Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (687. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 685686687688689
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RoIF

Arkadaşlar günlük kullanımda portre de filan hangi modu kullanıyorsunuz auto mu manuel mi?
    Portreyi A modunda diyaframı minimum değere düşürüp çekebilirsin. Örneğin 45mm lenste f1.8 veya 30mm lenste f2.0 a getirip çekebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şartlar değişti o yüzden...Kısmet değilmiş
  • Peki normal resim cekerken auto da mi kullaniyorsunuz pratik kullanım için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AMADEUS36 kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir peki hocam

• quote:

Peki normal resim cekerken auto da mi kullaniyorsunuz pratik kullanım için
    Hocam ilk olarak iso ve diyafram mantığını öğrenmeniz lazım. Youtube da birçok açıklayıcı video var, bakabilirsiniz. Şimdilik auto modda kullanabilirsiniz. Mantığı kavradıkça kendinize ve konuya uygun olan modu seçeceksiniz zaten.

• Peki hocam siz bilenler yani auto modu hiç kullanmiyor musunuz

• Nx300 + 30mm

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    2018-07-04_11-53-02 by gurcan bozdag, on Flickr

• Hocam iso ile diyafram mantığını öğrendim, enstantane kafamı karıştırıyor onu ayarlayamiyorum

• quote:

Hocam iso ile diyafram mantığını öğrendim, enstantane kafamı karıştırıyor onu ayarlayamiyorum
    A modunda iken enstantane otomatik ayarlanır müdahele edemezsin sadece diyafram ayarı yapabilirsin (iso wb bunları saymıyorum) S modunda da enstantane otomatik ayarlanır sen sadece enstantane yani perdenin kapanma hızını ayarlayabilirsin (iso wb bunları saymıyorum) M modunda ise diyafram ve enstantaneyi kendin ayarlayabilirsin ama bu seferde diyaframı açık tutarak örneğin gündüz 30mm lenste diyaframı 2 yapıp enstantaneyi 10-20-30 larda tutarsan foto çok parlak çıkar M modunda diyafram açıksa enstantane 250vs olmalıdır ozaman güzel alan derinliği elde edilir. Ama alan derinliği değilde manzara çekmek istersen diyaframı kısmalısın ve elde titreme olmayacak kadar enstantaneyi artırmalısın ozaman alan derinliği olmaz ve her yer net çıkar.

Deneme yanılma en güzel tecrübedir, gece çekimlerinde ortam ışığı uygunsa iso da artırıp enstantane düşürmeden elde çekim imkanı yakalayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garuda -- 4 Temmuz 2018; 12:18:42 >

• garuda kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• quote:

Teşekkürler hocam
    Rica ederim.
  • quote:

Peki hocam siz bilenler yani auto modu hiç kullanmiyor musunuz
    muhtemelen iso,enstantane ve diyafram arasindaki iliskileri anlamaya calisiyorsunuz, youtubeda bi video vardi bulunca link birakirim hepsini ornekler halinde anlatiyodu

• quote:

Orijinalden alıntı: action_figure

Arkadaşlar selamlar
    Bende nx300 alarak aranıza katıldım
    üzerinde 1855 kit lens var
    şimdi 45mm almak istiyorum fakat 2d/3d ile normal versiyon arasında ne gibi farklar var anlayamadım

araştırdığım kadarıyla 3d olan versiyon 3d televizyon desteği ile anlamlı oluyormuş.
    3d tv kullanmıyorsam bu lens mantıksız mı oluyor

bu durumda normal 45mm 1.8 i mi almalıyım

cevap yok mudur? :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar
    Bende nx300 alarak aranıza katıldım
    üzerinde 1855 kit lens var
    şimdi 45mm almak istiyorum fakat 2d/3d ile normal versiyon arasında ne gibi farklar var anlayamadım

araştırdığım kadarıyla 3d olan versiyon 3d televizyon desteği ile anlamlı oluyormuş.
    3d tv kullanmıyorsam bu lens mantıksız mı oluyor

bu durumda normal 45mm 1.8 i mi almalıyım

cevap yok mudur? :(

Alıntıları Göster
    3d tv yada monitörün varsa nx300de 3d lens destekliyor, 3d video ve foto çekip tvde 3d olarak görüntüleyebilirsin, normal 45 ile 3d arasında sadece 3d özellik farkı vardır. 3d kullanmam gerek yok derseniz normal 45mm alabilirsiniz.

• güncel satılıklar, satılanların üzerini işaretledim.

• RoIF kullanıcısına yanıt
    500 Tl 30mm için istediğim rakam..Bugün 45mm 2D/3D aldım İstanbul Doğubanktan dolayısıyla 30mm lense ihtiyacım kalmadı.Hatta 50-200 lensi olan arkadaşla 30mm lensimi takasta yapabilirim seti tamamlama adına..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMADEUS36 -- 4 Temmuz 2018; 21:27:33 >
  • samsung nx3000+85mm f1.4

• Nx1 + 60mm

2018-07-05_12-31-15 by gurcan bozdag, on Flickr

2018-07-05_03-18-27 by gurcan bozdag, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judasthewhite -- 5 Temmuz 2018; 15:24:17 >

• Arkadaşlar sizce NX300'den NX500'e veya Sony Alpha aynasız serisine geçmeye değer mi aralarındaki Fiyat farkını göz önüne alınca?

NX30mm f/2.0 lens kullanıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: chilypeppers

Arkadaşlar sizce NX300'den NX500'e veya Sony Alpha aynasız serisine geçmeye değer mi aralarındaki Fiyat farkını göz önüne alınca?

NX30mm f/2.0 lens kullanıyorum..
    nex5n nex6 sony rx100m4 sony rx1 var elimde,

sony rx1 full frame 35mm f2 lensli lensi değişemiyor, nx300den daha ufak, cidden mükemmel makine evladiyelik. ama nx300den nex serisine geçeceksen bence değmez ekşı aramaa gerek yok. nx30 hepsini tokatlar. bence bütçe varsa nx1 al geç.

• 
Sayfa: önceki 685686687688689
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.