Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Auto motion ile digital temiz gorunumu tv ayarlarindan kapatip deneyin. Yazilimsal olan seyler duzgun çalışmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • recep61 kullanıcısına yanıt
    Otomatik Oyun modunda Tv ve oyun modunda o ayarlar kapalı zaten hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 12 Temmuz 2020; 13:59:8 >
  • zigzag Z kullanıcısına yanıt
    Akıllı mod ayarlarinda ses ile ilgili checkleri kaldirinca aktif oldu ekolayzir

• kacanga kullanıcısına yanıt
    Bende q70 ile benzer sorunu yaşıyorum. Hangi ayarı yaptınız çözdünüz mü ?.

• Arkadaşlar 55q70r aldım. Hareketli sahnelerde biraz lag var gibi sanki hangi ayarı yapayım. Oyun ve hareketli sahneler için öneriniz nedir ?

• weehwet kullanıcısına yanıt
    Oyun motion plus ayarlarını kapattım sanki düzeldi gibi geldi ama biraz daha test etmem lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 13 Temmuz 2020; 0:23:24 >
  • kacanga kullanıcısına yanıt
    4k maç videoları açıyorum kaymak gibi düşük kalite açınca laglı gibi oluyor. Sizde farkettiniz mi ?

Oyunlarda motion plus ı kapattım biraz düzeldi gibi bende de . sonradan aklıma geldi freesync i açmıştım ben onuda kapatmak gerekio sanırım. Kapatıp deneyecem birde. Ps4 desteklemiyor. Sizde kapatın açtıysanız.

• Tvniz en güncel sürüm mü? Değilse güncelleyiniz.

Varsayılan ayarlarda 55q70r ile oyun modunda hiçbir sorun yaşamıyorum ps4 pro ile hızlı oyunlarda ki simracing ve fps oynuyorum.

Hdmi kabloda sorun olabilir mi acaba?

Ayrıca oyun modunda bas sesleri biraz fazlaca ama idare eder. Arka kapak zırıltısı olmadığı sürece iyi diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigzag -- 13 Temmuz 2020; 8:41:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperalpi

Akıllı mod ayarlarinda ses ile ilgili checkleri kaldirinca aktif oldu ekolayzir
    Akıllı mod bende kapalı. Fakat akıllı modu açıp sesle ilgili checkleri kaldırınca da ekolayzır aktif olmuyor bende. Oyun modunda olduğunuzdan emin misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55Q70R sahibi olan arkadaşlar Netflix'ten Yüzüklerin Efendisi - Yüzük Kardeşliği filmini Türkçe Dublaj olarak açıp sesi bir test edebilirler mi? İnanılmaz kısık bir ses var, sesi 99'a alıyorum yine de konuşmalar çok az geliyor sorun benim TV'de olabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

55Q70R sahibi olan arkadaşlar Netflix'ten Yüzüklerin Efendisi - Yüzük Kardeşliği filmini Türkçe Dublaj olarak açıp sesi bir test edebilirler mi? İnanılmaz kısık bir ses var, sesi 99'a alıyorum yine de konuşmalar çok az geliyor sorun benim TV'de olabilir mi acaba?
    kolayı var orijinal dile alınca da mı aynı?
    Ses ayarlarını sıfırlayın uzman ayarlarından bir de öyle deneyin isterseniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hayir oyun modu da kullanmiyorum.

• Vatan Bilgisayar'dan 65Q70R satın almıştım. 10 gün geçti ses yok sipariş onay bekliyor olarak takılı kaldı. Kaç kez aradım tedarik sürecinde diyerek geçiştirdiler. Yok başka bir yerden tedarik edeceklermiş. Türkiye de stok görünmüyor. En sonunda aradım iptal ettirdim para iadesini bekliyorum. Onda bile 10 gün içinde muhabbeti yapıyorlar, 10 gün tedarik bekle 10 gün geri para yatmasını ne ala.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Nasıl güncelliyoruz ?
    Oyunlarda motion plus açık mı ? Ben kapatınca lag sorunu düzeldi.
    Hdmı kablo olarak ne kullanıyosunuz?

• Arkadaşlar 55q70 aldım demiştim. Şimdi birkaç soru sormak istiyorum. Q serisi sahibi sanırım herkea burda.

1-Oyunlarda motion plus ı kapatınca lag sorunum düzeldi. Oyunlarda bunları kullanmayacakmıyız asla ?
    2- netlik ayarını göz zevkimize göre mi ayarlamalıyız yoksa bi standardı var mı ?
    3- motion plus ve netlik ayarlarını sona getirince youtubeda veya diğer film sitelerinden açtıgımız filmler baya kaliteli hale geliyor ama futbol gibi hareketli videolarda saçmalıyor . siz nasıl kullanıyosunuz ? Video türüne göre sürekli ayar yapmayacagız umarım .
    Şimdilik aklıma gelen bunlar. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

• Q70R pc bağladığınızda doğal olarak pc olarak algılıyor tv ve oyun moduna motion plus ayarlarını kapatamıyosunuz
    bunu çözmek için de pc bağladığınızda onu el ile ayarlayıp oyun konsolu olarak tanıtmak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut3000

Vatan Bilgisayar'dan 65Q70R satın almıştım. 10 gün geçti ses yok sipariş onay bekliyor olarak takılı kaldı. Kaç kez aradım tedarik sürecinde diyerek geçiştirdiler. Yok başka bir yerden tedarik edeceklermiş. Türkiye de stok görünmüyor. En sonunda aradım iptal ettirdim para iadesini bekliyorum. Onda bile 10 gün içinde muhabbeti yapıyorlar, 10 gün tedarik bekle 10 gün geri para yatmasını ne ala.
    Benim de değişim çıkmıştı. Bugün mesaj geldi işlemler tamamlanmış. Gittim konuştum baktım ki stoklarda çok sıkıntı var ben de para iadesi aldım. Sony'nin yeni tvlerini bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rewkdark

bugün Lg sm 8200 almak için telknosaya gittim q60 55 inch alıpğ çıktım,

çıta sorunu için vazgeçmiştim ,şuanda kutulu şekilde evde yarın servis gelecek dendi.
    Duvara astıracağım, sevisin kendi aparatını kullanacağız.Akım korumalı tekli priz aldım.

Sizce nasıldır? iyi mi yaptım, kötü mü yaptım. Ps oynamam, arasıra film, gerisi günlük kullanım, internet.

Bilmem gereken, ayarlamam gereken, dikkat etmem gereken ne var? Yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca SAMSUNG tarafından 10 yıl ekran koruma diyor,kendi kendine oluşan her türlü ekran sorununda değişim dedi, doğruysa, bunu nasıl bilebilirim, servis bana bununla ilgili garanti belgesi verecek mi?
    Hocam ben de netten Q60R aldım 6300'e. İkisi aynı televizyon mu kafam karıştı.
  • XHellsing kullanıcısına yanıt
    55 inch isw aynı tv yalnız ben 4 saat kullandım tv paneşşer komple açıldı Samsung kabul etmiyor,ilk kurulurken sağlam oluyor ama çalışınca açılıyor umarım sizde olmaz ama şuan kalan tüm q60 lar böyle deniyor servis kapak kırık diye götürdü,bunı ilk gğn değil de 2 . Gün farkettik, aslında kapak değil de kapağın içindeki turnaklardan bazıları kırık,15 gün sürdü iade kabul etmediler herşey sağlam teslim aldım imzanız var diye, ondan sonra da dün getirdiler bu sefer de serviste bir şey yapmışlar ekranın içinde 2 tane siyah nokta oluşmuş, böyle kullan sonra ekran değiştirelim dediler olmaz dedim aldılar gittiler yine, bakalım ne olacak?

Sen de çok dikkatli ol,arka kapağı falan elinle hafiften bastırarak kontrol et, her yerini kontrol et, servise inanma, bundan bş şey olmaz falan diyorlar,servis formu vermek istemiyorlar bir sorun olursa.

Sen imza attın mı işin biter, ona göre tek tek sesli komut dahil kontrol ettir, en azından YouTube Netflix falan deyince açılıyor mu kontrol et.

• 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.