Şimdi Ara

samsung hw ms650 sound+ premium soundbar 999 tl. (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
11
Favori
35.354
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ürün eline ulaştimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRST

Hocam ürün eline ulaştimi?
    hocam eve teslim edilmiş ama ben tatildeyim :) fırsatım olmadı henüz
  • Soundbar'ı Wifi ye bağlamayı başarıp yazılım güncelleyebilen var mı?
  • tonk T kullanıcısına yanıt
    Multiroom uygulamasıyla yapıyorsun hocam

• Onu duymuştum fakat yurt dışı forumlarda neredeyse %80 kullanıcıda hep sorun olmuş.
    Keşke düz mantık yapsalardı. Ağı bul ve bağlan.
  • Dün akşam Multiroom ile denedim. Yabancı forumlarda abartıldığı kadar zor/sorunlu değilmiş.
    Cep telefonundan buldum güncellemeyi. Yaklaşık 3-4 dakika sürdü işlem. Sorunsuzca tamamlandı.

Bu işlemle alakalı olmayan bir sorunum var. 2 gündür ne yaptıysam olmadı.
    Lg55B7 tv ile aylardır sorunsuz kullanıyordum sistemi. Bilmeden her ne yaptıysam HDMI/ARC'den ses alamıyorum artık.
    Soundbar hiç bir şekilde sesi vermiyor. Ayrıca TV kumandası da sesi kontrol etmiyor.
    Ses açmaya basıyorum sanki Mute durumunda gibi bir işaret çıkıyor ekranda.
    Bunu çıkarıp optik kabloyla bağladım. Sesi verdi fakat tv kumandası yine sesi açıp kapatmıyor.
    Tv açılırken soundbar açılıyor, kapanırken kapanmıyor.

HDMI/ARC'den kullanmak için hem tv den hem de soundbar dan gerekli ayarları yaptığımı düşünüyorum.
    Belki de farkında olmadan bir şey atlıyorum.
    Önerisi olan arkadaşlar varsa deneme yanılma yoluyla çözebiliriz.
    Teşekkürler...

TV bin ve soundbarin kablosunu çekip bi iki dk bekleyip denermisin

• Şu an dışarıdayım. Gider gitmez denerim.

• Fişleri çektim işe yaramadı maalesef. Hatta tv yi fabrika ayarlarına dönderdim, o da olmadı.

• Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim konuda birkaç gündür araştırma yapıyorum. Gördüm ki, aynı durumda olan çok fazla kullanıcı var. Üstelik bunların büyük çoğunluğu Samsung Tv kullanıcıları. Ortak sorun, Hdmı/Arc’den ses alınamaması ve problemin belli bir süre kullandıktan sonra ortaya çıkması. Cihazın ilk kurulumunda sorun yaşayan yok gibi.

Çözüm önerileri net değil ve herkeste aynı çözüme ulaşılamıyor. Örneğin 10 kullanıcıdan üçünde, her iki cihazın fişlerini bir süre çekip taktıktan sonra giriş bağlantılarını yapınca düzelme olmuş, yedi kullanıcı bu yöntemle çözüme ulaşamamış. Ben de yapmıştım hatta farklı Hdmı kablosuyla da denemiştim ancak işe yaramamıştı. Sorunu çözenlerin bir kısmı da nasıl çözdüğünü bilmiyor, tekrar olursa ne yaparım diye yazmış forumlarda.

Ayrıca sorun tv de mi, soundbarda mı kimse bilemiyor. Çünkü her iki cihazda da Hdmı/Arc sorunsuz çalışıyor görünüyor ancak ses yok. Optik kablonun maşallahı var. Bu sorunu yaşayanların tamamı bu yöntemle cihazlarını kullanıyor ve bir tane sorun yaşayan yok. Şu an ben de öyle kullanıyorum fakat bana göre iki büyük eksisi var. Birincisi, Tv açılınca sistem de açılıyor ancak tv yi kapatınca kapanmıyor. Benim için önemli olan ikinci eksisi ise, tv kumandası soundbarı kontrol etmiyor.

Neticede bu olay herkesin başına gelebilir. Ben tv izlerken kumandadan kapattım, 10dk sonra tekrar açtığımda bir daha Hdmı/Arc’den ses gelmedi. Çözüm bulursam buradan yazarım ancak uğraşmaktan sıkıldığım için bir süre optik kabloyla kullanmaya devam edeceğim.

Tv icin ayri bir uydu aliciniz var mi yoksa tv'nin uydu alicisini mi kullaniyorsunuz?

Dsmart fix kullandigim tv'de arc devreye girmiyorken, turkcell tv'yi sectigimde arc devreye giriyor. Buradaki soundbar samsung hw j 7501

Ms751'in bagli oldugu tv'nin kendi uydu alicisi uzerinden herhangi bir platform kullanmadan yayin aliuorum. Tv'nin hdmi'lerine baska bir giris bagli degil. Arc hep devrede. 3 aydir sorunsuz kullaniyorum.

Bence ilk denemeyi, varsa diger tum hdmi baglantilarini kesip yapin. (Tv uzerinden seyrediyorsaniz) Ya da hdmi 1 portuna uydu aliciyi baglayip, hdmi 4'ten soundbar ile tv arasinda ikinci hdmi baglantisi yapin. (Samsung tv icin konusuyorum)

Saygilarimla.

Ku7000 ve ms650 cihazlarım, biiir sürü sorun var hangisini yazsam bimiyorum sizin problemin aynısı bende oluyor arada ama kendiliğinden düzeliyor, en büyük sorun kanal değişikliğindeki 15-20 saniyelik ses kaybı 4-5 ay uğraştım servisle olmadı en son tüketici hakem heyetine başvurdum bekliyorum sonucu, eğer yeni aldıysanız düşünmeden iade edin... ben çok beğendiğim için 1 ay içerisinde 2 defa sıfırı ile değiştim keşke şade etseydim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Digitürk cihazı Hdmı 1 de, soundbar ise Hdmı2(Arc)'de bağlı. Söylediğiniz denemeyi öncelikle Netflix'de yapabilirim.
    Digitürk girişini çıkarırım, soundbar'ı yine Hdmı2(Arc)'ye bağlar Netflix de denerim.
    Diğer söylediğiniz, hdmi 1 portuna uydu aliciyi baglayip, hdmi 4'ten soundbar ile tv arasinda ikinci hdmi baglantisi yapma durumunda Lg tv de nasıl bir sonuç olur deneyip görmem lazım. Yardımınız için teşekkürler.
  • karacaardıç kullanıcısına yanıt
    Bende ses kaybı olmuyordu. Bir kaç aydır da hiç bir sorun yoktu. Sistemin sesini çok beğendiğim için kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.
    Nedense problemin tv de olduğunu düşünüyorum.
    Teşekkürler.
    Samsumg tv'se arc hdmi4'te oldugu icin hdmi4 dedim. Yanlis anlasila olmasin.

Saygilarimla.

An itibariyle denedim. Digitürk kutunun bağlı olduğu Hdmı kablosunu çıkardım. Soundbar'ı yine Hdmı2(Arc) girişine bağladım.
    Netflix'i açtığımda sorunsuzca çalıştı soundbar. Bu durumda da kafamda sorular oluştu.
    Bende Digitürk Sagem 4k kutu vardı. Bu kutuyla 2 ay kadar hiç sorun yaşamadan soundbar'ı kullandım.
    Sorunu yaşadığım gün Digitürk 4k kutuyu iade edip yerine eski klasik kutudan(1080i) taktırmıştım.
    Bu kutuyla soundbar'ı hiç kullanamadım.
    Şimdi sorun nerede?
    Sorun direk digiturkte diyemeyiz ama ornegin samsung tvlerde digiturk bagli iken ultra hdmi color ozelligi acildiginda ses gelmez. Yani ozellik kullanilmaz olur. Digiturk kutularin bir problemi var gubi. Tv'min digiturku tanima ozelligi oldugu icin arc acilmasa da sorunsuz kullaniyorum ancak turkcell tv'ye gectigim gibi dedigim gibi arc hemen aciliyor.

Hdmi arc baglantisi aslinda ayni anda giris ve cikis yapan cok da basit olmayan bir yapi. Avr'lerde bu islem icin ayri bir hdmi out cikisi vardi ve tum baglantilar hdmi in'lere yapilirdi. Simdi tv uzerindeki tum baglantilari arc uzerinden gonderdigimiz, soundbarin da tv ile ayni kanaldan alisveris yaptigini dusunursek cakisma, uyumsuz bir elemanin uyumsuzluk yapmasi surpriz degil.

Alternatif olarak soundbar ustunde 1 den cok hdmi girisi olan modellerde tv yerine soundbara baglanti daha sorunsuz olabilir.

Saygilarimla.

İyi akşamlar,
    İlk olarak sorunu çözdüğümü belirtiyim.
    Digitürk Sagem 4k kutuyla hiç sorun yaşamadan soundbar'ı kullanmıştım.
    Sorunu yaşadığım gün Digitürk 4k kutuyu iade edip yerine eski klasik kutudan(1080i) (bazıları da 1080P imiş yeni öğrendim) taktırmıştım.
    Bu değişimden sonra bir daha soundbar dan ses alamamıştım.
    Biz de aynı zamanda yan oda üyeliği var. Oradaki kutu da eski kutudan ancak 1080P imiş.
    Denemek için onu söktüm ve sounbar ın olduğu tv ye taktım. Sistem hiç problemsiz anında çalıştı.
    Netice itibariyle bir şekilde tv bu durumdan etkileniyor. Teknoloji bakımından zayıf kutularda sorun çıkarıyor.

Size çok teşekkür ediyorum. Bu durumdan bahsetmemiş olsaydınız hiç aklıma gelmeyecekti.

Rica ederim. Keyifle kullanin insallah.

Saygilarimla.

• Merhaba soundbar alma gayretlerim sonunda jbl 5.1 aldım ancak bozuk çıktı iade ettim,öte yandan iyiki de bozuk çıkmış çünkü komşular rahatsız oldu basstan.
    Gereksiz güçlüydü anlayacağınız ve ilk defa sesten rahatsız olan bir apartmana da taşınmış oldum.Yani subwoofer şimdilik fazla.
    Bende forum donanım ve sizi sayenizde araştırırken
    Philips HTL5140 modeliyle karşılaştım almak istedim hem ucuz hemde f/p ürünü hem de geçiş olarakta üzmez bir fiyat fakat heryer de tükenmiş.
    O zaman dedim bende da sizinde kullandığınız Samsung HW-MS751 modelini alayım böylece yükseltilebilirde öte yandan eleştirilerde iyi hem sizin hemde whathifide.
    Ama bir danışmak,yardımda almak istedim sizden.
    Kullanım amacı:
    -Panasonic projeksiyona bağlanmış olarak
    -PS4 oyun ve bluray film
    -(pc'ye bağlanmış)film,netflix
    -Önemli diğer detayda müzik (tidal-spotify)
    1 sene sonrada 55 inç oled 4k alacağım.
    fiyatıda 1650TL Samsung HW-MS751.
    bu fiyat aralığında başka öneriniz varsa da öğrenmek isterim.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.