Şimdi Ara

SAMSUNG NP350V5C-S0FTR İlk İzlenimler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
6
Favori
38.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet cd rom biraz kalitesiz çıkar dediğimde sanki yere düşecek gibi çok sallanıyor,yazmada okumada problem yok ayrıca imalatçısı TSST yani Toshiba Samsung Storage Technology Corporation bu iki firmada bu işin içindeki saglam firmalar ama biraz kaliteyi düşük tutmuşlar ,iş görüyo zaten bu zamanda cd rom ne kadar kullanılıyor hatta çogu kullanıcı ssd geçip cd rom yuvasınada harddisk takıyor ki benimde ilerdeki planım arasında ,velhasıl-ı kelam Cdroma cd koyarken çıkarıp takarken nazik davranmakta fayda var, ama ortofonun dediği gibi biraz sesli çalışıyor. Sonuçta çalışsında yeter bize
  • Arkadaşlar Konu başlığı olan SAMSUNG NP350V5C-S0FTR laptap Teknosada an itibari ile 1699 Tl ve 100Tl hediye çekiyle satılıyor ihtiyacı olanlar kaçırmasın son bir tane diye uyarı vardı ilgilenenlere duyurulur.

http://www.teknosa.com/urunler/125032447/samsung-np350v5c-s0ftr-notebook
  • 1700 tl'ye geldi iki gün önce. Dvd-rom'un dandikliği dışında güzel bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.
  • benim anlayamadığım bir şey var. şimdi ben bu aleti win8 işletim sistemli almak zorunda mıyım? win7 olarak verme imkanları yok mu?
  • öncelikle merhaba arkadaşlar bende bu bilgisayarı dün teknosadan 1669 tl +100 tl hediye çekiyle birlikte aldim ama bulunduğum şehirde kalmadığı için başka bir şehirden kargo ile gelecek benim bilgisayar hakkında bir kaç sorum olacak bu konuda anlayan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa sevinirim. bilgisayarın işlemci kalitesi nasıl kaç bit hızı iyi mi ekran kartının amd 7660 m olması yüksek çözünürlükteki oyunlar için iyi mi nvida ekran kartına göre aralarında büyük fark varmı cache belleği hakkındaki yorumlarınız neler birde yukarıda bahsetmiş olduğunuz bilgisayarın ısınması fan sesi ve usb girişlerinin dar oluşu ne gibi dezavantajları olur bu konularda beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • öncelikle merhaba arkadaşlar bende bu bilgisayarı dün teknosadan 1669 tl +100 tl hediye çekiyle birlikte aldim ama bulunduğum şehirde kalmadığı için başka bir şehirden kargo ile gelecek benim bilgisayar hakkında bir kaç sorum olacak bu konuda anlayan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa sevinirim. bilgisayarın işlemci kalitesi nasıl kaç bit hızı iyi mi ekran kartının amd 7660 m olması yüksek çözünürlükteki oyunlar için iyi mi nvida ekran kartına göre aralarında büyük fark varmı cache belleği hakkındaki yorumlarınız neler birde yukarıda bahsetmiş olduğunuz bilgisayarın ısınması fan sesi ve usb girişlerinin dar oluşu ne gibi dezavantajları olur bu konularda beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tutkulu Manyak

öncelikle merhaba arkadaşlar bende bu bilgisayarı dün teknosadan 1669 tl +100 tl hediye çekiyle birlikte aldim ama bulunduğum şehirde kalmadığı için başka bir şehirden kargo ile gelecek benim bilgisayar hakkında bir kaç sorum olacak bu konuda anlayan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa sevinirim. bilgisayarın işlemci kalitesi nasıl kaç bit hızı iyi mi ekran kartının amd 7660 m olması yüksek çözünürlükteki oyunlar için iyi mi nvida ekran kartına göre aralarında büyük fark varmı cache belleği hakkındaki yorumlarınız neler birde yukarıda bahsetmiş olduğunuz bilgisayarın ısınması fan sesi ve usb girişlerinin dar oluşu ne gibi dezavantajları olur bu konularda beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

-İşlemcisi i5 olarak normal kullanıcılar için gayet iyi uzun süre idare eder.Kaç bit derken neyi kast ettin işlemciyse turboostlu otomatik olarak hızını artırır,uygulamalarda zorlanma ve kasılmaları giderir.
    -Ekran kartı kendi ekran çözünürlülüğünde yani hd olarak mevcut oyunları orta ve yüksek ayarda oynatabilir.Bu kartın rakibi gt630'dur 7670m biraz daha iyidir,nvidia'nın şu avantajı var sıksık güncelleme çıkarır amd bu konuda sıkıntılı eline geldiğinde sistemi güncellerken ekran kartını şimdilik güncellememeni tavsiye ederim çok kişi sıkıntı yaşadı bu konuda.
    -Isınması arkadaşların yapmış oldukları bir takım incelemeler mevcut normal seviye denebilir.Usb girişleri dar derken ilk etapta alışana kadar biraz sorun olur daha sonra normale döner.

• SİPARİŞ KODU 125032447
    AĞIRLIK 2,33 kg.
    BELLEK 8 GB
    BELLEK TİPİ DDR3
    BLUETOOTH PORTU Var
    Dahili Kamera Var
    EKRAN BELLEĞİ 2 GB gDDR3 EKRAN BOYUTU 15,6"
    EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1366 x 768 Piksel
    EKRAN ÖZELLİĞİ HD LED ETHERNET Var
    GARANTİ SÜRESİ 2 Yıl
    GRAFİK TİPİ AMD Radeon HD 7670M
    HOPARLÖR Var
    İŞLEMCİ Intel Core i7 3630QM İŞLEMCİ HIZI 2,40 GHz
    İŞLEMCİ TİPİ Intel Core i7 MARKA SAMSUNG
    MODEL NP350V5C-S0FTR
    PİL TİPİ 6 Hücreli
    SABİT DİSK 750 GB S-ATA
    TV-OUT ÇIKIŞI
    1 x VGA, 1 x HDMI USB BAĞLANTI ADEDİ 2 x USB 3,0, 2 x USB 2,0
    YAZILIM Windows 8 (64-bit) WİRELESS Var
    İşlemci Markası Intel
    Kart Okuyucu 3-in-1 (SD, SDHC, SDXC)
    arkadaşlar ışte özellikler bunlar bu özelliklere göre yukarıdaki sorduğum sorulara yardımcı olursanız sevinirim ayrıca makineyi elime alıp kullanmadığım için iptal edip paramı geri alma şansım var. Yorumlarınız önemli. Ona göre iptal edeceğim

• yorum?
  • quote:

SİPARİŞ KODU 125032447
    AĞIRLIK 2,33 kg.
    BELLEK 8 GB
    BELLEK TİPİ DDR3
    BLUETOOTH PORTU Var
    Dahili Kamera Var
    EKRAN BELLEĞİ 2 GB gDDR3 EKRAN BOYUTU 15,6"
    EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1366 x 768 Piksel
    EKRAN ÖZELLİĞİ HD LED ETHERNET Var
    GARANTİ SÜRESİ 2 Yıl
    GRAFİK TİPİ AMD Radeon HD 7670M
    HOPARLÖR Var
    İŞLEMCİ Intel Core i7 3630QM İŞLEMCİ HIZI 2,40 GHz
    İŞLEMCİ TİPİ Intel Core i7 MARKA SAMSUNG
    MODEL NP350V5C-S0FTR
    PİL TİPİ 6 Hücreli
    SABİT DİSK 750 GB S-ATA
    TV-OUT ÇIKIŞI
    1 x VGA, 1 x HDMI USB BAĞLANTI ADEDİ 2 x USB 3,0, 2 x USB 2,0
    YAZILIM Windows 8 (64-bit) WİRELESS Var
    İşlemci Markası Intel
    Kart Okuyucu 3-in-1 (SD, SDHC, SDXC)
    arkadaşlar ışte özellikler bunlar bu özelliklere göre yukarıdaki sorduğum sorulara yardımcı olursanız sevinirim ayrıca makineyi elime alıp kullanmadığım için iptal edip paramı geri alma şansım var. Yorumlarınız önemli. Ona göre iptal edeceğim

Aynısı 1 aydır kullanıyorum. Kasa plastik. Kasanın bitişme ve kaplama yerlerinde hafif ayrıklık ve boşluklar olabilir. Kasa kalitesi yerlerde diye bilirim. Görselliğe ve kasa kalitesine önem veriyorsan alma. Samsung series 3 kasaları genelde böyle kalitesiz. Onun dışında aldığında hemen kontrol et monitörde ölü piksel var mı yok mu diye varsa hemen iade et. Ekran kartı dinamiktir. windows 7 ve 8 dışında harici ekran kartını kullanamayacağın söyleniyor. Sadece harici ekran kartını seçme imkanın yok. Programa veya oyuna göre ayarlıyorsun o kendisi harici ekran kartını devreye sokuyor. Bunlar dışında 2000-2500 tl lik laptoplardan pek bir farkı yok.

• quote:

yorum?

Öncelikle hayırlı olsun ,bu laptop u şubat ayından beri kullanıyorum, ben teknosa dan indirimli 1850tl ye almıştım siz gayet uygun bir fiyata almışsınız
    Kasa kalitesi alüminyum görüntülü plastik fakat çok şık duruyor monitörün arka yüzeyi gayet güzel görünüm olarak sorunu yok,en güçlü yanı İ7 3630QM işlemcisi 4 çekirdekli 8 iş parçacığıyla çok güçlü hatta laptoplardaki şuan en güçlü 3 işlemciden biri,test etmek için Aynı anda 10 internet sayfası,1Pdf, 1Klasör müzik dosyası çalıyor,Youtube da video açık 720piksel Hd video seyrederken işlemci 2,8 Ghz ler de ve işlemcinin %11 kullanıyordu ve hiçbir işlemde takılma olmuyordu.
    Ram 8 gb her türlü iş için yeterli ,ekran kartı Ati Hd Radeon 7670m 128bit 2 gb ekran kartı yüksek çözünürlük olmamak şartıyla açmayacaı oyun yok sanırım directx11 desteği olması da yeni nesil oyunlar için + özellik ama bence oyun için alınacak bir laptop degil ve bazı arkadaşlar ekran kartını oyunlarda gösteremiyor işlemci grafigi olan HD4000 ile ilgi sorun yaşaması da örneğin PES2013 umarım ilerde çözülür.,Harddiskin 7200 Rpm olması azda olsa hızını hissettiriyor ama dezavantajı bataryayı daha çabuk bitirmesi batarya iş yükü altında degil iken yani sadece nette gezinirken bile max 2,5 saat gidiyor oyunda ve yük altında kullansan en fazla 1 saat dayanır ,Dvdrom çok kaliteli olmamakla beraber arada çalışırken içinde bişey olmamasına rağmen Ciiuuuvvvvv sesi çıkarması hariç iş görüyor,Ekran şu zamana kadar kullandığım en güzel ekran inanılmaz parlak hatta gözü agrıtacak kadar parlak ,ben parlaklık ayarını yarıya indirdim,Ekranın 220 nit yansımasız olması ayrıca güzel yansıma bazen can sıkıcı olabiliyordu kullanımı rahat.
    Isınma değerleri yük altında dahi 60 C bulmadı fan sesi rahatsız etmiyor düşük diyebilirim ,sadece ısınmayı mause pad in sol üst köşesinin yanına dogru hissedersin muhtemelen işlemci oralarda biyerde , laptop altı fan kullanırsanız hiç ısınma sorunu yaşamazsınız.
    İşletim sistemi win 8 single language 64 Bit alışana kadar biraz zor gelse de alışınca gerçekten kullanışlı ve win 7 nazaran daha hızlı açılış hızım metro arayüzün gelmesi 28-29 saniye idi ayrıca recovery programlarını olması format derdini bitirmiş bütün sistem ayarları ve güncellemelerini yapıp gerekli programları kurunca harici bir harddiske (Usb 3 olursa daha iyi) sistem geri yükleme noktası alınca ne çökmeden ne virüsten kork usb 3 ile max 7-8 dakikada sistemi ayarladığın şekline getirirsin.
    Genel olarak bu fiyata alınacak en iyi ve güçlü laptap kesinlikle tavsiye ederim zaten bir arkadaşıma tavsiyem ile aldırdım sorunsuz kullanıyor,size tekrar hayırlı olsun sorunsuz kullanmanız dilegiyle umarım açıklayıcı olmuştur

• Samsung NP350V5C-S0FTR laptopa İNTEL 330 SERİSİ 120 GB SSD TAKMAK

Arkadaşlar Haftasonu indiriminden faydalanarak İntel 330 serisi 120 Gb sata 3 SSD'yi 266 Tl e aldım , imzamdaki sisteme taktım takmadan önceki Harddiskim 750 gb 7200Rpm di ve hızı yeterince iyi idi power tuşuna bastıktan 29 saniye sonra metro ara yüzü geliyordu.SSd taktıktan sonra 13 saniyede hazır oldu.
    Bütçe ve stabil çalışma önceliğimdi bu yüzden tavsiye edilen samsung ve intel arasında seçimimi intelden yana yaptım.Kutu içeriği gayet güzel, İntel 330 ssd kutuyu açınca içinden masaüstü sisteme baglamak için metal ara aparat ve sata kabloları,kurulum kitapçığı çıkıyor .

KURULUM:
    -Kurulumu yapmak için daha önceden aldığım Harici Harddisk kutusunun içine SSD yi takıp laptopa Usb girişinden taktım,masa üstündeki Samsungun Recovery programına tıklayıp açtım sol alttaki Disk Kopyalamyı seçerek HD i SSD e klonladım .
    - Laptopun adaptörden çıkartıp bataryayı çıkardıktan sonra ,altta ( ODD/HDD/MEMORY ) yazısının oldugu yerdeki tek vidayı çıkartıp kapağı kendinize dogru yavaşça çekince harddisk kısmını görüyoruz, Harddiskin sonundaki parlak alimünyum folyo benzeri koruyucunun ucundan tutarak çıkartıp yerine Klonladığım SSd yi takıp kapağını vidaladım.
    -Laptopu açınca yeni almış yada recovery yapmış gibi kurulumu yeniden yaptım( Daha önce aldığım yedeği SSD boyutu küçük olduğu için kabul etmedi !?) ,güncellemeleri yaptım .fakat bir süpriz ile karşılaştım !!
    -Windows daha önce başka bir bilgisayarda kullanıldığı için windows etkinleştirilmedi uyarısı vardı.etkinleştir yazan bir sayfada A,B,C,D,E,F,G,H kutuları içinde 5 haneli rakamlar vardı altta Etkinleştirme kutularıvardı.
    -Hemen Microsoft Müşteri Hizmetlerini aradım durumu anlattım meğer donanım değişikliği yaptığım içinmiş !!! sistem etkin olmamış ve tekrar key girmem gerekcekmiş,neyseki yardımcı oluyorlar lisansı yaptım.
    Netten araştırarak linkteki SSD ayarlarını yaptım
    ( SSD AYARLARI )

Şuan sistem 13 saniyede Metro arayüzü açılıyor ve ciddi performans artışı oldu şiddetle tavsiye ederim .

Bir kaç test sonucu koydum .Umarım yararı olmuştur yazdıklarımın.

SAMSUNG NP350V5C-S0FTR İlk İzlenimler

• Merhaba ben ürünü teknosadan aldım gerçekten güzel ürün ama güncelleştirme nasıl yapılıyor ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: batosemo

Merhaba ben ürünü teknosadan aldım gerçekten güzel ürün ama güncelleştirme nasıl yapılıyor ??

Öncelikle hayırlı olsun.Güle güle kulanın .
    C:\Program Files (x86)\Samsung\SW Update yoluna git ve SW Update programını çalıştır o gerekli olan program ve driver güncellemelerini otomatik olarak bulucak tek tıkla yükleyiceksin,win8 updatelerini denetim masası ,windows update yoluyla yapabilirsin.
  • bende bugün aldım bu üründen şuana kadar gayet memnunum beklentilerimi fazlasıyla kaşıladı.. 1699 liraya alınabilecek en iyi laptop
  • quote:

Orijinalden alıntı: blood004

bende bugün aldım bu üründen şuana kadar gayet memnunum beklentilerimi fazlasıyla kaşıladı.. 1699 liraya alınabilecek en iyi laptop

Hayırlı olsun Arkadaşım ,güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: borcuhan77

quote:

Orijinalden alıntı: blood004

bende bugün aldım bu üründen şuana kadar gayet memnunum beklentilerimi fazlasıyla kaşıladı.. 1699 liraya alınabilecek en iyi laptop

Hayırlı olsun Arkadaşım ,güle güle kullan

Teşekkür ederim kardeşim :) Laptop da her şey iyi güzel hoş bir de ekran kartı paylaşımsız olsaymış tadından yenmez di :)
  • bişey daha soracağım League of Legends oynayan var mı aranızda bu pc kasıyor LoL de Ayarları yüksek yapsamda kasıyo aorta yapsamda kasıyo anlam veremedim :S değiştirilebilir grafik yapılandırılmaladrından performansı yüksek olarak da ayarladım ama bi çaresini bulamadm :S
  • Dostum laptopta 2 adet ekran kartı var biri işlemci grafiği HD4000 ki bunu sistem güç istemeyen işlerde nette vs kullanırki batarya tüketimini azaltsın digeride Ati Radeon Hd 7670M 2Gb ekran kartı yani paylaşımlı degil,Yüksek grafiklerde çalışıcağın zaman oyun,Fotoshop gb masaüstünde sag kilik yap Değiştirilebilir Grafikleri yapılandır seç ordan yüksek grafik ata oyun exe sini seç yüksek ayarda oynarsın.
  • eyv kardeşim hallettim saolasın :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.