Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (1108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.105
Cevap
162
Favori
1.231.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uygulama üzerinden çalışmıyo yani.Teşekkürler.

• s9+ dan s20 fe ye geçmeyi düşünüyordum ama bütün güncelleştirmeleri yapınca eklenen özelliklerle fe den daha iyi bir cihaz olduğuna karar verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servise batarya değiştirmek için verince cihazı sifirliyorlar mi ?

• double or nothing kullanıcısına yanıt

evet.

• Sıfırlanmış şekilde teslim almıştım.

• sioux kullanıcısına yanıt
    Mesela hangi özellikleri iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

s9+ dan s20 fe ye geçmeyi düşünüyordum ama bütün güncelleştirmeleri yapınca eklenen özelliklerle fe den daha iyi bir cihaz olduğuna karar verdim.

Arkadaşım bu samsung fe hastalığını anlamıyorum zaten. Karşılaştırma bile yapmak bence hata çünkü aynı segment telefon bile değil. Bende hem s9 plus hem s10 plus var. Aralarında özellik sağlamlık kalite hissiyatı olarak neredeyse fark yok. Bu ikisini elinden bırakıp birde fe yi al bakalım. İnsan bu ne yav s9 verilipde bu plastik telefonmu alınır diyor. Kamera olarak evet daha iyi özelliklere sahip ama bence deymez. Ama samsung da az uyanık değil fe yi piyasaya öyle bir reklam ile sürdüki millet aynı segment daha ucuza telefon falan veriliyor zannetti :)

• SULZER S kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. FE kesinlikle S serisi dışında tutulmalı bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fe de dokunmatik sorunlari varmış zaten.Snapdragon lularda daha çokmuş galiba
  • S20 FE'nin kamerası, yazılımı, bataryası, ekranı, işlemcisi yani donanımsal olarak çok daha iyi s10/s10+ dan
    Hızlı şarjından tut ekranına, optik parmak izinden tut kamera kurulumuna, stereo hoparlörüne kadar premium bir telefon.

Tek kötü yanı arka tarafı plastik, bu kadar. Başka ne eksisi var ki? Zaten kılıflı kullanıyor %90 kullanıcı?

5k para verip geçmem durduk yere ayrı mesele. Ama zaten yeni telefon fikri varsa, takasla felan bence her şekilde FE tam f/p ürün haline geliyor. Ben şahsen s10 yerine S20 Fe yi tercih ederim. Arkası cam/plastik çokta fifi bu donanım varken. S10 serisine bakmam. Güncelleme artısı felan cabası.

• Greylights kullanıcısına yanıt

s20fe Antutu 530000

s20 Varken s20fe niye çıktı turkiye gibi ulkeler icinmi yada ucuz olsun diyemi

S9 ana islemcisi 4 cekirdek

s20fe ana islemci 2 cekirdek

s20 niye hizli depolama sistemi gelismis bide ram ddr5

s6 dan yada s7 den gecilir belki ama s9 dan gecilmez

• Samsung değişim için S9+ ı 4000TL ye saydığında bende düşündüm, inceledim. S9+ dan geçilecek telefon olmadığına karar verdim. Aradaki 2000TL lik farka alacağım fayda azdı. Alacağım fayda en fazla 500TL ederdi benim açımdan.

Ama yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi S5, S6, S7 den geçilebilir. S8 den bile geçilmez bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: unlovedman

s20fe Antutu 530000

s20 Varken s20fe niye çıktı turkiye gibi ulkeler icinmi yada ucuz olsun diyemi

S9 ana islemcisi 4 cekirdek

s20fe ana islemci 2 cekirdek

s20 niye hizli depolama sistemi gelismis bide ram ddr5

s6 dan yada s7 den gecilir belki ama s9 dan gecilmez

Arkadaş yanlış anlamasın ama bende senle aynı fikirdeyim. Tekrar yazıyorum samsung bunu hep yapıyor. Özellikle telefonda milletin en çok tercih ettiği konuda mesela kamera gibi bir özelliği daha iyi sunuyor geri kalan özellikler ise daha düşük özelliklerde geliyor. Bende ilk başta acaba bu sefer daha iyi bir modelmi diye baktım ama biraz kurcalayınca vazgeçtim ve s10 plus aldım. S 9 ve s10 pluslar her ikisinide kullanıyorum. Yoksa manyakmı samsung üst segment dururken aynı donanım daha ucuza telefon yapıp satsın. Bunlar pazarlama politikaları.

• unlovedman kullanıcısına yanıt

Siz çok düz genel bakıyorsunuz olaya. İki ana çekirdek nedir hocam?

S20 Fe'de 2 tane özelleştrilmiş ve 2 tane de özelleştirlmemiş 4 performans çekirdeği var. Herşeyi geçtim cpu gpu modem görüştü işlem motoru bunlar hep 7nm+ üretim. S20 işlemcisi olan bir telefondan bahsediyoruz. S9 işlemcisiyle karşılatırmak bile hata bu işlemciyi.

Donanımsal olarak baktığında bile S20 serisinden de bır tık daha iyi. Mesela s20 serisinde 1.5x optik zoom var s20 fe de 3x. Hafıza çipleri bile s20 de ufs 3 standardı iken fe de 3.1. Yani s20 donanımın upgrade edilmiş hali. Note 20 de bile yok ufs 3.1. Herşeyi geçtim S20+ gibi 4500 mah pil ile geliyor aynı hızlı şarjı destekleyen.

Bu telefonun çıkarılma amacı çinli firmalarla rekabet etmektir. Eski donanım kullansalar s10e ve note10 lite gibi haklısınız derim. Ama bu telefon top model telefonun ucuzlatılmış hali. Ucuza kaçılmış yer ise sadece kasa, ekran 8k çekmemesi yazılımsal olarak.

Bu telefon s9 u bırak s10 serisini kaide almayan bir telefon performans ve özellik olarak. Siz çağ dışı sayılacak s6 s7 den bahsediyorsunuz kendinizi kandırmayın. Kullandım kadarıyla s10+ dan çok daha seri geldi bana. S10+ ile kendi kullandığım s9+ aynı serilikte nerdeyse.

Yani göz var nizam var özellikler ortada, kimse kusura bakmasın. Kurda köpek, köpeğe kurt muamelesi yapıyorsunuz görünüşe aldanıp. Plastik diye eleştirilir ama saçma karşılaştırmalarla milletin kafasını bulandırıyorsunuz sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 1 Aralık 2020; 21:39:14 >

• Farklarını çok güzel açıklamışsınız.

Amacım polemik, sidik yarıştırmak değil.

Benim açımdan fark yapabilecek tek şey optik zoom un 2x değil de 3x olması olabilir. O da çok aman aman fark yaratmayacaktır.

Geri kalanlar çöp fark. Nihayetinde bu telefonda exynos, gözümde çöp ile eşdeğer.

ufs 3 olmuş 8 olmuş önemli değil. Gün sonunda yapacağı şey whatsapp ı açmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz_Peynir -- 1 Aralık 2020; 22:7:29 >
  • Doğrudur

• Kullandığımız şeyler telefon beyler, roket değil uçak motoru da yok, telefonda genel olarak kullanıcı lehine gelişen tek donanım bence kameralar. İşlemci olayları vs. bunlar hep satış politikaları, yeni model çıkarıp satmak için de doğal olarak daha yeni ve güçlü işlemciler çıkarmak zorundalar. Bu her telefon için geçerli s99 olsun isterse, şuan burda 2k ekranda 60fps pubg ıvır zıvır oynatan, VR video ve oyunları oynatan, 4k video çekebilen donanım, işlemci, hafıza var bu serilikte bir donanım veya işlemci ne dersiniz bilmiyorum, arayüz de kasması, veya fps düşmesi, gecikme olması kime normal geliyor? Siz gerçekten yeni modellerin işlemcisi daha güçlü diye telefon seri zannediyorsanız çok komik bi durum, bu işlemciler 20 güncelleme sonrasında bile telefonu seri çalıştırmaya devam edebilecek güçteler, yukarıda yazdığım gibi, 2k oyunları 60fps açabilen, VR kullandıran, 4k 60fps işlem yapan bi işlemcinin arayüz de seri olmamasının tek sebebi firmaların yavaşlatma politikası, yeni model, yeni model.. Telefonda en son bakacağım donanım işlemci olur, çünkü 3 sene sonra note 20 de s9 arayüz hızına sahip olacak, telefonda render vs. yapmıyorsanız bu işlemcilerin hiçbirine ihtiyacınız bile yok. Exynos fazla güç tüketiyor muhabbeti haricinde işlemci şöyle hızlı, arayüz böyle seri muhabbeti aptallıktan öte değil, çünkü durum işlemciyle alakalı değil.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 2 Aralık 2020; 17:44:47 >

• berkan 197 kullanıcısına yanıt

ADB ILE IVIR ZIVIR SILDIM

ISLEMCI KONUSU DOGRU

ZATEN S9 ISLEMCISI 4 KAMERA DESTEKLEMIYOR O YUZDEN YENI ISLEMCI DAHA FAZLA KAMERA DESTEKLIYOR.. S6 EDGE S7 EDGE VE S9 PLUS VAR AMA HALA HEPSI COK HIZLI

• Arkadaşlar klavyede yazı yazarken atlama yapan hiç oluyor mu mesela tamam yerine telefon tqmm yazıyor doğru basılmasına rağmen sanki kısa bir süre dokunmatigi algılamiyor, son 1 2 ayda yaomaya başladı, yazılımsal büyük ihtimalle

• msoysac M kullanıcısına yanıt

Swiftkey klavye ile dener misiniz. Samsungun kendi klavyesine göre çok daha başarılı. Ben telefonu aldıktan sonra yükledim ve çok memnunum.

• 
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.