DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
SAMSUNG GALAXY S8 / S8 PLUS [ANA KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: rmz56 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
21.025
Cevap
269
Favori
917.821
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S8 / S8 PLUS [ANA KONU]
Giriş
      11 Mesaj
      09 Nisan 2018 21:52:06

Arkadaşlar phone info uygulaması 2 aylık S8 + için pil kaybı olarak %4 gösteriyor. Mümkün mü böyle bir şey? Bu hesaba göre batarya 10 ay sonra pert olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      09 Nisan 2018 21:57:12
      quote:

Orijinalden alıntı: berkaykas28

Arkadaşlar phone info uygulaması 2 aylık S8 + için pil kaybı olarak %4 gösteriyor. Mümkün mü böyle bir şey? Bu hesaba göre batarya 10 ay sonra pert olur.
      Sıfır cihaza bu uygulamayı yükledik %5 sapma vardı... Kısacası %3 veya %5 gibi sapmaların olması gayet normal... Sonuçta pili mAh değerlerini şarj, deşarj zamanlamasına göre ölçmeye çalışıyor... Kısacası cihazınızda bir sorun yok.
      |
      |

• Binbaşı
      1663 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:40:01
      quote:

Orijinalden alıntı: LimeWaRe

Arkadaslar yurtdısı 950f cıhazım cok enteresan bı sekılde parmak ızıne gırerken ve herhangı bır vıdeo ızklemek ıstersen restart atıyor cıhaz

7 de aynıydı 8 yukledım hala aynı

s healt a gırınce kok dızınıne ulasıldıgı ıcın acılmıyor tarzı bıu sorun verıoyr root edılmıs onceden ama su an yok

Yardım edenlere tesekkurler sımdıden

etneresan bıcımde resetten sonra acabılıyorum vıdeo ama kapatıp baska bı vıdeo acmak ıstedıgımde yıne attıyor..

vlc den ızleyebılıyorum donanım hızlanduırmasını devre dısı bırak dedıgımde sorun y ok ..

defalarca kapa ac yapabılıyorum ama chrome da bulamadım bu ayarı ...
      system ozellıklerınde gpu unkown dıo ve grafık goresellerde hıc calısmıyor

• Yarbay
      2781 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Jakoß

09 Nisan 2018 22:43:00
      Arkadaşlar oreoda portre modunu kullanabiliyormuyuz. Ana sayfadaki apk yi indirdim ayarlarda aynı ama portre olarak foto çekemiyorum

|
      |

• Onbaşı
      38 Mesaj
      09 Nisan 2018 23:01:07

Teşekkür ederim hocam

|
      |
      NARSİL_BERKAY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5907 Mesaj
      09 Nisan 2018 23:52:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Cok iyi olur hic yuklemedim beni ugrastirir ilk sefer :)
      Calisiyor sorun yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Live Your Dream-Tour De France-Andre Greipel Galaxy S8,Gear S2 Ve DeX Station Kullanıcısı <3 SAMSUNG GALAXY <3
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      10 Nisan 2018 00:35:50
      Dikkat dikkat

Telefonu nasıl daha verimli kullanırım diye bugün yine kurcalarken Bixby devredışı mı hala diye kontrol edeyim dedim. Evet tamamen devre dışı bırakmıştım öyle de görünüyordu.

Bir de sistem uygulamalarını göster deyim nolacak diye merak ettim.

Bir de baktım 2 bixby servisi (bixby tuşum bile uygulama içerisinden kapalı olduğu halde) pili sömürüyor.

BIXBY GLOBAL ACTION VE BIXBY SERVICE

Hem de yüzde yirmi iki evet son şarjdan beri pilin %22si diyor.

Şimdi önlemimi anlatıyorum sonucu da yazarım bir kaç güne. Yapanlar da yazarsa sevinirim.

Önce bixbyi tekrar aktif edin. Bixby tuşuyla uygulamayı açıp kurcalayarak içindeki ses vs gibi verilen izinleri kaldırın. Tek tek yazamıyorum biraz uzun ve aklımda tutmadım ama girince kendiniz çözersiniz.

İşimiz bitmedi. Bixby tuşunu kullanmayı hem uygulama içinden hem de anaekranı iki parmakla çekince gelen ekran silme/ekleme menüsünden bixbyi iptal edin.

Son olarak bixby global action ve bixby service denen naneyi devre dışı bırakın.

Bixby voicei naparsanız yapın devredışı bırakamazsınız.

Bixby home da öyle gibi ama diğer esas şarjı boşa yiyen bixybleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Okuyup deneyenlere değer gösterenlere teşekkür ederim.

Şarj süresinden çok şikayetim yok ama daha iyisi olabilir diye düşündüm.

Bir kaç kez düzelttim postu en son foto da ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamilkamilov -- 10 Nisan 2018; 0:55:12 >

• Teğmen
      187 Mesaj
      10 Nisan 2018 01:58:37

Hocam instagram uygulaması üzerinden kamerayı açıp resim çektikten sonra resmi zoomlu ön izlemeye alıyor mu sizde de, denemediyseniz dener misiniz?

Bu sorunu bir türlü çözemedim ben. çevremde bu cihazı alanları da kontrol ettim hepsinde aynı sorun mevcut.
      |
      |
      NARSİL_BERKAY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Samsung Galaxy S8+
      6.2" Super AMOLED | Exynos 8895 Octa İşlemci | 4 GB Ram | 64 GB Dahili Hafıza |
      Dual Pixel 12.0 MP (f/1.7, 26mm, 1/2.5", 1.4 µm, Dual Pixel PDAF) Arka Kamera |
      8 MP (f/1.7, 25mm, 1/3.6", 1.22 µm) Ön Kamera | Bluetooth 5.0 | 3500mAh
    • Yarbay
      3941 Mesaj
      10 Nisan 2018 07:48:18
      akşamdan şarja takıp sabah teli acıyorum anında 99a düşüyor herkeste böylemi..

takıntı yaptım bunu artık önceden 100de100de açılıp o şekilde kalıyordu bir süre

|
      |

• Yarbay
      10549 Mesaj
      10 Nisan 2018 08:49:35

BxActions ile Bixby tuşunu başka işlere atadım telefonu aldığımdan beri öyle kullanıyorum. Hiç bir bixby servisini de kapamadım. Daha bixby'nin hiç pil yediğini görmedim. Tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki ne kadar çok kurcalarsan o kadar çok risk alıyorsun. Bu servisleri filan hiç devre dışı bırakmadığım halde pili aşırı yiyen hiç bir durum henüz olmadı telefonda aldığımdan beri.

Forumda sürekli okuyorum pilim felaket bitiyor eriyor diye gerçekten nasıl oluyor aklım almıyor en son herhalde 4-5 sene önce custom romlarla uğraşırken başıma gelmişti uyumsuzluktan dolayı böyle hızlı battery drain olayı.

Son zamanlarda gördüğüm kadarıyla artık sistem baya oturmuş eskiden sürekli bir yerlerde sorun çıkardı son sürümlerde Android bir çok sorunu çözmüş artık gibi geliyor bana.

Bir ünlünün dediği gibi "çok da şeyetmemek lazım" herhalde.
      |
      |
      kamilkamilov kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      196 Mesaj
      10 Nisan 2018 08:53:04
      Arkadaşlar, son gelen güncellemeyi kuran var mı? Şarj ve performans olarak nasıl? Bundan bir önceki çıkan güncellemeyi kurmuştum ve şarj konusunda hiç memnun kalmadım, daha hızlı şarj yiyor şu anda telefon. O yüzden telefon daha da kötü olur korkusuyla son gelen güncellemeyi kurmadım. Memnun kalanlar varsa kuracağım.
      |
      |

• Yarbay
      2543 Mesaj
      10 Nisan 2018 08:53:29

bk disable ile bütün uygulamalar kapatılabiliyor tavsiye ederim parasını hakediyor
      |
      |

TRABZONSPOR
    • Binbaşı
      1663 Mesaj
      10 Nisan 2018 09:45:31
      quote:

Orijinalden alıntı: LimeWaRe

system ozellıklerınde gpu unkown dıo ve grafık goresellerde hıc calısmıyor

Alıntıları Göster
      yokmu bı anlayan usta teknık servıs gpu calısmadan nasıl calsıyor bu cıhaz 2d donanım hızlandırmasını kapattıgım zaman ne goolgda ne flv oynatıcıda sorunsuz calsıyor

gpu arızalı desem cıhaza goruntu gelmemesı lazım dıye bılıyorum ama o kadar system ınfo yukledım gpu kısmı unkown yanı bılınmıyor dıyor calısmasına bakıyorum sureklı %0 da..

lutfen bırılerı cevap versın artık

• Teğmen
      156 Mesaj
      10 Nisan 2018 10:04:02
      Clean master diye bi uygulama yükledim dün akşam. Yorumlar kısmında çok övülmüş. Görelim bakalım ne işe yarayacak...

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      10 Nisan 2018 12:15:02

Siz pil yediğini görmemiş olabilirsiniz ama bende durum fotolardaki gibiydi.

Tecrübeme dayanarak söylüyorum ' bilerek kurcalarsan böyle bir tehlike yok'

O tuşa başka görev atadığımız zaman tuş deaktif oluyor bixby konusunda, bixbynin kendisi değil.

Neyse sadede geleyim dediklerimi yaptıktan sonra şu an tüm bixby servislerinde pil kullanımı SIFIR.

Cevabınız için teşekkürler

|
      |
      aresmar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1258 Mesaj
      10 Nisan 2018 12:24:49
      Arkadaslar su yazilim guncelleme uyarilari nasi devre disi birakilabilir rootsuz cihazda habire habire devre disi biraksakta yine kapanmiyor nedir cozumu uzman arkadaslara simdiden tesekkurler ilgilenenlere

|
      |

• Yarbay
      2133 Mesaj
      10 Nisan 2018 13:00:01

Daha garanti yolu bk disabler ike yapmak istedigin herseyi devre disi birakabiliyorsun. Uygulamadan once ramde 700 800mb boslik olurdu suan 1.5gb seviyelerinde.
      Pil konusunda da 5 saat civari ekran surem 6.5 saate cikti

@ahmydz
      Bk disabler ile kapatabilirsin. Ancak oreoya guncellemeni oneririm akiciligi artti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 10 Nisan 2018; 13:2:16 >
      |
      |
      Bahsedilenler: ahmydz , kamilkamilov kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      10549 Mesaj
      10 Nisan 2018 14:20:12

Arkadaşım sana bişey dediğim yok ki. Sen işini bilerek yapıyor olabilirsin. İstediğin gibi kurcalayabilirsin telefon senin sonuçta. Ancak söylemek istediğim kurcalamayın aman ha demek değil ancak kurcalanacak şeyle kurcalanmayacak şeyi burada herkes bilmiyor. Herkes okuyup araştırıp öğrenip yapmıyor. Bir çok kişi neyi neden yaptığını bile bilmiyor sonra geliyor foruma herşey Oreo yüzünden ya da Samsung yüzünden demeye başlıyor.

Bixby bende hiç bir servisi deaktif değilken default haliyle bile pil yemiyor zaten diyorum. Açıklamana gerek yoktu gerçi buralarda dinozor diyebileceğin tayfadanım.
      |
      |

• Yarbay
      2133 Mesaj
      10 Nisan 2018 15:20:24

Ramde yer kapliyor devamli yer kapladigina gore arkada calisiyor demekki ama minimal boyutta olabilir veya pil kisminda gosterilmiyor olabilir. Hic kullanmadigimdan bilemiyorum pilde gosterilip gosterilmedigini

|
      |
      aresmar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      10549 Mesaj
      10 Nisan 2018 16:39:38

Ram'de yer kaplayan herşey çalışıyor anlamına gelmez. Sistem o şekilde çalışmıyor. Sürekli Ram boşaltmak Android sistemini yorar gereksiz bir işlemdir. Sanılanın aksine Android'in kendine bırakmak gerekir ram yönetimini. Ram de uygulamanın beklemede tutulmasının hiç bir zararı yoktur. Seneler önceden kalan artık gereksiz bir uygulama Ram boşaltmak.
      |
      |
      saasc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
modasor
SEO
SEO
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
2,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.