Şimdi Ara

ⓘ SAMSUNG GALAXY TAB S7 Serisi ANA KONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.053
Cevap
64
Favori
134.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sizlere gerçekten de iyilik yaramıyor...

İpad pro 13 inç olanın fiyatına hiç mi bakmadınız

13 inci boşverin ipad pro 11 inç fiyatı zaten 7000 neredeyse
    Üstelik ipaf kalem 1000 TL mouse padlı klavye 2500 TL

Samsung kocaman bir kasaya koymuş sd865+ süper amoled 120hz ekran ve 10.000 mah batarya Üstelik klavye ve kalem hediye

Bizim insanımıza paralı ve pahalı vereceksin yoksa kıymetini bilmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Up

• Tablet bu kadar eder mi belki tartışılır fakat Türkiye bu tableti almak için açık ara en iyi ülke gördüğüm kadarıyla. İngiltere fiyatlarına bakın, 6/128 wi-fi modelin fiyatı 800GBP yani şu anki kur ile 7900TL. Biz 7000tl’ye hem 8/256 LTE modelini, üstüne bir de 229GBP(2250tl)’lik klavye alıyoruz ki orada klavye kampanyası bile yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 günlük izlenimlerimi aktarayım..
    İlk olarak iyi ki almışım diyeyim. 12 yıllık emektar dizüstümü emekliye ayırdı.. Dizüstümü yaşlı olduğu için sadece dizi film müzik ve ofis programları için kullanıyordum..
    Ses kalitesi gayet iyi, kamerası bence iyi değil. Ama eşek kadar tableti fotoğraf çekmek için almıyoruz. Kötü değil, beni tatmin etmedi. Ön kamerası önemli görüntülü konuşmalar için o gayet iyi.
    Yeşil noktalardan bahsedilmişti evet var minik minik. Özellikle koyu gri renkte. Gri klavyede yakından bakıldığında belli oluyor.. Benim gözüme kötü görünmüyor renkler..
    Sosyal ağ uygulamalarındaki fotoğraf ve videolar kalitesiz görünüyor. Yani aynı içeriğe tabletten baktığınızda sanki görüntü 360p gibi. Küçük ekranda gördüğüm içerikler aslında kalitesizmiş. O yüzden sosyal ağlara telefondan giriyorum. Kalitesiz içeriklrr görmek sinirimi bozdu :)
    %90 DeX modunu kullanıyorum. Çok kullanışlı.. Windows masaüstünü aratmadı bana. DeX modunda masaüstüne widget eklenebilse daha güzel olurdu şimdilik yok bu özellik.
    Her uygulama DeX'e uygun değil. Ama uyarlamaya zorlama ayarıyla hemen hemen çoğu uygulama uyarlanabiliyor.
    Şarjı çok iyi gidiyor. DeX modu daha fazla güç tüketiyor ona rağmen günlük kullanımda bitiremedim bataryayı gün sonunda. 15wattlık adaptör geliyor kutuda. Kulaklık yok.
    Kalemi çok kulanmadım ama gayet kullanışlı özellikleri var. Yazı yazarken yazdığınız, karaladığınız şey sonradan gelmiyor. En önemli kriter bu olsa gerek. Kalemin pili bittiğinde yine kullanılabiliyor kalem olarak ama üzerindeki tuş ve hareket kombinasyonlarını kullanamıyorsunuz.
    Kablosuz fare ile kullanıyorum DeX modunu çoook rahat.. Ama type c hub gerekecek. Aynı anda fare kullanıp, şarj edip bir yandan da kablolu kulaklık kullanmak istiyorsanız bu şart.. Görüntüyü tvye aktarıp tablet ekranını touchpad olarak kullanma özelliği de var ama denemedim daha..
    2TB harddiskimi kullanmadığjm bir modeme bağlayıp kablosuz olarak erişim sağladım tabletten büyük rahatlık oldu.. Ama yine de hub ile direkt tablete bağlzyabilirmiyim araştırıyorum. Bir arkadaş yazmıştı Ntfs sistemini android görmüyor diye. Harddiski fat32 yapsam hub ile erişim sağlayabilir miyim peki cevap verirse çok memnun olurum. Çünkü ona göre bir hub alacağım..

Sorularınız olursa dilim döndüğünce yardımcı olurum..
    Satın alan herkese hayırlı olsun.

• Tabletinize yüklediğiniz veya yükleyeceğiniz tavsiye uygulamalarınızı yazabilir misiniz?
    Benim düşündüklerim:

Not almak için: Squid, Noteshelf, OneNote, Nebo
    Çizim: Infinite painter, Artflow, Autodesk sketchbook
    Fotoğraf düzenleme: Krita, Adobe Lightroom
    Video düzenleyici: Powerdirector, Kinemaster, Adobe Premiere Rush
  • emocan21 kullanıcısına yanıt
    Fiyatlari biliyorum :) .

Samsung guzel cihaz yapmis lakin ekrani QLED hatta Mini LED olsaydi . Yeni cikacak Ipad ler Mini LED li olacak ...

Dogruya dogru demek lazim..

Samsung yillardir amiral diye Tab S serisi cikartti ama hepsi ozensizdi. Emin olun bizlerin geri bildirimleri ile SAmsung akli basina geldi ( kismen ekran haric ) . Ufak ekranlisi da omru kisa ve HDR destegi de yok ..

Arti yanlarini zaten herkes biliyor bunlari kimse inkar edemez.

Ipad lerde de yazilim guncelleme omru Samsung dan daha uzun... Islemci gucu de acik ara onde akici da ... Bunlar inkar edilemez... Magaza zengin Android te tablet arayuzlude ideal degil...

Android tablet alinacaksa elbette en iyisi suan icin Tab S7 Plus . ISter kalemi kullanilsin kullanilmasin ... Genel manada artilari cok bu yuzden onsiparisten satin aldim . Yillar sonra ilk defa bu sefer olmus dedim :) ...

Tab S7 lerdeki klavye hediyesi bittikten sonra da ciddi fiyat dusmesi bekliyorum :) .

Ipad lerde tercih edilmesi pahali olmasina ragmen o cihazlarda yapilabilenler belirliyor.

Samsung cabaliyor ama yillar sonra... Google bile Pixel C den sonra tablet cikartmadi... Hatta tablet arayuzu unuttu Google firmasi Android 4.0 ve sonrasi ile ...

Dedigim gibi elimde Ipad Pro 10.5 LTE 256 GB modeli Apple PEncil ile de kullaniyorum. Ayni programlari Android te olmamasi ile de Ipad imi rafa kaldiramiyorum ....

Tab S3 yillardir raflarda ama ...

• -UnBaLanceD- - kullanıcısına yanıt
    Kulaklik gorsellerde vardi neden cikmamis enteresan ...

Sosyal medya uygulamalari tablet arayuzune optimize edilmemis olmasi da uzucu :/

exFAT olarak bicimlendirilmesini akillica olacaktir... FAT32 de olur ama mantikli degil bilhassa 4GB ve uzeri dosyalari aktaramazsiniz :/ .

Siz dahil alan herkese hayirli olsun :)
  • @smart1978 teşekkür ederim. Mecburen bir hub almak durumundaydım zaten. Harddiski de planın içine dahil ederek bir model bakacağım artık.. Baseus tab7ler için ekranın köşesine sabitlenebilen modeli yapsa çok iyi olurmuş aslında..

Hub zaten bilgisayarlardaki type-c baglantisi icin de kullanilmaktadir yani olmazsa olmaz akseuarlardandir. Tavsiyem tablete baglanti ucu L seklinde olan boylece diklemesine giris tablette saglanmaz .

Baseus kalem yuvasi icin mi koselerde sabitlenenen kiliflardan bashediyorsunuz ?
  • Benim gittigidiyor'dan ayın 18.inde verdiğim siyah renk siparişi dün gece kargo yapılmış. Faturasında sadece tablet görünüyor, klavye bilgisi yok. Daha sonra gelecek sanırım.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    http://www.baseus.com/product-702.html
    Buna benzer bir hub

Evet... Esprisini gorsellerle anladim :) . Bu tur ozel tasarimlar genelde belli bir cihaz modeline hitap ediyor ... Bence daha genel kullanima hitap eden ergonomik hub lar daha ideal bence. Elbette her bir cihaza ayri hub almak veya diger cihazlar icin ihtiyac duyulmamasi kesin olanlarin tercihi de farkli olacaktir.

Baglanti ucu L sekilde olmasi her halukarda guzel o hub icin.

Tahminin herhangi bir hub uyumlu olacaktir..
  • ⓘ SAMSUNG GALAXY TAB S7 Serisi ANA KONU

Note 10 plus
    Tab s7 plus
    İpad pro 11 antutu

İki gündür inceliyorum özellikle ipad pro 11 ile kıyaslıyorum çünkü ikisine de sahibim...

Ses konusuna değinmiştim ama güncelleme yapmak gerekecek

İlk aldığımda YouTube da video izleyerek bir karşılaştırma yapmıştım ve s7 plus açık olduğunda ipad pronun sesi duyulmuyor yani s7 plus sesi çok yüksek ama bugün dead trigger oyununda farkettim ipad pro sesi az olsada daha tok çıkarıyor özellikle silah atışılarında silahın sesi farkı belli ediyor...

Yani s7 plus sesi çok daha yüksek lakin ipad pro sesin daha hoş

Kameralardan zaten bahsetmiştim ipad pro önde

Oyunlarda farkettiğim başka bir detay s7 plusta oyun ayarlarında performansı en yükseğe alıp 120fps de oynayabiliyorken ipad pro da 60fps ile sınırlandırılıyor yani 120 de oynayamazsınız

Hatırlarsanız aynısı YouTube da denk geldim s7 plus 2k da oynatırken ipad pro full HD de ancak oynatabiliyor güncellem ile düzeltebilirşer sanırım

İnceleme yaptıkça sizleri bilgilendireceğim inşallah maksat yçalmak isteyen için yardımcı okmak..

• Bu arada çizilmesin diye jelatinle sardım ön ve arkasını kılıf alana kadar yada klavye gelenr kadar

Kiyaslamalar ve testler icin tesekkurler .

Ipad lerdeki tok ses anlasilan yine onde :/ ... Bu durum yillardir Samsung cozememis... Ama genelde onceki jenerasyona gore sesi iyilestirilmis .

120 Hz de oyun performansi akici olmasi engelleri olmamasi Samsung adina ARTI ...

Performanslari da oyle onceki yillardaki gibi bariz bir fark yok Ipad Pro 11 ile ...

Zaten onemli olan deneyim arayuz akiciligi vs ...

Apple kadar Samsung ta guncelleme verecektir :) ... Zamanla daha da akici olacaktir Android 11 ONE UI 3.0 ile koklu iyilesme bekliyorum.
  • SamFirm ile Turkiye firmware/yazilimi imaj dosyalari yayindadir

SamFirm v0.3.6.0

Checking firmware for SM-T970/TUR/T970XXU1ATH1/T970OXM1ATH1/T970XXU1ATH1/T970XXU1ATH1
    Model: SM-T970
    Version: T970XXU1ATH1/T970OXM1ATH1/T970XXU1ATH1/T970XXU1ATH1
    Filename: SM-T970_1_20200804143004_0hglf213y9_fac.zip.enc4
    Size: 6698858624 bytes
    LogicValue: nokyvmewlfagb3fr

6388 MB lik zip olarak paketlenmis halde sikisitirlmistir.

Samfirm ve Odin ile indirilip yukleniyor.

Download Modu da pek bilinmeyen hata ayiklama aktiflendikten sonra " TOOL ALL IN ONE " uygulamasi ile download moduna cihazinizin hrehangib ir tusuna basmadan konforlu bir sekilde download modu dahil bircok islemi yapabilirsiniz. Ortak anlatim gecerli olmasi sebebiyle SamFirm, Odin ve TOOL ALL IN ONE uygulamalarin indirilmesi kullanilmais talimatlari Note9 Ana Konusunda mevcuttur.

Cihaz elime gectiginde Tab S7 Plus icin uyarlanip ilk sayfamizda ekleyecegim. Faydali onemli diger bileri de zamanla ilk sayfamiza katacagim ve boylece arada kaynayabilecek ama onemli detaylar ilk sayfada derli toplu olacaktir. Elbette konuda tekrar tekrar bahsedilecektir ...
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131176877

Dolby Atmos ayarlarına bir bakın. Oradaki ayarlar oyun için uygun değilse deneyimi olumsuz etkileyebiliyor.
  • Arkadaslar yardimci olabilirmisiniz bir sorunum var resimleri ekliyorum ekran hep boyle kaliyor
    ⓘ SAMSUNG GALAXY TAB S7 Serisi ANA KONU
    ⓘ SAMSUNG GALAXY TAB S7 Serisi ANA KONU

• sawgent kullanıcısına yanıt
    Dolby atmos kapalı hocam açmadım hiç...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.