Şimdi Ara

Samsung M3 Portable 2.5' 1TB Taşınabilir HDD İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
9
Favori
61.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: f34rl3ss18

Bende yeni bir 1TB harici taşınabilir hard disk arayışı içerisindeyim, bu ürünü 179TL den buldum, ancak western digital e kıyasla dayanıklılık ve uzun ömürlülük açısından kafamda soru işaretleri var. Sizce samsunga bu konularda güvenebilir miyim? Yoksa western mi bakınmalıyım?
    Teşekkürler

samsung +1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnceleme için teşekkürler, ellerine ve emeğine sağlık.
  • Arkadaşlar bu modelde yedekleme programı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Google a samsung m2 yazdım seagate in sitesinde pdf vardı. Galiba içindeki hard disk seagate. Herneyse kaliteli cihaz samsungda olsa seagate de olsa.

Birkaç gün önce hizlial.com'dan 2 tane sipariş ettik ve bugün teslimat yapıldı.

Daha önceden bir yerde okuduğuma göre Samsung'un hard disk bölümünü Seagate satın almıştı. Bunu okuduktan sonra Samsung hard disk satıldığını görmek bir garip gelmişti ancak ürünü yine sipariş ettim.

Google'da arayınca şu haberi buldum:
    http://www.donanimhaber.com/usb-bellek_tasinabilir-disk/haberleri/Seagate-resmi-olarak-Samsungun-hard-disk-birimini-satin-aldi.htm

Az önce de hard disklerin kutusunu incelerken en altta Seagate yazdığını gördüm. Daha doğrusu kutunun her yerinde Samsung yazıyor sadece en altında Seagate yazıyor.

Samsung M3 Portable 2.5' 1TB Taşınabilir HDD İnceleme

• samsung 1tb usb 3.0 portable 2.5 inç diski biçimlerdirdiö.3 e böldüm.ama iconu kaybettim.silindi.yardımcı olan varsa teşekkürler.icon konusunda yardım.dosya olarak gönderebilirseniz iyi olur.
  • gittigidiyordaki indirimden yorumlar sayesinde aldım gelince görücem ama teşekkürler yorumlarınız yardımcı oldu
  • Güzel inceleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolkan2008

hristos arkadaş samsung aldıysan açınca içinde dosyalar var biçimlendirme yaaparsaan silinir.ben silmişim.iconu gitti.rarlı yollayabilirsen teşekkürler.msn verirdim.

Pm gonderdim kontrol ediniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasada hem wd hem seagate var bişey indirmek için açık bırakıp yataga yattığımda hala wd in tıkırtılarını duyuyorum oyuzden wd almıyorum. Bu arada samsungun hdd bölümünü seagte satın aldı ama kutu olarak samsung, içinde seagate hdd var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 17 Temmuz 2014; 1:05:53 >
  • ben de bir an önce sahip olmak istiyorum.
  • Yeni kuracağım bilgisayarda destekleyeceğinden dolayı büyük hdd almamaya ve direk ssd ile kurmaya karar verdim. program, film ve oyun gibi dosyaların tamamını bunda barındıracağım. şu anda eski pc den usb2 üzerinden yedek alıyorum bütün D yi dualarınızı benden eksik etmeyin :D 6 Saat sürecekdiyor. USB3 geçsekte kurtulsak. 10 kat rahatlayacağız.

Teoriye göre USB3 olsa 36 DK da bu işlem biterdi :) Bu +-%10 olabilir fakat yinede inanılmaz bir hız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yok2504 -- 5 Şubat 2013; 23:27:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yok2504

Yeni kuracağım bilgisayarda destekleyeceğinden dolayı büyük hdd almamaya ve direk ssd ile kurmaya karar verdim. program, film ve oyun gibi dosyaların tamamını bunda barındıracağım. şu anda eski pc den usb2 üzerinden yedek alıyorum bütün D yi dularınıı benden eksik etmeyin :D 6 Saat sürecek. USB3 geçsekte kurtulsak. 10 kat rahatlaycağız.

Teoriye göre USB3 olsa 36 DK da bu işlem biterdi :) Bu +-%10 olabilir fakat yinede inanılmaz bir hız.

ssd hangi marka ve model? onun performansı nasıl?
  • Kingston SSD 120 GB Olanhttp://www.kingston.com/us/ssd/v#sv300s3

Okuma: SATA Rev. 3.0 up to: 450MB/s
    Yazma: SATA Rev. 3.0 up to: 450MB/s
    10x faster than a 7200RPM hard drive
  • samsung story usb 3.0 ı hdd ı eğer usb 2 portuna bağlarsanız yesil led yanıyor. usb 3.0 portuna bağlarsanız mavi led yanıyor. Böylece anlayabiliyorsunuz. Bağlantı şeklini
    samsung m3 de böyle birşey varmı acaba ?
  • Ya birde bu cihazı kullananlar hd tune ile bir kontrol yapabilirler mi calibraiton retry count değerinde sorun var mı diye?
  • Bende buradan aldım bakalım 1 tane 163TL ye :http://www.ekolpazar.com/samsung-1tb-2.5-m3-usb3.0-siyah-m101tcb.html

Bu arada inceleme için teşekkürler arkadaşa.
  • peki m3 ile m2 arasındakı fark nedır? ozellıkler ve cıhaz boyutları hemen hemen aynı.fıyat 5-10 tl fark var.
  • SAMSUNG M3 PORTABLE 1TB, USB 3

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Performans gerektiren programlarımı 120 GB SSD üzerine kurdum geriye kalanları program setup, çalışma dosyaları ve özellikle oyunları bunun üzerinde barındırıyorum (hatta oynuyorum).

USB3 ile internal hdd kullanır gibi performans alıyorsunuz. Şu an kurulu ve sorunsuz oynadığım Far Cry 3, CS: GO, Minecraft, Battlefield 3 var. Crysis 3 yolda geliyor.

İnternal disk almayı düşünüyordum fakat USB 3 performansını gördükten sonra USB 3 devam etmeyi düşünüyorum. Bu HDD nin aynısından veya USB 3 veri aktarımında iyileştirme yapılmış başka bir Taşınabilir HDD ile devam edeceğim.

Artık devir USB 3 Devri bunu kenara yazın. Veri yolu çok hızlı ve daha bu diskler bu veri yolu hızının yarısına dahi ulaşmadı :)

Bu arada eklememde fayda var yeni kurduğum makinadaki P8B75-M LX Asus Anakart USB 3.0 Boost özeliği var.
    Özelliğin performansa etkisi büyük. Yani iyi bir USB 3 Performans için anakartta önemlidir.
    Dediğim gibi daha var olan veri yolu hızının yarsına dahi ulaşılamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yok2504 -- 21 Şubat 2013; 22:31:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cosx

samsung story usb 3.0 ı hdd ı eğer usb 2 portuna bağlarsanız yesil led yanıyor. usb 3.0 portuna bağlarsanız mavi led yanıyor. Böylece anlayabiliyorsunuz. Bağlantı şeklini
    samsung m3 de böyle birşey varmı acaba ?

hayır sadece mavi yanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yok2504

SAMSUNG M3 PORTABLE 1TB, USB 3

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Performans gerektiren programlarımı 120 GB SSD üzerine kurdum geriye kalanları program setup, çalışma dosyaları ve özellikle oyunları bunun üzerinde barındırıyorum (hatta oynuyorum).

USB3 ile internal hdd kullanır gibi performans alıyorsunuz. Şu an kurulu ve sorunsuz oynadığım Far Cry 3, CS: GO, Minecraft, Battlefield 3 var. Crysis 3 yolda geliyor.

İnternal disk almayı düşünüyordum fakat USB 3 performansını gördükten sonra USB 3 devam etmeyi düşünüyorum. Bu HDD nin aynısından veya USB 3 veri aktarımında iyileştirme yapılmış başka bir Taşınabilir HDD ile devam edeceğim.

Artık devir USB 3 Devri bunu kenara yazın. Veri yolu çok hızlı ve daha bu diskler bu veri yolu hızının yarısına dahi ulaşmadı :)

Bu arada eklememde fayda var yeni kurduğum makinadaki P8B75-M LX Asus Anakart USB 3.0 Boost özeliği var.
    Özelliğin performansa etkisi büyük. Yani iyi bir USB 3 Performans için anakartta önemlidir.
    Dediğim gibi daha var olan veri yolu hızının yarsına dahi ulaşılamadı.

Ben yazdıklarınızdan şunu anladım;

Acil sistem yenileme ihtiyacı olmayanlar bir süre daha beklesinler mi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.