Şimdi Ara

Samsung QE-55Q60R iyi midir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
29.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Aynen hocam biliyorum da android olmasından dolayı q60 demiştim. Zaten kanal geçişleri yavaş iki üç seneye iyice yavaşlar diye almamıştım sony i. Q60 ı da almadım. Q70 almaya karar verdim ama kampanya yi kaçırdım bazı sebeplerden dolayı. Kasım gibi alıcam fiyatlar biraz daha düşer diye umut ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Ağustos 2020 düğünün var ve şu anda Samsung un geri ödeme iadesi olduğu için Trendyol da Samsung 55q60r modeli 6300 TL 500 TL de iade alınca 5800 geliyor sizce bekliyim mi yılbaşını kara cumayi fln yoksa aliyim düğüne kadar dursun mu ne önerirsiniz gerçek 100 Hz ve va panel istiyorum film izlemek ve PS4 oyun oynamak için alıyorum.

• 20 eylül tarihinde mediamarkt' da 6.499 TL ye aldım. TV' nin görüntü, kullanım herşey çok güzel ancak usb taktığımda 5 filmin dördünde ses desteklenmiyor hatası veriyor. 2019 yılında böyle bir cihazda bu hatayı almak şaşırtıcı. üstelik aynı filmleri 2014 yılında aldığım samsung f7000 serisinde bile sesli olarak izleyebiliyordum. rezillik olmuş resmen.
  • Siz bu televizyona 100 hertz diyorsunuz ama istanbul bilişim sitesinde 50/60 yazıyor.

• si_minor kullanıcısına yanıt
    43 ve 49 inç hariç 120 Hz diyor. Burdan bakabilirsiniz.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled
  • ürün elime dün ulaştı (16 aralık 2019)
    bütçe performans olarak düşünüldüğünde kesinlikle alın derim .
    ilk tercihim LG almaktı . ancak samsung beni yeterince qled teknolojisi ile ikna etti . ve çok memnunum .
    4 çekirdekli işlemcisi ile kasma donma sorunu yaşamazsınız. netflix keyfinin tadını çıkaracaksınız. Tabi benim gibi tüplü TV den sıçrayıp direk samsung qled e geçiş yapsanız elbette olumsuz bir yorum yapamazsınız.
    tv alacaklara önerim alın derim Olumlu bakıyorum

• hassann34 H kullanıcısına yanıt
    üyelik tarihi mart 2010. mesaj sayısı 1.

samsung mu? iyi düşünün....
  • Bu qrat larda q60 - q70 - q80 arasındaki fark nedir ? tam çözemedim açıkçası :s
    https://www.hepsiburada.com/samsung-55q60rat-55-138-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-qled-tv-p-HBV00000JRW1Vhttps://www.teknosa.com/samsung-55q70r-55-138-ekran-4k-uhd-qled-tv-p-110019165https://www.hepsiburada.com/samsung-55q80rat-55-139-ekran-4k-ultra-hd-smart-qled-tv-p-HBV00000KTMSI

bir de DTS yok deniyor bu samsunglarda Dolby Atmos yeni codec diye geçiyor LG de destekli olarak bu Dolby Atmos varmı bu qrat larda ?

• hsenx kullanıcısına yanıt
    çok baktım. şu son bir kaç gündür yine çok baktım. bir türlü samsung öneremedim gitti. yani tamam desem model vereceğim ama maalesef bunu yine başaramadım. fi zamanda önerim philips android tv idi. bu olmadı lg tv tercih edildi va panel. ama bu sefer önerim kesinlikle sony ips panel. fiyatı da erişilebilir sayılır yani biraz yüksek ama samsung yerine doksan kere tercih edilebilecek ayrıcalık gösterilebilir. sony olmazsa philips öneririm. bir tv tamircisine gitseniz, tecrübesiyle size söyleyeceği ilk şey samsung panellerin çok arıza yaptığıdır. önerisi de philips ya da lg olur. aha da yazdım buraya. gidin araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet kontuy

çok baktım. şu son bir kaç gündür yine çok baktım. bir türlü samsung öneremedim gitti. yani tamam desem model vereceğim ama maalesef bunu yine başaramadım. fi zamanda önerim philips android tv idi. bu olmadı lg tv tercih edildi va panel. ama bu sefer önerim kesinlikle sony ips panel. fiyatı da erişilebilir sayılır yani biraz yüksek ama samsung yerine doksan kere tercih edilebilecek ayrıcalık gösterilebilir. sony olmazsa philips öneririm. bir tv tamircisine gitseniz, tecrübesiyle size söyleyeceği ilk şey samsung panellerin çok arıza yaptığıdır. önerisi de philips ya da lg olur. aha da yazdım buraya. gidin araştırın.
    internetten ulaşılabilen satış rakamlarına oranlarsak samsung'un arıza oranı diğerlerine göre düşüktür diyebiliriz. tabi bu hiç arıza yapmaz anlamına gelmez. oranlarsak piyasanın en iyi tahminle yarısını oluşturuyor ve diğerlerinin toplamı kadar arızası yok. ama diğerlerinden marka bazında tek tek karşılaştırırsak çok mu? elbette. bir köşede samsung, karşısında piyasanın geri kalanı. kronik arıza konusunda da oran olarak piyasa geneline göre bir tık iyi diyebiliriz. eh bu da hiç kronik arıza çıkartmaz anlamına gelmiyor. misal çin malı kapasitör olarak bilinen problem nice kullanıcıyı mağdur etmişti. velhasıl samsung sıfır sorunlu bir marka değildir. ama satış sayısına göre iyidir. sorunsuz bir panel denk gelirse de fiyatına göre gayet tatminkar performans veren ürünleri mevcuttur.

ama, gelelim işin fasulye kısmına: maalesef piyasada eskisi gibi evladiyelik tv kalmadı. üretim artışı, maliyet düşürme çabaları, taşıma/kargo sorunları, döviz kuru sebebiyle ülkemize gelmeyen, gelemeyen ürünler derken piyasadaki hemen her ürüne şüpheyle yaklaşmak gerekiyor. şu ortamda körü körüne marka savunmak anlamsız.

performans bakımından testlere internetten kolayca erişebiliyorsunuz zaten. samsung'un bazı modelleri f/p noktasında çok çok iyi. gerçekten rakip olanlar ya gelmiyor ya fiyatları kendisinden daha yüksek ya da kronik sorunlu.

ek: sony'nin orta-üst segment ürünleri gerçekten iyi ama f/p kısmında f'si yüksek. ya da model yılı düşürüp önceki senenin ürünlerini kovalamak gerekiyor. ips-va karşılaşmasında gönlüm ve testler kaliteli va'dan yana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recruit1 -- 25 Mayıs 2020; 13:23:15 >

• Değerli arkadaşlar; tv almak arefesindeyim. Araştırmalarım sonucu hemen hemen aynı fiyat olan Samsung 55 q60 ile LG 49 SM 8600 arasında kaldım. Öneri sunabilecek yada bilgilerini paylaşabilecek olanlar varsa, memnun olurum.
  • Selam arkadaşlar,
    Bu hafta içinde bende tv almayı düşüyorum. Bütçem 4.000-5000 Tl arası. Turkcell tv Youtube ve Netflix için kullanıcam genelde. Harici harddisk takıp film izlemeyide istiyorum. Aradığım başlıca özellikler var kanal geçişleri ve uygulamaların hızlı çalışmasını istiyorum. Görüş açısı çok önemli çünkü babam genelde çalışma masasında oluyor ve çarpraz açıyla izliyor. Hemen hemen tüm ses dosyalarını çalıştırmasını istiyorum ve 4k filmlerde takılmamasını istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar konuyu hortlanmış gibi olmayım ama ; Hiç bu fiyat aralığına çıkacağımı düşünmüyordum bütçe olarak 4000-5000 arası tv bakıyordum samsung Q serisini görünce almaya karar verdim fakat bu sefer de geç kaldım heryerde tükenmiş. Vatan bilgisayarın tamamında teşhir varmış.. bende bi gayret sirkeciye doğubanka gittim oradaki pasajları gezerken tesadüf kapalı kutu buldum 6400 tl ye.Tabii taşıma ücreti 12 taksit derken totalde 6650 tl yi buldu.Tv yi aldım şükür evde, şimdi p.tesi kuruluma gelecek servis..Diyeceğim almayı Düşenenler varsa son kapalı kutu Tv-beyaz eşya satan esnaflarda bulunabiliyor..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.