Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (962. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.442
Cevap
188
Favori
1.254.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 960961962963964
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pilim 1 saat bile gitmiyor eskiden sıkıntısız olan telefonum artık kötü durumda servis sıkıntısız diyor?http://forum.donanimhaber.com/m_113970471/f_//tm.htm buraya bakıp yardımcı olabilir misiniz?
  • İyi günler herkese. 2 gün önce telefonu Şarja takıp camın önündeki mermere koydum. Telefon buz gibi oldu %76 dan ileriye gitmedi şarjı. Daha sonra çıkardım başka yerde taktım normal şarj olmaya devam etti. Şimdi ise bekleme modunda inanılmaz şarj yiyor sabaha kadar %50 falan gidiyor. Pil kullanımı bölümünde en üstte Android os oluyor. Wipe da yaptım fakat düzelmedi. Acaba sorun yazılımsal mi ? Yoksa donanımsal mi? Soğuktan bataryanin etkilenme durumu olabilir mi? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fromhunt

quote:

Orijinalden alıntı: eyfetop

Kamerada siyah nokta sorunu bir tek bende mi var acaba. Kamerayı fazla kullanmıyorum ama bugün açtığımda ne göriyim yukarıya doğru sol tarafta siyah nokta mı desem leke desem bir iz var. Fotoyu çektikten sonra galeride de görünüyor aynı siyah leke. Eski çektiğim fotoğraflara baktım leke falan yok yeni çıktı bu sorun heralde. Sorun ne olabilir sizce donanımsal mı yazılımsal mı , yoksa kameranın içine pislik falan kaçmış olabilirmi saçma ama aklıma geldi. Normal menüde sorun yok ölü piksek falan değil yani sadece kamerada var bu leke. Servise göndermeli miyim
    Yardımlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar.

Toz girmiş. Telefonu 5 cm yüksekten aşağı bırakın.masaya falan çarpsın.düzeliyor.genelde başarılı olan bir yöntem.herkes öyle düzeltti xda da neredeyse.

Aynı sıkıntı bende de oldu, servise gönderdim kamera temizlenip kamera değişimi yaptılar. Ama sana önerim telefonunun kesinlikle çiziksiz olduğunu sıkıntı olmadığını servise verirken incelettir. Gelen üründe arka camım darbeli çizik çizik gelmişti... Servise geri verip arka cam değişimi yaptırdım...

• quote:

Orijinalden alıntı: samiluslu43

İyi günler herkese. 2 gün önce telefonu Şarja takıp camın önündeki mermere koydum. Telefon buz gibi oldu %76 dan ileriye gitmedi şarjı. Daha sonra çıkardım başka yerde taktım normal şarj olmaya devam etti. Şimdi ise bekleme modunda inanılmaz şarj yiyor sabaha kadar %50 falan gidiyor. Pil kullanımı bölümünde en üstte Android os oluyor. Wipe da yaptım fakat düzelmedi. Acaba sorun yazılımsal mi ? Yoksa donanımsal mi? Soğuktan bataryanin etkilenme durumu olabilir mi? Teşekkürler.

Bende de aşırı şarj yiyor Android işletim sabaha kadar %10 şarj tüketiyor. Bugün Microsoft one da %10 şarj tüketmiş kullanmadım halde. Ne şarj yediyse devre dışı bırakıyorum. Mail ve Samsung uygulaması bakalım ne olucak.

%50 şarj yemesi normal değil. Bazen arka plan da göstermiyor ama oyun program ve şarj yiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabl0 -- 29 Ocak 2016; 12:10:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Hangi uygulamayı kaldırmıyormuş s2 ?

3g'den internete herhangi bir snapdragonlu cihaz olsun 3 tane sayfa aç elinde hissediyorsun o ısıyı. S6'da güneş altında full parlaklık yarım saat bakınca Snapdragon'lu cihazların arayüzde gezerkenki hali kadar ısınıyor. :')

Çok doğru işi önemli snapdragon cayır cayır yanar en ufak bir şeyde. Ben önemsemem böyle şeyleri ama beli bir süre sonra ekran sararma yapıyor ısı dan hoş olmuyor. En çokta LG var. İnternet şikayetler dolu. Htc m9 sırf işlemci yüzünden almadım. Snapdragon 810 mimarisi sorunlu şarj konusunda ısınmada da. Dün oyun oynarken şarj ettim müzik dinledim hiç iş hissetmedim. Sony olsa cayır cayır yanardı. Zaten ekran ısınan yerler hep sarıya dönmüştü.
    S6 eksiği Sony staMina modül gibi bir mod olmayışı. Arka plan programlar çok şarj yiyor. Bu sorunu ayarlara rahat 6 saatı geçer ekran.

• S5 ve 5S görmekten bıkkınlık geldi şu forumda. Yukarıda bi arkadaş da yazmış sonuna kadar katılıyorum. S2 nin bile adı geçiyor. Gülmemek elde değil. Başlığın adına göre muhabbet dönse keşke.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepBlue_

S5 ve 5S görmekten bıkkınlık geldi şu forumda. Yukarıda bi arkadaş da yazmış sonuna kadar katılıyorum. S2 nin bile adı geçiyor. Gülmemek elde değil. Başlığın adına göre muhabbet dönse keşke.

deme öyle farkı yok s6 dan :////
  • Merhaba arkadaşlar, aliexpressden clear view kılıf aldım fakat aktif edemiyorum yardımcı olabilecek kimse var mı

• quote:

İyi günler herkese. 2 gün önce telefonu Şarja takıp camın önündeki mermere koydum. Telefon buz gibi oldu %76 dan ileriye gitmedi şarjı. Daha sonra çıkardım başka yerde taktım normal şarj olmaya devam etti. Şimdi ise bekleme modunda inanılmaz şarj yiyor sabaha kadar %50 falan gidiyor. Pil kullanımı bölümünde en üstte Android os oluyor. Wipe da yaptım fakat düzelmedi. Acaba sorun yazılımsal mi ? Yoksa donanımsal mi? Soğuktan bataryanin etkilenme durumu olabilir mi? Teşekkürler.

Bende 10 saatlik standby da yüzde 4 şarj yiyor.Sıkıntı siz kaynaklı olabilir.Yüklü uygulamaları bir kontrol edin derim.Soğukla ilgisi olabilir.Batarya şarj olurken sıcak olmayı sever.Soğuk ters bir etki yapmış olabilir.

• fromhunt F kullanıcısına yanıt
    Benim de öyleydi bi kaç güne kadar. En fazla %3 düşüyordu. Nolduysa o şarjdan sonra oldu. Bakalım 3 5 gün daha düzelmezse garanti yolu gözükecek artik. Telefon da rootlu. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz garantide

• quote:

Benim de öyleydi bi kaç güne kadar. En fazla %3 düşüyordu. Nolduysa o şarjdan sonra oldu. Bakalım 3 5 gün daha düzelmezse garanti yolu gözükecek artik. Telefon da rootlu. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz garantide

Knox sayacına bakmayı akıl eden servis görmedim.Akıl etseler de işlerine gelmez.Onlar da ondan para kazanıyor.Siz para vereceğinize Samsung para veriyor.Orijinal rom kuruluysa sıkıntı çıkmaz.Samsung senede bir kez bataryayı ücretsiz değiştirme sözü verdi.Sıkıntı geçer gibi olursa da nolur nolmaz götürün batarya değiştirsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fromhunt -- 29 Ocak 2016; 16:01:59 >
  • Birçok kişiden telefonun bataryasının yetersiz olduğuna dair mesajlar gördüm. ben 3g kullanan biri olarak güç tasarrufunda senk. açık konum kapalı %30 ekran parlaklığında(otomatik) 3.5saat ekran süresi alıyorum. Sık sık oyun oynarım ki oynadıklarım grafik isteyen oyunlar.

Dün akşam wifi ile test etmeye başladım. telefonu % 100 doldurdum. sonra pil kalibrasyonu yaptım 99a düştü tekrardan şarja takıp 100ledim. yine yukardaki ayarlarla aralıksız kullandım telefonu. 5:30 ekran süresi aldım ki emin olun en az 2 saati oyunlarla geçti. oyun oynarken güç tas. kapattım ve oynadıkrtan sonra güç tas. açmayı unutmuşumki yinede 5:30 süre aldım. 1.5gb lik 2 oyun indirdim bu süre zarfında. Gece telefonu %80 le bıraktım sabah kalktığımda %78i gördüm. Uzun lafın kısası bataryası gayet normal 1günü çıkarıyor wifide. 3g de kısmen başarılı bence. Telefon s6 5.1.1 kullanıyorum root falan yok. 18saat sonunda tekrar şarja taktım telefonu.

Not: ekran parlaklığı %30 da gayet başarılı. hem göz yormuyor hemde gayet güzel okuyabililiyorum. İnternet kullanımım genel olarak forumda dolaşma , gazete okuma, tarayıcı oyunları ogame, travian, ikariam tarzı. facebook ve aşırı whatsapp kullanımım oldu.

Tavsiyem oyun oynamak dışında güç tasarrufunuzu açık tutmanız. Telefonda herhangi bir yavaşlama, takılma olmuyor. +sı çok fazla. Oyun oynamasam oransal olarak hesapladım 8saati bulacaktı ekran sürem. Almayı düşünenler bu mesajı göz önünde bulundurabilirler.

• quote:

quote:

Knox sayacına bakmayı akıl eden servis görmedim.Akıl etseler de işlerine gelmez.Onlar da ondan para kazanıyor.Siz para vereceğinize Samsung para veriyor.Orijinal rom kuruluysa sıkıntı çıkmaz.Samsung senede bir kez bataryayı ücretsiz değiştirme sözü verdi.Sıkıntı geçer gibi olursa da nolur nolmaz götürün batarya değiştirsinler.

Çok teşekkürler cevabınız için. 6.0.1 beta kullanıyordum. 5.1.1 XtreStoLite romuna dönüş yaptım full wipe yaptım sorun şimdilik çözülmüş gibi duruyor. 15 dakika civarı standbyda bıraktığımda yüzde 2-3 giderdi şimdi hiç gitmiyor. Sorunum tekrar ederse gönderirim artık servise. İyi günler

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler cevabınız için. 6.0.1 beta kullanıyordum. 5.1.1 XtreStoLite romuna dönüş yaptım full wipe yaptım sorun şimdilik çözülmüş gibi duruyor. 15 dakika civarı standbyda bıraktığımda yüzde 2-3 giderdi şimdi hiç gitmiyor. Sorunum tekrar ederse gönderirim artık servise. İyi günler

Buradan anlasiliyor ki sorun yazilimla ugrasmakta :)

• Arkadaşlar geliştirici seçeneklerini aktif etsem şarja olumsuz bir etkisi olur mu ?

• quote:

quote:

Hocam 1 adet ücretsiz batarya değişim hakkımız mı var? Benimde şarjım bir günü çıkarmıyor ama asıl sorun gece yatıp sabah kalktığım da yüzde 25 30 arası şarj gidiyor. Önceden böyle değildi ama 5.1.1 e geçtiğimden beri yavaş yavaş sıkıntı yaşadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: evrensel01

quote:

quote:

Hocam 1 adet ücretsiz batarya değişim hakkımız mı var? Benimde şarjım bir günü çıkarmıyor ama asıl sorun gece yatıp sabah kalktığım da yüzde 25 30 arası şarj gidiyor. Önceden böyle değildi ama 5.1.1 e geçtiğimden beri yavaş yavaş sıkıntı yaşadım.

Bataryanızda sıkıntı var hocam.Servise götürün ücretsiz değiştirirler.Global anlamda böyle bir uygulama var.İnşallah SamsungTR de buna uymuştur.Malum Samsung Türkiye, açgözlü bir politika izliyor.En iyi politikayı Samsung USA izliyor.Öyle ki Amerika da Samsung,Apple dan daha fazla sevilen bir firma.

• Ben telefonu 2 aydır kullanıyorum bataryalar hiçbir sıkıntı yok. Ayrıca S6 için CM12 var mı? Bilen birisi varsa söyleyebilir mi? Ya da stock tabanlı olmayan farklı rom önerileriniz var mı? Stock'tan baygınlık geldi artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: CemmsaH

Ben telefonu 2 aydır kullanıyorum bataryalar hiçbir sıkıntı yok. Ayrıca S6 için CM12 var mı? Bilen birisi varsa söyleyebilir mi? Ya da stock tabanlı olmayan farklı rom önerileriniz var mı? Stock'tan baygınlık geldi artık.

CM13 6.0.1 çıktı. Ama şu an beta sanırım. Final sürümü hazır olunca kurabilirsiniz.

• mst262 M kullanıcısına yanıt
    Hayır olmaz fakat bu bölümde yapacağın bazı ayarlar şarja olumsuz etki yapacaktır bizzat tecrübe ettim. 4x MSAA GPU 2D donanım hızlandırıcı en başta gelen örneklerden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 960961962963964
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.