyoz adamlar neler yapmıs..
    yarın bi fan temizligi yapayım bari azda olsa hızlansın bazen ısınınca kapanıyor.
  • quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_64430473/tm.htm

bu konuyu gorunce iyice sogudum yahu . biz neye yukseltmeye calısıyoz adamlar neler yapmıs..
    yarın bi fan temizligi yapayım bari azda olsa hızlansın bazen ısınınca kapanıyor.

öyle pcye para vermem ne öyle 11.6 inçlik pcde oyunmu oynanır,programmı kullanılır.
    iphone'da oynarım daha iyi
    temizlik iyidir yap yap
  • dun bende komple actm samsung r522 yi fkat kapattıktan sonra baktım sarj etmiyor
    tekrar actım guc kablosu asagıda kalmıs yeniden taktım baktım calısıyor
    fanlar acayip tozluydu kompresor olmadan ufleyerek ıslak mendil kulak temizleyicisi ile zarzor temizledim.
    macun surdum .

actım 50C nin altında hersey..

sonra windows derecelendirme yaparken kapanıyordu. onuda yeniden yaptım format atmadım daha henuz ve t9600 ile 6.4 aldım tekrardan eskiden derecelendirme yaparken kapanıyordu demek tozlandıgındanmıs. ustelik altında sogutucu da yoktu.

ilk acıp kapatma denemem 1saatken 2.de yarım saatte bitti.

korkmanıza gerek yok aynen resimlerdeki gibi zaten. tek zorlanma klavyede oluyor ama onada alısıyorsunuz.
  • bu laptopun acaba fanını değiştirebilirmiyiz daha guclu bir fan ile.
  • quote:

bu laptopun acaba fanını değiştirebilirmiyiz daha guclu bir fan ile.

yok sadece kendi fanı takılıyor oda Tr de çok pahalı 55 tl falan tek fan
    araştırmıştım 2 hafta önce ama macunladım temizledim şimdilik idare ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhlakPolisi

quote:

http://www.ebay.com/itm/NEW-SAMSUNG-R522-CPU-Cooling-Fan-/220541870050

bu sanırım bizimkinden 18$ free shipping.

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-R522-CPU-Cooling-Fan-New-/250889987189

10$

ama bize daha iyi bir fan lazım sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 18 Ağustos 2012; 1:15:52 >
  • quote:

quote:

quote:

http://www.ebay.com/itm/NEW-SAMSUNG-R522-CPU-Cooling-Fan-/220541870050

bu sanırım bizimkinden 18$ free shipping.

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-R522-CPU-Cooling-Fan-New-/250889987189

10$

ama bize daha iyi bir fan lazım sanki

evet bunlar ama olanı bu kadar daha iyisi yok :)
    fiyatlar tr en az 55 tl kimi yerde 80 tl
  • bende resimlerin yardımıyla r520 pcmi upgrade ettim t6600 vardı t9550 taktım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan235

bende resimlerin yardımıyla r520 pcmi upgrade ettim t6600 vardı t9550 taktım :)

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. :)
  • quote:

hayırlı olsun hocam peki işlemciyi nereden ve kaça aldınız bende uygun fiyata bulursam upgrade yapmayı düşünüyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahatay63

quote:

hayırlı olsun hocam peki işlemciyi nereden ve kaça aldınız bende uygun fiyata bulursam upgrade yapmayı düşünüyorum?

sahibinden.com dan get olarak 110 tl ye aldım dostum bu arada elimdeki t6600 satılıktır ..
  • uygun gözüküyor bu arada cahilliğimi bağışla get olarak ne demek?
  • quote:

uygun gözüküyor bu arada cahilliğimi bağışla get olarak ne demek?

"hemen al" demek anlamına geliyor
  • quote:

quote:

uygun gözüküyor bu arada cahilliğimi bağışla get olarak ne demek?

"hemen al" demek anlamına geliyor

teşekkürler dostum:)
  • Merhaba arkadaşlar zamanında kuzey köprüsünü hallettim :D tamir edilemez hale geldi bu arada tamir aşamalarında r522 xs04 tr notebookumun 2gb ramini de çaldılar. Herneyse elimde kalmasın dedim sıfır anakart aldım sıfır aldım eminim ama gpu mobility radeon hd4650 yerine hd4330 çıktı şimdi size birşey sormak istiyorum aşağıdaki yeni anakartıma işlemci upgrade yapma konusunda birşeyler soracağım önce sistemi yazayım
    core 2 duo t6600 2.2 ghz işlemci
    2gb ram (2sini çaldı ...ler )
    320gb hdd
    Mobility radeon hd4330 512mb (64bit) toplam 1gb ekran kartı (eski anakartta hd4650 128 bit 1gb ekran kartı vardı )
    şimdi misal nfs most wanted 2012 de en düşük ayarlarda 16-20 arası fps alıyorum. Tabi donuyor ama sistem gereksinimlerinde pxel shader vertex shader ve videoram yeterli görünüyor. Ben işlemci yükseltsem 2.8 ghz bi işlemci alsam taksam fps düzelir mi ne ölçüde düzelir. Çünkü oyunun sistem gereksinimlerinde 2.4 ghz işlemci yazıyor benimki 2.2 şu an ? ne diyorsunuz işlemci değiştirme ile biraz daha zaman kazandırabilir miyim bu emektara ? bu ekran kartı hd4650 nin yarısı kadar ancak performans veriyor , birde 450 mhz ye 600 mhz bellek ve çekirdek saatleri şu anki ekran kartının
  • Ekran kartında darboğaz yaşarsın derim ben.Derecelendirmeyede bir bak istersen..Bende r522 p8700 lü cihazıma ssd takıp hızlandırmayı düşünüyorum.Bakalım hayırlısı..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.