Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (2320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.559
Cevap
322
Favori
1.705.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23182319232023212322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Android'te olsa planlı eskitme kesinlikle var rom kurmak kurtarmıyor kullandığın uygulama güncelleniyor özellik geliyor bellek tüketimi artıyor elindeki telefon donanım olarak yetersiz geliyor yada daha cok cpu kullandığı için pili azalıyor vs

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • lucker274 L kullanıcısına yanıt

bunu diyebilmek icin romda gömülü gelen sistem uygulamalarinin onceki versiyona gore kaynak tuketiminin ciddi sekilde artmasi lazim. ( systemui, settings, launcher, keyboard apk gibi ) google uygulamalari veya 3. parti uygulamardan bahsetmiyorum. onlar her guncellemede daha cok kaynak tuketiyorlar malum.

yani sistemin temelini oluşturmayan uygulamalar daha fazla ram cpu pil tüketiyor diye planlı eskitme var diyemeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 19 Şubat 2024; 9:26:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt

4.0 yanlışlıkla yazmışım 4.1 demek istedim... csc den kastım arama kaydetme, anlık indirme yükleme hızı gösterme, kamera sesi ayarı vs. gibi ek özellikler.

stabil bi rom tavsiye edecek olsam da bu romu tavsiye ederim:

xda forums
    [ROM] BeyondROM V9.7 [20/03/2023] [A12 HWC1] [Mar Patch] [G970-G973-G975-F/FD]
    https://xdaforums.com/t/rom-beyondrom-v9-7-20-03-2023-a12-hwc1-mar-patch-g970-g973-g975-f-fd.4017921

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 19 Şubat 2024; 11:22:3 >

Eğer hala u veya s yanında numara varsa mesela g975fxxu9 ise 9 veya FXXU4BVH1 gibi, u4 veya s4 yazacaktır veya u5 s5 u3 s3 gibi, örnekte 4 yazıyor 4 numaralı veya üstü numaralı bir sürüm lazım. Bir de csc kismina home csc Asla, sadece csc, 5 parçalı rom bulun.

Ben yama düşürmeyi başardım fark epey var ama yine de 2.1 kadar başarılı değil s5 vardı sordum güzel dediler ve beterini yaşadım bu yüzden bundan sonra ne güncelleme yaparım ne de samsung alırım, alırsam da 2 yıl kullanıp atarım. Samfrew kullandım orada da hızlı indirme premium ödemeli, sanırsam güvenli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 19 Şubat 2024; 14:20:34 >
  • cmert kullanıcısına yanıt

Talimatlar konusunda yardımcı olursanız sevinirim xda da sizi gördüm sevindim, sonrasında eski bootloaderlı roma dönebilir miyim, bir de bu romu rootsuz kullanabilir miyim ? (Custom recovery kısmının farkındayım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 19 Şubat 2024; 14:35:56 >

yukleme talimatlari linkte gayet detayli anlatılmış zaten

romu yuklerseniz nornal olarak bootloader dusuremezsiniz. guncel devam etmek durumunda kalirsiniz

rom zaten rootsuz geliyor

Demek istediģim şu eski android 10 için bootloader 9 numarada bu romu yüklersem bu imkan devam eder mi yoksa sadece 12 kurmak mı zorunda kalırım ? Sanırsam dönüş olmaz diyorsunuz doğru mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 19 Şubat 2024; 15:38:16 >

romu yuklemek için zaten halihazırda android 12 bl olması gerekli. her halükarda geri dönüş mümkün değil 12 den devam

• One ui 2.5 oturmaya başladı ama Samsung'a ne kadar küfretsem azdır aklı olan gider çok para verecekse Apple alır iphonelarda bu denli bir saçmalık olmuyor, arkada facebook galeri notlar ve şu an samsung internet açık 3.9 ram kullanıyor android 10 güya 2.5 ram dostuydu.

ram konusuna takılırsan zaten android cihaz kullanmaman gerekir. 10 sene önceki meegolu nokia n9 kullan, windows phone htc 8x kullan daha iyi :)

Ama akıcılık farkı seziyorum 8 gb ram ile millet laptop uçuruyor tüketim sadece 500mb artınca da yavaşlamasın tüketiyorsa da tutarlı ve edebiyle tüketsin ama hız kesmesin isterse 5 gb tüketsin :)) neden böyle yaptı çözemedim güya 2.5 daha ram dostuydu.

Samsungta kullandım xiaomi de htc de hatta general mobile bile kullandım hiç bir telefonumda guncellemenin telefonu daha iyi yaptığını görmedim bazı ufak buglar çıkıyorsa onlar düzeliyor ama bu seferde ya telefon yavaşlıyor ya pil azalıyor marka ile alakası yok instagram guncellendikce telefona daha cok yük bindiriyor gidin 2 sene önceki sürüm instagramı kurun dedigimi anlarsınız

Sisteme gömülü gelen uygualmarın da kaynak tüketimi artıyor ki direkt androidin kendisinin sistem gereksinimleri bile artıyor hatta android 12 2 gb android 14 4 gb ram istiyor bu sadece androidin kendisi aosp nin istediği ram miktarı daha bunu üstüne markaya göre ui biniyor onun gömülü uygualamarı biniyor

Şahsen asla apple almam kullanıcıyı her alanda kısıtladıktan sonra akıcılığın bi anlami kalmıyor ben telefona mp3 te indiririm reklamları da engellerim modlu apk da kurarım emulator de kurarım iPhone bana Instagramda tespih çekmek dışında bişey sunmuyor

Dediğinizi anlıyorum eskiden gidip yapıyordum çünkü :)

• Hala çok iyi telefon

İlginç bir şekilde, uygulamaları varsayılan sürümde tutmak (neyse o, yükseltme değil) veya devre dışı bırakmak yerine apkmirrordan 2 üst versiyon eski apk dosyalarını kurmak sorunları çözdü gibi, yine de 2.1 i özleyeceğim.

Edit: çözdü, en azından öfke hissettirecek saçma sorunları çözdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 20 Şubat 2024; 14:7:32 >
    Probleminizin çözülmesine sevindim

• 10 numara telefon geçen sene bununla redmi note 10 pro arasında kalıp pili daha fazla olduğu için note 10 pro tercih ettim ama s10 un eldeki hissiyatı zarifliği daha cok hoşuma gidiyor ama daha hassas

• 
Sayfa: önceki 23182319232023212322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.