Şimdi Ara

SAMSUNG NC10 (netbook) İncelemesi (Test, Sorunlar, Genel Başlık) (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
847
Cevap
3
Favori
125.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gezegenci

quote:

Orijinalden alıntı: laska

quote:

Orijinalden alıntı: erulu

Benim samsungta beyazlık yok ama ekran parlaklığı ayarlanmıyor. Hep en yüksekte.. Herşeyi denerim olmadı. Bende ekran kartı ayarlarından düşürüyorum.
    Ekran sorunu kronik sanırım.

hemen kronik deyip suç bulmayın, fn+ x tuşlarının hepsi çalışıyormu, samsung un kendi programları hala yüklü ve düzgün duruyormu? magic keybord ve display manager gibi.
    bunların kontrol edip tekrar bakar mısın.

Servise ne diyeyim ? Siz hangi servise verdiniz ve kaç güne geldi ? Bir de para almıyorlar değil mi ?

1,5 sene beklemem hataydı zaten nerdeyse 1 senedir ekran parlaklığı en düşükte... Sürekli sonra göndeririz diye diye erteledik. Şimdi sorunun çözülecek olması sinirime dokunuyor açıkçası

Ben de bir buçuk yıl bekledim ama doktora tezimi yazmam lazımdı. Herşeyim mavişin içindeydi ve her gün yolda otobüs tiren her yerde yanımdaydı ve açıktı. Açık olmalıydı. Bu minikler gerçekten bağımlılık yapıyor. Bir anda tüm yaşamınız içine giriveriyor ve yanınızdan ayıramıyorsunuz.

Sizden en fazla aletin üzerinde (alt kısmında) bir seri nosu var onu istiyorlar. Benimk aşırı ısınmadan dolayı çıkmıştı. Ben de cüzdana koymuştum. Bu seri no ile tüm garanti işleri yürüyor. Benimki çıkmış olduğundan sorun çıkmasın diye satış fişini de yanımda götürdüm. İyi ki götürmüşüm. Belki bir problem çıkmayacaktı ama fişin olması aletin üzerinde olmayan seri no etiketinin sorun olmasını engelledi.

Garantiye verirken 2 GB ram takmıştım onu orjinal ram ile tekrar değiştirdim. Öğrendiğim kadarı ile samsung her ülkede temsilcisine bırakmış bu konudaki yetkiyi bazı ülkelerde ram kapağının açılmış olması garantiyi devre dışı bırakıyormuş. Ben işimi sağlama aldım.

Garanti süresi 2 yıl. Eğer siz alalı 2 yıl olmamış ise, sorunsuz ve ücret istemeden yapıyorlar. Biri bakırköyde, biri maltepede (bundan emin değilim mecidiyeköyde olabilir tam hatılamıyorum) biri bostancıda üç ana merkez varmış. Tamirler buralarda yapılıyor. Diğer merkezler netbookları teslim alıp bu ana merkezlere tamir için gönderiyorlar. Bence ana merkezlerden birine kendin teslim edersen gecikmelerden kurtulursun. Ben bostancıya verdim ve çok rahat ettim.

En fazla 3 günde alırsınız. Benim ekran 1 günde yapıldı ama hdd kontrolü için 1 gün daha bekledim. Toplam iki günde aldım.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 28 Kasım 2010; 23:53:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sallami

quote:

quote:

quote:

Benim samsungta beyazlık yok ama ekran parlaklığı ayarlanmıyor. Hep en yüksekte.. Herşeyi denerim olmadı. Bende ekran kartı ayarlarından düşürüyorum.

hemen kronik deyip suç bulmayın, fn+ x tuşlarının hepsi çalışıyormu, samsung un kendi programları hala yüklü ve düzgün duruyormu? magic keybord ve display manager gibi.

Servise ne diyeyim ? Siz hangi servise verdiniz ve kaç güne geldi ? Bir de para almıyorlar değil mi ?

1,5 sene beklemem hataydı zaten nerdeyse 1 senedir ekran parlaklığı en düşükte... Sürekli sonra göndeririz diye diye erteledik. Şimdi sorunun çözülecek olması sinirime dokunuyor açıkçası

Ben de bir buçuk yıl bekledim ama doktora tezimi yazmam lazımdı. Herşeyim mavişin içindeydi ve her gün yolda otobüs tiren her yerde yanımdaydı ve açıktı. Açık olmalıydı. Bu minikler gerçekten bağımlılık yapıyor. Bir anda tüm yaşamınız içine giriveriyor ve yanınızdan ayıramıyorsunuz.

Sizden en fazla aletin üzerinde (alt kısmında) bir seri nosu var onu istiyorlar. Benimk aşırı ısınmadan dolayı çıkmıştı. Ben de cüzdana koymuştum. Bu seri no ile tüm garanti işleri yürüyor. Benimki çıkmış olduğundan sorun çıkmasın diye satış fişini de yanımda götürdüm. İyi ki götürmüşüm. Belki bir problem çıkmayacaktı ama fişin olması aletin üzerinde olmayan seri no etiketinin sorun olmasını engelledi.

Garantiye verirken 2 GB ram takmıştım onu orjinal ram ile tekrar değiştirdim. Öğrendiğim kadarı ile samsung her ülkede temsilcisine bırakmış bu konudaki yetkiyi bazı ülkelerde ram kapağının açılmış olması garantiyi devre dışı bırakıyormuş. Ben işimi sağlama aldım.

Garanti süresi 2 yıl. Eğer siz alalı 2 yıl olmamış ise, sorunsuz ve ücret istemeden yapıyorlar. Biri bakırköyde, biri maltepede (bundan emin değilim mecidiyeköyde olabilir tam hatılamıyorum) biri bostancıda üç ana merkez varmış. Tamirler buralarda yapılıyor. Diğer merkezler netbookları teslim alıp bu ana merkezlere tamir için gönderiyorlar. Bence ana merkezlerden birine kendin teslim edersen gecikmelerden kurtulursun. Ben bostancıya verdim ve çok rahat ettim.

En fazla 3 günde alırsınız. Benim ekran 1 günde yapıldı ama hdd kontrolü için 1 gün daha bekledim. Toplam iki günde aldım.

Kolay gelsin.

Çok teşekkürler en kısa sürede vereceğim bu gidişle...

Aradım konuştum bostancıdakine vereceğim yanarım yanarım 1,5 sene bekeldiğime yanarım , ödevleri 1-2 gün net cafedede yapabilridim... Zararın neresinden dönsek kardır demişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorlinux -- 29 Kasım 2010; 17:14:13 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sallami

quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin.

Çok teşekkürler en kısa sürede vereceğim bu gidişle...

Aradım konuştum bostancıdakine vereceğim yanarım yanarım 1,5 sene bekeldiğime yanarım , ödevleri 1-2 gün net cafedede yapabilridim... Zararın neresinden dönsek kardır demişler.

Bence bu kadar yüklenme kendine. Hatta daha iyi yapmışsın bence. Garantinin bitmesine az kalmış. Şimdiden bir güzel yaptırır rahat edersin. Garanti bittikten sonra 2 yıl daha idare etsin yeter.

• WIN7SP1 yükledim.
    ama kastı.
    tekrar xp ye geri döndüm
  • nc10 son satılan modellerinde zaten win7 yüklü olarak geliyordu. onlar kasıyordu zaten.
    bu makinanın hakkı xp
  • mrb,
    kutu içerisinden çıkan windows xp sp3 cd si ne işe yarar
    recovery yani ilk günkü durumuna getirir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efpa

mrb,
    kutu içerisinden çıkan windows xp sp3 cd si ne işe yarar
    recovery yani ilk günkü durumuna getirir mi?

Harici DVD sürücü bulamadığımdan deneyemedim.

Ancak o DVD'nin sadece Windows XP'yi, diğer DVD'nin ise driver ve yardımcı programları yüklemesi gerek.
  • ok
    diğer cd yi unuttum tabi ben..

cd içindekileri harddiske kaydettim.
    setup geliyor.
    çalışıyor yani de denemeye korktum..
  • 2 senedir nc 10 harika çalışmaya devam.win 7 ultimate 2 gb ram ile sorunsuz çalışıyor.hatta command and conquer bile hafif kasılmalarla çalışıyor. :)
    iphone 4 'ün takınca direk modem olma özelliği var.süper ikili oldular.. :)
  • Yahu benim Nc10'da uzun zamandır beyaz ekran sorunu var, üstüne 3 gündür fandan insanlık dışı sesler geliyor takır tukur. Garantisi bitti sanıp (aslında bitmemiş ama elimde fişi yok) aleti açtım ve fanını temizledim ama sesler gelmeye devam ediyor. Fan yağlanabilecek gibi de değil, mili kapalı durumda. Açarken vida başları da deforme oldu. Şimdi ben bunu fişsiz ve vidalarından açıldığı anlaşılır şekilde servise götürsem herhalde problem çıkartırlar. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Beyaz ekran sorunuyla yaşayabilirim ama fan sesi beni deli etmek üzere. Bunu yağlamanın bir yolu var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indie -- 14 Haziran 2011; 3:07:05 >
  • Netbooku almayı düşünüyorum fakat bu beyaz ekran sorunu donanımsal galiba
    herkeste nerdeyse bu sorun var .
    Birkaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim .
    1. Televizyona bağlayabiliyormuyuz film izlemek için eski notebookumda tvye bağlardım netbook olduğu için bağlanırmı.
    2. İnternetten okey felan oynanabiliyormu.
    3. şu anki fiyatları ne kadar acaba .
    bilgilendirirseniz sevinirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: elolif

Netbooku almayı düşünüyorum fakat bu beyaz ekran sorunu donanımsal galiba
    1. Televizyona bağlayabiliyormuyuz film izlemek için eski notebookumda tvye bağlardım netbook olduğu için bağlanırmı.

2. soru bomba olmuş :D okey oynamak için netbook alanı ilk kez görüyorum. Netbookun yanında bir tane de okey ıstakası olsun. ne dersiniz hoş olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_48

quote:

Orijinalden alıntı: elolif

Netbooku almayı düşünüyorum fakat bu beyaz ekran sorunu donanımsal galiba

2. soru bomba olmuş :D okey oynamak için netbook alanı ilk kez görüyorum. Netbookun yanında bir tane de okey ıstakası olsun. ne dersiniz hoş olmaz mı?

Alıntıları Göster
    alper,kızla dalga geçme bea.belli ki okey oynamak istiyor. Elif,okeyi gayet iyi oynarsın.beyaz ekran sorunu garantide ücretsiz hallediliyor.kablo değişiyor daha da beyaz ekran olmuyor. Bu cihazın sıfırını zor bulursun sana tavsiye n150 ye bak.ama 2. el düşünürsen ederi 200-250 tl.

• Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bu beyaz ekran sorunu bende de var.. Benimkisi flexte ama ekranı eğince kaldırınca falan düzeliyor ama kıpırdatınca yine beyaz oluyor.. Uygun fiyata flex kablosu bulmam lazım. Ya da servisinin telefon numarası.. Şimdiden teşekkür ederim
  • bunu bana satabilecek biri varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi errapps -- 5 Eylül 2011; 6:25:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLMaNNN

Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bu beyaz ekran sorunu bende de var.. Benimkisi flexte ama ekranı eğince kaldırınca falan düzeliyor ama kıpırdatınca yine beyaz oluyor.. Uygun fiyata flex kablosu bulmam lazım. Ya da servisinin telefon numarası.. Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba, az önce bende aylardır çektiğim beyaz ekran sorununu çözüme kavuşturdum. Evet sorun dediğiniz gibi flex kabloda. Ancak flex kablonun monitöre giren soketinde değil, anakarta bağlanan soketinde. Ben önce monitörü söktüm ama sonuç alamadım, daha sonra komple kasayı söktüm. Flex kablonun anakart üzerindeki soketini çıkardım, kendi etrafında bir tur çevirdim (bu arada topraklamaya benzeyen tek bir kablo var anakarta vidalanmış onuda çıkardım) daha sonra soketi yenine taktım ve flex kabloyu o topraklamaya benzeyen kablonun vidalı kısmının altına sıkıştırdım ve vidayı taktım oynamaması için. Şu an için sorunum çözüldü. Monitörü defalarca açıp kapattım, oynattım vs. kabus beyaz ekran yok... Eliniz yatkınsa dediğim şekilde yapabilirsiniz kolay bir işlem... Takıldığınız yer olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: f_conq

quote:

Orijinalden alıntı: aLMaNNN

Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bu beyaz ekran sorunu bende de var.. Benimkisi flexte ama ekranı eğince kaldırınca falan düzeliyor ama kıpırdatınca yine beyaz oluyor.. Uygun fiyata flex kablosu bulmam lazım. Ya da servisinin telefon numarası.. Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba, az önce bende aylardır çektiğim beyaz ekran sorununu çözüme kavuşturdum. Evet sorun dediğiniz gibi flex kabloda. Ancak flex kablonun monitöre giren soketinde değil, anakarta bağlanan soketinde. Ben önce monitörü söktüm ama sonuç alamadım, daha sonra komple kasayı söktüm. Flex kablonun anakart üzerindeki soketini çıkardım, kendi etrafında bir tur çevirdim (bu arada topraklamaya benzeyen tek bir kablo var anakarta vidalanmış onuda çıkardım) daha sonra soketi yenine taktım ve flex kabloyu o topraklamaya benzeyen kablonun vidalı kısmının altına sıkıştırdım ve vidayı taktım oynamaması için. Şu an için sorunum çözüldü. Monitörü defalarca açıp kapattım, oynattım vs. kabus beyaz ekran yok... Eliniz yatkınsa dediğim şekilde yapabilirsiniz kolay bir işlem... Takıldığınız yer olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Saygılar.

Uygun fiyata yeni flex buldum, taktırdım. Hiç polemiğe girmedim

• garanti 3 günde yapıp veriyordu. Bu arada nc10 lar hala çalışıyor mu yaw :D helal olsun samsunga. İlk atomlu netbooklardandı ve pcnet dergisinde görmüş aşık olmuştum. Aradan 3 yıl geçti. Geçen sene satmıştım ufaklığı
  • ben 2 yıldır arıyorum 2 hafta önce aldım dün beyaz ekran oldu ne yapıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: errapps

ben 2 yıldır arıyorum 2 hafta önce aldım dün beyaz ekran oldu ne yapıcam

Garantisi varsa eğer götürün servise, kısa zamanda hallediyorlar. Benim netbooku götürmüştüm, 2-3 gün sonra geri almıştım.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.