Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar üzgünüm, ön sipariş fiyatı 2699tl s7 32 gb, 3099tl de edge için güncellendi. En geç pazartesi ön sipariş açılıyor, vr hediyesi mevcut...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmlunrssl

Arkadaşlar üzgünüm, ön sipariş fiyatı 2699tl s7 32 gb, 3099tl de edge için güncellendi. En geç pazartesi ön sipariş açılıyor, vr hediyesi mevcut...

Hocam her ikiside beklediğim fiyatlardan 100 lira daha ucuz. Zaten normalde olması gereken fiyatlandırmalar kur artışını ve telefon vergilerini göze alarak böyle olmalıydı. Ama keşke daha ucuza gelseydi. İsteyen herkes rahatça alıp kullansaydı keşke :(

• ..scream.. kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam kesinlikle katılıyorum.ekran ve batarya cok canli olmuş

• Cıssss 3100 lira

• ..scream.. kullanıcısına yanıt
    Dün biliyorsunuz daha uygundu, her halde bir piyasa yoklaması yapıp 100tl daha koyabiliriz düşüncesi hakim oldu. Açıkcası 2599 ve 2999 bence daha doğru bir fiyat olurdu ama kurun yükseleceğini ön görmüşlerdir muhtemelen...

• quote:

Dün biliyorsunuz daha uygundu, her halde bir piyasa yoklaması yapıp 100tl daha koyabiliriz düşüncesi hakim oldu. Açıkcası 2599 ve 2999 bence daha doğru bir fiyat olurdu ama kurun yükseleceğini ön görmüşlerdir muhtemelen...

Aynen hocam. Dolar ile alakalı herşey. Keşke daha ucuz olsaydı ama bu dolar malesef herşeyi bitiriyor.. Neyse hayırlısı olsun bakalım. Ben kararlıyım önsiparişi bekliyorum. Mantıklı olan şuan önsipariş ile almak ama bu konuda biraz çekincem var. Bazen önsipariş ile alana cihazlar da gecikmeli gönderme olabiliyor. Sonra bir de bakmışsınız herkes eline almış telefonu kullanıyor ama sizinki hala gelmemiş :) acaba böyle bir şey yaşanır mı onu bilemiyorum işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 24 Şubat 2016; 14:15:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Orijinalden alıntı: Diamariposa

Şu an 2300-2400 tl gibi bir bütçem var. Emektar s3 telefonumda hafif ekran çatlağı ile ıkına ıkına,durdurulma hataları vere vere,donmalar yaşaya yaşaya,şebeke kopa kopa bir şekilde idare ediyorum. Telefon aldığımda da boyut olarak farklı olsun istiyorum s3 ten büyük olmasını istiyorum ki tatmin edici bir farklılık olsun elimde o yüzden s7 edge peşindeyim ama 3000 tl ile gelirse sizce eksik olan 600-700 tl için bütçeyi zorlasam mı bir şekilde yoksa s7 nin çıkması ile birlikte 2000-2200 tl civarına Note 5 mi alsam veya s6 edge plus 300-400 tl düşerse s6 edge plus mı almalıyım karar veremedim açıkçası :)

Hocam önce bütçenizi düşünün. Sınırları bence zorlamayın. Daha sonra size hitap edecek özellikleri sıralayın ve ona göre davranın. Note 5 , S6 EdgePlus sizi hiçbir zaman üzmez. Her ikisi de çok özel telefonlardır. Dediklerimi düşünüp ona göre karar vermelisiniz.

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Açıkçası 2699 verip de s7 almayacağım çok küçük göründü gözüme. P.tesiye kadar 3100 tl verip s7 edge+vr almak mı yoksa fiyatları düşecek olan note 5 ve s6 edge plus almak mı arasında gidip geleceğim gibi duruyor :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hidolgoo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hidolgoo

İnceleme çok iyi açıklamalar da elinize sağlık

Hocam hangi inceleme , hangi açıklama ne demek istediğinizi anlayamadım şahsen :)

İlk sayfadaki işte:)

:) çok özür dilerim anlayamadım sizi. Ne demek hocam , faydalı olabildiysem ne mutlu bana :)

rica ederim özür dilenecek birşey yok

• quote:

quote:

quote:

Şu an 2300-2400 tl gibi bir bütçem var. Emektar s3 telefonumda hafif ekran çatlağı ile ıkına ıkına,durdurulma hataları vere vere,donmalar yaşaya yaşaya,şebeke kopa kopa bir şekilde idare ediyorum. Telefon aldığımda da boyut olarak farklı olsun istiyorum s3 ten büyük olmasını istiyorum ki tatmin edici bir farklılık olsun elimde o yüzden s7 edge peşindeyim ama 3000 tl ile gelirse sizce eksik olan 600-700 tl için bütçeyi zorlasam mı bir şekilde yoksa s7 nin çıkması ile birlikte 2000-2200 tl civarına Note 5 mi alsam veya s6 edge plus 300-400 tl düşerse s6 edge plus mı almalıyım karar veremedim açıkçası :)

Hocam önce bütçenizi düşünün. Sınırları bence zorlamayın. Daha sonra size hitap edecek özellikleri sıralayın ve ona göre davranın. Note 5 , S6 EdgePlus sizi hiçbir zaman üzmez. Her ikisi de çok özel telefonlardır. Dediklerimi düşünüp ona göre karar vermelisiniz.

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Açıkçası 2699 verip de s7 almayacağım çok küçük göründü gözüme. P.tesiye kadar 3100 tl verip s7 edge+vr almak mı yoksa fiyatları düşecek olan note 5 ve s6 edge plus almak mı arasında gidip geleceğim gibi duruyor :)

Hayılısı olsun hakkınızda. İnşallah gönlünüzden hangisi geçerse onu alırsınız :)

• Amerikalılara yine arabalarda olduğu gibi kırpılmamışını bize de hibritini gönderiyorlar. snapdragon olsa güzel olurdu ama zaten samsung benim için ace 2 ile bitmişti :) Ya sony ya htc yada lg arasından birini seçiyorum. Samsung'a not serisi dışında para vermeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: memet7991

Amerikalılara yine arabalarda olduğu gibi kırpılmamışını bize de hibritini gönderiyorlar. snapdragon olsa güzel olurdu ama zaten samsung benim için ace 2 ile bitmişti :) Ya sony ya htc yada lg arasından birini seçiyorum. Samsung'a not serisi dışında para vermeyin

Tamam.

• Fotoğraf meraklıları için Galaxy S7 Lens Cover :

• quote:

Orijinalden alıntı: kvaravir

Sony-imx260 sensör ve f1.7 diyafram(ilk)
    Su gecirmezlik(havuzda diledigince su alti foto ve videosu)
    Büyük ve yeterli batarya (3000-3600 mah)
    Isınmayı önleyen cihaz içi sıvı soğutma kanalı
    Micro sd kart desteği
    Daha hızlı ve gelişmiş işlemci
    4 gb ram
    Ekstra hızlı şarj
    Sürekli açık ekran (sarj tasarrufu ve kullanim kolaylığı )
    Dual pixel ve gelişmiş ayarlar-yeni çekim modlari ve selfie flaşı (ilk)
    Gorilla glass 5 ön ve arka cam (ilk)
    Hızlı kablosuz şarj
    Daha iyi hoparlör ve ses
    Sadelestirilmis touchwiz arayüzü
    Gear vr destegi
    360 kamera destegi
    Gelistirilmis edge yan ekranlari

Daha nolsun??:)

Microsd özelliğini bi önceki cihazında yapmayıp sonraki cihazına koyup aklınızla böyle alay ederler.
    Apple ın taktiğinide çalmış samsung.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memet7991

Amerikalılara yine arabalarda olduğu gibi kırpılmamışını bize de hibritini gönderiyorlar. snapdragon olsa güzel olurdu ama zaten samsung benim için ace 2 ile bitmişti :) Ya sony ya htc yada lg arasından birini seçiyorum. Samsung'a not serisi dışında para vermeyin

Tamam.

ok
  • cmlunrssl kullanıcısına yanıt
    64 GB ' lik versiyonun ulkemiz icin gelme ihtimali var mi bu konuda herhangi bir bilginiz var mi ?

• Gereksiz pahalı.
    Samsung da kendini apple gibi üst limit fiyat politikası ile konumlandırmak istiyor, ama yanlış yapıyor.
    Hiçbir apple telefonu çok kısa sürede bir samsung telefonu kadar değer kaybetmiyor.
    Güzel cihaz ama 2.700 - 2.900 aralığında olmalıydı.

Dolar kıru salınımının artışmı yoksa eksilmemi yönünde olacağını kimse %100 keskinlikle tahmin edemez.

• Samsung Mobile'ın Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Müdürü Shoneel Kolhatkar, bu konuda Techradar sitesine bazı açıklamalarda bulundu. 3 başlıkta kısaca özetleyebiliriz.

1. USB Type-C kullanılmadı, çünkü Gear VR desteklemiyor

Samsung'un Gear VR sanal gerçeklik cihazlarının hala güncelliğini koruduğunu söyleyebiliriz. Bu cihazlarda micro USBbağlantı teknolojisi kullanılıyor ve yeni Galaxy'leri alanların da Gear VR'larını uyumlu şekilde kullanması hedefleniyor. Oysa USB Type-C'ye geçilseydi bağlantı sıkıntıları doğacaktı. Kıdemli Müdür, "Eğer USB Type-C'ye geçiş yapsaydık, Gear VR'ı yakın zamanda satın alan kullanıcılar hayal kırıklığına uğrayabilirlerdi" diyor.

2. Buna hazır değiliz

Kolhatkar, sektörün ve kullanıcıların henüz USB Type-C için hazır olmadığını belirtiyor. USB Type-C'ye destek veren ürünlerde de bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Zira şu an birçok elektronik ekipman için micro USB gereksinimi bulunuyor. USB Type-C'nin geniş bir kullanım alanı bulunmuyor.

3. Galaxy S7 serisinde zaten hızlı şarj özelliği var

USB Type-C sayesinde kolay ve hızlı şarj imkanı var, ama benzer bir özellik zaten Galaxy S6 serisinde vardı, S7 serisinde de kullanıcılara sunulacak deniyor. Samsung, "Bu özellik birçok cihaz için yeni olabilir, ama biz bunu zaten daha önce de sunuyorduk"diyerek bu konuda da USB Type-C'nin kendileri için henüz şart olmadığını iddia ediyor.

Ve tabii ki Samsung, sonraki cihazlarında USB Type-C kullanmayacağını söylemiyor. Eğer ihtiyaç olursa bu konuda çalışmalar yapabileceklerini ekliyor.

• Micro sd olmazsa olmazdı zaten mhlkesin mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Orijinalden alıntı: MeTaL_KnighT

quote:

Orijinalden alıntı: nallartingodzillasi

quote:

Orijinalden alıntı: MeTaL_KnighT

quote:

Bu arada maalesef yine 64gb ilk etapta gelmeyecek ve yine gri renk ilk etapda yok.

(aşağıdaki yazdıkılarımın hepsini büyük harfle yazdığımı varsayalım çünkü gerçekten sinirliyim ama forum kurallarınıda ihlal etmek istemiyorum)

Allah belasını versin bu telefon üreticilerinin! Çok birşey istemiyorum altı üstü. 4 GB ram , SnapDragon 820 yada muadil işlemci 5,5 inch yada daha büyük ekran !!! Telefonun parasını çoktan biriktirdim. Ama bu lanet olası şerefsiz Samsung Türklere ayrımcılık yaparak : 64 ve 128 GB lık modellerini ülkemize getirmiyor ( Note 5 ve S6 Edge Plustada aynı şerefsizliği yapmıştı... Ulan şerefsiz üreticiler basıcaz parayı alıcaz. Neden getirmiyorsunuz şu lanet olası 64 GB modelleride alalım. Öte yandan SONY'de gıcıklık yapıp "Xperia Z5 Ultra" yerine Premium gibi düşük özellikli bir telefon çıkardı !!!

Allah belanızı versin. Yeter artık yeteeer !!!

200 gb a kadar arttırılabilir hafıza var kaliteli bir hafıza kartı alıp kullanın çok büyük problem değil. Ama s6 da 32 gb olmasının sıkıntısını çekmiştim

Buradaki Sorun şu oyunların sadece % 10'u SD card'a aktarılabiliyor....Buda çok büyük bir sıkıntı. Ben istediğim kadar oyun yüklemek istiyorum. Hani derler ya "Vurucam Kırbacı sürücem eşşeği" benimkide o hesap... İstediğin kadar büyük SD card al hafızan yetersizse sıkıntı çıkartır. 2013 yılında 16 GB Galaxy 4 almıştım, telefondan tek şikayetim 16 GB olmasıydı. Bir oyun krmak için diğerini silmek istemiyorum. Yayıla yayıla kullanmak istiyorum ama Bu Terbiyesiz herifler ülkemize bırak 128 GB'ı 64 GB'lık modeli bile getirmiyorlar. Resmen tiksindim bunların satış politikasından

android 6.0 ile tüm depolamalar yekpare oluyor diye biliyorum.

Nasıl yani anlamadım , demek istediğin bendeki Galaxy S4'te 5.0.1 var ve bir kısmınıda olsa SD carda atabiliyorum oyunların ve programların... Galax S7 Edge alırsam (Android 6,0) kısmende olsa "SD carda taşı" seçeneği yokmu ??? Bu berbat birşey yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Fotograftan anlamadigin cok belli :)

Adamlar 1.7 diyafram koymus, sirf canon 1.8 icin 300tl para istiyor.. 1.4 olanlar 1500tl civarinda..o sayi daha da dussun 8mp ye bile raziyim ;)

Aydinlatdigin icin tesekkur ederim forograftan anlamiyorum dogru ama en azindan biraz daha nazik olabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.