Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (920. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.133
Cevap
188
Favori
1.586.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 918919920921922
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: draco1987

quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi137

Samsung pay de 2017 sonunda gelecekti sonra 2018 bahar dendi.Bugun sorsak sonbahara alindi derler

2018 Kışı derler hocam sonbahar cok erken sirf pay gelicek diye rootlamiyorum

2018 sonu belki bir ihtimal gelebilir...

Visa ve Mastercard'ın Türkiye regülasyonlarına uygun çalışma yapması gerekiyor Samsung Pay, Apple Pay ve Google Pay'in kullanılabilmesi için..

BKM uzerinden calisicak hocam %99.9

Samsung Pay MST altyapisi ile calisiyor apple pay ve gpay inkiler sadece NFC posunda calisiyor.SPay ile mahalle arasindaki dukkanda bile kullanabiliriz.

Brezilya,Meksika'dada acildi bu pay ama hala TR de yok...
    S6 dan beri bekliyoruz ayip yani 3 yil oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 1 Mart 2018; 8:47:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaslar bu yukardan asagı ındırdıgmız bıldırım cubugundakı bıldırımlerı engelle dedım farkında olmadan bunu tekrar nasıl acabılırız tessekurler ılgılenenlere..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Samsung pay de 2017 sonunda gelecekti sonra 2018 bahar dendi.Bugun sorsak sonbahara alindi derler

Visa ve Mastercard'ın Türkiye regülasyonlarına uygun çalışma yapması gerekiyor Samsung Pay, Apple Pay ve Google Pay'in kullanılabilmesi için..

Samsung Pay MST altyapisi ile calisiyor apple pay ve gpay inkiler sadece NFC posunda calisiyor.SPay ile mahalle arasindaki dukkanda bile kullanabiliriz.

Her türlü Visa ve Mastercard'ın token servislerini TR regülasyonlarına uyumlu hale getirmesi gerekiyor.

En basitinden datanın yurtdışına çıkmadan TR'de saklanması gerekiyor.

Visa bu geliştirme için BKM ile çalışıyor. BKM'nin isteği Visa için bir avantaj gibi gözükebilir.

Mastercard tarafında ise TR'de daha aktif olmasından dolayı MDES'in (Mastercard Digital Enablement Service) TR'de daha önce aktif olması muhtemel.

Tabi bu geliştirmeler süresince de Samsung, Google ve Apple'ın bankalar ile anlaşma yapması gerekecek ki TR'de bu süreçler hiç kolay değil. Özellikle Apple'ın her işlemlerden komisyon almasından dolayı TR bankaları ile anlaşması hiç kolay değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Her türlü Visa ve Mastercard'ın token servislerini TR regülasyonlarına uyumlu hale getirmesi gerekiyor.

En basitinden datanın yurtdışına çıkmadan TR'de saklanması gerekiyor.

Visa bu geliştirme için BKM ile çalışıyor. BKM'nin isteği Visa için bir avantaj gibi gözükebilir.

Mastercard tarafında ise TR'de daha aktif olmasından dolayı MDES'in (Mastercard Digital Enablement Service) TR'de daha önce aktif olması muhtemel.

Tabi bu geliştirmeler süresince de Samsung, Google ve Apple'ın bankalar ile anlaşma yapması gerekecek ki TR'de bu süreçler hiç kolay değil. Özellikle Apple'ın her işlemlerden komisyon almasından dolayı TR bankaları ile anlaşması hiç kolay değil.

Bu kadar detayli bilgim yok fakat apple pay tr ye acilma gibi bir plani benim bildigim SPay daha yaygin Apple pay cokda yaygin degil dunya genelindede.

Benim pek umudum yok bu yilda gelmez 2019 dada 2020 dede sVoice gibi tedavulden kalkar bize gelmeden :D

Detayli bilgi icin tesekurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 1 Mart 2018; 9:58:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• çok whatsapp kullanan biriyim . Beyaz ekranda bir baktım whatsapp konuşma ekranlarındaki video ve arama imleçleri yanık oluşturmuş. Her erkanda arka planda görülüyor. O kadar telefon kullandım şimdiye kadar ilk kez böyle bir şey oldu. Servise versem değişirler herhalde ama yine de çok saçma. Yenisini de verseler aynısı olacak demek ki?
    Bir de aşırı ısınma pili çabuk bitirme başladı 5 gündür. Ne yaparsam yapayım geçmiyor. Oreo kurunca bakacağım yazılımsal mı değil mi anlayacağım bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_hakan -- 1 Mart 2018; 10:53:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

çok whatsapp kullanan biriyim . Beyaz ekranda bir baktım whatsapp konuşma ekranlarındaki video ve arama imleçleri yanık oluşturmuş. Her erkanda arka planda görülüyor. O kadar telefon kullandım şimdiye kadar ilk kez böyle bir şey oldu. Servise versem değişirler herhalde ama yine de çok saçma. Yenisini de verseler aynısı olacak demek ki?
    Bir de aşırı ısınma pili çabuk bitirme başladı 5 gündür. Ne yaparsam yapayım geçmiyor. Oreo kurunca bakacağım yazılımsal mı değil mi anlayacağım bakalım.

Parlaklığı kaç da kullanıyordunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana gelmedi halaa cihaz yurt dışı rom Türkiye romu değil ondan galiba sanırım cihazı formatlayıp temiz temiz bir oreo kurulumu yapmak lazımda nasıl

• Insanı markadan soğutmak için her şeyi yapıyorlar. Her sey ürünü satana kadar. Sonrası boş.

• Marka fanboyluğu yapmayı sevmem. Markalara takıntım da yoktur. Öncelikle şunu söyleyim eğer bir şirket (mesela Samsung) şu zamanda şu özelliği ( bixby vs...) demiş yapmamışsa insan biraz olumsuz bakabilir bu duruma sonraki alışverişleri için. Maalesef bizde böyle olmuyor. Gülünç bir şekilde telefondan soğunuyor. O zaman sormak lazım:

1- sen satın alırken içinde Türkçe Bixby yoktu kardeşim neden aldın bunu?

2- bixby için almadıysan şimdi ne alaka gelip burda firmayı gömüyorsun ?

3- iPhone sahipleri siriyi günde kaç işlem için kullanıyor sence?

4- bixbynin şu an ingilizcede kullanılabilen komutlarının bir çoğu google assistanda var. Onu ne kadar kullandın?

Bir de uygulama çerçevesi yüzünden cihazdan soğudum diyen var ya. Cidden tahammül edilemeyecek kadar saçma şeyler bunlar.

Samsung themes var gir oraya icon paketleri var çerçevesiz olanlarını bul.

Artı çerçeve diye şikayet ettiğiniz şey zaten çerçeve değil beyaz arka plan. Youtube, Vodafone Yanıma gibi uygulamalarda var.

Çerçeve yüzünden Androidin gelmiş geçmiş en kararlı, akıcı ve hızlı sürümünden soğuyanlar var

Kardeşim çöp çöp şeyler yazmayın arada girin lütfen okuyun biraz da mantıklı olun.

• Beyler bu soruyu note 8 forumunda ve oreo gelmeden önce buraya da sormuştum bir daha sormak istiyorum. Telefonun performansı nasıl. 7.0 ile gözle görülür bir hız farkı var mı? Telefonda teklemeler oluyor mu ve internette izlediğim kadarıyla ram yönetimi çözülmüş 8.0 ile. Sizde nasıl performans ve ram yönetimi? S9 almayı düşünüyorum 4gb ram önümüzdeki dönemde yeterli gelir mi? 2 sene boyunca ? Performans kaybına yol açar mı? S9+ düşünmüyorum çünkü çok büyük geliyor

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Odin ile yapılan orjinal yazılım yüklemeleri Knox sayacına etki etmediği için garantiyi bozmaz. Tabiki cihaza yanlış dosya yüklemesi yapıp cihazı bozmadığınız sürece.
    Ben dün akşam yeniden yükleme yaptım ve şuanda arama sonlandırmada sıkıntı kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamilkamilov

Marka fanboyluğu yapmayı sevmem. Markalara takıntım da yoktur. Öncelikle şunu söyleyim eğer bir şirket (mesela Samsung) şu zamanda şu özelliği ( bixby vs...) demiş yapmamışsa insan biraz olumsuz bakabilir bu duruma sonraki alışverişleri için. Maalesef bizde böyle olmuyor. Gülünç bir şekilde telefondan soğunuyor. O zaman sormak lazım:

1- sen satın alırken içinde Türkçe Bixby yoktu kardeşim neden aldın bunu?

2- bixby için almadıysan şimdi ne alaka gelip burda firmayı gömüyorsun ?

3- iPhone sahipleri siriyi günde kaç işlem için kullanıyor sence?

4- bixbynin şu an ingilizcede kullanılabilen komutlarının bir çoğu google assistanda var. Onu ne kadar kullandın?

Bir de uygulama çerçevesi yüzünden cihazdan soğudum diyen var ya. Cidden tahammül edilemeyecek kadar saçma şeyler bunlar.

Samsung themes var gir oraya icon paketleri var çerçevesiz olanlarını bul.

Artı çerçeve diye şikayet ettiğiniz şey zaten çerçeve değil beyaz arka plan. Youtube, Vodafone Yanıma gibi uygulamalarda var.

Çerçeve yüzünden Androidin gelmiş geçmiş en kararlı, akıcı ve hızlı sürümünden soğuyanlar var

Kardeşim çöp çöp şeyler yazmayın arada girin lütfen okuyun biraz da mantıklı olun.

hepsine +1
    şu cihazın amoled yanığı dışında kötülenecek yeri yok oda herkesin başına gelen bi olay değil dikkatli kullanımla önüne geçebilirsin.
    merak edip cihaza bakmak isteyen birine kılıfından çıkarıp verdiğinde vay be incecik ne kadar güzelmiş kaça aldın şunun kilidini aç bi inceliyim diyolar bunların çoğu apple kullanıcısı.

• jskat J kullanıcısına yanıt
    Beni de en çok korkutan amoled meselesi. Gerçi iPhone 6 almıştım. Kutudan 2 ölü pixelle çıkmıştı. 1 hafta sonra fark ettim. Öyle kullandım. Öyle de değer kaybı olmadan sattım ve satarken söyledim alan da sorun etmedi sadece siyah renkteydi.

Ben o incelik hissinin verdiği keyiften dolayı evde kılıfsız kullanıyorum cidden muazzam.

• jskat J kullanıcısına yanıt
    hocam amoled yanığının önüne nasıl geçilebilir? biraz açıklayabilir misin?

• Arkadaslar bende bugün itibariyle s8 duos ile aranizdayim. Sarj konusunda siizn cihaZlar normal kullanimda kac saat gidiyor? Ben su an 5.saatteyim %50 ye düştü normalmi bu düşüş?

• Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün vodafondan S8 veya plus olanı almak istiyorum. Bir kaç acil sorum olacak. Öncelikle S9 un ön onaya girdiği bir zamanda s8 almak akıllıca olurmu? Hoş s9 da az buz pahalı değil. Biraz daha beklesemmi diyecem ama bekle bekle fiyatlar fala düşmüyor hatta s7 edge bile.

Vodafon s8 için 165 çarpı 24 3960 lira
    S8 plus ise 205 çarpı 24 4920 lira istiyor. Plus baya pahalı geldi bana. 3960 liraya 24 taksitle s8 mantıklımıdır. Birde ekran haricinde bu ikisi arasında özellikle kamera özellikleri açısından fark varmıdır diye sormak isterim. Ne tavsiye edersiniz

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün vodafondan S8 veya plus olanı almak istiyorum. Bir kaç acil sorum olacak. Öncelikle S9 un ön onaya girdiği bir zamanda s8 almak akıllıca olurmu? Hoş s9 da az buz pahalı değil. Biraz daha beklesemmi diyecem ama bekle bekle fiyatlar fala düşmüyor hatta s7 edge bile.

S8 plus ise 205 çarpı 24 4920 lira istiyor. Plus baya pahalı geldi bana. 3960 liraya 24 taksitle s8 mantıklımıdır. Birde ekran haricinde bu ikisi arasında özellikle kamera özellikleri açısından fark varmıdır diye sormak isterim. Ne tavsiye edersiniz

Teşekkürler.

hocam bence 24 taksitle hiç bişey alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desparados_532

quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün vodafondan S8 veya plus olanı almak istiyorum. Bir kaç acil sorum olacak. Öncelikle S9 un ön onaya girdiği bir zamanda s8 almak akıllıca olurmu? Hoş s9 da az buz pahalı değil. Biraz daha beklesemmi diyecem ama bekle bekle fiyatlar fala düşmüyor hatta s7 edge bile.

Teşekkürler.

hocam bence 24 taksitle hiç bişey alınmaz.

Valla doğrudur ama inan çabuk geçiyor zaman. 2015 ocak ayında samsung s5 almıştım yine vodafondan 24 ay taksitle. Valla taksiti biteli 1 seneyi bile geçmiş. Yok nakit al dersen nereyi tavsiye edersiniz. Hatta daha şöyle 1fta 10 günlük ikinci el bile alabirim neden olmasın.

• EHABERDAR kullanıcısına yanıt
    bilir kişi değilim ama çok yüksek ekran parlaklığı ve uzun süre aynı programın ekranda açık kalması en büyük etken.
    şu ana kadar gelen şikayetlerin çoğu bu yönde oldu
  • no_Antijen kullanıcısına yanıt
    kullanım şekliniz göre değişir ama ortalamaya bakarsak gün sonunda 5 ile 6 saat arasında kullanım sunması lazım.
    sizin söylediğiniz full şarjdan sonraki süre sanırım. cihaz üzerinden pil kullanımına bakabilirsiniz daha net olur
  • 
Sayfa: önceki 918919920921922
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.