Şimdi Ara

SAMSUNG LE-32B651 HDMI Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 1 ay önce paraya kıydım ve "SAMSUNG LE-32B651" 32' full hd lcd aldım. acer 6930G laptobumla HDMI kablosunu kullanarak tv ile pc yi bağlamak istiyorum. çözünürlüğü 1440x900 olduğu zaman hiç bir problem yok ancak çözünürlüğü full hd yaptığım zaman sağ ve sol kısmında biraz boşluk kalıyor ve siyah gözüküyor. yani görüntü tv ye tam oturmuyor. ne yapmam gerekiyor? birde full hd yaptığım zaman konstratı değişiyor ve gözleri rahatsız edecek derecede parlıyor. sorunumu çözecek arkadaşlara şimdiden çok ama çok teşekkürler. bilen arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olajuwon Clay -- 14 Ağustos 2009; 14:12:56 >

• hocam tv den ayarlama yapabiliyorsun sağa kaydır sola kaydır gibi menüleri karıştır biraz
  • yok hocam ne kadar uğrassamda tv den yapamıyorum. daha doğrusu böyle bir seçenek yok. çok uğraştım ama bir türlü sorunu çözemedim.
    laptobun ekran kartı ati 4650. bu kartı için, çözünürlük değiştirme ve bir takım optimizasyon yapacak bir yazılım varmı acaba ? belki yazılımla çözülebilir olay. ama dediğim gibi aklıma gelen herşeyi yaptım, bilen arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz acaba
  • Catalyst Control Center'dan overscan ayarını bulup sıfıra getir. Bunu arkadaşımın bilgisayarında yaşamıştım. Bende olmadığı için tam olarak hangi menüden bulacağını bilemiyorum. ATI sitesindeki dokümanlardan şunu bulabildim.

The TV Properties focuses on TV image quality, formats, and output
    adjustments. Located in the Advanced View of the Catalyst™ Control
    Center, the TV Properties focuses on TV image quality, formats, and adjust
    the screen position and size.
    • Use Adjustments to enable video, overscan, and determine your
    TV’s display attributes.
  • Aynı laptoptan bende de var..Benim lcd sony hdmi'da sorun yok..1440 diye bir çözünürlük bizim laptopta yok 1366/768 çözünürlüğü var....Ben hdmi bağladığımda ccc'den görüntü özellikleri menüsünden laptop ekranını iptal ediyorum görüntü direk tv'ye gidiyor...Çözünürlük olarakta 1360/768'de tam pixel olarak görüntü oturuyor
  • HDMI ile tv ye bağladığım zaman öntanımlı olarak 1440x900 çözünürlüğünde oluyor. son ben 1366x768 yapabiliyorum ama full hd çözünürlüğü yani 1920 x 1080 getirdiğim zaman tv'nin sağ ve sol kısımlarında siyah boşluk oluşuyor. yani görüntü tam oturmuyor
  • ATI kullanıyorsan bu dediğin olayı yapar!

Under/Over Scan yapıyor CCC ve sen bunu CCC nin Scaling ayarında yapacağın manual ayar ile panelde yani TV de 1;1PM hale getiriyorsun OK+

ATI ler böyle biraz uğraştırıyor bazı panellerde

++
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

ATI kullanıyorsan bu dediğin olayı yapar!

Under/Over Scan yapıyor CCC ve sen bunu CCC nin Scaling ayarında yapacağın manual ayar ile panelde yani TV de 1;1PM hale getiriyorsun OK+

++

dostum saol.. ancak dün ATI CCC yüklemeye çalıştım, herhangi bir sorun olmadan yüklendi ancak ne ne masaüstünde ikon var nede C:/Program Files te dosyaları var. yani hiç bir yerde yok. dolayısıyla ATI CCC çalıştıramadım. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmisiniz acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cecimax

quote:

Orijinalden alıntı: albani

ATI kullanıyorsan bu dediğin olayı yapar!

++

dostum saol.. ancak dün ATI CCC yüklemeye çalıştım, herhangi bir sorun olmadan yüklendi ancak ne ne masaüstünde ikon var nede C:/Program Files te dosyaları var. yani hiç bir yerde yok. dolayısıyla ATI CCC çalıştıramadım. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmisiniz acaba.

OK+programı doğru yüklediysen>>>>

Boş Masaüstüne>>> sağ tıkla ve açılacak menünün en üstünde ""Catalyst(TM) Control Center"" diye göreceksin CCC yi OK+ona tıkla ve ilgili CCC sayfası açılacaktır,
    İngilizce ise Türkçede yapabilirsin++

CCC Programın yüklenip-yüklenmediğinide Program Ekle-Kaldır dan kontrol edebilirsin!!

++

• dostum dediğim gibi CCC sorunsuz yüklendi ancak masaüstünde sağ tık yaptım ama Ati CCC ile hiç birşey yok. Program ekle kaldırdada Ati ile ilgili hiçbirşey yok. İşletim sistemini yeniden yükleyip tekrardan CCC yükledim ama sonuç yine aynı. Ne yaptımsa bulamadım. atinin kendi sitesinden indirdim. Lütfen bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi acaba.
  • Acer 6930'lara CCC yuklemesi biraz problemli. Burada nasil yapilacagi anlatiliyor:

http://forum.donanimhaber.com/m_27689540/mpage_229/key_/tm.htm#33781559
  • quote:

Orijinalden alıntı: kavanoz

Acer 6930'lara CCC yuklemesi biraz problemli. Burada nasil yapilacagi anlatiliyor:

http://forum.donanimhaber.com/m_27689540/mpage_229/key_/tm.htm#33781559

Dostum Söylediklerini daha öncede yaptım ama yanılmıyorsam bu işlem sadece driveri doğru yüklemek için. yani CCC ile bir alakasının olduğunu sanmıyorum ama yanılabilirimde. Bu şekildede yaprım driver doğru yüklendi ama CCC yine Pc'nin hiçbiryerinde gözükmüyor. Kafayı sırıyıcam ne yaptımsa olmuyor. Başka bir yol yada resimli yada normal anlatım varsa çok ama çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• ceci selamlar
    (e.Mail den değil buradan yazıyorum)

-Sendeki sorun büyük ihtimalle VISTA dan olabilir! ben Vista kullanmadığım için bu konu hak.net bir şey söyliyemem doğrusu!
    -Notebook lar sistem olarak,normal bir Desktop gibi panellere sorunsuz bağlanamıyor+ATI/NVidia olarakta sorun çıkarabiliyor!
    veya her panel her Notebook ile rahat bir şekilde hand-shake yapamıyor v.s v.s

Gelelim CCC ye>>>bir kere bu nasıl senin Notebook ta görünmüyor ve yüklenemiyor v.s bunu anlamadım ?????
    ATI Display Driver ayrı;CCC ise apayrı bir program;
    kısaca DD olmadan GCard doğru çalışmaz yada hiç çalışmaz ama
    CCC olmadan GCard çalışır!!

valla bende merak ediyorum nasıl yükledin CCC yi yada neden "kayboluyor" bu meret yaw

CCC yi kontrol etmen için 2 yol vardır
    A-Boş Masaüstüne sağ tıkla ve gelen menünün en üstünde "Catalyst Control Center" gözükecektir ve bu satıra tıklayınca CCC açılıyor
    B-Program Ekle-Kaldır dan girip bakacaksın>>ATI Catalyst Control Center diye göreceksin

Sen ne A. nede b.şıklarında göremiyorum diyorsun anladığım kadarıyla,iyide bu meret CCC;VISTA da nerede saklanıyor o zaman!

Ancak sen "hiç bir yerde göremiyorum" diyorsun!! o zaman yok yani yüklenemiyor veya başka bir şey vardır!

VISTA sistem kullanan birisi bunu cevaplayacaktır>>>>>>>

++

Buraya kadar sorun Vista+Acer in bazı bilemediğim durumları olabilir,hiç Notebook kullanmadığım için bilemiyorum,
    bildiğim tek şey;özellikle bazı O/B GCard>>HDMI portlu Notebook larda panel ile bağlantıda sorun çıktığı v.s dir!!!
    ayrıca yukarıda yazdım bazı panellerde bağlantıda sorun çıkartabiliyor v.s

++

Sonuç olarak Vista kullanan ve Notebook sahibi birisi özellikle sana CCC nin durumunu anlatması icap ediyor!!!

++
    Belki çok basit bir şey var ama nedir,bunu çözemedik şimdilik(Notebook ların bu konudaki sıkıntılarınıda unutmamak
    gerekiyor+ATI genelde sorun çıkarıyor v.s,kısa ATI ler değil Notebook sistemlerde,Desktop ta bile panel ile
    bağlantıda sorunlar çıkarabiliyor,çalışmak lazım daha)

++++++

Sana bir sorum var;ATI-AMD den DD ve CCC yi ayrı ayrı D/L et ve sadece CCC yi yükle;veya sadece CCC yi ATI-AMD den indir ve yükle++

VISTA 32/64 gibi seçenekleri olabilir,dikkat et!!!

Sen sanırım komple paketi indirip yüklüyorsun DD+CCC olarak???

++
    Sendeki VISTA 32/64 hangisidir??????

(Belki doğru CCC yi indirmiyorsun!!)
    ++

tbc.....

• Dostum ilgilendiğin için çok teşekkürler. Yalnız sorunum halen devam ediyor.http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista32/common-vista32 linkten sadece CCC indirdim normal yüklendi, kapatıp tekrar açtım ama yine hiçbiryerde CCC gözükmüyor. sadece program ekle kaldırda Catalyst Install Manager gözüküyor. program files'te iki dosya biri ATİ diğeri ATI Technologies. normalde CCC ATI Technologies klasörünün içinde olması lazım ama klasör boş. ATİ klasöründe ise sadece install manager setupları var. ne yaptım ne ettimse olmuyor. Bu arada LE-32B651 paneli her modda denedim, HDMI kablosunu teker teker 4 HDMI girişine soktum ama bir türlü görüntüyü 1:1 alamıyorum sağdan ve soldan siyah boşluklar kalıyor. 16.9 ve ekranı sığdır denedim ama yinede olmuyor. 16.96 dediğimde sağ ve sol boşluklar dahada artıyor.

• OK+anladım

1-Senin sorunun bir kere öncelikle;CCC nin İşlteim sistemine yüklenmemesi veya yüklenememesi!!
    Zaten Program Ekle-Kaldır da görünmediğine göre,CCC yok PC de ama bir yereleremi saklanıyor
    veya nerede v.s bilemiyorum,bunu aşmadan zaten çoğu olayıda halledemezsin!

2-PC ve İşletim Sistemi v.s hak.fazla bir bilgim yoktur,hatta PC den pek çakmam desem yeridir
    Ama senin olay ise değişik versiyon bir başka Notebook+Panel bağlantı vakası,şimdi buna birde
    CCC nin yüklenememesi durumu söz konusu!!

Aklıma gelen basit ve tek çözüm ise VISTA yı atıp XP yüklemek
    İyide birde bunu yapıpta yine CCC çıkmazsa,bu sefer Notebook u kaldırıp atmak kalıyor geriye

Çünkü senin olayınla ilgili bugüne kadar böyle bir şey duymamıştım CCC nin görünmemesi yani!!

3-ATI-AMD linki doğru ve en son CCC ise 9.7 v.,sende bunu CCC olarak ayrıca indirdin;

Bir sorum daha var>>>indirme işlemini nereye yapıyorsun??
    -Direk Masaüstüne indir ve indirme bittikten sonra CCC program ikonu orada kalacak ve tıklıyorsun
    sonrasında neler oluyor???

-diğer sorum;Program Ekle-Kaldır dan ATI ile hangi programlar orada görülmektedir??

-birde şunu dene o zaman
    Yerel Disk C>>>Documents&Settings>>All Users>>Start Menu>>Programlar>>>>>Catalyst Control Center varmı orada??? var ise tıkla ve içinde
    ilgili program ikonlarını göreceksin

++

Birde ATI den indirirken ATI-MobilityRadeon 4x serisi olarak gidiyorsun değilmi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 17 Ağustos 2009; 20:59:49 >

• Aslında ben her zaman xp kullanan birisiyimdir ancak yeni laptobum (6930G) bir türlü driverlerinin hepsini bulamadım bende sevmememe rağmen ultimate yükledim
    CCC setup'u masaüstüne yüklüyorum ve ordan çalıştırıyorum. normal olarak yükleniyor. en sonda kurulum tamamlandı diyor. setup işleminin sonunda günlüğü göster diye bir buton var ona basıyorum ama hiç birşey çıkmıyor. CCC kullanabilirsem ordan ayarlar seçeneğiyle panele 1:1 görüntü aktarabilirim diye düşünüyorum ama dediğim gibi CCC bir türlü çalıştıramıyorum.

Bu arada 6930G için xp driver indirebileceğim bildiğin bir link varmı?
  • Kardeş senin iş beni aşıyor,sana yazdım ben panelde ustayım ama PC de çırağım

Senin öncelikle sisteminle ilgili+bu CCC nin yüklenmesi v.s derken bunlar 6930 yu ilgilendiren olaylar,önce bunu
    çözeceksin olmadı bir Bilgisayarcı ya git v.s yani CCC nin böyle olması sistem/Vista her ne ise bunlarla alakalı bir olay++

Evet CCC yi açsan Scaling ile o bir parmak kadar kalan boşluk kaybolacak ve 1;1PM oturacak panelin ekranına!

Bu arada Notebook ta VGA port varmıdır??bunu denedinmi peki??

++

6930G için xp driver indirebileceğim bildiğin bir link varmı?>>>>bunu tam anlıyamadım???

++
  • hayır en üstteki Redeon seçeneğini seçiyorum çünkü MobilityRadeon seçtiğim zaman MobilityRadeon 9600, 9700, 9800 X1300, X1400, X1600 gibi eski ekran kartları listeleniyor. 4000 serisi çıkmıyor bende mecburiyetten Redeon seçip ordaki 4000 serisini indiriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cecimax

hayır en üstteki Redeon seçeneğini seçiyorum çünkü MobilityRadeon seçtiğim zaman MobilityRadeon 9600, 9700, 9800 X1300, X1400, X1600 gibi eski ekran kartları listeleniyor. 4000 serisi çıkmıyor bende mecburiyetten Redeon seçip ordaki 4000 serisini indiriyorum.

Ben AMD nin sitesinde ""ATI MobilityRadeon"" kısmında 4xx serisini gördüm ama!!!

Sen belkide yanlış bir Driver indirip yüklemek istiyorsun,yani olamazmı bu diye aklıma geliyor!!

Senin dediğin klasik "RADEON" örneğin bunu ben indiriyorum Desktop kullananlar yani!!

Sen bunu indirmemen lazım>>senin elindeki GCard>>>O/B ve MobilityRadeon dur!(öyle değilmi??? yani GCard ayrımı
    yoksa O/B mudur??

++

• 4xxx serisini gördüğün linki verebilirmiisn bana?
    GC Ati 4650 ve harici bir kart yani onboard değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olajuwon Clay -- 17 Ağustos 2009; 21:23:36 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.