Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (1423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.430.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14211422142314241425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık iki aydır kullanıyorum bana bir kere çok sıcakta cebimdeyken oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onlyme57 O kullanıcısına yanıt
    Evet videoada çok net şekilde ime numarası gözüküyor. Bakalım telefon değişmden gelsin aynı sorun varsa hemen video çekerim samsung kabul etmezse tüketici hakem heyetine giderim. Ve hakem heyetinden aldığım karar yazısını samsung servise mi getirip vereceğim yoksa direk samsunga yazı gidiyormu ?
    Senin iade ne durumda şuan ?

Edit: Hocam sen birde kvk ile filanmı muhattap oluyorsun yoksa direk samsung servisle mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukutuleyl -- 11 Temmuz 2016; 13:59:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre220

Bugün Edge modeli ile ilgili bir sorunla karşılaştım. Maalesef ufak da değil.
    Telefonu alalı henüz 1 hafta oldu. Gözümden çok sakınıp neredeyse cebimde bile çok az taşidim. Fakat bugün elime aldığımda güç tuşu hizasında soldan sağa bir çizgi ile karşilaştim. Ölü piksel olduğunu düşündüğüm bu şeridin üst kısmında renkler gayet canlıyken alt kısmı soluk görüntü veriyor ve düşük ışıktayken ekran pırpır ediyor. Serviste değişim talebinde bulunacağım yarın.
    Benzer bir sorunla karşılaşan olursa tecrübesini paylaşabilirse memnun kalırım.
    İyi forumlar...

Normal s7 sahibiyim, ayni sekilde dediginiz gibi guc tuşu hizasindan sola doğru ölü piksel şeridi oldugunu bir iki gun icinde farkettim, ölü serit siyah hat seklinde kendini bazen gosteriyordu, parlaklik full acikken siyah hat olusmuyordu, biraz kisinca beyaz yuzeyde belli oluyordu, ithalatci garantili dogubanktan almistim, hemen degistirdiler, sizinkinide degistireceklerdir

• saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Sonradan düzeldi mi hocam

• Crayz-DentisT kullanıcısına yanıt
    Ozaman normal alıcaz hocam tamamdır
    Mat arka nasıl duruyor ?
    Birde almak isteyen arkadaş olup 2 adet sipariş ederse ön parlak arka mat olacak şekilde pttden gönderebilirse güzel olur
    Pmden detayları konuşuruz

• quote:

Orijinalden alıntı: onlyme57

quote:

Orijinalden alıntı: merokartal

merhaba arkadaşlar ben 3 yıldır galaxy s4 kullanıyorum artık yeni telefon alacağım ama kafamda soru işaretleri var note 5..s7 veyaz s7 edge bu 3 tlfon arasından kaldım bakıyorum aralarında aşırı bir farkta göremedim açıkçası s7 ve s7 edge kullanan arkadaşlar tlfondan memnun mu..en merak ettiğim s7 edgede pil ömrü tatmin edici şekilde gidiyoru cevap yazarsanız çok sevirim kısa sürede karar verip almam gerekiyor çünkü :S

s7 edge pil ömrü çok güzel. fakat ekran kıvrıklıgından kaynaklı kronik problemi olduğunu düşünüyorum ben. mesela bende dokunmatik kendi kendine çalışıyor. yeni cihaz verdiler ondada bu problemi yaşıyorum. düz olanları alabilirsin.

Problem yazılımsal veya ilk parti modellerde olabilir. Yeni çıkacak bir yazılımla düzelebilir veya yeni çıkacak parti telefonlarda sorun düzelmiş olabilir. Dün akşam akrabalara yemeğe gittik onlarda S7 den bir önceki model S6 var bende de S6 edge var yemek öncesi sohbette laf s7 geldi forumda okuduklarımı anlatınca bana S6 telefonlarda da ilk çıktığında benzer sorunlar vardı dediler.

Ekran şekli yüzünden sorun olduğunu sanmıyorum çünkü önceki sayfalardan birinde 2 arkadaş S7 olan yani ekranı kıvrımlı olmayan modelde de aynı sorunları yaşadıklarını yazmışlar.

Aslında teknolojik ürün alırken çıkar çıkmaz almamak lazım. Belli süre beklemek gerektiğini düşünüyorum çünkü ilk çıkan partilerde maalesef çok fazla sorun yaşanmakta. Her ne kadar bunu diyorsam da bende zamanında Samsung'un sürgülü ve ilk 8MP kameraya sahip bir telefonu daha çıkar çıkmaz almıştım. Ama biraz sabır edip aslında 2-3 ay bekleyip ondan sonra almak lazım ama işte onu pek yapabilen bir toplum değiliz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_mazi

Arkadaslar konumu kapali tutsam bataryaya performansina gozle gorulur faydasi olur mu?

Azda olsa olur. Kullanmadığınız zaman bluetooth ve interneti bile kapalı tutmanızda fayda var. Mesela evdeyken de Mobil Neti değil Wifi kullanmanızı öneririm.
  • Arkadaşlar pil ömrü ile ilgili ufak birşey de ben paylaşayım belki bilmeyenler olabilir. Programın adı game tuner samsung un kendi uygulaması. Bu uygulama ile istediğiniz oyunun programın çözünürlük ayarını fps ayarını değiştirebilirsiniz. Bende özellikle tarayıcı ve clash of clans da ciddi derecede fark etti. Deneyip bakabilirsiniz.

• bakirci1453 B kullanıcısına yanıt
    Kılıf yüksek ihtimal yanlarından kaldırır jelatini case fit alsanız daha mantıklı olur. Ben kılıf kullanmadığım için normal aldım gayet memnunum.

Cevap için teşekkürler spigen rugged kılıf kullaniyorum şu an ki jelatin köşelerinden arada bir baloncuk yapiyor duzeltmekten sıkıldım hatta şu an sol üst kösedeki çekirdek buyuklugunde bi baloncukla bakisaraktan mesajimi icra ediyorum :) case fit olan 1mm daha küçük olmasininda yeteceğini düşünmuyorum kilif illa ki jelatini kaldiriyor malum kilifsizda jelatinsizde kullanmilmiyor cok ince narin telepon.. case fit olmayan jelatin belki kilifin alt kisminda kalir baloncuk yapmaz kanisindayim sizce?? Edgeyi alali 45 gün oldu ekran büyüklüğüne de alişamadim büyük ekran ince tel elde pek de rahat durmuyor s7 den son dakika saticinin gaziyla vaz gecerek almiş idim teli,tercih yapacaklar s7 alin kafaniz rahat olur ..Sınavlarınızda başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfncskn -- 11 Temmuz 2016; 13:30:11 >
  • MalumEvinYeriniSoranAdam kullanıcısına yanıt
    Mat kalite dokunuş olacak parlak tan daha iyi. Buyrun hocam. Kendiniz bakın
    Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Sağolun hocam

Hocam köşelerden bıyık makasiyla ufak bir operasyon yaptim 1.5mm bi pay biraktim bir daha baloncuk yapmicagina dair soz verdi jelatin

Iyi dersler bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfncskn -- 11 Temmuz 2016; 13:45:42 >
  • S7 den once iphone 6s iphone se kullandim iphone lar samsung s7 gibi keyif vermedi kullanirken sanirim bundan sonra zor iphone alirim samsung boyle guzel telefon uretmeye devam ederse

• quote:

Orijinalden alıntı: sukutuleyl

Evet videoada çok net şekilde ime numarası gözüküyor. Bakalım telefon değişmden gelsin aynı sorun varsa hemen video çekerim samsung kabul etmezse tüketici hakem heyetine giderim. Ve hakem heyetinden aldığım karar yazısını samsung servise mi getirip vereceğim yoksa direk samsunga yazı gidiyormu ?
    Senin iade ne durumda şuan ?

Edit: Hocam sen birde kvk ile filanmı muhattap oluyorsun yoksa direk samsung servisle mi ?

Ben yarın kvk ya gideceğim. bakalım neler olacak.

sana yeni cihaz verecekler bence. cihaza bişey olmasın diye masanın üstünde bekletme ama. cebinde taşı istediğin gibi test et. bakalım tekrar sorun çıkacak mı. hakem heyeti kararını samsung a sen götürüyorsun. ya da kvk ya. verdiğin hesap no ya ücreti yatırıyorlar.

sen elindeki form ve video ile şimdi gitsen il hakem heyetine yine alabilirsin diye düşünüyorum. ama istersen bir şans daha ver samsung a.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_mazi

S7 den once iphone 6s iphone se kullandim iphone lar samsung s7 gibi keyif vermedi kullanirken sanirim bundan sonra zor iphone alirim samsung boyle guzel telefon uretmeye devam ederse

s7 edge de yaşadığımız sorunlardan dolayı bende tam tersini düşünüyorum. bir daha zor samsung alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: venoma

Note 5 de hafıza sabit otg den usb bellek bağlarsın ama çok konforsuz olur s7 edge var bende şu an birdaha s7 edge alma imkanın olsa alırmısun dersen kesinlikle almam hatta kıvrık ekranlı cihazmı tövbe bidaha geriye s7 seçeneği kalıyo bence. yada biraz daha beklerim diyosan yeni note serisini göz önüne alanilirsin tabi oda edge ekranla gelirse ondanda uzak dur hiç bir sıkıntı çıkarmasa jelatin kılıf vs bulman dert olucak benim edgeye verdiğim sırf jelatin parasıyla küçük bi android tel daha alırdım

note 5 hafıza olayını biliyorum onu pek dert etmiyorum depolayabilirim 32 gb ile idare ederim ben genel olarak s7 edge ile karşılaştırdığımızda aradaki ekonomik farkıda düşünürsek nasıl mantıklı bir seçim yapabiliriz diye düşündüm açıkçası hmm anladım o zaman bu kıvrım olayı çok mantıklı değil anladığım kadarıyla zaten çok olumsuz yorum okuyorum bu s7 edge hakkında birazda soğudum açıkçası kıvrım olması güzel görünüyor ama kullanış açısından pek mantıklı değil anladığım kadarıyla bekleme zamanım çok olmucak açıkçası ihtiyacımda var tlfona note 5 almak o zaman mantıklı seçim olabilir..fiyatıda uygun

• quote:

Orijinalden alıntı: saydam330

Yaklaşık iki aydır kullanıyorum bana bir kere çok sıcakta cebimdeyken oldu.

sanırım bendede böyle zamanlarda oluyor. ama telefonu boynumuza asacak değiliz ya. nasıl çözecekler bu sorunu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beko1903

Hocam sanırım bu sorun genel değil de son parti s7 edge lerde olan bir sorun. Sizden başka yaşayan var mı acaba nu sorunu çok merak ediyorum belki ordan bir sonuca varırız.

forumda bir kaç kişi bu sorunu yaşıyor. forumu kullanmayan ve sorunu yaşayanlarda olduğu düşünülebilir.

kvk servise böyle bir problem size geldi mi diye sorduğumda birçok kez ekran dokunmatik problemi geldiğini söyledi. ben bu sorunun kronik olduğunu düşünüyorum. samsung sorunlar çoğaldığında buna bir çözüm bulur sanırım. ozamana kadar deneme yanılma mı yapıcaz anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlyme57

quote:

Orijinalden alıntı: merokartal

merhaba arkadaşlar ben 3 yıldır galaxy s4 kullanıyorum artık yeni telefon alacağım ama kafamda soru işaretleri var note 5..s7 veyaz s7 edge bu 3 tlfon arasından kaldım bakıyorum aralarında aşırı bir farkta göremedim açıkçası s7 ve s7 edge kullanan arkadaşlar tlfondan memnun mu..en merak ettiğim s7 edgede pil ömrü tatmin edici şekilde gidiyoru cevap yazarsanız çok sevirim kısa sürede karar verip almam gerekiyor çünkü :S

s7 edge pil ömrü çok güzel. fakat ekran kıvrıklıgından kaynaklı kronik problemi olduğunu düşünüyorum ben. mesela bende dokunmatik kendi kendine çalışıyor. yeni cihaz verdiler ondada bu problemi yaşıyorum. düz olanları alabilirsin.

anladım hocam sen sadece pil ömründen memnunsun anladığım kadarıyla..bu çok problem demek kavisli ekranlarda bu problem olabiliyor benim aldığım tlfondada olabilir o zaman o kadar para vermenin ne mantığı var yazık günah bir şeyi yapıyorsun niye adam gibi geliştirmiyorsun o zaman..ben s7 düşündüm aslında ama ekranı biraz küçük gibi ben büyük ekran istiyorum o yüzden note 5 düşündüm note 5 ile s7 arasında çok fark varmıdır ikisinide alabilecek moddayım çünkü..

• 
Sayfa: önceki 14211422142314241425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.