Şimdi Ara

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27', 2K, 144Hz, 1ms, HDR600 (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.025
Cevap
31
Favori
101.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • döviz kurundaki anormal yükseliş trendi sonrası 2700 (+/-100TL) aralığını beklemek ne kadar gerçekçi olur bilemem, fakat 3100-3300TL gibi rakamlar da bu ürün yüksek kalıyor. zira çok uzun bir süre boyunca 2700 bandında satıldı ürün.

hani 2800 olur 2900 olur (ki olmasın o kadar) yine neyse. tabi yarın dövizin ne olacağı ya da yeni vergiler vs gelip gelmeyeceği de belli değil. o kadar çok değişkeni olan bir piyasaki bizdeki, en iyisi ihtiyacı olan parası da varsa düşük fiyattan denk geldiğinde çok kurcalamasın alsın geçsin. (mesaja nasıl başladım nasıl bitirdim ahahahahaa fiyatlardaki anormallikler beni de manyak ettiler sonunda )

• quote:

Orijinalden alıntı: EthemAbi

aynı panel ler yanlız :D msi da g27 serisi monitörlerinde samsung qdot panel kullanıyor. Tek fark 2 k olası olacak.

Alıntıları Göster
    MSI monitör de vardı aga bende. VA Samsung panel ama qdot falan değildi. Samsung panel kullanması yanıltmasın renk kalitesi falan iyi değil hiç. MSI monitör alacağınıza Benq falan alın daha iyi
  • Arkadaşlar bir sorum olacak, çözemedim bir türlü belki sizin fikriniz vardır. Ben bu monitörü laptopa HDMI bağlarak kullanıyorum ve 1080p 120hz kullanılabiliyor. Fakat Csgo gibi oyunlarda 4:3 1280*960 oynamak istediğimde maksimum 30hz alabiliyorum. Intel HD Graphics'ten baktığımda da 1280*960'da 30hz seçilebiliyor maksimum. Bu neyle alakalı bir sorun, full hd 120hz verebiliyorken daha düşük çözünürlükte aynı Hz değerini alabiliyor olmam gerekmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Therocqula

Arkadaşlar bir sorum olacak, çözemedim bir türlü belki sizin fikriniz vardır. Ben bu monitörü laptopa HDMI bağlarak kullanıyorum ve 1080p 120hz kullanılabiliyor. Fakat Csgo gibi oyunlarda 4:3 1280*960 oynamak istediğimde maksimum 30hz alabiliyorum. Intel HD Graphics'ten baktığımda da 1280*960'da 30hz seçilebiliyor maksimum. Bu neyle alakalı bir sorun, full hd 120hz verebiliyorken daha düşük çözünürlükte aynı Hz değerini alabiliyor olmam gerekmez mi?
    Bi' ihtimal monitörün çöz. aralığı dışında olabilir.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum, epey saçma ama düşük çözünürlük yüksek hz olması gerekir diye düşünmüştüm, böyle olması biraz üzer çözülmüyorsa

Arkadaşlar sizde de seçenekler bu şekilde mi, laptopla mı alakalı monitorle mi alakalı anlamaya çalışıyorum.

Bendeki çözünürlük ve yenileme hızları aşağıdaki gibi;

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27", 2K, 144Hz, 1ms, HDR600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Therocqula -- 15 Mayıs 2020; 10:58:28 >

• ysakay kullanıcısına yanıt
    Tüm forumu okumuş biri olarak soruyorum :) 1ms'e alınca çıkan negatif unsurlar nelerdir ? bu monitör zaten 1ms olarak gelmiyor mu ?

Ek olarak 60hz de gecikme sürelerinin çok fazla olduğu söylenmiş. Monitörü 144 yerine 60 hzde çalıştırınca mı bu gecikme oluyor ? Yoksa oyunlarda 60 civarında fps alınca da gecikmede değişiklik oluyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borealatis -- 15 Mayıs 2020; 14:43:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: borealatis

Tüm forumu okumuş biri olarak soruyorum :) 1ms'e alınca çıkan negatif unsurlar nelerdir ? bu monitör zaten 1ms olarak gelmiyor mu ?

Ek olarak 60hz de gecikme sürelerinin çok fazla olduğu söylenmiş. Monitörü 144 yerine 60 hzde çalıştırınca mı bu gecikme oluyor ? Yoksa oyunlarda 60 civarında fps alınca da gecikmede değişiklik oluyor mu ?
    hayır vanilla setting 1ms değil.

1ms'e manuel olarak ayarlama imkanı veriyor, ancak görüntü her ne kadar bir TN panelden yine fersah fersah iyi kalsa da (renk derinliği anlamında) renkler ziyadesiyle soluklaşıyor ve ghosting durumu da başlıyor. hani illa rekabetçi oynadığınız bir multiplayer oyun varsa onu oynayacağınız zaman kullanacağınız bir özellik, lakin işiniz bitip normal kullanıma dönünce eski haline döndürmeden kullanmaya çabalamak eziyet gibi olur.

ben ödünç alarak kullandığım PS4 pro ve Xbox One X'de hep singleplayer yapımlarda denedim, bahsedildiği raddede oynanışı etkileyen bir durumla karşılaşmadım. lakin adam yine konsol tarafında Call of Duty'siydi, Battlefield'ıydı ya da ne bileyim şu müteahitlik yaparak savaşılan her yanı mosmor çocuk oyunuydu (Fortnite mıdır ne zıkkıysa artık) gibi şeylere vakit ayırıyordur ve o'nun oynanışını, aldığı frag sayısını vs etkileyen bir durumdur belki. ona bir şey diyemeyiz. elimdeki mevcut donanımla PC tarafında FPS değerleri pek o raddelere inmediği için PC tarafında da bizzat deneyimleme imkanım olmadı. ha yok eğer kastedilen VSYNC ile 60'a kilitleme ise VSYNC zaten yapısı gereği hayvanlar gibi gecikmeye neden olan bir teknoloji, ona yapacak pek bir şey yok.

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Hocam geçen gün durup dururken monitörün renk ayarları oynadım. Şimdi de hangi ayarı yaparsam yapayım dikiş tutturamıyorum rica etsem sizin ayarlarınızı alabilir miyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: numenorian

Hocam geçen gün durup dururken monitörün renk ayarları oynadım. Şimdi de hangi ayarı yaparsam yapayım dikiş tutturamıyorum rica etsem sizin ayarlarınızı alabilir miyim.
    kastettiğiniz kalibrasyon ayarları ise
    https://www.rtings.com/images/reviews/monitor/samsung/chg70/chg70-rtings-icc-profil.icm

yok o değil de monitörün kendi ayar menüsündeki seçkilerle ilgili sorduysanız eğer her şey çok karıştıysa her zaman fabrika ayarlarına geri dönerek problemlerden sıyrılmak mümkün.

ayarlarda da çok değişik bir şey kullanmıyorum. oyun ve film için genel kullanımımdaki resim modu: sinema, RPG ve singleplayer FPS/TPS benzerleri için resim modu: RPG ve multiplayer oynarken de gece ortamı ya da karanlık kıyıların köşelerin bol olduğu haritalarda resim modu: FPS kullanıyorum hepi topu. monitör üzerinde ilaveten elle yaptığım sadece tek ayar var o da parlaklığı %80'e indirmekten ibaret.

• Arkadaşlar, bu monitörde olumsuz olarak eleştirilen bir şey de görüş açısı. Kullanan arkadaşlar view angle ne durumda ? Çok mu kötü, kimisi yanındaki arkadaşının bile renkleri daha soluk gördüğünü, tam karşıdan bakmak gerektiğini belirtmiş.
  • borealatis kullanıcısına yanıt
    Bu gözler curved monitörlerle düz çizgi çizemessin diyenleri bile gördü. 3 tane resim atıyorum. Son resimdeki açıdan pcye bakan varsa almasın zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MediaMarkt'ta 2850 gibi bir fiyata düşmüş ama okuduğum yorumlarda ölü piksel ve ışık sızmasından neredeyse kronikleşmiş olarak bahsedilmesi ve kabullenilmesi baya canımı sıktı.

Ayrıca bir yanım da hepsini boşver, IPS monitörlere bak diyor. Hiç kullanmadım ama gördüğüm kadarıyla IPS kullananlar başka monitörden zevk alamaz oluyorlar galiba.
  • Haplo kullanıcısına yanıt
    Stoklarda yok ki

• ysakay kullanıcısına yanıt
    5700 xt al aynı güçte kartlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

MediaMarkt'ta 2850 gibi bir fiyata düşmüş ama okuduğum yorumlarda ölü piksel ve ışık sızmasından neredeyse kronikleşmiş olarak bahsedilmesi ve kabullenilmesi baya canımı sıktı.

Ayrıca bir yanım da hepsini boşver, IPS monitörlere bak diyor. Hiç kullanmadım ama gördüğüm kadarıyla IPS kullananlar başka monitörden zevk alamaz oluyorlar galiba.
    Ölü piksel biraz şans işi hocam. Işık sızması olmayan monitör yok. IPS kullandım yıllarca şu an VA'dan daha çok zevk alıyorum. Oyun deneyemedim henüz; fakat film deneyimi inanılmaz. IPS ile film izlemek zulüm gibi. Tabi ben DELL IPS kullanmıştım, şu anki nano IPS'lerin durumu nedir görmeden bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V1CT0RY -- 17 Mayıs 2020; 12:17:32 >

• quote:

Arkadaşlar, bu monitörde olumsuz olarak eleştirilen bir şey de görüş açısı. Kullanan arkadaşlar view angle ne durumda ? Çok mu kötü, kimisi yanındaki arkadaşının bile renkleri daha soluk gördüğünü, tam karşıdan bakmak gerektiğini belirtmiş.
    Curved monitör kişiye odaklıdır hocam. Geniş açı veya çok kişi kullanmak isteyenler düz panel IPS almalıdır.
  • quote:

Arkadaşlar, bu monitörde olumsuz olarak eleştirilen bir şey de görüş açısı. Kullanan arkadaşlar view angle ne durumda ? Çok mu kötü, kimisi yanındaki arkadaşının bile renkleri daha soluk gördüğünü, tam karşıdan bakmak gerektiğini belirtmiş.
    Sıradan bir ips panel ile bile kıyaslandığımda ips çok bariz derecede daha iyi görüş açısı konusunda, kullanım amacınıza göre panel tipini seçmeniz gerekli.
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt
    ips ile kıyaslanamaz ama yeri geldi 2 -3 kişi film izlenebilir yeri geldi eğlence maksatlı tek kişi kullanır. Kabul edilebilir bir görüş açısı sunsun yeter.
  • borealatis kullanıcısına yanıt
    2 kişide çok sorun olacağını sanmam ama 3 kişide renkler ciddi derecede soluk gözükebilir sağ ve solda oturanlar için. Onun dışında 1 kişi için zaten çok yorum yapmaya gerek yok gayet başarılı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Ölü piksel biraz şans işi hocam. Işık sızması olmayan monitör yok. IPS kullandım yıllarca şu an VA'dan daha çok zevk alıyorum. Oyun deneyemedim henüz; fakat film deneyimi inanılmaz. IPS ile film izlemek zulüm gibi. Tabi ben DELL IPS kullanmıştım, şu anki nano IPS'lerin durumu nedir görmeden bilemem.

Alıntıları Göster
    IPS'lerin zulmü nerede hocam? Bildiğim kadarıyla VA'ların renkleri daha parlak, daha canlı oluyor ama gerçek renklerden de uzaklaşıyor bir yerde yanlışım yoksa.

Gerçi ne alırsam alayım TN'den de iyi olacaktır diye düşünmüyor da değilim ama bir şeyi aldık mı 10 yıl kullanan cinsten olduğumuz için almışken memnun da olayım istiyorum.

Bir de ölü piksel şans işi demişsiniz ama satıcıların da ölü pikselsiz yani ayıpsız ürün satması onların kanuni sorumluluğunda olan bir şey değil mi? Bir arkadaş "üç kutu açtırdım üçünde de ölü piksel vardı ölü pikseli en köşede olanı aldım" demiş yorumlarda; sanki ölü pikseli olan tüm bozuk modelleri bize göndermişler ya da "Türkiye'de biz bunu satarız" diyerekten ölü pikselli modelleri belki de daha ucuz diye özellikle ithal etmişler algısı yarattı bende. Ölü pikselleri olağan olarak kabullenmek yeni normumuz olmamalı bence.

@denoboicreamer
    Ben mi yanlış görüyorum, "hemen al" yazıyor altında?https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-lc27hg70-27-1ms-mprt-144hz-freesync-hdr-qhd-curved-qled-gaming-monit%C3%B6r-1181647.html

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.