Şimdi Ara

Samsung Odyssey G7 144 Hz Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vatandan dun itibariyle satin aldim 28 inc 4k 144 hz olanindan.

Samsung Odyssey G7 144 Hz Sorunuwww.vatanbilgisayar.com
    Samsung 28" LS28AG700NUXUF1ms 144Hz UHD HDMI DP Freesync Oyun Monitörü fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Samsung 28" LS28AG700NUXUF1ms 144Hz UHD HDMI DP Freesync Oyun Monitörü en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-28-ls28ag700nuxuf1ms-144hz-uhd-hdmi-dp-freesync-oyun-monitoru.html

yalniz cihazi ne yaptiysam 4k 144hz de calistiramadim. 120 hz e kadar gozukuyor windowsda.Monitorun arayuzunde ise Gynsc kapali iken 144 hz seciliyor ama ekrana yansimiyor.

2K ya dusunce 144 hz calisiyor ama ilginc yani.

Monitorun yaninda gelen Display port ile bagladim.Acaba 4K 144 Hz icin baska bir kablo mu almam gerekiyor bilgi sahibi olan yazabilirmi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuq010101 -- 26 Şubat 2022; 20:25:24 >

• bende 27 inc 240 hz olanı var, ekran kartım 970 olduğu için 144 hz alabiliyorum şu an, sisteminle alakalı olabilir.

• Gtx 1080tl var ama ondan da olabilir sanirim

• ufuq010101 kullanıcısına yanıt

Ekran kartı kaynaklı olabilir.

Bende bu monitörden sipariş verdim. Memnun musunuz ?Sizce eksi ve artıları nelerdir?

• Ekran kartından olabilir diye düşünüyorum bende.vatana sorun birde

• VicariouS kullanıcısına yanıt
    Gören herkes çok beğendi, en iyisi değil ama bende memnunum açıkçası ilk zamanlar alışamadım sonradan çok sevmeye başladım yine alsam bunu alırdım.
  • ritchie88 kullanıcısına yanıt

Bendeki monitörde ölü pixel çıktı maalesef,iade edeceğim.Bu seride çok fazla bu problem varmış.

Monitör gerçekten çok güzel,siyahları ips panele göre çok iyi,hatalı çıkması üzdü.

bende de bi tane çıktı açıkçası ama test yaptığımda sadece kırmızıda görünüyordu, günlük kullanımda hiç göremiyorum bile o yüzden iade etmedim ben, monitör şans işi biraz.

Bendeki ölü pixel gözüme çok batıyordu.

• haklısın bu iade edilir

Eve Spectrum ülkemize gelse çok iyi olurdu.

Monitörünüzü güle güle kullanın.

• içinden display port kablosu çıkıyor mu ve çıkıyorsa 1.4 mü?

cevap geç oldu kusura bakmayın.Monitörden çok memnunum ve şu anda vatanda indirime girdi kaçırmayın :)

• drax* kullanıcısına yanıt

evet çıkıyor 1.4

Merhaba.

Ben de bu monitörden sipariş ettim. Söylediğiniz gibi Vatan Bilgisayar’dan %7 indirimli olarak 7.904tl’ye sipariş verdim.

Siz ne kadara almıştınız? Işık sızması var mı?

Konu başlığındaki soruya da cevap vereyim. Benim şuan kullandığım Msi 2k monitörde de 144hz çıkmıyordu. 120hz kalıyordu. Kaliteli bir DisplayPort ile baplayıp sorunu halletmiştim. Kutu içinden çıkan kablolar genelde kalitesiz oluyor. 144hz her kablo desteklemiyor. Aldığım kablo Paugge vesa sertifikalı DP 1.4 2m kablo. 2 yıldır kullanıyorum. Hiç sorun yaşatmadı. Yeni gelen Samsung monitörde de bunu kullanacağım. İnşallah ölü piksel çıkmaz da iade ile uğraşmak zorunda kalmam. Msi monitörümü de Vatan’dan almıştım şansıma onda çıkmamıştı.

• A-PYRZ A kullanıcısına yanıt

cevabınız için çok teşekkür ederim o kablodan bende sipariş vereyim hemen.Sanırım kabloda sorun var dediginiz gibi.İçinden çıkan kablolar kalitesiz olabiliyor.

Ben biraz kazık yedim acele ettim 10k'ya aldım monitörü malesef.Ama herhangi bir sorunla karşılaşmadım ölü pixel vs.performans olarakda kalibrasyonu yaparsanız ve gözünüze göre ayarlarsanız çok çok güzel bir monitör oldugunu düşünüyorum.Şimdiden hayırlı olsun sizede güle güle kullanın.

Size de hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Sırf size cevap vermek amacıyla üye oldum :)

Dediğim kablo kaliteli ama denemeden bilinmez. Özelliklerine baktım 2k’da 240hz kadar verebiliyor ama 4k 120hz yazıyor. Vatan Bilgisayar bu monitörü alırken birlikte tavsiye edilen kablo olarak bu kabloyu gösteriyor. İsterseniz monitör gelince bendeki kabloyu takıp 144hz alıp alamadığıma dair bilgi verebilirim. Böylece boşa 200tl vermemiş olursunuz. Ben 2 yıl önce 95tl’ye almışım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A-PYRZ -- 8 Mart 2022; 10:50:33 >

çok teşekkür ederim ilginize :) dediginiz gibi monitör gelince bi denerseniz eger çok makbule geçer ona göre bende alırım artık

Monitör geldi. Resim ekledim. Önceki mesajımda belirttiğim kablo ile 4k 144hz sorunsuz çalıştı ama ben monitörü değişime göndereceğim. Sağ üst köşede içten bir deformasyon ve yine aynı bölgede birden çok kırmızı küçük noktalar kümesi var. Sanki darbe almış gibi ama monitörde dışarıdan bakıldığında köşesinde vesaire hiç darbe izi yok. Üretim bandından çıkarken de olmuş olabilir bilemiyorum. Genel olarak monitörü beğendim ama şanssızlık diyelim :(

Cok uzuldum hocam ama bi yandan da hayirli olsun insallah sifiri bir an once gelir sorunsuz sekilde.Bende gidip o kablodan alayim hemen vatanda satiliyormus :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.