Şimdi Ara

Samsung Galaxy S wifi 5.0 - Galaxy Player 5.0 ( YP-G70 ) Ana Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.104
Cevap
23
Favori
176.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsunga okkalısından bir mail gönderdim güncellemeler ile alakalı hadi hayırlısı :D
  • sanırım romda bazı sıkıntılar var bende dün yükleyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

sanırım romda bazı sıkıntılar var bende dün yükleyemedim.

Romda sıkıntı yok , yükleyememin nedeni büyük olasılık kiesdir. önce samsungun sitesinden kiesi kur ve samsung driverlarını bilgisayara tanıt. Rom kurulumunu daha sonra rahatça yaparsın. odinle flashlama konusunda sıkıntı yok çünkü

Kies kurulumu:

http://www.samsung.com/tr/support/mobilesoftwaremanual/mobilesoftwaremanual.do?page=MOBILE.SOFTWARE.MANUAL

• quote:

Orijinalden alıntı: bono_tr

quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

Fırsat bulunca sorularınıza cevap vereceğim arkadaşlar. biraz bekleteceğim

Sayın Eryiğit
    öncelikle ROM için teşekkürler bu ROM ile birlikte 2.3.5 yüklü iken cihazımda çalışmayan titreşim çalışmaya başladı
    fakat bazı uygulamalarda çalışmamaya başladı çalışmayan uygulamaların ikonlarında bir büyüteç resmi var ve açmaya çalıştığınızda
    bu uygulama cihazınızda yüklü değil mesajı veriyor uygulamaları yeniden yüklemeye çalıtığınızda ise yüklemeye çalışırken bir süre sonra
    HATA paylaşılan kitaplık eksik mesajını verip yüklemeyi kesiyor.(Çalışmayan uygulamalardan bazıları QR droid,Foursquare,Goggles,biletix,yapıkredi
    Winamp,Wifi Nerede) ayrıca E-posta uygulamasıda açarken Üzgünüm ...... (com.android.email )beklenmedik şekilde durduruldu hatası verip kapanıyor.
    çözüm hakkında sizin veya diğer arkadaşların fikri varsa cevaplarsanız sevinirim.

Teşekkürler

eğer bu tarz hatalar aldı iseniz recovery moda geçip temiz kurulum yapmalısınız , zaten en ideali budur. çünkü sistemi daha düşük sürümden daha yükseğine çıkarıyorsunuz. Sizin sistemdeki cache yani belleginiz korundugu için çakışma yapıp hata veriyor.

Recovery modda buna benzer bir resimle karşılaşmanız gerekiyor:

Samsung Galaxy S wifi 5.0 - Galaxy Player 5.0 ( YP-G70 ) Ana Konu

Clockwork recovery moda geçmek için ;

volume + Home tuşu (cihazın ortasındaki tuş) ve power tuşlarına basıyorsunuz. Cihaz kapanacak ve samsung logosu gelince power tuşunu bırakın ve volume + ve home tuşlarına basmaya devam edin. yaklaşık 6-7 sn sonra recovery moddasınız. tabii bu anlattığım ilk giriş için..

Recovery moda girdikten sonra:

wipe cache partition ---> OK
    Wipe data/factory reset --> OK

reboot system now.

Diyerek temiz bir kurulum yapın arkadaşlar , yükleyemediğiniz programlar ve hata aldıgınız şeyler düzelecektir. Eski romdaki artıkları yüzünden hata alıyorsunuz ve çakışma yapıyor. Bu yukarda anlattıklarımı yaparsanız sorunsuz kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 27 Ocak 2012; 16:19:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Viberi halledemedim bir türlü

Viber da sıkıntı yok , bende denedim :) sorunsuz çalışıyor.

Rehberi taşımak lazım viberın içine bu mail listenizdeki kişilerde olabilir , yada manuel giriş yapıp viber kullanan birini davet gönderin. Sorunsuz kullanırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathDance

İlk Soruyuda ben soriyim :)

build.prop dosyası olayını yeniden yaptım cihazı 2.3.5 olarak görüyor zahmet olmazsa 2.3.6 versiyonunu paylaşabilirmisiniz ?

Fırsat bulunca düzenleyip vereceğim , şimdilik öyle kullan :)
  • Mesaj bulunsun. Elimiz de boş gelmeyelim ne eklesek ... rj'nin yeni kerneli r11 çıkmış :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1414565
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

quote:

İlk Soruyuda ben soriyim :)

build.prop dosyası olayını yeniden yaptım cihazı 2.3.5 olarak görüyor zahmet olmazsa 2.3.6 versiyonunu paylaşabilirmisiniz ?

Fırsat bulunca düzenleyip vereceğim , şimdilik öyle kullan :)

Eyvallah ilgilendiğin için :)
  • gingerbread sürümüne geçmek istiyorum ama bir yandanda korkuyorum türkiye güncellemesi olmadığı için bir sorun yaşayan oldu mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: yokedici_destroyer

gingerbread sürümüne geçmek istiyorum ama bir yandanda korkuyorum türkiye güncellemesi olmadığı için bir sorun yaşayan oldu mu

sikinti yasayan ben duymadim, olsa buraya kesin yazardi...

ayrica pimpirikli biriyseniz yuklemeyin, sonra şanssizliktan cihazda birsey bozulur, garanti disi kalirsa burda saydirmayin:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberSword

http://www.mobilephonetalk.com/showthread.php?112006-HD-Games-Collection-For-%28Samsung-GT-i9000-Galaxy-S-SD-Data%29

Bu oyunlardan hangılerı bızım tablette çalışıyor ona göre indirme yapacagımda.

Hepsinin çalışması gerekli. Tabiki gingerbread yüklediyseniz. Yüklemediyseniz ganstar'lardan biri hariç diğerleri çalışır diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberSword

http://www.mobilephonetalk.com/showthread.php?112006-HD-Games-Collection-For-%28Samsung-GT-i9000-Galaxy-S-SD-Data%29

Bu oyunlardan hangılerı bızım tablette çalışıyor ona göre indirme yapacagımda.

Ben hepsini denedim bazı oyunlar ne yaptıysam çalıştıramadım cihazı galaxy s yaptığımda dahi çalışmadı hep eski oyunları aslında yeniler hep uyumlu
    Çalışmayan oyunlar
    -Assassins Creed: Altairs Chronicles HD
    -GT Racing Motor Academy HD
    -James Cameron's Avatar HD
    -Shadow Guardian HD
    -Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction HD
    diğerleri çalışıyor ama çalıştırmak için 2.3.5 artı cihazı galaxy s olarak tanıtmanız lazım...
    [Çalıştırabilenler varsa yazarlarsa sevinirim :)]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathDance -- 27 Ocak 2012; 22:06:40 >

• Hayırlı olsun iyi oldu bu konu
  • Ben yükledim dün ama Viber çalışmamaya başladı ilk olarak kurulu değil ikazı verdi, kaldırdım tekrar yüklemeye çalıştım yüklenemedi diyor, bu sorunu yaşayan ve çözen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum...
  • mrb arkadaslar bende 1 ay kadar once bimksten almstim android hakkinda cok bilgi edindim ama teoride kaldi pratige gelnce baya zorlamisti bu alet beni.. neyse amacim wifi 5 hakkinda genel bilgiler vrmek malum aleti alan dalar buraya ntekim bizde zamaninda sizin yardimlarinizla cok istifade ettik..
    alet turkiyede froyo yazilimiyla cikiyor. aleti ilk aldigim zamanlarda yukleyemedigm bir cok uyun uygulama olmustu haliyle uzuluyor insan forumdan bi arkadasin yardimiyla aldigimn 2. gunu gingerbread 2.3.5 yaptik o kadar memnun kaldimki acilmayn oyunlarin hepsinin teker teker acilmasi cok mutlu ediyor insani
    20. gunde yeni bir sorunum ortaya cikti.. disardada internete baglnmak istiyordum android tellerde baglannlar oluyomus ama nokiada joikuspotla baglanilmiyordu. root atmam gerekliymis herseyi goze alarak onuda yaptim (int gezerkn kullanmasi cok rahat bi root atma prigrami blmstum nerdyse tum androidlere atiyrdu 1 dk surmedi root atmk)
    su anda alet joikuspotla tele bagli heryerde intrnetimi yanimda tasiyorum ekranim buyuk wifi 5 imi suanda iphone 4 le bile degsmem galaxy note olursa dsunurm malum android yalnz baska bir androide degstirilir ;)
    arkadslar demk istedigm ben wifi 5 i gibgerbread yazilimina gecirin ve root atmaktan korkmayin o zaman aletten tam anlamiyla faydalanabiliyorsunz..
    bide ben soru soraym bilen arkdslara benim ram tel bosta uygulamlrda kapliyken 160-180lerde dolasiyor 9mm yi bile hic kasmadan oynuyirum sorun yok ama bu remi yiyen ne merk ediyorum.. sistem dicemde zaten 512 rami dye biliyorm ben sistem yedkten snra kalan 376 kusr degl mi..
    bide favori oyunlarimi yazayim bari yazdkca yazasm gelyor :) buyuk boyutlu oyunlardan fifa 12 real racing 9mm blood and glory.. gameloftun oyunlari iyi oluyr.. neyse umarim birilerine faydamz doknmustur selametle...

• quote:

Orijinalden alıntı: esenlik

Ben yükledim dün ama Viber çalışmamaya başladı ilk olarak kurulu değil ikazı verdi, kaldırdım tekrar yüklemeye çalıştım yüklenemedi diyor, bu sorunu yaşayan ve çözen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum...

Bende aynı hatayı alıyorum sorun hem 2.2 nin üstüne önce 2.3.5 sonrada 2.3.6 kurmaktan her zaman temiz kurulumu seçin 6 7 mesaj üstteki bakieryiğit arkadışımızın paylaştığı şekilde yeniden romu yükleyin geçer.
  • quote:

quote:

Ben yükledim dün ama Viber çalışmamaya başladı ilk olarak kurulu değil ikazı verdi, kaldırdım tekrar yüklemeye çalıştım yüklenemedi diyor, bu sorunu yaşayan ve çözen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum...

Bende aynı hatayı alıyorum sorun hem 2.2 nin üstüne önce 2.3.5 sonrada 2.3.6 kurmaktan her zaman temiz kurulumu seçin 6 7 mesaj üstteki bakieryiğit arkadışımızın paylaştığı şekilde yeniden romu yükleyin geçer.

temiz kurulum derken, ilk once odin ile kurup sonra hard format atsak olmuyormu?

yukardaki anlatimi ben kavrayamadim? alet usb ile bagli olacak mi? ilk once 2.3.6 bakieryigit romu yukleyi sonrami yukaridaki islemleri yapicaz? aletteki hersey silibecekmi? hafiza kartini cikartmalimiyiz? yoksa onada mi format atmaliyiz?

bunlari detaylandirirsaniz sevinirim :)

• Ürünü bende yeni aldım.İstediğim oyunları ve uygulamaları kuramayıp derin bir hayal kırıklığına uğradıktan sonra sürüm yükseltme riskini almak istiyorum.Şu an piskolojik olarak hazır değilim :)

Emeği geçen arkadaşları takdirle izliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

quote:

quote:

temiz kurulum derken, ilk once odin ile kurup sonra hard format atsak olmuyormu?

yukardaki anlatimi ben kavrayamadim? alet usb ile bagli olacak mi? ilk once 2.3.6 bakieryigit romu yukleyi sonrami yukaridaki islemleri yapicaz? aletteki hersey silibecekmi? hafiza kartini cikartmalimiyiz? yoksa onada mi format atmaliyiz?

Hemen Detaylandırıyim :)

Recovery modda format atmanız lazım yani 300 mb rom alanı telefonda bunu göremezsiniz bi tek recovery mod format atar oraya hafıza kartınıza birşey olmaz ama çıkarmanızı tavsiye ederim belki silinebilir ilk önce telefonu kapatıp Ses arttırma , Home tuşu (cihazın ortasındaki tuş) ve power tuşlarına aynı anda basın ve samsung yazısı gelince bırakın yukardaki anlatımdaki resim gelicek ama bizim Clockwork recoveryin versiyonu 5 bu önemli değil :) ordan ilk önce wipe cache partition basıp sonra gelen menüde --> OK diyoruz sonra Wipe data/factory reset tuşuna basıp tekrar --> OK tuşuna basıyoruz kontrollerde volume tuşları birde ana menü tuşu burda dokunmatik çalışmaz... bu işlemleri yaptıktan sonra menüden aşağı inip power offa basıyoruz telefon kapandı burdan sonra tel açılmaz çünkü ana sistem dosyalarını sildik yani rom dosyalarını. bu kez Ses kısma , Home tuşu (cihazın ortasındaki tuş) ve power tuşlarına aynı anda basın ve samsung yazısı gelince bırakın bu kez download moda girdik şimdi odinle romu yükleyin burdan sonrasının anlatımını videolu olarak youtubeeden atıyorum yinede şunu belirtiyim romu PDA BÖLÜMÜNE KOYUCAKSINIZ ...
    http://www.youtube.com/watch?v=Pp9VVXD4RTA&feature=share

• quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

quote:

quote:

Ben onuda yaptım ama sonuç değişmedi viber açılmıyor tekrar 2.35 sürümüne döndüm... Teniz kurulum denilen işlemde sd ve hafıza kartındaki ek dosyalar duruyor ama yüklediğin uygulamalar gidiyor o işlemi yapmadan tavsiyem apksaver programı ile backup yapınız, sonradanda tekrar kurarsınız apk dosyalarından...
    Ama şu Viber olayı için acil çözüm bekliyoruz...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.