Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

s3den beri aynı kasa.. hala daha şu telefona heyecanlanan insanlar da var piyasada. hayretler içinde takip ediyorum.. hatta yukarıda bir enteresan da note 5 den geçilir mi yazmış siz ne yiyip içiyorsunuz acaba? özellik istiyorsanız Lg G serisi, samsung'un s serilerine taş çıkartır bu çok bariz.. artık şu samsung sevdasından vazgeçmenin vakti gelmedi mi arkadaşlar..

yani bu şey gibi, Sony Xperia Z serisinden beri 3 senedir aynı kasa, ama Z6 lansmanı yapılınca heyecanlanmak gibi.. böyle küçük ve gereksiz şeylerden mutlu olabilen insanları görünce imreniyorum..

S3 ten beri ayni kasa :DD

G alinirmis :DD

nasil bu kadar sacmaladin g5 i gormedin herhalde uzayli gibi tasarim ne oldu belli degil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• teknosa şuan bakımda. acaba ön siparişle ilgili ne gibi bilgiler yer alıyordu arkadaşlar. fiyat teslim hediye özellikler vs.
  • keopsdd kullanıcısına yanıt
    Hocam çok detaylı bilgi yok maalesef
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadp00L

İyi geceler :)

Buarada evet Teknosa ön kayıt açmış fakat Gear VR'a dahil hiçbirşey koymamışlar.

Teknosa bu hediye gelen Gear VR için 100-200 lira fazla koyup telefonla paket halinde satmalarını bile beklerim.

Bir de Teknosa'da Exynos yazıyor TR'ye Exynos'lu cihazlar gönderilecek sanırım.

Evet Türkiye ye Exynos işlemcili gelecek hocam. Teknosa şuan ön kayıt aldığı için önsipariş kampanyasını açıklamamıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

@..scream.. @beko1903

Cydia dusunmedin mi hocam ? 3GS + 4S kullanicisiydim Note3'den evvel, Cydia'siz iPhone olmaz

Hocam ben telefonu alır almaz jb yaptım. Sadece 7 tweak kurdum. Bu tweaklerin hepsini satın aldım. Ve hepsini tek tek araştırdım herhangi bir çakışma falan yaratmaması için. Telefonda jb den sonra stabilite anlamında hiçbirşey kalmadı. Kendi kendine kapanıyordu. Bazen donup bekliyordu falan filan işte. Bende telefondan jb yi kaldırmak zorunda kaldım. Şuan öyle kullanıyorum mecburen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nrk58

Şahsen LG g5 ses özellikleri benim için çok iyi ama sadece ses özelliği içinde g5 alaşım gelmiyor

Yani hocam mantıklı olanda o zaten. Bir tane özellik yüzünden bir cihaz seçilmez. Hangisi sizin beklentilerinizi karşılayacaksa ona yönelmeniz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Amin saol kardesim yalniz tek dusuncem sd kart olayi.. telde performans aramam tasarimi cok guzel diye aliyorum :) tek yaptigim facebook instagram muzik cunku :)

Anladım hocam. Önemli olan telefonun size hitap etmesi. Sd kart olayınada takılmayın bence. Sorunsuz kullanırsınız bu telefonu :)

• Samsung kkendi ayağına sıkmaya devam ediyor. Öce fm radio, sd card , batarya , kumanda , mhl yi kaldırdı derken şimdide type c ye geçmeyerek kendini bitiriyor. Sadece metal kasaya geçti diye müşteri toplayacağını sanıyor sanırım tasarım zaten artık her telefonda birbirine benziyor . G5 çok ağır basıyor bu sefer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lovekrand -- 24 Şubat 2016; 9:55:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an 2300-2400 tl gibi bir bütçem var. Emektar s3 telefonumda hafif ekran çatlağı ile ıkına ıkına,durdurulma hataları vere vere,donmalar yaşaya yaşaya,şebeke kopa kopa bir şekilde idare ediyorum. Telefon aldığımda da boyut olarak farklı olsun istiyorum s3 ten büyük olmasını istiyorum ki tatmin edici bir farklılık olsun elimde o yüzden s7 edge peşindeyim ama 3000 tl ile gelirse sizce eksik olan 600-700 tl için bütçeyi zorlasam mı bir şekilde yoksa s7 nin çıkması ile birlikte 2000-2200 tl civarına Note 5 mi alsam veya s6 edge plus 300-400 tl düşerse s6 edge plus mı almalıyım karar veremedim açıkçası :)
  • lovekrand kullanıcısına yanıt
    USB type-c'nin olmayışı sizi nasıl ve neden etkiliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovekrand

Samsung kkendi ayağına sıkmaya devam ediyor. Öce fm radio, sd card , batarya , kumanda , mhl yi kaldırdı derken şimdide type c ye geçmeyerek kendini bitiriyor. Sadece metal kasaya geçti diye müşteri toplayacağını sanıyor sanırım tasarım zaten artık her telefonda birbirine benziyor . G5 çok ağır basıyor bu sefer

microsd mhl devam. Kumanda batarya radyo off.
    2800mah ile hergun 2kere sarj edersin

• quote:

Orijinalden alıntı: Diamariposa

Şu an 2300-2400 tl gibi bir bütçem var. Emektar s3 telefonumda hafif ekran çatlağı ile ıkına ıkına,durdurulma hataları vere vere,donmalar yaşaya yaşaya,şebeke kopa kopa bir şekilde idare ediyorum. Telefon aldığımda da boyut olarak farklı olsun istiyorum s3 ten büyük olmasını istiyorum ki tatmin edici bir farklılık olsun elimde o yüzden s7 edge peşindeyim ama 3000 tl ile gelirse sizce eksik olan 600-700 tl için bütçeyi zorlasam mı bir şekilde yoksa s7 nin çıkması ile birlikte 2000-2200 tl civarına Note 5 mi alsam veya s6 edge plus 300-400 tl düşerse s6 edge plus mı almalıyım karar veremedim açıkçası :)

Hocam önce bütçenizi düşünün. Sınırları bence zorlamayın. Daha sonra size hitap edecek özellikleri sıralayın ve ona göre davranın. Note 5 , S6 EdgePlus sizi hiçbir zaman üzmez. Her ikisi de çok özel telefonlardır. Dediklerimi düşünüp ona göre karar vermelisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nrk58

Ses kalitesi olarak acaba nasıl sonuç verecek LG g5 e gore ? Sanıyorum DAC cirrus logic ile ortak geliştirilmiş çünkü kod serisi cirrus logic ile çok benzer. Wolfson çip bulunuyordu önceki s serisinde ama wolfson u cirrus logic aldığına göre s7 nin diğer serisine göre daha özelleştirilmiş DAC ile geliyor olması çok muhtemel. Ama bu konuda ess daha başarılı sanirsam yinede s7 modüler olarak değil dahili kaliteli bir DAC ile geliyor olması lg g5 yerine muhtemelen s7 seçmeme sebep olacsk çünkü kâğıt üstünde birçok konuda s7 daha üstün görünüyor

S7 ses olarak bu zamana kadar cikmis modellerden biraz daha iyi ses verecek orasi kesin. Ama gerek s5 gerek s6 ses konularinda cok iyi degiller. Kullanmis oldugu wolfson dac ama wolfsonun orta seviye modellerinden. Ess in dac ile gelseydi cok daha iyi olurdu. Soyle bir unsurda var. Telde yuksek kaliteli dac kullanildigi zaman belirli bir alan istiyor. Ya kalinliktan feraget edecek yada bataryadan . O yuzden samsung orta-ust seviye dac kullaniyor olabilir.
    lg icin evet moduler olarak Bang olufsen dacini kullaniyor ve BO daclarin fiyati hep yuksek olmustur. Kaliteli ama yuksek moduler dac in fiyati nolur bilinmez. Ama lgnin o bataryasi ilede birsey olmaz hem 2k ekran hem surekli ekran acik kaldigi zaman gunde 2 kere sarj isteyebilir. Ayrica arayuzude cocukca olmus.

• Trust34 kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşünüyorum. Şu anda cihaz değişimden gelecek, onu açmadan satıp üstüne artık 1-5 bin ekleyip uzmeyecek bir telefon almayı planlıyorum. Aklında g4 almayı bulunduranlara söylüyorum:

Ghost screen denilen ve gözlemlediğim kadarıyla zamanla herkeste çıkan bir sorun var.

Tamam, telefon kavisli ve elde tutması çok zevkli ama bir yere yaslayıp bir şey izleyemiyorsunuz, masanın üzerine düz koysaniz kullanırken sallanıyor.

Hayatımda gördüğüm en iğrenç titreşim motoru Lg'de. Biraz daha o titreşim motoru sesine maruz kalsaydım sanırım telefonu fırlatıp atardım. Belki sorun bendedir diyeceğim fakat bundan önce Nexus 4 vardı ve aynı sorun onda da vardı, servise götürdüğümde normal demişti.

Ayrıca cihaz kasıyor, öyle böyle değil; geçiş animasyonları bile bazen takılıyor ve çoğu zaman akıcı olmadan ilerliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 24 Şubat 2016; 11:05:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

s3den beri aynı kasa.. hala daha şu telefona heyecanlanan insanlar da var piyasada. hayretler içinde takip ediyorum.. hatta yukarıda bir enteresan da note 5 den geçilir mi yazmış siz ne yiyip içiyorsunuz acaba? özellik istiyorsanız Lg G serisi, samsung'un s serilerine taş çıkartır bu çok bariz.. artık şu samsung sevdasından vazgeçmenin vakti gelmedi mi arkadaşlar..

yani bu şey gibi, Sony Xperia Z serisinden beri 3 senedir aynı kasa, ama Z6 lansmanı yapılınca heyecanlanmak gibi.. böyle küçük ve gereksiz şeylerden mutlu olabilen insanları görünce imreniyorum..

Lg neyi daha iyi sunuyor mesela? Daha iyi pil mi, kasa mı, malzeme kalitesi mi, suya dayanıklılık mı, ekran mı, gear vr takabilme mi?

• Muhtemelen ses konusunda üzmeyecektir kulaklık ile dinlendiğinde tatmin edeceğini düşünüyorum. Diğer yandan lg nin dac yapısı güzel olsa da sürekli tak çıkar yapmak gerekebilir sonuçta Hızlı şarj özelliği G5 de nasıl çalışıyor bilmiyorum ama modüllerde desteklemiyor ise bir süre sonra o modül kısmında problem olabilir, kaldı ki modüllere ayrıca para vermek fiyatında çok ciddi olması gerekiyor rakipleri çünkü çok daha iyi konumda şuan . Ayrıca o bataryaya ips 2k ekranın g4 gibi süre vereceğini düşünüyorum ki g4 kullanıcıları şarjdan çok şikayetçi . Arayüz göreceli, Touchwiz arayüzünü ben pek beğenmiyorum evet lg nin g5 modelindeki simge yapısını bende çok beğenmedim ama arayüzü hoş bence . Diğer bir konuda ise tasarımsal olarak lg nin geriye gittiğini düşünüyorum ön tarafı bir nebze yok sayabilsem de arka inanılmaz gözüme batıyor. Ama telefonda tasarım aramıyorum işlevselliği önemli benim için. Şuan Lg g2 kullanıyorum ekranı yolda telefonla konuşup birisi koluma çarptığı için düştü ve ekran kırıldı yan ürün yaptırmak zorunda kaldım oda olmadı yeni telefon almak istiyorum g2 bende donmalara sebep oluyor en önemli konu performansı ben telefon ile çok uğraşıyor kişileştiriyorum, doğal olarak ne şarj nede performans dayanıyor ama S7 nin şuan bu performansı bana sağlayacağını düşünüyorum s6 dan beri Samsung'a olumlu bakıyorum. Note 6 da gelsin ona göre bütçeme en uygun olanı satın alacağım ama şu dönem en çok aklıma yatan telefon s7 oldu. S7 çıkmadan önce ses e çok takıntılıydım yüksek kalite müzik dinlemekten keyif alıyorum ama s7 birçok şeyi istediğim gibi ve sağlam bir telefon varsın üst düzey dac değil orta düzey olsun yeter ki bir dac ile ses beslensin.

• quote:

Orijinalden alıntı: OmarFar

Başkasına yazmissiniz ama ben birkaç cevap vereyim.

Bugün pratikte etkilememiştir belki ama bundan sonra çoğu aparat vs type-c formatında çıkmaya başlayacak şüphesiz.

Bugün artık nasıl 4K yerine, full hd TV alınmaz ise type c olmayan telefon almak da 2-3 yıl içinde bir eksiklik ve değiştirme sebebi olmaya başlayacak. Mesela Samsung note 6 dan itibaren yada S8 den sonra c ye geçerse bütün aksesuarlar c formatında çıkmaya baslayacaktir. Sonrasını da sen dusun.

Bence samsung bu yıl geçmez belki ama seneye orta ve giriş seviyelerini de c formatında çıkarıp bütün telefonlarına uyarlar. Gözüken bu, zamanla göreceğiz artık.

Ayrıca sen alacak misin derseniz büyük ihtimal alacağım ama silver renk olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 24 Şubat 2016; 11:37:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

quote:

Orijinalden alıntı: OmarFar

Başkasına yazmissiniz ama ben birkaç cevap vereyim.

Bugün pratikte etkilememiştir belki ama bundan sonra çoğu aparat vs type-c formatında çıkmaya başlayacak şüphesiz.

Bugün artık nasıl 4K yerine, full hd TV alınmaz ise type c olmayan telefon almak da 2-3 yıl içinde bir eksiklik ve değiştirme sebebi olmaya başlayacak. Mesela Samsung note 6 dan itibaren yada S8 den sonra c ye geçerse bütün aksesuarlar c formatında çıkmaya baslayacaktir. Sonrasını da sen dusun.

Bence samsung bu yıl geçmez belki ama seneye orta ve giriş seviyelerini de c formatında çıkarıp bütün telefonlarına uyarlar. Gözüken bu, zamanla göreceğiz artık.

Ayrıca sen alacak misin derseniz büyük ihtimal alacağım ama silver renk olmalı.

Aldığınız telefonu 2 yıldan fazla kullanmıyorsaniz usb-c eksikliğini pek hissetmezsiniz. Henüz o kadar yayılmadı çünkü. Ayrıca 4k varken full HD alınmaz demişsiniz ama 2 sene önce 4k alanlar hala 4k yayın bulamıyor. Yani early adapter denilen teknolojiyi ilk kullanan konumuna düştüler ve tabi ki bunun bedeli yüksek oluyor.

• Şimdi Type-C olmamasına şaşıran arkadaşlar, bende microUSB ile 30 dakikada 83 dakikada şarj olmasına şaşırdım.
    Exynos 8890 ın o muazzam performansına şaşırdım.
    Gorilla Glass 5 camın sağlamlığına, cihazın su geçirmemesine suya karşı dayanıklı olmasına ve alüminyum kasalı bir amiral gemisine hafıza kartına izin veren Samsung'a şaşırdım.

Eğer Type-C bu özelliklerin önüne geçiyorsa onun da bir yöntemi var;
    Forumun üst sağ kısmına LG G5 yazdığınızda Type-C slotu olan bir cihaza sahip olabilirsiniz.

Saygılar
  • coupe96 kullanıcısına yanıt
    type c eksiklik demek istedim, olsa güzel oldu ama şuan için alinmamasina engel değil ki mesajının sonuna almak istediğimi belirttim.

Bu yukarıda dediğim şeyleri maalesef değiştirmiyor ve 4/yılda bir telefon değiştiren biri olarak bana yeter diye düşünüyorum. Kaldı ki arkadaş lg g5 den bahsetmis ama o type c sadece giriş özelliği maalesef dh incelemelerine gore USB 2.0 destekliyor.
    Hal böyle olunca bir aparat ile de bu type c ye dönüştürüleceğinden emin olabilirsiniz. Ve aralarında fark kalmıyor.

Ayrıca 4k ggörüntü yok demek bu zamanda sacmalik. Ben Tv mi 7-8 ay önce aldım ve şuan TRT 4 k da sürekli farklı içerik var. YouTube de zira öyle, belki film sayısı az ama buraya dikkat, aldığınız S6-S7 yada başka marka telefonlar ile çektiğiniz 4K görüntüleri nerede izleyeceksiniz ?

En büyük içerik kaynağı siz oluyorsunuz ve telefonda o özellik olmasa laf edersiniz ama çekilen videoyu izleyecek TV niz olmadığı zaman gülünç duruma dusuyorsunuz. O yüzden ileriye dönük yatırım olan ve telefonlar kadar değişim yapılmayan TV lerde 4 K artık kesinlikle olmalı diyorum.

Konumuza dönersek Silver on sipariş olursa alacağım yoksa Vr da olsa on sipariş verip vermeme arasında kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 24 Şubat 2016; 11:55:35 >

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.