Şimdi Ara

Samsung Note4 ile Nikon D4 arasında bağlantı kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Nikon d4 makinayı Samsung note4 e usb kablo ile bağlayıp fotoğraflara erişmek istiyorum.
    Bu sayede fotoğraflarda parlaklık, kontrasti kroplamak gibi basit işlemleri yapıp internete atmak istiyorum.

aranızda bu şekilde çalışan varmı? bağlantı için ne gerekir?

• merhaba,

kablosuz olarak bir çözüm önerisinde bulunmak isterim, wireless adaptör.
    kendim aşağıdaki adaptörü canon 600d / iphone6 üzerinden kullanıyorum.
    kem jpeg hem de raw fotoları görüntüleyip telefonunuza aktarabiliyorsunuz.

https://www.aliexpress.com/item/ezshare-High-Speed-Wireless-WIFI-WLAN-SD-Card-Adapter-Micro-ez-share-SD-card-to-SD/2033340226.html?spm=2114.30010308.3.113.xRYQog&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=ea73511f-e126-495b-921e-5b2ad159041c

• quote:

Nikon d4 makinayı Samsung note4 e usb kablo ile bağlayıp fotoğraflara erişmek istiyorum.

bu işe, tethering deniyor.

quote:

Bu sayede fotoğraflarda parlaklık, kontrasti kroplamak gibi basit işlemleri yapıp internete atmak istiyorum.

bu işlemi, harici bir cihazla eriştiğin, body üzerindeki kartta yapamazsın/yapmamalısın. büyük ihtimalle kendine takılı karta, bir başkasının yazmasına izin vermeyecektir gövde. izin verse bile, kart üzerindeki fotoğrafların orjinalliğini korumak ve sonra bilgisayar ortamında daha etkin şekilde düzenleyebilmek için makine üzerindeki fotoğraflarla oynamamalısın.

nikonusa sitesinden baktığıma göre wifi uyumlu gövdelerle birlikte çalışan Wireless Mobile Adapter Utility (WMU) adında bir uygulama varmış. bu uygulama tam senin aradığın şeye benziyor.

http://www.nikonusa.com/en/learn-and-explore/article/h4spl2xm/shooting-wirelessly-with-nikon-digital-cameras-and-wi-fi-adapters.html

qdslr-dashboard diye bir uygulama daha var androidlere özgü. bunu da araştırabilirsin.

• sazan84 S kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevabınız için.
    çok pratik görünüyor araştırıcam.
  • xpug X kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.