Şimdi Ara

Samsung I5510 GALAXY551 QWERTY | Ana Konu (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.164
Cevap
7
Favori
72.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben telefonu hic rootlamadim, yeni surum de kurmadim.

hala kiesi beklemeye devam edeyim mi yoksa kurayim mi? Pek gerek duymadigim icin kurmadim bu gune kadar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

ben telefonu hic rootlamadim, yeni surum de kurmadim.

hala kiesi beklemeye devam edeyim mi yoksa kurayim mi? Pek gerek duymadigim icin kurmadim bu gune kadar...

2.2 ile durmak gerçekten bir işkence geçen bi deniyim kies üzerinde güncelleme varmı diye 2.2 TUR a geçtim rezillik doğrusu 2.3.6 nın rahatlığı ve birazda görselliğine alışan insana çok konforsuz ve ilkel geldğini söyleyebilirm 2.2. nin tavsiyem aralık çıkışlı polonya sürümünü kurup kullanman derim gelse bile zaten her şekilde sammobile üzerine OJV kodlu sürüm atılacaltır geldiği zaman ordan indirip kurmak mümkün olacaktır şuan için tek galaxy mini için 2.3.6 OJV TUR kodlu sürüm gelmiş olduğu halde galaxy mini için kies te sadece 2.3.4 bulunmaktadır. şubat mart gibi tahminim samsung 2.3.7 sürümünü çıkarıp armv6 cihaz kullananlara sus payı yapacaklarını düşünüyorum.

• Android Cihazlar için Batarya Kalibrasyonu ( ROOT Gereklidir )

Arkadaşlar android cihazları severek beğenerek kullanıyoruz ama çoğu zaman yakındığımız tek şey bataryanın az gitmesi yada şarj durumlarına bağlı olarak performans kayıpları hücrelerin kapanması vb... olarak sıralayabiliriz.

en iyi bataryaya sahip güçlü bir android cihaz bile en iyi kullanım koşullarında 1.5 - 2 gün gitmektedir.haliyle şarj cihazı priz ve akıllı telefon arasında aşk git gide çoğalmakta.

Peki Telefonu ilk alındığı gibi kullanmayı diğer bir değişle bataryayı kalibre edip performans noktasında iyileştirmeyi nasıl sağlayacağız.

Mutlaka çeşitli siteler forumlarda daha önceden verilmiştir ama rootlu telefonlarda bi iki işlem ile bataryanın kayba uğramış hücrelerini ve devamlı şarj etmekten doğan kayıpları azaltmanın yöntemi şu şekilde.

Root Explorer uygulaması kurulu ve telefonun %100 şarj olması önemlidir.

Root Explorer üzerinden data>system>batterystats.bin dosyasını bulup batterystats.bin uzerine basılı tutup dosyayı siliyoruz. (eğer silinmez ise root explorer ı ilk açtığımzda r/w ve r/o yazan kısımda değişiklik yapmamız gerekecektir)

Dosya silindikten snra telefonumuzn bataryasını bitirmek için uğraşacağız taki kendi kapanana dek ( bunun için 3G/wifi ve ekran ışık ayarını arttırıp biraz nette takılmak yada oyun oynamak yeterli olacaktır.

Şarj bittip telefon kendiliğinden kapandıktan sonra telefonu kapalı halde şarja takıp bataryanın %100 dolu olmasını sağlıyorsunuz. ekranda %100 gördüğünüzde şarj kablosunu ayırmadan bataryayı çıkarın 20 - 30 sn bekleyip bataryayı yeniden takın bildiğiniz üzere %100 dolu dediği bataryayı tekrar şarj etmeye başlayacaktır.

Tamamen şarj olduğundada kapalı konumda olan telefonu açın açık konumda sistem üzerinde batarya dolu diyene kadar açık konumda şarja devam edin uyarı geldiğinde (%100 dolu) şarj cihazını telefondan ayırın.

NOT: Bu yöntem standby süresini uzatmaz 1.5 gün giden telefonu 3 gün giden telefon şekline sokmaz ama önceden kullanıma bağlı 3 gün giden telefon zaman içinde 1.5 - 2 güne düştü ise zaman içinde yine 3 gün kullanılmasını sağlar.

özellikle yeni Rom atıldıktan sonra yapılması tavsiye edilir.

• en sonunda bir cihazımı "brick" etmeyi başardım galiba.
    1 saattir falan "mibib download" modu geçmek için denemediğim yöntem kalmadı, ama alet odin'de bağlı göründüğü ve tüm kontrolleri geçtiği halde bir türlü o aşamayı geçemedi.
    neyse KIES'i tamamen kaldırdım PC'yi restart ettim, yine deneyeceğim. Olmazsa PC'yi bir de W7 modunda açıp orada deneyeceğim.
    şans dileyin bana. :)
  • data kablosunu değiştirdim bakalım ne olacak ?
    :)
    düzeleceğini sanmıyorum ama denemeye devam, olmazsa bir servise gidip gelcek sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

data kablosunu değiştirdim bakalım ne olacak ?
    :)
    düzeleceğini sanmıyorum ama denemeye devam, olmazsa bir servise gidip gelcek sanırım.

W7 olarak boot edince ilerleme kaydettim. SYSTEM.rfs download'a kadar ilerledim. Sanırım bundan sonra durmaz :)
    sonucu size bildiririm.

Bu arada PC'de KIES yüklü ise, kapatmak yetmiyor sanırım. Bayaa bir uygulaması altta çalışıyor. Hepsini Kill ettiğimi sanıyordum ama 2-3 process daha kill edince düzeldi.

şimdi de reboot moduna geçti. Eğer açılırsa problem kalmadı demektir.. hala samsung yazısı parıldıyor. bakalım neler olacak.
  • "OH YEAASS" demek istiyorum, debelene debelene olayı bitirdim :)
    2.3.6 root'lu bir GT-i5510'um var artık .Ve satmaktan vazgeçtim :)

• quote:

"OH YEAASS" demek istiyorum, debelene debelene olayı bitirdim :)

biraz geç kaldın geçmekte diyebilirim bunu farketmişindir zaten :) bu arada batarya kalibrasyonu ile ilgili yazı attım belirli periyotlarla uygulamak yerinde olacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

işin gücün yok telefonlarla mı uğralıyon kardeşim
    bu konuya her gün bakıyorum her gün mesaj atıyorsun
    iphone al kurtul
    android uğraştırır ram,rom
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

biraz geç kaldın geçmekte diyebilirim bunu farketmişindir zaten :) bu arada batarya kalibrasyonu ile ilgili yazı attım belirli periyotlarla uygulamak yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

deneyeceğim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: düşünen_adam

quote:

işin gücün yok telefonlarla mı uğralıyon kardeşim
    bu konuya her gün bakıyorum her gün mesaj atıyorsun
    iphone al kurtul
    android uğraştırır ram,rom

Güzelim

Nedendir bilmem (mesleğimden dolayı olabilir), Teknolojiyi yakinen takip ederim.
    EEE PC 900'ü Türkiye'de ilk alanlardan birisiyim,
    Daha kimsede yokken "gömülü 3G modül"e sahip netbook da aldım.
    WinMobile5'den WinMobile6.5'a (hem pro, hem smartphone) kadar bütün WinMo'lara sahip pocketPC'lerden birer tane aldım ve kullandım.
    Turkcell ilk satmaya başladığında "eşime" iphone3G de aldım, kontratım dolduktan sonra biraz bekleyip yine Turkcell ilk satmaya başladığı gün 16 Aralık 2011'de "yine eşime" iphone4Sde aldım.

Galaxy 551'im de var Gaalxy TAB P1000'im de var.

Evde "yatan" telefonun haddi hesabı yok!
    Çünkü, ölü fiyatına satmaktansa satmamayı resmen kolleksiyon yapmayı tercih ediyorum.

Bunları neden mi yazıyorum??

Çünkü inan bana neyi neden ne zaman ve nasıl alıp kullanmam gerektiğini, senin gibi bir tipten on kat daha iyi biliyorum.
    Bunu bilmeni istedim.

Benimle olan derdin nedir bilmiyorum ama, sana birkaç beden büyük gelirim, o yüzden kasma bence.

HA !!! bu arada herşeyi geçtim.

.....

neyse...vazgeçtim..seni bu kadar muhatap almak bile gereksiz :)
    hadi sana iyi günleeeaarrr..

• Son günlerde batarya ömründe garip bir düşüş yaşamaya başladım. Telefon neredeyse hiç kullanmadan 5-6 saat içinde %40-50'lere iniyor. Bunun nedeni ne olabilir? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar Galaxy Note Tayfasına katılmaya karar verdim.
    Ama önce evdeki teknoloji çöplüğünden kurtulmam gerekiyor yoksa hanım beni boşayacak :)

ilanımı inceleyebilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_56754729/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56754729
    Bu konunun takipçilerine (bu mesajımdan önceki üç mesajlarını gösterebilirlerse) %5 indirim yapacağım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@ni@C -- 19 Ocak 2012; 11:13:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaeNs

Son günlerde batarya ömründe garip bir düşüş yaşamaya başladım. Telefon neredeyse hiç kullanmadan 5-6 saat içinde %40-50'lere iniyor. Bunun nedeni ne olabilir? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

batarya pörtlemiş olabilir son sayfalara kalibrasyonla ilgili yazı yazdım uygularsan bi miktar düzeltiğini göreceksin
  • quote:

quote:

Son günlerde batarya ömründe garip bir düşüş yaşamaya başladım. Telefon neredeyse hiç kullanmadan 5-6 saat içinde %40-50'lere iniyor. Bunun nedeni ne olabilir? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

batarya pörtlemiş olabilir son sayfalara kalibrasyonla ilgili yazı yazdım uygularsan bi miktar düzeltiğini göreceksin

Bu batarya durumu garanti kapsamina girer mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

quote:

quote:

Bu batarya durumu garanti kapsamina girer mi acaba ?

cihazın root lu ise önce kalibre olayını dene eğer devamlı rom değiştirme olayı yapıyosan romlar arası geçişte batarya hücreleri kapanıyor mesela diyelim bi önceki rom bataryanın %95 ini kullanıyosa sen rom yükleme esnasında bataryayı %100 bile yapsan yüklemelerdeki kayıpla beraber o %95 yeni romda %90 düşüyor ama sen yine %100 şarj ediyor zannediyorsun bataryada kullanım dışı şarj olmayan hücreler çoğalmaya başlıyor bu açıdan kalibrasyon olayı önemli.

Batarya benim bildiğim garantiye girmez ama zaten 30 lira bi para 551 in bataryası

• Sevgili 551'ciler,
    2.3.6'ya geçtikten sonra task manager ile RAM temizleme yaptığınızda kullanılan memory miktarınız nedir ?

Benim 158/280MB görünüyor.

Eskiden 105-106/280 görünürdü.

Gerçi performansı daha iyi ona şüphe yok ama 2.2 iken RAM kullanımı daha düşüktü aletin.

• 2.3.6'ya yükselten arkadaşlar hangi Callisto.ops dosyasını kullandınız acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scott Storch

2.3.6'ya yükselten arkadaşlar hangi Callisto.ops dosyasını kullandınız acaba ?

yeni sitede zaten ODİN, OPS'si ile birlikte geliyor indirdiğin zaman.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Scott Storch

2.3.6'ya yükselten arkadaşlar hangi Callisto.ops dosyasını kullandınız acaba ?

yeni sitede zaten ODİN, OPS'si ile birlikte geliyor indirdiğin zaman.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.