Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (619. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İade talebi oluşturun. Gerekirse hakem heyeti. Ben uğraşmadım aldığım fiyata yakın sattım. Ama ciddi zarar konusuysa uğraşın bu kurnaz firmayla. Bunlar haklı sebeplerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jacobonita kardeş bu konu s10 kullanımında deneyimi iyileştirmeye yönelik bir konu bir problem varsada servise gidin ya da satın dersin adamın şikayeti üzerine. Zırt pırt yok şu kötü yok bu kötü anca konuşuyorsun kaç kere mesajın var bir tane telefondan çekilmiş ss yok, bir tane fotoğraf yok bahsettiğin şeylerle ilgili. Şimdi ya bu pembeleştiriyo diyen arkadaşlar farklı telefon kullanıyo ya da ben farklı telefon kullanıyorum. Gece fotoğrafları arka kamerada gayet başarılı önde ise piyasa ortalamasının üstünde buluyorum ancak samsung bu konuda geriye gitmiş. Önceki serilerde ön kamera diyafram aralığı daha yüksek bunu da ekran dizaynına bağlıyorum kabul edilebilir birşey. Şimdi gelelim batarya performansına bence şikayetçi olan arkadaşların çoğunun ios kafasında düşündüğünü düşünüyorum. Bu cihaz android arkadaşlar ios gibi uykuya girmez. Harıl harıl çalışır arkada default geldiğinde. Ama sana bunu kısıtlamak için opsiyon verir hatta iostan bile daha çok uyutursun telefonu istersen. Ya android böyle uğraşamazsan orda ios var git al gayet basit. Ekranım hep full parlaktıkta, konum sürekli açık, 5 dk da bir senkronizasyon gibi arka planda ve kullanırken şarjı sömüren basit şeylere dikkat etmezsen isterse en kusursuz cihaz olsun yine gider o sarj. Bir de 4.5 g çok büyük etmen şarj tüketiminde, eğer telefon çekmiyorsa sarjı içecek cihaz bunu bilin kaçışı yok bütün samsunglar böyle. Adamlar sar değerini düşürmek için çekim kalitesini düşürüyorlar. Senin için problemse başka telefon al. Gelelim pubg ye, ne kadar mobil oyuncu varmış oyundan anlamayan, oyun oynamayı bilmeyen ama fps te fps diye dolaşan. Bir kere fps düşüşü yaşamıyor. Fps düşüsü demek 120 130la oynarken birden ısınma ile ya da darboğaz ile 60 70 fps lere düşer ve oyundaki akıcılığı kaybedersin. Bunda ise bir glitch varmış gibi ping gibi frame atlıyor anlık. Ya grafik motoru ile grafik kartı uyumunda bir problem var gibi. Bunu da samsungun aptal exynos politikasına bağlıyorum. Oyun exynosa tam adapte edilmemiş galiba. Ama bu sıkıntı bütün üst seviye oyunlarda yok. Yani android instagram fotoğraf kalitesi gibi. Sd veya apple bu oyunda size problemsiz bir oyun sunacaktır ama bu telefonun kötü olduğu anlamına gelmez. Şirketin optimizasyon için uygulama geliştiricilerini yeterince teşvik etmediği anlamına gelir. Gelelim asıl insanların saçmaladığı yere örneklerle açıklayacağım 4k60 fps video paylaşamayacağım ama bu ayarlada gece kumlanması olmasının bir açıklaması var. Şuan için neden derseniz gece kumlanma olayını fotoğrafta yazılımla epey azalttılar son güncellemede. Video nedir peki 60 tane fotoğraf 1 saniye içinde çekilip bunların eis ve sensörler desteğiyle önce işlemcide işlenip ram üzerinden hafızaya kaydedilmesi ama kanımca 60 kare demek fotoğrafların her birinin saniyenin 60 ta birinde çekilmesi demek yani daha az ışık alması demek bu da iso değerini artırarak çözülebilcek bir sorun ama bu da kumlanmayı artırıyor. Yani küçücük lensten 1/60 sn lik fotoğrafında inanılmaz iyi gece performansı beklemek yanlış olur ancak anladığım kadarıyla iso yu çok artırmakta yazılım üstüne eiste inanılmaz titreşim önleme yapıyor bu yüzden görüntü üzerinde çok gürültü oluyor. Gürültüyü engellemek isterse görüntüyü çamurlaştırıyor. Yani 4k 60 fps konusu bu lensler için gece zorlayıcı bir idman hala.

Gelelim pembe görüntüye bence pembe görenle başka telefon kullanıyor diye düşünüyorum. Bir de çok zeki arkadaşlarımız galiba fotoğraf direkt sensöre yapışıyor zannediyor ne kadar ışık o kadar iyi fotoğraf gece için. Sizler için birkaç örnek fotoğraf ekledim bakarsınız sıkıntı var mı yok mu gözüküyor. Aralarından bir tanesi otomatik modda düşük ışıkta geniş açılı lensle çekildi ki ortamın ne kadar karanlık olduğu anlaşılsın.

https://drive.google.com/folderview?id=14oPOrKEfV4o1ggePAGYGJmyKZHIDVw7k

• Bu samsung kadar balon bir firma yok. Huawei ambargo yemeseydi muhtemelen 3-5 sene içinde yok olup giderdi.

İşim dolayısıyla koreliler ile çok fazla çalışıyorum bunları bir japonla, çinliyle falan sakın karıştırmayın adamlar nato mermer nato kafa. İnanın bir koreliyle 1 hafta çalışsanız intihara kadar yolunuz var psikolojiniz o derece bozulabilir.

s7, note 8 (çok memnun kaldım) ve s9 kullanmış, s10'u satın almadan 1 ay boyunca deneyimlemiş birisi olarak bir daha samsung çöp bile almam artık. Siz samsung övmeye devam edin yemin ediyorum şu son yaptıkları telefondan sonra general mobile bile daha değerli gözümde.
  • jocabonita J kullanıcısına yanıt
    senin s10 dan daha iyi dediğin cihaz hangisi bi söylesene kardeş ve hangi cihazı aldın kullanıyorsun ???

• verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ederimde senin burda çöplükde ne işin var şuan ?

• Arkadaşlar ben de yeni bir S10 plus kullanıcısıyım.Yalnız telefonda canımı sıkan bir durum var, aramalarda karşı tarafa sesim çok net gitmiyor bazen özellikle düşük sesli fısıldayarak konuşursam karşı taraf çoğu zaman " duyamadım tekrar eder misin" gibi karşılıklar veriyor.Mikrofonla alakalı böyle bir sorun yaşayan var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: jocabonita

Çok yazdım ama telefon kullanmayı arama yapmak, yazı yazmak zanneden ve ışığın düşük olduğu durumlarda donanım kalitesinin iğrenç oldugunu söylememe rağmen anlaşılmadı. Birde ışıklı bi yerde çekilen resimi düşük ışık diye paylaşmışlar. Işığın sadece güneşten elde edildiğini düşünene ne anlatabiliriz.

Bu ve buna benzer ışık koşullarında telefon hesap makinesine dönüşüyor. Fotoğraf ile çok ilgiliyim. doğru ışık, portre, gece çekimi ve nesnelerin çekimi konusunda eğitim de aldım. Bir cihazın hangi kaliteli de oldugunu anlayabilecek ve sensör kalitesi hakkında fikir sahibiyim. Ona rağmen hiç vurgulamadım bunları. Kibirli değilimdir. İphone xs lensleri bugun orta düzey lenslerle kıyaslama konusunu olmaktadır ve bazı konularda iyilerdir. S serisinin genelinde sensör düşük ışıkta çöp. Neyse ben bunu telefonu alırken düşünemedim. Gaza geldim birazda fakat değişen yokmuş.
    Fazla derinleştirme dostum, bu yazdığıma bile çılgın gibi saldırıcak insanlar var burda. FanatiZm hakim
    Ben profesyonel fotoğraf eğitimide aldım kimse kusura bakmasın samsung S10 serisinde çuvalladı artık Note 10 bekliyorum şu ana dek hiç bir Note serisinde pişman olmadım derler dide inanmazdım Samsung S serisinde dener Note serisinde başarır, bizzat yaşıyorum

• Forumda gercek kullanicilar gitmis sadece kotuleyenler kalmis.Basardiniz zaten kimsenin giresi yok su konuya tekrar tekrar ayni seyleri yazmayin kendi kendinize yorum yapiyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkankuk

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ederimde senin burda çöplükde ne işin var şuan ?
    Telefonu deneyimledim ve hali hazırda kullandığım için kullanıcı deneyimlerimi/görüşlerimi paylaştım.

Paylaştım ki senin gibi parayla satın aldığı için toz kondurmayan fanboylar ve parayı cebe indiren sözde teknoloji editörleri telefonu sürekli överken belki birileri kullanıcı deneyimi yorumlarını dikkate alıp bu çöpü satın almaktan vazgeçer.
  • ekranı her açtığımda duvar kağıdı otomatik olarak değişiyordu ama şu an tek resim oldu. Tekrar eski haline nasıl dönderebilirim?
  • TeHLiXe T kullanıcısına yanıt
    Duvar kağıdını değiştirmen lazım multi olanları kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: TeHLiXe

ekranı her açtığımda duvar kağıdı otomatik olarak değişiyordu ama şu an tek resim oldu. Tekrar eski haline nasıl dönderebilirim?
    Ayarlar > Duvar kağıdı ve temalar > Duvar kağıtlarımda multipack yazandan bahsediyorsunuz galiba.

• Çöp nedir biliyormusun?? Çöp senin o elinde duran Huawei yada ipon a denir güle güle kullan. Elindeki ile mutlu değilsin ki geldin burda kaka atma derdindesin

• quote:

Orijinalden alıntı: koyunsavar

Çöp nedir biliyormusun?? Çöp senin o elinde duran Huawei yada ipon a denir güle güle kullan. Elindeki ile mutlu değilsin ki geldin burda kaka atma derdindesin
    Aynen aynen. Zamzung en iyisi
  • YagamiLight kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

Aynen aynen. Zamzung en iyisi

Alıntıları Göster
    elindeki hurdanin bile yuzde 50 si samsung dur senin haberin yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

Bu samsung kadar balon bir firma yok. Huawei ambargo yemeseydi muhtemelen 3-5 sene içinde yok olup giderdi.

İşim dolayısıyla koreliler ile çok fazla çalışıyorum bunları bir japonla, çinliyle falan sakın karıştırmayın adamlar nato mermer nato kafa. İnanın bir koreliyle 1 hafta çalışsanız intihara kadar yolunuz var psikolojiniz o derece bozulabilir.

s7, note 8 (çok memnun kaldım) ve s9 kullanmış, s10'u satın almadan 1 ay boyunca deneyimlemiş birisi olarak bir daha samsung çöp bile almam artık. Siz samsung övmeye devam edin yemin ediyorum şu son yaptıkları telefondan sonra general mobile bile daha değerli gözümde.
    Kore lilerle çalışmış biri olarak düşüncenize sonuna kadar katılıyorum. Yalniz su var, s10 plus su anda Android tarafındaki en iyi 2-3 cihazdan birisi. Hadi bu kötü diyelim, ne alalım? Onu da yazın. Huawei P30 pro alınabilir, su belirsizlik varken alan bir yürek yemiş varmı p30 pro bilmiyorum, onu eledik. Xiaomi mi 9 ve Oneplus 7 pro kalıyor geriye. Mi 9 hicbir şekilde s10 plus in kulvarında bir cihaz değil, one plus 7 pro basarili ama tr de satışı yok. Dolayısıyla siz söyleyin bu çöpte hangisi iyi?

• jocabonita J kullanıcısına yanıt
    Ben de yurt dışından bir gazla aldım pasaport kayıdını yaptırdım biraz elimde patlamış gibi oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.