Şimdi Ara

Samsung OLED ekranları giriş seviyesi telefonlara getiriyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung OLED ekranları giriş seviyesi telefonlara getiriyor!
    Samsung'un üst seviye telefonlarına sunduğu özellikleri zaman geçtikce daha alt seviye telefonlarına getirdiğini biliyoruz. Örnek olarak IP68 su geçirmezlik sertifikası, optik imaj sabitleme (OIS) gibi özellikleri sayabiliriz. Firma şimdi de daha kaliteli ekranlarını alt seviye telefonlarına sunmaya başladı.

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Samsung giriş seviyesi Galaxy A1X serisi telefonlarında OLED kullanmayı planlıyor. Geçtiğimiz gün bazı özellikleri sızan Galaxy A15 serisinde Güney Koreli firma OLED ekran kullanabilir.

Galaxy A24 ile benzer ekran

Bu senenin ilk yarısında piyasaya sürülen Galaxy A24'de firma 6.5 inç büyüklüğünde, Full HD, 90 Hz OLED bir ekran kullanmıştı. 4G ve 5G varyantı olacak olan Galaxy A15'in her iki modelinde de benzer özellikte bir ekran kullanabilir.

Ayrıca Bkz.Samsung One UI 6'nın final sürümü önümüzdeki hafta geliyor

Telefonun sızan diğer özellikleri ise şöyle: Arkada 50 MP ana kameraya sahip üç kameralı yapı, 4G versiyonunda Mediatek Helio G99, 5G versiyonunda ise Exynos 1430 platformu, 4 GB RAM, 25 Watt şarj destekli 5.000 mAh batarya. Telefonun 2024'ün başında satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak:https://www.sammobile.com/news/galaxy-a15-oled-screen-leak-report/

• peki bu amoled / oled yanıklarını ne yapacaklar ?!

• Adamlar A24 de 90 hz ekran kullanıyor ama ip15 de 60 hz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 26 Ekim 2023; 9:56:40 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oled ekranda olası kalıcı izler birazda kullanıma dayalıdır lcd ekran kullanır gibi kullanılırsa ekran ekranda oluşacak izler kalıcı olur.

• TheMuyu kullanıcısına yanıt
    Olsun abi o ıphone yeeeaaaaa elma diyorum

• Samsung A24 haberi altında bile iphone yorumu var. Nasıl bir çekememezlik varsa her telefon haberi altında bir fanboy ağlıyor. Kardeşim kötüyse almazsın olur biter. Adamlar zaten pro modeller satsın diye böyle yapıyorlar. Ha bir teknolojiyi takip etmeyen kimse hz nedir onu bile bilmez. iOS için satın alıyorlar, sade ve basit olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 26 Ekim 2023; 11:44:6 >
  • A24'te Oled değil super Amoled ekran var

• D][ABLO kullanıcısına yanıt
    Nerede o yanık, 3 yıldır Samsung note 10 plus kullanıyorum, oyun, içerik vs hepsini yapıyorum ama yok.

• TheMuyu kullanıcısına yanıt
    A14’te de 90Hz, cozunurlugu de cok iyi sayfa kaydirirken iPhone SE 2nd gen kadar hissiyati iyi veremiyor mesela

• Gelecek ama amiral gemisi gibi olmayacak bir sürü özelliği kısılacak o yüzden pek bir önemi yok

• strathmorea kullanıcısına yanıt

sanslılardan birisin demekki .. bende yaklasık 2,5 sene note 8 kullandım ve ekran ısıgınıda hep el ile mumkun oldugunca oled yanıgına sebep olmasın diye dusuk tutmaya calıstım . Bir gun bi baktım ki ekranın asagısında instagram ikonları oled yanıgı seklinde bana sırıtıyor :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.