Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1636. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16341635163616371638
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Internal hafıza için ufs 2.1 hocam. Dışarıdan takılan microsd kartları telefon içindeki ksrt okuyucuya takıyorsunuz. Kartın hızı ne olursa olsun hızınız kart okuyucusunun hızı ile sınırlanıyor. Samsung a bu konuda bir sürü mail attım. Canlı yardıma bile sordum. Ama açıkça ve ısrarla bilgi vermekten kaçındılar. Onlar ne kadar saklarsa saklasın intetnetteki testler ve benim yaptığım testler gerçeği ortaya koyuyor. Maalesef Samsung amiral gemilerinde galaxy s5 den beri eski model kart okuyucular kullanıp tasarrufa gidiyor...
  • sallami kullanıcısına yanıt
    dışarı veri aktarımı ayrı konu, içerde kamera kaydederkenki veri aktarımı önemli ben bunu kasdediyorum, ayrıca
    S10+ de USB Type-C 3.1 dışarı aktarımda var, bu konuda test video koyun

USB Type-C 3.1 nedir:
    Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 9 Aralık 2020; 16:0:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da garip geldi valla. Hattımı tekrar turkcelle taşıdım ne olur ne olmaz diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Hocam microsd kart üzerine okuma yazma hızınız 40 (civarı) ile sınırlı. İstersiniz deneyin... nette 60 gören yok... typec ile ilgisi yok olayın.

Ek: aynı microsd kartı laptopa takınca 100 okuma 93 yazma hızı alıyorum. S10e de ise 40...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 9 Aralık 2020; 16:6:10 >
    geride verdiğim marka 170 okuma ve kaç yazma hatırlamıyorum bunu deneyene bakalım, yavaş kartlardan kaynaklı o dediklerin gerekirse test video koy

aslında burda önemli olan dışa verş aktarımını kasdetmiyorum, kameranın kaydederkenki veri işleme farkını anlatıyorum hızlı kart geldiğinde test yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 9 Aralık 2020; 16:10:37 >
    Ben o testleri yapıp samsung a yolladım. Neredeyse bir yıl oldu. Nette bir sürü insan protesto etti işe yaramadı.

Bir de siz yapın bakalım ne çıkacak...

Ayrıca bir harici harddiski typrc 3.1 soketine takip dosya kopyalama yapın bakalım hızı neymiş...

Ek Not: s10 serisindeki kart okuyucu uhs-I destekli. Ve uhs-1 veri transfer hızı max 100 civarı. Daha hızlı veri transferi için ilave pinleri olan uhs-2 kart okuyucular gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 9 Aralık 2020; 16:12:57 >
    S10+ de USB Type-C 3.1 dışarı aktarımda 500 mb-saniye nand SSD den aktaracağım test edeceğim, HDD kendisi yavaş zaten yükseği desteklemiyor

S10+ S10e veri konusunda aynı görünüyor

arka kameradaki fark şudur :
    12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.6", 1.0µm, AF, OIS, 2x optical zoom S10e de yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 9 Aralık 2020; 16:16:52 >
    Hdd 3.0 arayüzü pc de 100 veriyor typec de 40... hepsi denendi samsung a rapor edildi. Kulak üzere yatıldı.
    şimdi bir video dosyası 4 GB aktarım testi gerçekleştirdim bilgisayarım
    S10+ de USB Type-C 3.1 dışarı aktarımda 500 mb-saniye nand SSD den aktardım test ettim 2 dakika 28 saniyede aktardı dahili hafızaya
    buna göre durum nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 9 Aralık 2020; 16:31:40 >
  • şimdi bir video dosyası 4 GB aktarım testi gerçekleştirdim bilgisayarım
    S10+ de USB Type-C 3.1 dışarı aktarımda 500 mb-saniye nand SSD den aktardım test ettim 2 dakika 15 saniyede aktardı harici Sandisk 64 100 okuma hızındaki kart hafızaya
    bunu 170 hızındaki gelecek onuda geldiğinde test ederiz ama bu veri aktarım kablosu ile gerçekleşti kablo sınırlı olabilir
    daha çok önemli olan kameranın çekim kaydını hafızaya yüklediği veri hızıdır buda çekim kayıt süresi ve kayıt kalitesi cihaz ısınmaması gibi göstergelerle hissettirir

4×1024÷148 =27.6

Normal usb 2.0 hızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 9 Aralık 2020; 16:35:21 >
    SanDisk ler samsung telefonlarda sorun çıkarıyordu. Haberiniz olsun. Ben iadeyi kaçırdım iki tane 128 lik elimde patladı. Bir kaç arkadaş firmaya gönderip firmware yükleterek çözdü. Fark etmeyenler veri kaybı yaşadığı ile kaldı. Samsung telefonlarda SanDisk pişmanlıktır.
    Samsungun usb 2.0 kablo koyduğu iddiası vardı zaten. O yüzden ben testlerde o kabloyu kullanmadım. Hdd nin usb3.0 kablosunu typc dönüştürücüye takmıştım.

https://www.reddit.com/r/galaxys10/comments/gfa6yh/testing_transfer_speeds_via_usb_cable_20_vs_3130/
  • Kartdan dahili hafızaya 3.01 dk aktardı, Dahili hafızadan karta 4.01 dk da aktardı 4 gb video mp4 dosyası 100 okuma hızındaki karta denendi

bizim için önemlisi kamera kayıt verisi kalitesidir bunu çekim yaparak deneyebiliriz

2 dakika 15 saniyede aktardı düzeltme yaptım yeniden hesapla düzelt, formül nedir

Benim 100 okuma 90 yazma destekleyen karta 1.03 gb veriyi 19 saniyede kopyaladım az önce ki bu bile usb 2.0 hızına karşılık geliyor hocam. Boşuna para verip yeni kart almayın.
    4 gb × 1024 = 4096 mbyte
    2 dk 15 sn = 2x60+15=135 saniye

4096÷135= 30,34 Mbyte/saniye

Usb 2.0 üst sınırı 480 mbit/saniye = 480÷8=60 mbyte/saniye

Bence bu konuyu kapatalım. Forumdaşların huzuru kaçacak. Sorunuz varsa özelden yanıtlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 9 Aralık 2020; 16:57:55 >
    Sandisk x pro kartı ucuza aldım eğerki farketmezse gopro alıp onun içine takarım onda olmazsa olmaz sorunsuz

• Ben 4k 60 fps video çektiğimde hafıza kartına değil dahili hafızaya kaydediyor. Sebebi ne olabilir? Ben sistemsel olduğunu düşünüyordum ama hafıza kartıyla mı alakalı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erditepe E kullanıcısına yanıt
    evet yavaş kart olabilir, ben hızlısını alıp deneyeceğim, şu an kamera video kaydında dahili sorunsuz harici de 1080p 60 fsp kaydettim oda sorunsuzdu ısınma yapmış olabilirdi hatırlamıyorum bahsettiğim karta üstünde 4k 60 fsp gibi sorunsuz olmayabilir denemem lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 9 Aralık 2020; 17:0:5 >
  • 
Sayfa: önceki 16341635163616371638
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.