Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1978. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.519
Cevap
326
Favori
1.701.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19761977197819791980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

inşallah son kez sorayım: A10'dayım - A11'e geçeyim mi ?

65 yaşında emekliyim. corona öncesi de zaten günde 3 saat dışarda - gerisinde evdeydim. yani , A11'de batarya süresi kısalacakmış önemli değil zaten prizin dibindeyim. insta zaten kullanmam story filanla işim olmaz. çok seyrek foto çekerim ama A11'de çekince sonuç daha iyi olacak , sırf bu nedenle bile 11'e geçebilirim. üstüne de günde 40 kere güncelle uyarısından kurtulucam. güncelliyim olsun bitsin diye düşünüyorum.

ve tabii önemli bir sebep de şu : forumda yazan edenler genelde A11'e geçenler diye gözlemliyorum. A11'e geçince forumdaşların geneli ile aynı dili konuşabilme avantajım da olacak.

OTA'dan halledeyim - sorun yaşarsam hard reset yaparım diye düşünüyorum.

tavsiye verene şimdiden teşekkürlerimle

• şapkaa Ş kullanıcısına yanıt
    Hocam bence geçebilirsin
    Senin de söylemiş olduğun gibigüncelledikten sonra bir sorun yaşarsan hard reset yaparsın
    Yok yaşamazsan devam edersin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

hocam geçerseniz kamera performansı hakkında bilgilendirme yapar mısınız buraya? gerçekten fark oldu mu olmadı mı bir de batarya dedikleri gibi fark etti mi diye... Teşekkürler şimdiden

Kesinlikle A11e geçmenizi tavsiye ederim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: şapkaa

herkese merhaba

inşallah son kez sorayım: A10'dayım - A11'e geçeyim mi ?

65 yaşında emekliyim. corona öncesi de zaten günde 3 saat dışarda - gerisinde evdeydim. yani , A11'de batarya süresi kısalacakmış önemli değil zaten prizin dibindeyim. insta zaten kullanmam story filanla işim olmaz. çok seyrek foto çekerim ama A11'de çekince sonuç daha iyi olacak , sırf bu nedenle bile 11'e geçebilirim. üstüne de günde 40 kere güncelle uyarısından kurtulucam. güncelliyim olsun bitsin diye düşünüyorum.

ve tabii önemli bir sebep de şu : forumda yazan edenler genelde A11'e geçenler diye gözlemliyorum. A11'e geçince forumdaşların geneli ile aynı dili konuşabilme avantajım da olacak.

OTA'dan halledeyim - sorun yaşarsam hard reset yaparım diye düşünüyorum.

tavsiye verene şimdiden teşekkürlerimle

Selamlar. Nisan güncellemesi gelsin öyle geçin madem. Eli kulağında çünkü. Bu ay sonu güncelleme gelir diye düşünüyorum.

• Arkadaslar s10 a yeni gectim bu cameraya gecince kameradaki farkli modlara alinca foto video tek cekim gibi kameradan ses geliyo tik tik gibi bu normalmi tesekkurler simdiden ilgilenenlere...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmydz A kullanıcısına yanıt
    Normal hocam

• Ana ekran güncellemesi bende de otomatik olmuş. Birşey farketmemiştim hiç. Bu arada bu nisan güncellemesi tünelin ucunda göründü mü acaba ? Var mıdır bir gelişme.

• Clear wiew kılıf soran arkadaşlar olmuş. Ben Ankara'da ki bütün Samsung bayileri arayıp sormuştum Ekim ayında 1 tane bulmuştum :) Ankara'da bulamadıydım tüm Türkiye'de ki bayileri arardım o kadar ciddi bir mevzu benim için.

Telefon siparişini vermeden kılıfı aldım yemin ederim..

Ekim ayından beri kılıfı kullanıyorum tek kelime ile mükemmel bir ürün.

İşin en güzel tarafı deforme olmadı.Daha önce a5 2016 telefonumda clear wiew kullanıyordum ama hemen çıkıyordu.

Lakin S10+ kılıfı kaliteli gerçekten.. 1 kez de parke üzerine çok sert bir düşüş yaşardım,telefonu bırakın kilifta çizik olmadı:)

370 lira vermiştim ben her kuruşuna değer.

Ekranı açmadan müzik değiştirme,YouTube premium durdurma değiştirme,hava durumu,saat vs. Ekranı açmadan bir sürü faydalı özelliği var.

En babası da kılıfı kaldırınca ekran uyanıp yüzü tarayıp hemen ana ekrana gidemiyorsunuz.

Ben bulsam 1 tane yedek alacağım o derece mutluyum bu kılıçtan....

• Bir kendi kamera uygulaması bir de farklı bir uygulama ile çekilmiş fotolar ekleyeceğim. Sizce hangisi daha profesyonel duruyor ? Benim gibi samsung un saçma sapan noise reduction uygulamasından şikayetçi olanların hangisini seveceğini tahmin edebiliyorum. Yani tabi tercih meselesi. Ben yıllarca prof kamera da kullandığım için, hiç bir zaman full noise silme işlemi yapıp, detayları kaybedip, dümdüz pürüzsüz bir yüzey oluşturmak gibi amacım olmadı. Hatta çok az bir gren daha kaliteli bir his veriyor. Ama makinenin iso başarımı iyiyse tabi, iso 1600 de bile kumlama olmadan bir görüntü alırsın cam gibi olur. Amaç foto işlerken minimum bozulmayı sağlamaktır.

Sadece samsung değil bütün firmalar şu lanet olasu noise reduction işlemini düzeltemedikleri gibi manuel seçenek sumaktan da acizler.

Orjinal kamera

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

Manuel mod iso 200

Proshot, Manuel modda geniş açı da kullanılabilir olduğu için hepsini iso200 de çektim. Noise reduction ise kapalı. Yani yağlı boya efekti yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 22 Nisan 2021; 3:53:36 >

• Isırgan06 I kullanıcısına yanıt
    Telefon siparişini vermeden kılıfı aldım yemin ederim.. Sanki benden bahsettiniz 😄 https://www.hepsiburada.com/samsung-s10-clear-view-cover-siyah-ef-zg973cbegww-pm-HB00000HXT9G#reviews size kılıf bakarken tevafuk olmuş kılıf hakkında 2. değerlendirme bana ait, daha ön siparişini vermeden kılıfı almıştım

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Fujifilm aynasız kullanan biri olarak zaten her iki kamera çekimi beni ve sizi tatmin etmeyecektir. Proshot daha fazla veri topluyor yada noise redaction yapmadığı için daha büyük dosya yapısına sahip. Ama fiyatına baktım 44TL yazıyor. Açıkçası bu parayı vermem. Pro modunda çekmek daha çok hoşuma gidiyor. Ancak dediğiniz gibi çoğu kullanıcı için stock kamera daha cazip görüntü sunar.

• 4g çekim gücü bataryayı baya etkiliyor galiba.

wifi'ye bağlı, mobil veri kapalı halde iken,
    band20 (3 çubuk çekiyor) 5-6 saat ekran süresi verirken,
    band3 (1-2 çubuk çekiyor, yer yer 3g ye atıyor) 4.48 saatte kaldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuasudba

4g çekim gücü bataryayı baya etkiliyor galiba.

wifi'ye bağlı, mobil veri kapalı halde iken,
    band20 (3 çubuk çekiyor) 5-6 saat ekran süresi verirken,
    band3 (1-2 çubuk çekiyor, yer yer 3g ye atıyor) 4.48 saatte kaldı.

Hocam bu bu band olayi ne ise yariyor

• ahmydz A kullanıcısına yanıt
    şebekeye bağlandığın frekans.
    band3 -> 1800 mhz.
    band20 -> 800 mhz.

mhz düşük olduğu zaman, sinyal duvarlardan daha rahat geçer ama hız düşebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dHmann kullanıcısına yanıt

Ben de vermedim zaten Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]  Malum bir sitede gezerken gördüm indirdim. NR kapalı seçeneği varmış. Kapatıp jpegleri öyle çektim. Sadece renkli noiseleri yok edip, kumlamayı hafif bırakıyor. Daha detaylı görüntü sunuyor. Bugün dış çekim de yaptım. Samsung kamera gerçekten kafasına göre çalışıyor. Ben de son A11 ile düzelmiş herhalde diyordum NR konusunda. Bugünkü iso 50 olan fotolar bile ciddi anlamda sulu boya fırçasıyla boyanmış gibi.

Alt tarafı bir seçenek yahu, NR OFF - NR ON koyacaksın. Bu kadar basit :D

• Arkadaşlar bende Android 11 One UI 3.1 Nisan Güvenlik yaması yüklü AUT ile, ancak bu arama arka planları (arka plan ekleyebiliyorum ama Samsung'un varsayılanda verdiği yeni arka planlar) gelmedi, ve galeride nesne silme yok. Bunun nedeni nedir?

• Arkadaşlar Hard reset attıktan sonra batarya performansında gözle görülür iyileşme olan varmı

• Clusive kullanıcısına yanıt
    O özellik 21e özel geldi bide s20lere verildi fotoğrafta nesne silme özelliği falanda s20lere verildi sadece.

• Her şey iyi güzel de, WhatsApp yavaş çalışıyor. Sebebini çözemedim.

Önceki cihazım Xiaomi Redmi 8A'da çok hızlı çalışıyordu, bu olayı daha garip hale getiriyor.

• 
Sayfa: önceki 19761977197819791980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.