Şimdi Ara

Samsung I5510 GALAXY551 QWERTY | Ana Konu (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.163
Cevap
7
Favori
72.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: düşünen_adam

quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

2.3.6 türkiye'de yayınlanacağını artık hiç sanmıyorum bu saatten sonra
    diğer ülkelerde yayınlanması burdada yayınlarıcağı anlamına gelmiyor
    i5510 samsung'un unuttuğu diğer ara modellerden biri olucak

hatırlanırsa samsung'un bazı android telefonları andoid 1.6'dan sonra güncelleme almamasına rahmen
    yurt dışında 2.2 bile almıştır

size tavsiyem ara model almayın
    galaxy S
    galaxy S2
    Gio vs. bilinen modeller alın

yahu arkadaşım hiç mi samsung'un türkiye sitesinde galaxy 551 kullanma klavuzlarına bakmadın boşuna türkçeleştirmediler 2.3 gingerbread kullanım klavuzunu bu birincisi

samsung un tüm cihazlarına bakıyorum galaxy mini hariç hiçbirinde orjinal türkçe 2.3.6 fln yok diyeceksin onlar önceden 2.3.3 fln aldı ama dikkatini çekerim samsung o cihazlar için haziranda güncelleme çıkarmaya başladı 2.3.3 gio ya bile türkçe olarak ağustos sonu geldi o yüzden kafasını bulandırmayalım kimsenin daha mini ye kies üzerinden 2.3.6 vermediler 2.3.4 verdiler ki odin için 2.3.6 galaxy mini için çıktı gio için adam akıllı türkçe 2.3.5 yok ace içinde rusca CSC li 2.3.6 yaymlandı sadece.

kısacası samsung biraz ağırlığı ICS ye kaydırdı ama sürümlerin hepsi hazır sadece zamanlama yapıyor en uygun an için bide bölge testleri fln oluyor

yani ICS bize gelicekmi diyosun

ICS nin gelip gelmeyeceği Ace ve Gio ya gelmesi ile bağlantılı olur ayrıca kernel 3.2 çıkmak üzere yani belki örnek android 4.5 daha verimli ve daha düşük cihazlarda performansı çalışabilecek şekilde tasarlanabilr o zamanın ICS si android 2.1 eclairden 2.2.1 Froyo ya geçmek gibi olabilr zaten şuanki ICS gelecek telefonlar 4.0.1 almayacak 4.0.3 alacak herzaman ilk sürümü alan olmak bi çok yeniliğin yanında buglarıda ortaya çıkarır ama ilk etapta 2.3.6 gelir mutlaka türkçe olarak ICS içinse armv6 kesinlikle gelmez demiyorum önce ace ve gioya gelsin ondan snra konuşmak lazım.

şuan için hiç bir üreticinin ARMv6 cihazları ile ilgili ICS güncellemesi yok ama arkadaşlara bi tavsiyem olabilr illaki ICS ye geçecem ama klavyeli bi cihaz istiyorum diyen Xperia Mini Pro 1 aya kadar gelecek ortalama 750 liraya 1 ghz MSM 8255 + Adreno 205 ve ICS kesin çıkacak tüm Sonylere ayrıca yine klavyeli düşünen varsa Xperia Pro da geldi 1000 lira civarında sadece değişimi düşünenlere önerim bunlar ama galaxy 551 de şaun için yeterli bir cihaz

• quote:

quote:

quote:

quote:

2.3.6 türkiye'de yayınlanacağını artık hiç sanmıyorum bu saatten sonra
    diğer ülkelerde yayınlanması burdada yayınlarıcağı anlamına gelmiyor
    i5510 samsung'un unuttuğu diğer ara modellerden biri olucak

hatırlanırsa samsung'un bazı android telefonları andoid 1.6'dan sonra güncelleme almamasına rahmen
    yurt dışında 2.2 bile almıştır

size tavsiyem ara model almayın
    galaxy S
    galaxy S2
    Gio vs. bilinen modeller alın

yahu arkadaşım hiç mi samsung'un türkiye sitesinde galaxy 551 kullanma klavuzlarına bakmadın boşuna türkçeleştirmediler 2.3 gingerbread kullanım klavuzunu bu birincisi

samsung un tüm cihazlarına bakıyorum galaxy mini hariç hiçbirinde orjinal türkçe 2.3.6 fln yok diyeceksin onlar önceden 2.3.3 fln aldı ama dikkatini çekerim samsung o cihazlar için haziranda güncelleme çıkarmaya başladı 2.3.3 gio ya bile türkçe olarak ağustos sonu geldi o yüzden kafasını bulandırmayalım kimsenin daha mini ye kies üzerinden 2.3.6 vermediler 2.3.4 verdiler ki odin için 2.3.6 galaxy mini için çıktı gio için adam akıllı türkçe 2.3.5 yok ace içinde rusca CSC li 2.3.6 yaymlandı sadece.

kısacası samsung biraz ağırlığı ICS ye kaydırdı ama sürümlerin hepsi hazır sadece zamanlama yapıyor en uygun an için bide bölge testleri fln oluyor

yani ICS bize gelicekmi diyosun

ICS nin gelip gelmeyeceği Ace ve Gio ya gelmesi ile bağlantılı olur ayrıca kernel 3.2 çıkmak üzere yani belki örnek android 4.5 daha verimli ve daha düşük cihazlarda performansı çalışabilecek şekilde tasarlanabilr o zamanın ICS si android 2.1 eclairden 2.2.1 Froyo ya geçmek gibi olabilr zaten şuanki ICS gelecek telefonlar 4.0.1 almayacak 4.0.3 alacak herzaman ilk sürümü alan olmak bi çok yeniliğin yanında buglarıda ortaya çıkarır ama ilk etapta 2.3.6 gelir mutlaka türkçe olarak ICS içinse armv6 kesinlikle gelmez demiyorum önce ace ve gioya gelsin ondan snra konuşmak lazım.

şuan için hiç bir üreticinin ARMv6 cihazları ile ilgili ICS güncellemesi yok ama arkadaşlara bi tavsiyem olabilr illaki ICS ye geçecem ama klavyeli bi cihaz istiyorum diyen Xperia Mini Pro 1 aya kadar gelecek ortalama 750 liraya 1 ghz MSM 8255 + Adreno 205 ve ICS kesin çıkacak tüm Sonylere ayrıca yine klavyeli düşünen varsa Xperia Pro da geldi 1000 lira civarında sadece değişimi düşünenlere önerim bunlar ama galaxy 551 de şaun için yeterli bir cihaz

yani ICS gelmiyicek diyosun

• 19 Aralık Tarihli 2.3.6 XEO Polonya I5510XWKPG//I5510XEOKP5//2011 December sürümü çıkmıştır

Gmail 2.3.5.2//Maps 6.0.0//Market 3.3.12 ve Youtube 2.3.4 sürümü ile geliyor bu Stok Romda Ekran kararması için deneyen arkadaşlar mevcut yükleyenler var açıkçası kararmanın olmadığını söylüyolar Ama Rootlu kullanlar için kötü haber baseband sürümü güncellendiği için Şuanlık Root tutmuyor ama ileri zamanlarda mutlaka bu olayda aşılacaktır ben yükledim kullanıyorum marketi açtığınız gibi kendini 3.4.4 sürümüne güncelliyor. şimdilik gözlemlediklerim bu şekilde...
  • fena degil o zaman. buna guncelleyebilirim belki.

yoksa yilbasina kadar tr surumunu mu bekleyeyim ?

bilemedim
  • quote:

19 Aralık Tarihli 2.3.6 XEO Polonya I5510XWKPG//I5510XEOKP5//2011 December sürümü çıkmıştır

Gmail 2.3.5.2//Maps 6.0.0//Market 3.3.12 ve Youtube 2.3.4 sürümü ile geliyor bu Stok Romda Ekran kararması için deneyen arkadaşlar mevcut yükleyenler var açıkçası kararmanın olmadığını söylüyolar Ama Rootlu kullanlar için kötü haber baseband sürümü güncellendiği için Şuanlık Root tutmuyor ama ileri zamanlarda mutlaka bu olayda aşılacaktır ben yükledim kullanıyorum marketi açtığınız gibi kendini 3.4.4 sürümüne güncelliyor. şimdilik gözlemlediklerim bu şekilde...

kararmanın olmadığını söyleyen arkadaşlar nirde?
  • haydaa yine mi var bu kararmayi tam olarak tarif edebilir misiniz ?

ben zaten isik ayarini dusuruyorum eger o tarz birseyse sorun olmaz benim icin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blindness

quote:

19 Aralık Tarihli 2.3.6 XEO Polonya I5510XWKPG//I5510XEOKP5//2011 December sürümü çıkmıştır

googleandroid.gen.tr de bi arkadaş yüklemiş kararmam olan bi arkadaş dediğine göre yapmamış denemeden bilinmez sonuçta

• Yalnız Samfirmware'de polonya sürümü 2.3.5 görünüyor en son çıkan. Ya oraya yanlış yazıldı ya da samsung polonya için geriye doğru gidiyor

EDIT: Bir de polonya için 2 sürüm birden çıktı, Türkiye için hala gelen giden yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheShadow -- 20 Aralık 2011; 21:08:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheShadow

Yalnız Samfirmware'de polonya sürümü 2.3.5 görünüyor en son çıkan. Ya oraya yanlış yazıldı ya da samsung polonya için geriye doğru gidiyor

EDIT: Bir de polonya için 2 sürüm birden çıktı, Türkiye için hala gelen giden yok...

yanlış yazılmış çünkü samproda da aynı sürüm 2.3.6 diye geçiyor ayrıca dediğine katılıyorum ama inan ki böylesi daha iyi en azından ön yüklü gelen yazılımlar son sürüm şeklinde geliyor ayrıca marketten yok gmail yok youtube maps güncellemesi market güncellemesi çekmiyorz zaten TUR sürümü gelirse bundan snraki hali ile gelmesi daha sağlıklı olur yada artık samsung çığır açık 2.3.7 ile mi getirir bilemem ama aralık güncellemeleri arka arkaya çıkmaya başladı NEE XEO fln bakalım Belki Mary Xmas hediyesi olarak TUR sürümünüde Santa İle :)

• quote:

quote:

Yalnız Samfirmware'de polonya sürümü 2.3.5 görünüyor en son çıkan. Ya oraya yanlış yazıldı ya da samsung polonya için geriye doğru gidiyor

yanlış yazılmış çünkü samproda da aynı sürüm 2.3.6 diye geçiyor ayrıca dediğine katılıyorum ama inan ki böylesi daha iyi en azından ön yüklü gelen yazılımlar son sürüm şeklinde geliyor ayrıca marketten yok gmail yok youtube maps güncellemesi market güncellemesi çekmiyorz zaten TUR sürümü gelirse bundan snraki hali ile gelmesi daha sağlıklı olur yada artık samsung çığır açık 2.3.7 ile mi getirir bilemem ama aralık güncellemeleri arka arkaya çıkmaya başladı NEE XEO fln bakalım Belki Mary Xmas hediyesi olarak TUR sürümünüde Santa İle :)

Ben şu an europe sürümünü indirmekteyim. Root kullanmadığımdan sorun yok. Yalnız Polonya sürümü nasıl? Yani polonyaya özgü programlar falan var mı yoksa 2.3.4 europe sürümü gibi sade mi. Eğer sadeyse polonyayı indireceğim.

• quote:

quote:

quote:

Ben şu an europe sürümünü indirmekteyim. Root kullanmadığımdan sorun yok. Yalnız Polonya sürümü nasıl? Yani polonyaya özgü programlar falan var mı yoksa 2.3.4 europe sürümü gibi sade mi. Eğer sadeyse polonyayı indireceğim.

sade denebilir çünkü sadece audioteka diye bi polonyaya has program mevcut önyüklü başka bir prgram ben göremedim tek sıkıntım root olmaması diyebilirim root olsa google music ve bi kaç önemli güncelleştirmeyi rom a entegre edip iç bellekten tsarruf yapacam audioteka prgramaınıda silip iç belleği bi nebze daha artıracam ama artık zamanla olacak root olayı...

• Son bir şey daha: Bu OPS dosyası firmware ile geliyor da her seferinde başka OPS dosyası mı gösteriliyor programa; yoksa o dosya odin ile mi geliyordu onu hatırlayamadım, firmware'den çıkmadı da.
  • quote:

Son bir şey daha: Bu OPS dosyası firmware ile geliyor da her seferinde başka OPS dosyası mı gösteriliyor programa; yoksa o dosya odin ile mi geliyordu onu hatırlayamadım, firmware'den çıkmadı da.

OPS dosyası tek bi dosyadır callisto diye geçer artık sammobile sitesinde odin+ops vermeye başlamışlar yeni sistemde odin i telefon modeline göre indiridğin için dağınık olmasın diye yanında ops dosyasıda oluyor firmware in içene dahil değildir yine bizim site içinde 2.3.4 yükleme klavuzu dye ana bi konu açmıştım orda tüm gerekli dosyaların linkleri mevcut odin+ops kies yüklü olmayanlar için usb sürücüler ve yeni XEO rom
  • Beyler XEO 2.3.6 sürümünü GÜVENLE kurabilirsiniz. Ekran sorunu yaşayanlar özellikle!!
  • Root olayıda çözüldü arkadaşlar eski recovery yöntemi ile linkteki dosyayı sd karta atıp recoveryden gerekli dosyayı kurup keyifle rootlu uygulamalarınızı kullanabilirisniz.

http://www.mediafire.com/?aockq41htpuuknv

Root olmamasının altında yatan temel neden birincisi SU binary güncelleyememesi diğeride Telefonun ROM kısmında yeterli boş alanın olmayışı o yüzden linkte verilen sıkıştırılmış klasörün içerisinde 3 temel dosya var birincisi SD kart içine atacağımız root.zip dosyası diğerleri ise root işleminden sonra silinmiş olan samsung Aps ve audioteka prgramlarının apkları. apklar yedek bulunsun diye verilmiş belki kullanıcılar bu uygulamaları kullanmak isterler düşüncesiyle.

• quote:

quote:

her sürümde kararma yaşadım. ama bu son sürümü 3 gündür kullanıyorum kararma kesinlikle yok. güvenilir bir şekilde yükleyebilirsiniz.

sadece linkte verilmiş olan europa.ops dosyası yerine eski olan callisto ops yi göstermeniz faydalı olur derim. son ops dosyasında yükleme zamanı 1 saati geçmişti. bende yarıda kestim. eski callisto ops ile kurulumu tamamladım ve kararma olmadan kullanıyorum.

• Arkadaşlar çok uzun süredir kullandığım ve sıkıldığım i5510'umu ilgilenen olursa makul bir rakam ile satabilirim.
    Kozmetik olarak 7/10 durumda:
    ekranda piksel kaybına sebep olmamış olan minicik bir noktasal çatlak var
    arkası da cebe girip çıkmaktan çok çok az solmuş durumda,
    klavyesi sapasağlam boşluğu yok,
    hiç custom ROM yüklenmemiş durumda
    ROOT'lu 2.2
    düşündüğüm fiyat: 375TL

PM'Den ulaşın görüşelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

Arkadaşlar çok uzun süredir kullandığım ve sıkıldığım i5510'umu ilgilenen olursa makul bir rakam ile satabilirim.
    ROOT'lu 2.2

PM'Den ulaşın görüşelim.

Hayırlı satışlar! Güzel fiyat.

Kozmetik olarak 9/10 durumundaki 2.3.6 yüklü temiz taptaze i5510'umu satsam en az 450 isterdim ben :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 23 Aralık 2011; 17:07:35 >
  • quote:

Root olayıda çözüldü arkadaşlar eski recovery yöntemi ile linkteki dosyayı sd karta atıp recoveryden gerekli dosyayı kurup keyifle rootlu uygulamalarınızı kullanabilirisniz.

http://www.mediafire.com/?aockq41htpuuknv

Root olmamasının altında yatan temel neden birincisi SU binary güncelleyememesi diğeride Telefonun ROM kısmında yeterli boş alanın olmayışı o yüzden linkte verilen sıkıştırılmış klasörün içerisinde 3 temel dosya var birincisi SD kart içine atacağımız root.zip dosyası diğerleri ise root işleminden sonra silinmiş olan samsung Aps ve audioteka prgramlarının apkları. apklar yedek bulunsun diye verilmiş belki kullanıcılar bu uygulamaları kullanmak isterler düşüncesiyle.

O root'u yaptıktan sonra SU restartları yaşarsanız SU'yu güncelleyin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

Arkadaşlar çok uzun süredir kullandığım ve sıkıldığım i5510'umu ilgilenen olursa makul bir rakam ile satabilirim.
    ROOT'lu 2.2

PM'Den ulaşın görüşelim.

Hayırlı satışlar! Güzel fiyat.

Kozmetik olarak 9/10 durumundaki 2.3.6 yüklü temiz taptaze i5510'umu satsam en az 450 isterdim ben :)

fiyat gayet iyi..bence telefonun resimlerini atmanız 2. el düşünen arkadaşlar için daha iyi olacaktır. alacak arkadaşlar sıfır telefonun ekim ayında 470 civarında satıldığını bilsinler şu anki fiyatı 600 civarında zannedersem..

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.