Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] (1316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.514
Cevap
327
Favori
1.701.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende samsungun s9 ile çıkardığı ikili şarj aleti var hocam. Ama hızlı şarj için illa samsung marka şarj aleti olmasına gerek yok diye biliyorum. İnternetteki videolarda bir sürü farklı ürün vardı kablosuz hızlı şaej yapabilen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • matea3535 kullanıcısına yanıt
    Bende bir sıkıntı yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: striders

Hocam internette şarjda bırakmakla alakalı yazıların hepsinde yeni nesilde sıkıntı olmaz deniyor

Kablo takılıyken pilden enerji alımınınOtomatik kesiyormuş anladığım kadarıyla.

Bir de şarj etmeye başladığında ekran aydınlanıyor. Kablo takılıyken aydınlanma olmuyor. Yani elektrik gidip gelirse veya fiş çıkarılıp tekrar takılırsa uyanıyor. Onun haricinde uyanma yok

Demek ki diyorum kabloda beklemesine gerçekten sorun yok.

Siz ne dersiniz
    Hocam internette şarjda bırakmakla alakalı yazıların hepsinde yeni nesilde sıkıntı olmaz deniyor

Bu 10 yıllık bir mevzu zaten. Evet pil şarj olmayı kesiyor fakat bu telefonun elektrik ile iletişimin tamamen koptuğu anlamına gelmemekte. Kısaca mecbur kalmadıkça telefonu her seferinde dolunca şarj dan çıkarmanızı öneririm ben.

Mecburi durum dediğim şarjınız azalmıştır ve gece olduğu için artık uyuyacaksınız dır o durumda şarja kalması gerekebilir veya gün içinde şarja takmışsındır ama bir kaç saat telefondan uzak kalmanız gereken bir işle uğraşman gerekmiştir o durumlarda şarja takılı bırakılabilir.

• striders kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar fişe takılı iken ne laptoplar ve cep telefonları yüzde 100 dolduğunda bataryaya giden elektriği otomatik keser. 20 sene öncedendi o sürekli elektrik gidip bataryayı öldürmesi devri.. böyle bir durum yok dilediğiniz gibi fişe takılı kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cocorii kullanıcısına yanıt
    Peki neden pil hiç %99'a düşmüyor? Hep %100'de duruyor ki cihaz her sn bekleme modunda dahi olsa pil tüketiyor.

• İki tane s10 ve s20 karşılaştırma video izledim. Video çekimlerde s10 serisi bariz şekilde s20 den daha kaliteli video çekmiş.

8 dakika da adam kendisini çekmeye başlıyor iki telefonla. S10+ neredeyse temiz video çekerken s20+ çok fazla noise (gürültü) var. Bir de videoda arka kamera ile çektiği görüntülerde s10+ da çimler çok net görünürken s20+ da çimler çok ayrıntısız çıkmış

Burada da bir başkası sahili çekmiş. s20 ve s10 ile

s10 çok net iken s20 de çok hafif netsizlik var gibi.

Bu iki video bakarak s10 serisinin video başarımı s20 den daha iyi duruyor.

• Arkadaşlar bir sorum var lütfen çok önemli, dün(30 mart 2020, saat 13.40) samsung galaxy s10 plus 128gb marka telefonumu en son sürüme güncelledim.(güncelleme bilgilerinin fotosunu aşağıya koyacağım) Güncelleme bittikten sonra kameramı açıyorum. Fotoğraf modu'ndan video modu'na geçtiğimde telefon kafayı yiyor, arka kamera lenslerinden tık tık ses geliyor.(baktım, açılıp kapanıyor) Ekranın üst kısmındaki flaş ışığı sembolü, süper dengeli modu sembolü ve fotoğraf oran simgesi yanıp sönüyor. Sonra kamera uygulamasını kapatıp tekrar açtığımda fotoğraf çekebiliyorum. Olay çok tuhaf arkadaşlar, lütfen ne yapabilirim telefonu garantiye versem yenisini verirler mi acaba? aynı telefon olup da problemi yaşayan arkadaşlar varsa lütfen bi' el atın! ;(
    Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spiln3r -- 31 Mart 2020; 16:43:58 >

• Kamera ayarlarından fabrika ayarlarına sıfırlayın düzelmesi lazım olmaz ise hard reset de çözebilir
  • matea3535 kullanıcısına yanıt
    Aha vallahi billahi oldu ya adamsın @matea3535 abi :D
    Kamera ayarlarını fabrika ayarına döndürdüm şuan miss gibi

• Spiln3r kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim 😀sağol mutlu oldum sorunun çözülmesine iyi günlerde kullan sağlıklı günler dilerim

• striders kullanıcısına yanıt
    Bununla ilgili çok yazı yazdım forumda :) Evet enerjiyi kesiyor bunun sebebi ise pilin yüksek gerilim ile ısınıp patlamaması. Lakin pil doldu deyip onu baypass edip tamamen şebeke enerjisi ile çalışmıyor telefon. Sistem böyle ise yeni teknolojilerde bunu firma açıklamadığı sürece ben inanmam açıkçası.

Pil %100 olduğunda enerji kesilir, pil kısa sürede %99'a düşer arka planda ve tekrar %100 olur. Bu saniyelik işlem olduğu için bunu telefon size şarj oluyor şarjdan çıktı diye bildirmez. Arka planda pili sürekli %100 tutmaya ulaşır telefon.

Telefon arkaplanda ne kadar şarj harcıyor ne kadar sürede %99'a düşüyorsa o süre içinde pilden enerjiyi kesmek yararlıdır. Bizim telefonlar yük altında %100'den 99'a 5 dakika içinde düşüyor, ekran kapalı uyku modunda ise yarım saati falan buluyor. En fazla 1 saat şarjda bırakmanız iyidir. Gece şarja takayım, sabaha kadar dursun olayı pil baypass edilmediği sürece zararlıdır.

Benim görüşüm bu yönde. Samsunglar zamanla zaten pil performansında düşüş yaşıyor, br huawaei olamadılar pil konusunda ama pile iyi davranmak da ömrü konusunda artı değer sağlıyor.

2 ayda bir tam deşarj yaparım,
    Şarjı sürekli aynı seviyede yapmam. 1 hafta %15 civarı takıyorsam 1 hafta %20 bazen %25 civarında takarım. Sürekli %100 şarj etmem. Bir dönem %70 %80 lerde şarjdan çeker %20 de şarj ederek kullanırım.

8 aydır kullanıyorum telefonu, şu an için bir performans düşüşü görmedim bataryada. Test için yaptığım ölçümlerde aynı süreyi alıyorum stabil.

• S10e güncellemeden sonra bugün normal ekran süresine döndü
    Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU]

• S10E kullanıyorum S10 a geçmek istiyorum. Temiz S10 ile takas edebilirim.

İkisinide kullanan varmı aramızda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tens

Peki neden pil hiç %99'a düşmüyor? Hep %100'de duruyor ki cihaz her sn bekleme modunda dahi olsa pil tüketiyor.
    Telefon yüzde 100 dolu iken komple kapatıp şarjdan çekin kenara koyun. Bekeleme modundan bahsetmiyorum tamamen kapatın. 2 3 saat geçtikten sonra açın yüzde 100 olduğunu göreceksiz. Pilin enerji kaybetme süresi tamamen kapalı olduğu haliyle ile de şarj iken 100 de dururkende aynıdır. Telefon kapalıda olsa pilin içindeki elektro kimyasal reaksiyon devam eder ve az az da olsa enerji kaybeder yani 1 hafta kapalı kalan telefonunda bataryası azalır. Haliyle Diyeceksiniz ki şarjda 10 saat de dursa 1 hafta da dursa 99 u görmedim.. benim fikrim ekranda küsürat veya detay miliamper göstergeleri olmadığı için 99.95 99.80 99.70 vs bu değerleri göremeyiz. 99.50 gibi bi değer sınırsa atıyorum bu rakamı tabi yazılım tekrar devreye girip elektrik alır kendini 100 e tamamlar ama bu durumu siz ekranda göremezsiniz haliyle her elektrik alıp kestiğinde size şarj oluyor şarj olmuyor uyarısı vermez. Velhasıl kelam konuyu şuraya bağlıcam her zaman en sağlıklısı şarj olunca çıkarmaktır. Ama işlem yapılmadığı sürece gece şarja takıp bırakılan 7 saat şarjda kalan bir telefonun pilinin zarar görceğini düşünmüyorum abi hangi çağdayız milyar dolarlık yatırımlar bunlar bu kadar kolay düz mantık değildir.. pili aktif kullanmak belirli yüzdelere indirip şarj edip fulleyip çıkarmak her zaman en sağlıklısıdır benim kanaatim..
    Bu arada ben s10 lansman gecesi erken sipariş geçen ve eline ilk ulaşan kullanıcılardanım 13 ay oldu yeri geldi sabaha kadar şarjda bekledi yeri geldi günde 3 kere şarj oldu yeri geldi 0 100 yedi başka telefonu ters şarj etti yani aklınıza gelecek her senaryoyu gördü telefon gelen bütün güncellemeleri anında yükleyen biriyim ve aldığım günden beri ortalama pil kullanım sürem değişmedi diyebilirim.. yarım saat aşağı yarım saat yukarı aha güncelleme geldi pil ömrüm 15dk azaldı gibi konulara pek takılmayın 15dk nedirki alın kullanın mis gibi keyfinize bakın arkadaşlar. 😇 saygılarımla..

• Arkadaşlar son güncellemeyi ota dan mı yapmak faydalı olur yoksa smart swich den mi

• Good Lock uygulaması Türkiye de neden yok bilgisi olan var mı

• brave353 kullanıcısına yanıt
    Aynı işi gören NiceLock var Türkiye'de. Hatta Türk bir uygulama ve forumdan biri diye biliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba
    Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e [ANA KONU] bu navigasyon tuşlarının altındaki boşluğu nasıl kapatabilirim

• ahmckr kullanıcısına yanıt
    Bir bakayım teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.