Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 Fan Edition [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada!) (1340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliytrklkmz Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.985
Cevap
432
Favori
2.246.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13381339134013411342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu kadar para vermeyin ben dolap hesabımda orjinal Samsung satıyorum ikinci el hepsinden var

https://link.dolap.com/qWmHj

https://link.dolap.com/u50lU

Spigen Samsung hızlı şarj desteklemiyor yavaş şarj aldım sattım işe yaramıyor linkini paylaştığınız iki orjinal olan 5v 2a benim 80 liraya verdiğim ile aynı hızda doldurur.

Aynı değeri veren yavaş kablosuz şarj orjinal Samsung 80 e veriyorum 5v 2a EP-PA510 0 dan 100 e 3 saatte doldurur standart kablo adaptörsüz olarak elinizdeki herhangi bir 1 amper adaptör çalıştırıyor

Samsung Galaxy S20 Fan Edition [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada!)

Samsung hızlı kablosuz şarj isterseniz oda 250 ye bırakırım 9v 1.67a aynı ayda saat de şarj ediyor ikili EP-P4300 0 dan 100 e 2 saatte doldurur orjinal Samsung 15w adaptörü ve kablosu ile

Süper hızlı kablosuz şarj isterseniz oda üçlü var aynı anda 2 telefon yada kulaklı ve saat şarj ediyor onuda 650 e veririm EP-P6300 0 dan 100 e 1 saatte doldurur. Orjinal Samsung 25w adaptör ve kablosu ile adaptör ve kablosu şuan sıfır 500 TL sıfır komple set 2000 TL oldu yeni zamlardan sonra

Kablosuz şarj konusunda tüm modellere hakimim istesiğinizi sorabilirsiniz

Tavsiyem 200 liraya yavaş şarj alacağınıza ben size hızlı şarj vereyim :) hemde yine Samsung orjinal 15w adaptörü ve kablosu ile ki 200 liraya sadece orjinal 15w adaptörü veremiyorlar şuan :))

Yazı biraz karışık oldu idare edin :)

Amacım ihtiyacı olan birine orjinal sağlam elimdeki fazlalık ürünleri göndermek yoksa satılacak zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bio technolog -- 15 Ağustos 2022; 0:37:39 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• merfarkav M kullanıcısına yanıt
    Samsung adaptörlerin içinde ufak bir yazılım var ve o yazılım Samsung a ait kopyalanamaz sadece kendi adaptörleri ile hızlı şarj eder ex ve sd işlemciler ile haberleşip anlık değişken oranda ihtiyaca göre akımı gönderir. Samsung aksesuarları haricinde aksesuar özellikle adaptör kullanmayın

Ha kullanacaksanız tam performans beklemeyin üstünde yazan değerleri veremez çünkü o ufacık yazılım hiç bir marka tarafından taklit edilemez sahtesi üretilemez ( not yazılım dedim aksesuar değil ve piyasadaki satılan tüm Samsung aksesuarın yüzde 90 ı sahtedir

Hepsiburada Trendyol n11 ve Amazon bile dahil buna yani sahte aksesuar satışına göz yumuyorlar.

Suç onlarda değil bu kadar pahalı satarsan orjinal aksesuarlarını hepsinin tabiki ucuz sahtesini yaparlar

• bio technolog kullanıcısına yanıt

Maşallah çok hakimmişsin benim spigen 308 kablosuz şarjım s20fe mi kablosuz hızlı şarj ediyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bio technolog kullanıcısına yanıt
    Bu dediğiniz PD 3.0 şarj protokolüne yeni eklenen pps protokolü. Bu protokolün görevi PD 3.0 ile esgudum içinde birlikte hareket ederek değişken watt değeri ile şarj etmek ve pilin zarar görmesini engellemek.

Pps in devreye girmesi için typec-typec kablo olmalı ama yeterli değil. Kablonun ucunda emarker denen bir de çip bulunmalı. Ucuz kablolarda bu çip yok. Olanların bazılarında ise adi çip var sertifikalı değil. Çoğu adaptörde de pps desteği yok.

Sorunlar buralardan kaynaklı. Yoksa samsung olmazsa olmaz diye bir şey yok. Uygun bulursanız alın.

• meydanoglubaran62 M kullanıcısına yanıt
    Pps desteği olmaması hızlı şarjı çok etkilemez. Siz yine süper hızlı şarj modunda şarj ettiğini görürsünüz. Sorun pilin veya soketin soğumaya ihtiyacı olduğu durumlarda pps devreye girmeyeceği için, sabit 2.7A 9V göndermeye devam eder bu da pile zarar verir.

Siz 10w versiyonu kullanmışsınız ben 15w olanı kullandım hızlı şarj etmiyordu

Spigen Essential F306W Qi2 Kablosuz Şarj Cihazı + Qualcomm 3.0 Priz Adaptörü (iOS 7.5W / Android 15W Hızlı Şarj + Soğutma Teknolojisi) - 000CH22772
    https://www.amazon.com.tr/dp/B07FFXY28H/ref=cm_sw_r_apan_i_5T4PGAGWNYRMVH7W244W

https://www.youtube.com/watch?v=sHFf3e6rx4o&feature=youtu.be

Yeter artık gw4 konusunda da burda da insanlara doğru şeyleri anlatmaktan bıktım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bio technolog -- 15 Ağustos 2022; 8:1:47 >

• Hocamlar kablosuz sarj konusunda baya sey yazılmış okuyup anlamaya zamanım su an yok aksam bakarim ins ama daha büyük bir sorun var. Sarji sabah 5 de çektik 100 den. Sabah 9 da sarj 95 e inmis kendi kendine. Snapdragon model ve 1 yillik cihaz bir de. Android12

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Lexco kullanıcısına yanıt

Bende öyle düşündüm ama baseus şirketi desteklemez diyor ısrarla. Benim bildiğimde 25 watt a kadar çeker diye. Şimdi ne olduysa samsung orjinal şarj aletide (15 watt) olan çok ağır şarj etmeye başladı.

Bakalım şu eski blitz power dan bulursam ondan alacağım. artık

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt

Hocam sağ olun.. Eşimin iphone XR için de ortak cihaz gerek. Birde tyep-c kablom yok. Yine bir durum olursa iletişime geçerim sizinle.

• cinomoreno C kullanıcısına yanıt
    Hocam ürünün desteklediıi voltaj değerleri bunlar. Bu da tek port kullanıldığında. İki port aktif iken tam max 25w veriyor.

4.5V/5A, 5V/4.5A, 9V/3A, 12V/2.5A Max.

PD 3.0 destekli ve pps desteği yok. Buna göre süper hızlı şarj modunda bizim telefon 9v 2.7A çeker. Yani adaptör pilin ısınma vs durumlarına bakmadan sabit 9v 3a ya kadar gonderir. Sorun olacağını sanmam (With the high power of 30W, it is also compatible with low-power devices). Bende de 65w pps olmayan adaptör var. Kullanıyorum. Eninde sonunda bu pil değişecek.

https://baseus.io/products/baseus-speed-dual-qc3-0-quick-charger-u-u-30w-us-white

Ek: u+u cihaz almışsınız. Typec-Typec kablo yokken s20fe nin 25w şarj etmediği söyleniyordu. Bilginiz olsun. En azından bir port typec olsun gelecek orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 15 Ağustos 2022; 11:56:50 >

• Bu arada eskiden her firma kendi şarj prokolununu kullanıyordu. Başka adaptorler kullanmak sıkıntı oluşturuyordu. Typec ile birlikte, etkin kaynak yönetimi amaçlı usb-if konsorsiyumu kuruldu. Bu kuruluş şarj adaptörlerini ve typec soketlerini sertifikalandiriyor. Samsung tarafında ilk sertifika alan telefonlar 2020 de s20 serisi. Yani s20fe nin usb-if sertifikası var.

Şimdi bize düşen usb-if sertifikalı bir kablo ve adaptör. Hangi firmanın ürettiği önemli değil. Sertifikalı ise uyumludur.

• sallami kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim hocam

Dostum ben hızlı şarj ettiğini görüyorum ve süre olarakta fark ediyorum ayrıca aynı akımı göndermiyor belki dediğin gibi desteği vardır belki yoktur bilemem onu ama ısındığında sabit şarj olmuyor düşüşler oluyor akımda baktım peogram ile her şeyi kontrol ettim

• Video cekeren uhd 60.mi cekiyorsunuz
    Fhd 30 hdr10 mu nasıl daha iyi kamera

• gofrettincik kullanıcısına yanıt

4k 30 da çekiyorum çünkü diğer lensleride kullanabiliyor hdr10 ilede kullanıyorum ama kamerayı kastırıyor beta olduğu için, ara sıra videoda takılma atlama yapıyor kaş yıldır betadan kararlıya geçiremediler

Telefon açıkken telefonun çektiği akım sürekli değişir, bu da pile giden akımı sürekli değiştirir. Bu pps desteği var demek değil. Ayrıca bazı adaptorlerde afc desteği var. S20fe de var mı bilmiyorum ama varsa o da devreye giriyor olabilir.

Ek: ben de zaten pps olmaması hızlı şarjı etkilemez sabit 9v 2.7a gönderir demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 15 Ağustos 2022; 16:28:57 >
    Önerebileceğiniz bir şarj cihazı var mı peki?

Bu konulara değindiğiniz için bende bir tecrübemi yazayım özellikmi yoksa eksi bir durummu bilemiyorum.

%50 olana kadar çok hızlı dolan cihaz %50 den bayağı yavaşlıyor. Şarj cihazım xiaomi 18 wat şarj cihazı.

• Samsung Galaxy S20 Fan Edition [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada!)

Güç modu veya enerji tasarrufu hiç biri açılmamıştır.Masallah diyelim nazar degmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogangoxel -- 15 Ağustos 2022; 19:36:1 >

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Bu pillerin kimyasal yapısından kaynaklı bir husus. Sona yaklaştıkça pili doldurmak zorlaşır bu yüzden son yüzde 10-15lik bölümde pil daha çok ısınır ve daha fazla yıpranır.

• 
Sayfa: önceki 13381339134013411342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.