Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_rion80

quote:

Orijinalden alıntı: PyramidCardShop

NX1000 i almayı çok istiyordum ama aklım bu seferde Sony Nex5n modeline gitti. Sırf şu videodan dolayı;
    https://www.youtube.com/watch?v=xlWpxjlQOkw

Samsung u çok inceledim araştırdım ve bu kalitede bir videosuna rastlamadım. Bu video beni cezbetti açıkçası.
    Bu işlerde profesyonel olmadığım için Samsungla bu tarz prof. kaliteli akıcı videolar çekilir mi bilmiyorum.
    Ama dediğim gibihiç rastlamadım böylesine.

video önemliyse sony alın

birde sadece samsung nx lensleri değilde başka lenslerde kullanmak istiyorum misal.
    samsung nx1000le şu lensleri kullanabilir miyim?

Sigma 30mm f/1.4

Sigma 24-70mm f/2.8

Minolta 50mm f/1.7

Tokina 11-16mm f/2.8

bildiğim kadarıyla adaptör ile diğer lensler kullanılıyormuş. ama pek bilgim yok bu konularda.
    bu lensleri kullanabilmem için ne yapmam lazım? tabi nx1000e uyumlu mu fikrim yok.

• Diğer marka lensler için bayonetlerine göre NX dönüştürücüleri temin ederseniz tabi ki bu lensleri kullanabilirsiniz, ama ben de henüz kullanmıyorum, benim de çok bilgim yok, yabancı forumlara baksanız daha doyurucu bilgi alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_KHA

Benimkide UK den geldi, priz bile 3 lü olandan

Güncelleme yaptıktan sonra sd kartta bin dosyası kalıyor. O dosyayı paylaşabilirsin Türkçe yazılımı bende yükleyebilirim :)
  • 50-200 mm artık fotoğraf makinamın çantasında
    fiyatı: 559 lira 6 taksit
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmustafa

50-200 mm artık fotoğraf makinamın çantasında

Mükemmel bir lens aldınız, hayırlı olsun. Tek kusuru kameradan kaynaklı netleme (AF) hızı. Optik ve stabilizasyon olarak 2500 TL'lik lenslere denk diyebilirim.
  • Bende Nx-1000 ile elimdeki Zeiss, Canon, Pentax gibi manual lensleri kullanabilmek amacıyla EOS to NX ve PK to NX bayonet dönültürücüler aldım.

Ancak, kamera bayonetindeki terminal kontaklar lenstekilere temas etmeyince kamera fotograf çekmiyor.

Yabancı bir video'da birisi bunu başarmış. Muhtemelen kontaklara farklı bir madde temas ettirip kamerayı yanıltarak yapmış olabilir diye düşünüyorum.

Bunu yapabilmenin yolunun bulan varsa paylaşsın lütfen.
  • quote:

Aldınmı? Satıyomusun anlamadım.Aldıysan 0 mı kinci el mi? ve nereden aldın diye sorucaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Bende Nx-1000 ile elimdeki Zeiss, Canon, Pentax gibi manual lensleri kullanabilmek amacıyla EOS to NX ve PK to NX bayonet dönültürücüler aldım.

Ancak, kamera bayonetindeki terminal kontaklar lenstekilere temas etmeyince kamera fotograf çekmiyor.

Yabancı bir video'da birisi bunu başarmış. Muhtemelen kontaklara farklı bir madde temas ettirip kamerayı yanıltarak yapmış olabilir diye düşünüyorum.

Bunu yapabilmenin yolunun bulan varsa paylaşsın lütfen.

Konu hakkında fazla biligim yok ama linkteki videoda temas için bir aksam kullanmış.Makro uzatma tüpü kullanıyor ama işin özü aynı.Makine Samsung nx serisi video sonuna doğru göreceksin ancak nx 1000 değil. Amazonda satılan adaptörlerin bazılarında uyumlu model olarak samsung nx 1000 yok.Önceki modeller var.Yoksa çalışmıyormu adaptör bu seride. Bakıyorum bende ilgimi çeken bişey olursa link atayım istersen.
    http://www.youtube.com/watch?v=tZy7AzEz6-s

Kamerayı üzerinde montaj bakarsanız 5:00 pozisyonunda bir onay pin vardır. Bu yangın için kamera için itti gerekir. Adaptörleri sizin için bu itecektir. ' Videoda adam elini saat 5 yönünde sokuyor bişeyi itiyor.Dikkatle izle belki bişey çıkarırsın..Çalışır umarım...işe yaradığını söyleyenler var...videoda 2:45. saniyede ,izle
    Başka bir forumda şöyle yazıyo .

wfan yazdı:

Merhaba, ben burada yeniyim, nazik olun.
    Ben adaptör kamera ile çalışmak için alamıyorum. Birisi tavsiye ve öğretmek misiniz. Çok teşekkürler.

İlk Mod kadranı "A" (diyafram öncelikli) veya "M" (manuel) moduna ayarlandığından emin olun. Bir adapte lens ile diğer otomatik veya sahne modu kullanamazsınız.

Kamera otomatik olarak adapte lensler ile manuel odaklama geçer, böylece menüde AF MF değişen rahatsız gerekmez.

Manuel odaklama yardım için, 5x veya 8x ekran büyütme ya da odak ekran bar yardımcı seçebilirsiniz. (Kılavuzda sayfa 70)

Eğer bar yardımcı odaklanmak seçerseniz uyarlanmış lens veya MF geçiş bir yerli nx lens her kullandığınızda, bu ekranda görüntülenir. Eğer yardımı yöntemi olarak ekran büyütme seçin ve uyarlanmış bir lens kullanıyorsanız, size büyütme başlatmak için Tamam düğmesine basmanız gerekir. Bir yerli NX objektif manuel odaklama geçiş ile, sadece odak halkasını çevirerek başlamak gerekir.

Büyütme Eğer atış yeniden çerçeve sağlayan, deklanşöre yarım basın iptal edilir.

Hata iletisi bir "bağlı değil objektif" alıyorsanız, adaptörün oturuş bir sorun var.

Aksi takdirde, bizim için çalışmıyor ve biz sorunu ortadan kaldırmak için çalışacağız ne bildirin.

Coldamus tarafından 2 ay önce Düzenlendi ir konuşma geçmiş.Tercüme Google dan idare et:))
    Aşağıdaki linkte sırayla konuşmaları tıklayarak incelemeni öneririm.Adamlar çalıştığını söylüyorlar..
    http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=tr&prev=/search%3Fq%3Dsamsung%2Bnx%2B1000%2Badapter%26sa%3DX%26biw%3D1242%26bih%3D612&rurl=translate.google.com.tr&sl=en&u=http://www.dpreview.com/forums/post/42339976&usg=ALkJrhgREzRi2pFcFCMXHZ-baYQbV7LzLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 27 Mayıs 2013; 1:07:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: soghan

quote:

Aldınmı? Satıyomusun anlamadım.Aldıysan 0 mı kinci el mi? ve nereden aldın diye sorucaktım.

aldım hocam
    559 tl 6 taksıt mediamarkt 212 istanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmustafa -- 28 Mayıs 2013; 0:07:03 >
  • quote:

quote:

Mükemmel bir lens aldınız, hayırlı olsun. Tek kusuru kameradan kaynaklı netleme (AF) hızı. Optik ve stabilizasyon olarak 2500 TL'lik lenslere denk diyebilirim.

teşekkür ederim
    lensi kullanmayı öğrenmeye çalışıyorum. (fotoğrafçılıkta çok geriyim. Malum 170 tl lik casio markadan terfi ettim)
    ellerimde titreme olmamasına rağmen uzak mesafeler için serbest olarak çekim yapamıyorum. sanırım böyle bir lensle tripod kullanımı benim için zorunlu olacak
  • quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim
    lensi kullanmayı öğrenmeye çalışıyorum. (fotoğrafçılıkta çok geriyim. Malum 170 tl lik casio markadan terfi ettim)
    ellerimde titreme olmamasına rağmen uzak mesafeler için serbest olarak çekim yapamıyorum. sanırım böyle bir lensle tripod kullanımı benim için zorunlu olacak

Titresim onlemeyi actinizmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

aldım hocam

Hayirli olsun bende ayni lensi almayi dusunuyorum.Bakalim..Iyi gunlerde kullan.
    Bütün media marketlerde fiyatı aynımıdır? Ben 565 e buldum peşin samsung tr garantili resmi imalatçıdan...Media markette fiyatı aynı ise izmirde bakıcam, benim bulunduğum ilçede media market yok.Uzun yol yapmam lazım ondan sordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 28 Mayıs 2013; 20:27:42 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

aldım hocam

Bütün media marketlerde fiyatı aynımıdır? Ben 565 e buldum peşin samsung tr garantili resmi imalatçıdan...Media markette fiyatı aynı ise izmirde bakıcam, benim bulunduğum ilçede media market yok.Uzun yol yapmam lazım ondan sordum...

Tüm media marklarda fiyat aynı değil her mağazasında farklı fiyat marjı uygulanıyor. Sanırım bu yüzden internette bütün ürünlerin fiyatı yok. 10 lira için o kadar yola değmez belki o fiyata bile vermeyecekler. İsterseniz telefonla olur fiyatını sorun ona göre gidin. Bahçelievler şubesi 600 tl demişti 212 şubesinden 41 tl daha ucuza aldım.
    Alışverişe gittiğiniz zaman fiyatı nedir demeyin. Olur fiyatı nedir ben verirseniz şu fiyata almak istiyorum deyin. Para sizin çekinmeyin satmazlarsa başka yerden alırsınız.
    birçok kişi mağazalar kurumsal pazarlık yapılmaz fiyat aynıdır diye etiket fiyatına bakıyor ve alıyor. Ben her gittiğim mağazada ne mağazası olursa olsun pahalı ürünlerde (elektronik ve beyaz eşyada) pazarlık yapıyorum kafamdaki rakamın altına satmazlarsa keyifleri bilir. Başka yerden alırım.

bu arada titreşim nerden nasıl açılıp kapatılıyor dikkat etmedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aldım hocam

Tüm media marklarda fiyat aynı değil her mağazasında farklı fiyat marjı uygulanıyor. Sanırım bu yüzden internette bütün ürünlerin fiyatı yok. 10 lira için o kadar yola değmez belki o fiyata bile vermeyecekler. İsterseniz telefonla olur fiyatını sorun ona göre gidin. Bahçelievler şubesi 600 tl demişti 212 şubesinden 41 tl daha ucuza aldım.
    Alışverişe gittiğiniz zaman fiyatı nedir demeyin. Olur fiyatı nedir ben verirseniz şu fiyata almak istiyorum deyin. Para sizin çekinmeyin satmazlarsa başka yerden alırsınız.
    birçok kişi mağazalar kurumsal pazarlık yapılmaz fiyat aynıdır diye etiket fiyatına bakıyor ve alıyor. Ben her gittiğim mağazada ne mağazası olursa olsun pahalı ürünlerde (elektronik ve beyaz eşyada) pazarlık yapıyorum kafamdaki rakamın altına satmazlarsa keyifleri bilir. Başka yerden alırım.

bu arada titreşim nerden nasıl açılıp kapatılıyor dikkat etmedim

Mustafa bi konuda pm attim.olumlu olumsuz cevap yazarsan memnun olurum.

• quote:

quote:

Diğer marka lensler için bayonetlerine göre NX dönüştürücüleri temin ederseniz tabi ki bu lensleri kullanabilirsiniz, ama ben de henüz kullanmıyorum, benim de çok bilgim yok, yabancı forumlara baksanız daha doyurucu bilgi alabilirsiniz

bu markaya yatırım yapılmaz denilenlere inat 3 adet lens siparişi vermek üzereyim
    50-200mm (560 TL), 30mm(488 TL) ve 60mm macro(580TL) .toplamda 1628 TL, kendime hayırlı olsun diyorum:))

Ooooo hayırlı olsun hocam Diğerlerini kullanmadım bilemiyorum ama 30mm lensi çok seveceksiniz inanın, aldığımdan beri 20-50mm kit lensi makineye takmadım.

Ben de 12-24mm ultra-geniş açı lensi ciddi olarak düşünüyorum, hatta 615tl/3taksit buldum ama tek korkum 30mm'yi yine çıkarmak istemeyeceğim... Bu sistemde tek lens kullanacaksın hangisi deseler 30mm derim başka lense gerek yok Bu lensin tek sıkıntısı iç mekan çekimlerinde biraz dar kalıyor olması, aile fotolarında falan normalden biraz daha uzaklaşıp çekmek gerekiyor, artısı ise belli bir mesafede f2 değerinden dolayı portre lensi olarak kullanılabiliyor olması

• quote:

quote:

Diğer marka lensler için bayonetlerine göre NX dönüştürücüleri temin ederseniz tabi ki bu lensleri kullanabilirsiniz, ama ben de henüz kullanmıyorum, benim de çok bilgim yok, yabancı forumlara baksanız daha doyurucu bilgi alabilirsiniz

bu markaya yatırım yapılmaz denilenlere inat 3 adet lens siparişi vermek üzereyim
    50-200mm (560 TL), 30mm(488 TL) ve 60mm macro(580TL) .toplamda 1628 TL, kendime hayırlı olsun diyorum:))

Hocam bu arada sakıncası yoksa bu fiyatları nereden aldığınızı sorabilir miyim? 50-200mm ve 60mm fiyatları çok iyi geldi

• quote:

quote:

quote:

Hocam bu arada sakıncası yoksa bu fiyatları nereden aldığınızı sorabilir miyim? 50-200mm ve 60mm fiyatları çok iyi geldi

Samsung turkiye adana...Sahibindende tanistik.lenslerin tumu yurtici garantili...12-24mm lens samsung turkiye genel dagiticisinda yokmus.mail adresini ona sorarak verebilirim.oradan yazistik.16mm lensi onerdi 30mm de israr ettim.

• quote:

quote:

quote:

Ooooo hayırlı olsun hocam Diğerlerini kullanmadım bilemiyorum ama 30mm lensi çok seveceksiniz inanın, aldığımdan beri 20-50mm kit lensi makineye takmadım.

Ben de 12-24mm ultra-geniş açı lensi ciddi olarak düşünüyorum, hatta 615tl/3taksit buldum ama tek korkum 30mm'yi yine çıkarmak istemeyeceğim... Bu sistemde tek lens kullanacaksın hangisi deseler 30mm derim başka lense gerek yok Bu lensin tek sıkıntısı iç mekan çekimlerinde biraz dar kalıyor olması, aile fotolarında falan normalden biraz daha uzaklaşıp çekmek gerekiyor, artısı ise belli bir mesafede f2 değerinden dolayı portre lensi olarak kullanılabiliyor olması

12-24mm icinde vok olumlu yorumlar okudum yabanci sitelerde.Aldiginiz fiyat bence o lens icin uygun.20-50mm lensi cok cok kaliteli ve keskin.okudugum yorumlardan sonra bir siralama yaparsam 1. Sirada 30mm ikinci sirada20-50mm geliyor.hatta bir cok kisi bukadar kaliteli bir lensin kit lens olarak verilmesine sasirmis.Bende cok memnunum kit lensten.cok keskin fotograflar cekiyorum bende sasiriyorum.samsungun en iyi lensi olan 30mm yi arada cikarmalisin...inanirmisin yabanci sitelerde okudugum samsungun lens yorumlari cok olumlu.kiyaslamalar hep en ust dusey lenslerin performansini aratmazdiyor.macro lensinden tut kit lense kadar.sanirim para buldukca lens yatirimim artacak.12 24mm yi bende dusunuyodum ancak nasip olmadi.borcu kapatinca artik...on yada oniki taksitli olarak aliyorum lensleri ve uc dort ay ekstrada olabilecegini soyledi konustugum kisi.

• bende nx200 aldım 2 gün önce vatanda kampanya vardı nx1000 ile aralarında pek fazla fark yok gibiydi :)
  • quote:

quote:

quote:

mailorder ile alışveriş olacaktı yattı. Peşin olacak.. o kadar para yok 50-200 mm yi alıcam birtek. Diğerlerini diğer aylarda bakacam artık. Gözmü var acaba:)) bir kaç hafta sonra vatandan 30mm yi alırım çünkü 488-35=453 e satıyolar haftasonu.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.