Şimdi Ara

Samsung Galaxy s4 mikrofon sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
36.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung galaxy s4 telefonumda telefonla konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor ama sadece hoparlörü açınca sesim gidiyor. Acaba mikrofonu mu bozuldu yoksa ayarlarında bir değişiklikten dolayı mı(parazit azaltma vs.gibi şeyler yani). Bu arada daha önceden böyle bir sorun yoktu servise götüreyim mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar yazılımla uğraşıp durmayın. Bu tür sorunlar genelde donanımsal olur. Cihazda 2 adet mic. vardır biri normal diğeri hands free konuşma için.
    normal olanı şarj soketinin solundaki minik delik. hands free olan da tlf.un üstünde kulaklığa yakın minik delik.
    Bu noktaya ağzınızı yakın tutup konuştuğunuzda karşı tarafa sesiniz az gidiyorsa (Test edin)
    yapacağınız şey Toplu iğne ile deliğe girip çıkmaktır. Genellikle minik toz parçaları dolmaktadır içerisine.
    2nci arıza ise konuştuğunuzda sesiniz anlaşılmaz baygın gidiyorsa ( ne söylediği anlaşılmıyor) o yerin mikrofonu değiştirilir.
    Böylece sorun giderilir.
  • benim de tam tersi durumda hoporleri açınca gitmiyor. Bir ayardan kaynaklanıyor sanırım ama nerden?
  • Ben ayarların çoğunu denedim pek olmuyor gibi son olarak yarın bir format atmayı deniyecem.

• Yazılımsal bir problem genellikle, eğer rom attıysan romu kaldır stock rom yükle yada romu değiştir. Eğer farklı bir rom kullanmıyorsan format at olmazsa servise götür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crystal Meth

Yazılımsal bir problem genellikle, eğer rom attıysan romu kaldır stock rom yükle yada romu değiştir. Eğer farklı bir rom kullanmıyorsan format at olmazsa servise götür

Yok rom atmadım bende format atmayı deniyecem zaten

• DAHA 3 GÜN ÖNCE VATANDAN GALAXY S4 ALDIM . VİBER VE TANGODA HOPARLÖR AÇIKKEN SES KARSIYA GİTMİYOR

HOPARLOR KAPATINCA DÜZELİYOR SORUN SİZCE NEDİR BİLEN VARMI AYNI SORYNLA KARSILASAN OLDUMU
  • Bende aynı sorunu yaşıyorum şebeke üzerinden görüntülü görüşme yaparken sesim karşı tarafa çok az gidiyor sebebini bilen yardımcı olursa çok sevineceğim
  • aadnan arkadaşım aynı durum bende de var, sorunla ilgili birşeyler bulabildiniz mi?
  • Bu sorunu formatla duzelten var mi

• Tenacious D kullanıcısına yanıt
    ben format atmıştım düzelmemişti servise verdim 3 günde yapıp geri verdiler
  • Arkadaşlar yazılımla uğraşıp durmayın. Bu tür sorunlar genelde donanımsal olur. Cihazda 2 adet mic. vardır biri normal diğeri hands free konuşma için.
    normal olanı şarj soketinin solundaki minik delik. hands free olan da tlf.un üstünde kulaklığa yakın minik delik.
    Bu noktaya ağzınızı yakın tutup konuştuğunuzda karşı tarafa sesiniz az gidiyorsa (Test edin)
    yapacağınız şey Toplu iğne ile deliğe girip çıkmaktır. Genellikle minik toz parçaları dolmaktadır içerisine.
    2nci arıza ise konuştuğunuzda sesiniz anlaşılmaz baygın gidiyorsa ( ne söylediği anlaşılmıyor) o yerin mikrofonu değiştirilir.
    Böylece sorun giderilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti423

Arkadaşlar yazılımla uğraşıp durmayın. Bu tür sorunlar genelde donanımsal olur. Cihazda 2 adet mic. vardır biri normal diğeri hands free konuşma için.
    Böylece sorun giderilir.

Kardeş Allah razı olsun senden ya.Karşı tarafa sesim gitmiyordu.Yazdıklarını uyguladım.Temizledim alttaki ses alıcıyı mükemmel oldu.Sağolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: musti423

Arkadaşlar yazılımla uğraşıp durmayın. Bu tür sorunlar genelde donanımsal olur. Cihazda 2 adet mic. vardır biri normal diğeri hands free konuşma için.
    Böylece sorun giderilir.

Konuyu hortlatmış olacağım ama telefonu kenara atacakken bu kadar basit bir işlemle hallolduğu için arkadaşa teşekkür etmesem ayıp olurdu. Allah razı olsun arkadaşım bu bilgiyi paylaştığın için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.