Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Samsung 65Q7FN Tv 25.10.2018 tarihinde aldım. 31.10.2018 tarihinde kuruldu. Yoğun Bir Şekilde Banding Sorunu Var. Kurulurken Gördük. 04.11.2018 tarihinde Müşteri hizmetlerine bildirdik. 4 kere servis geldi resim çekti. bugün 20.12.2018 defalarca aramama rağmen bir sonuca varılamadı.bugün arandım teknik servis banding sorunu görememiş genel merkezden onay bekliyormuş ben şimdi resimleri paylaşayım. görmeyen varsa bana söylesin. Belki bende bir hata vardır.
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Dikey bantlanma çok pis bir durum her daim gözünüze batıyor maalesef , ölü pikseli dikey bantlanmaya tercih ederim
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 16 Nisan 2019; 10:0:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikahmet

bu durumda ben de bantlanma sorunu yok diyebilirim.
    genelde teknolojik cihazlarda çok şanslı sayılmam ama bu sefer sıkıntı olmadı çok şükür.
    belli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 16 Nisan 2019; 10:0:35 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 16 Nisan 2019; 10:0:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

..

Alıntıları Göster
    Hocam aklında olmasına gerek yok maç yayınlarında ve pastel renklerde kendini çok belli eder görmemenizin imkanı yok haa bazı bantlanmalar hafif olur bazıları daha gözle görülür olabilir, hafifse pek sıkıntı yaratmaz ama koyu bantlanmaları görmemek imkansız maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Hocam aklında olmasına gerek yok maç yayınlarında ve pastel renklerde kendini çok belli eder görmemenizin imkanı yok haa bazı bantlanmalar hafif olur bazıları daha gözle görülür olabilir, hafifse pek sıkıntı yaratmaz ama koyu bantlanmaları görmemek imkansız maalesef

Alıntıları Göster
    😔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 16 Nisan 2019; 10:1:24 >
  • saheemr kullanıcısına yanıt
    Maçlarda bazı yayınlarda çok göze batıyor unutulacak gibi değil çocuk bile farkettikten sonra tv seyretmiyor gözüme batıyor diye. Samsung malesef bugün bana bildirdiklerine göre okadar bakmışlar görememişler. onlar öyle bir test gönderdilerki servis bakıyor tamamen görülmemesi için hazırlanmış görme şansın yok zaten. burda görünmezse olmaz diyor. kardeşim tv ye çıplak gözle bak görüyorsun zaten ben bunu seyrediyorum. ayrıca banding test proğramları var ordada görüyoruz yoğun şekilde. ama böyle . bakalım 1-2 gün içinde sonuç gelecek ama müşteri hizmetlerinin anlqatmak istediği bunda banding sorunu görünmemiş. Mahkeme kapısı yine göründü OLED den Kaçtık. daha beterine yakalandık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hzb

Maçlarda bazı yayınlarda çok göze batıyor unutulacak gibi değil çocuk bile farkettikten sonra tv seyretmiyor gözüme batıyor diye. Samsung malesef bugün bana bildirdiklerine göre okadar bakmışlar görememişler. onlar öyle bir test gönderdilerki servis bakıyor tamamen görülmemesi için hazırlanmış görme şansın yok zaten. burda görünmezse olmaz diyor. kardeşim tv ye çıplak gözle bak görüyorsun zaten ben bunu seyrediyorum. ayrıca banding test proğramları var ordada görüyoruz yoğun şekilde. ama böyle . bakalım 1-2 gün içinde sonuç gelecek ama müşteri hizmetlerinin anlqatmak istediği bunda banding sorunu görünmemiş. Mahkeme kapısı yine göründü OLED den Kaçtık. daha beterine yakalandık.
    Parlaklık ve contrast ayarlarınız kaça ayarlı hocam?

• buyukbang kullanıcısına yanıt
    Şuan tam bilmiyorum fabrika ayarlarındada aynı yüksekdede aynı düşüktede aynı farketmiyor. Maçlarda çok bariz var bazı filimlerde sahnelerde çok bariz bir tane değil çok fazla filim sahnesinden var resimde durum ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hzb -- 20 Aralık 2018; 16:24:8 >
  • Samsung 65Q7FNATXTK 65" 165 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart QLED TV modelini 13.363 tlye alım mı fiyat iymidir?2019 modeli beklemeyim mi?
  • Ne hikmet..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 16 Nisan 2019; 10:2:5 >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar, 55q7fn tv.yi aldim ama henuz teslim edilmedi, aklimda 55q8cna var, aradaki ortalama 500 tl.yi verip q8cna alinirmi. Sizler kadar pek bilgim yok bu tv isinde. Iki tv arasinda nasil farklar var, hangisini almak mantikli.

Birde tv gelince hangi testleri yapmam gerek bilgi ve youtube link verirseniz cok sevinirim. Simdiden tesekkurler.

• gokhantr26 G kullanıcısına yanıt
    bence gerek yok hocam çünkü türkiyedeki q8 ler fald değil q7 gibi edge led paranız cebinizde kalsın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhantr26

Hocam merhabalar, 55q7fn tv.yi aldim ama henuz teslim edilmedi, aklimda 55q8cna var, aradaki ortalama 500 tl.yi verip q8cna alinirmi. Sizler kadar pek bilgim yok bu tv isinde. Iki tv arasinda nasil farklar var, hangisini almak mantikli.

Birde tv gelince hangi testleri yapmam gerek bilgi ve youtube link verirseniz cok sevinirim. Simdiden tesekkurler.
    Curved ve dizayn farkı var. Sırf curved için ben o farkı veririm. Kimisi sevmeyebilir ama benim için vazgeçilmez.

• Sony tv'lerinde ağarlıklı olarak samsung'tan aldığı panelleri kullanır Sony tv'lerinde banding sorunu çok fazla görülmez

Samsung iddialı Qled serisinde bile ciddi bir şikayet alan bu sorunu gözardı ediyor gözükmesi düşündürücü.
  • saheemr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevaplar icin, RNNN hocam sizede. Vatan da Yil sonu indirimine girerse 55q8can nin fiyat 8,5 , 9 lara inerse kesin curveda gecis yapicam aradaki farki verip. Aklimda kalicagina...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhantr26 -- 22 Aralık 2018; 23:1:46 >
  • Auto motion ayarlarınız nasıl arkadaşlar...?

• En son 2015'te bırakmıştım televizyon işlerini. Yıl olmuş 2019 değişen bir şey yok:) 10.000₺ veriyorsun dikey bandingi yanında hediye Çok dikkatli bakmazsan görünmüyormuş Ben projeksiyon almaya karar verdim açıkçası.

• Arkadaşlar 55Q7f televizyonum geldi, kısmetse yarına kurulum yapılacak. dikey bantlanma mı dikey banding mi nedir :) Bunu tespit etmek için hangi videoyu izlemeliyim. Birde bulutlanma olayı var tabii ki.
    Youtube de birkaç video indirdim. Birisi ölü piksel için çeşitli renklerin sırasıyla slayt geçişi. Bu videoda da dikey bantlanma ve bulutlanma belli olmaz mı ? Gri renklerde falan.
    Bir video daha var; bir pc oyununu kaydetmişler gökyüzünde sağa sola bakıyor, falan. Dikey bantlanma özellikle bu videoda mı belli oluyor. Benim sizlerden istediğim; ışık sızması için şu video, dikey bantlanma için bu video, bulutlanma için şu video şeklinde belirtebilirseniz memnun olurum. Birde bu testleri şu karartma işlemini kapatıpmı bakacağız, yoksa açık mı olmalı.?
    Şimdiki kullandığım samsung 40c650 2010 senesinde aldığım zaman, photoshopta oluşturduğum birkaç rengi jpg formatında kaydedip sırasıyla bakmıştım. Servis elemanları, abi ilk defa böyle birşey görüyoruz demişlerdi :) Sol alt tarafında garip
    bir lekesi vardı sanki su almışta lekelenmiş gibi birşeydi. Kabul etmedim tabii TV yi, alın götürün istemiyorum demiştim. Götürdüler ve ertesi gün yenisini getirmişlerdi. Bir anımı paylaşayım istedim sizlerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veezy -- 23 Aralık 2018; 17:58:52 >

• Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 16 Nisan 2019; 10:2:31 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.