Teğmen
26 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar,

İlk kez bir Macbook aldım ve renk olarak da gümüşü seçtim fakat daha cihazı açmadan alt ve üst gövdede oldukça ufak siyah çizikler farkettim. Geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıldığından böyle şeyler normal mi yoksa değişim mi talep etmeliyim bilemedim. Bu konuda tecrübesi olup bunların normal olup olmadığını söyleyebilecek biri varsa tecrübeleri duymak isterim. Çizikler şöyle görünüyor ve en büyüğü 1mm civarında https://imgur.com/a/Ppf1bMi

Teşekkürler..

Merhabalar,

Bildiğimiz gibi son birkaç senedir Apple yeni ürün tanıtımları sırasında hızlı artan kurdan dolayı fiyatları da güncelliyor bazen. Haftaya da WWDC var ve Macbook Pro'lar bekleniyor malum. Geçtiğimiz yıllarda WWDC esnasında fiyat değişikliği olmuş mu diye bakmaya çalıştım ama olmamış gibi görünüyor sanki fakat son birkaç ayda da yine kur çok arttığından ihtimal dahilinde gibi geldi.

Sizce M1 işlemcili güncel modellerde fiyat değişikliği olur mu o esnada?

Merhabalar. Geçtiğimiz aylarda bir Samsung Galaxy M51 telefon aldım Türkiye'den (Samsung shop). Sonrasında yurtdışına çıktım ve bir süre daha burada olacağım. Merak ettiğim konu şu; bu telefonu kargoyla Türkiye'ye göndersem herhangi bir gümrük sorunu çıkar mı(ekstra vergi vs)? Sonuçta Türkiye ürünü, imei falan kayıtlı vergisi verilmiş ürün. Gerekirse faturasını da ekleyebilirim hatta gönderirken. Sorun çıkmaması lazım gibi geliyor ama malum gümrük olunca kestiremiyor insan. Bilen varsa paylaşırsa memnun olurum.

Merhaba arkadaşlar,

Bundan bir 5-6 ay önce kafamda bir sistem vardı ve yurtdışıyla aramızda biraz fiyat farkı olsa da çok uçuk değildi ben de eh diyip geçmiştim sistemi toplayabileceğim zaman gelene kadar. Şimdi tekrar bir bakıyorum ve örneğin amazon'da 170-180$a satılan 4gb rx470 bizde 220-230$+ kdv (240-250$+) olmuş, bu aradaki uçuk fark kime gidiyor yahu? Ben bu kartı amazondan alıp gümrük vergisi ve kargo ödeyip 215 dolara getirebiliyorsam ve burada 240$+ satılıyorsa bu işte ciddi bir sorun vardır. Bu durumda aradaki farkı sadece ürünün başına bir şey gelmesi halinde burada muhattabımız olsun diye mi veriyoruz? Kusura bakmayın sabah sabah uzun zamandan sonra ilk kez bir fiyatlara bakayım dedim de, fiyatları görünce içimi dökmek istedim.
Merhabalar,

Bir süredir uygun fiyatlı bir Thinkpad almayı düşünüyorum. Keşke biraz daha uygun olsa da T serisi alsam diyordum ama sanırım E serisi olacak. Düşündüğüm model e460 (6200u işlemci vs). Kullanan varsa yorum yapabilirse çok memnun olurum.

İyi günler..
Merhabalar,

S3 mini telefonum var ve 1.5 yıl olacak neredeyse alalı. Her gün şarj ettiğimden dolayı artık bataryada biraz azalma hissetmeye başladım bu yüzden yeni batarya almak istiyorum. Vatanda orjinal olarak satılıyor sanırım, fiyatı da 70tl. Ama diğer sitelerde de bulunuyor sanalpazar,gittigidiyor vs. Bu tarz ürünlerde belli bir fiyatın altında olunca orjinal olmadığı anlaşılıyor bildiğim kadarıyla, bu mantıktan giderek gg'de 22tlye satılanlar sahte midir? İlanlarında baya orjinal diye iddia etmişler ama bilemedim. Sanalpazarda da 30-40tlye satanlar var ama ne yapsam bilemedim. Biraz daha paraya kıyıp vatandan mı almak en iyisi?
Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa tavsiyelerinizi duymak isterim.
Merhabalar. Bir kaç gündür ilgilendiğimiz bir arabayı en sonunda gidip gördük, beğendik ve pazartesi de almayı düşünüyorduk, taa ki az önce plakadan hasar sorgulama yapmayı akıl edene kadar. Bize söylendiğine göre ön sol çamurluk değişmiş, arka çamurlukta da boya vardı sadece. Hasar sorgusunda 4 farklı çarpma gözüküyor ve toplam masrafları nerdeyse 6000tl yi tutmuş (bir tanesi 3800tl, diğer 3ü 1000tl civarında) Bize söylenenlerle bu rakam pek uyuşmadı yani. Araç galeride bu arada, sahibiyle konuşma fırsatı da olmadı. Ufak bi kaparo da verdik, vazgeçersek onu da istemeyi düşünüyoruz aslında, sonuçta adamlar bize bundan bahsetmediler hiç. Bu durumda ne yapmak gerekir sizce?
Merhabalar. Lenovo s205imin ramini 4gba yükseltmek istiyorum. Eski Asus laptopımda çok rahat erişiliyordu ram yerine, garanti konusunda sıkıntı çıkmadan upgrade etmiştim fakat lenovoda ram yerine ulaşabilmek için keyboardu bile sökmek gerekiyormuş. Gerçi rahatça halledebilecek birşey gibi duruyor ama riske girmek istemiyorum yine de. Nasıl bir yol izlemek lazım bu durumda? Yetkili servis veya vatan, yeni rami kendilerinden alırsam garantisine birşey olmadan takarlar mı?
Merhaba. Birkaç hafta önce ideapad s205 aldım. fusion e-350 işlemcili netbook. son birkaç gündür de coretemp alı program açık sürekli kaydediyor sıcaklık değerlerini. prizde takılıyken ve güç tasarrufu da kapalıyken (tam performans yani) oyun esnasında 77-78 derecelere çıktığını görüyorum. Normal midir bu sıcaklık? normal website gezerken/youtube video izlerken de 60-67 arası değişiyor. netbooku almadan önce sıcaklık sorunu olmadığını okumuştum çoğu yerde, bu yüzden de ayrıca usb harici fan almamıştım. bu durumda böyle birşey almam mı gerekiyor ne dersiniz?
merhabalar. bugün lenovo s205 aldım sonunda. e-350 fusion ve 2gb ram var. 2 sorum olcak.

1- içindeki win7 starterı win7 ultimate veya home premiumla değiştirmek istiyorum. elimde bütün win7 sürümleri (32 ve 64 bit versiyonları) bulunan bir iso da var. hangi versiyonu seçmeliyim?

2- 32 veya 64 biti neye göre seçiyorum? win7 ultimate 64 bit düşünüyordum da biraz cahil sayılırım bu konuda.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 270
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 25.318 (Bu ay: 240)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 34 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.