Şimdi Ara

SAMSUNG ////GALAXY S PLUS İ9001 //// YARDIM VE PAYLAŞIM MERKEZİ (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.118
Cevap
10
Favori
195.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: rmnsncr

quote:

Orijinalden alıntı: musto44

quote:

quote:

quote:

Selamm ;
    Benim bi samsung galaxy s plus sorunum wardı. Telefona kernel yükledim. Açınca samsung logosundan sonra karanlık bi ekran çıktı.
    Sorunum her seferinde böyle çok kez reset attım ama nafile. Sorunu nasıl çözerim lütfen yardımmcı olun ...

NOT:TELEFONDA CWM YÜKLÜDÜR.

Cwm yi açabiliyorsan wipe data factory reset falan yapmayı dene istersen

Kardeşim teşekkürler de denedim bunu. Daha farklı bi çözüm arıyorum.

Ben boyle durumlarda genellikle baska bir rom yuklerim.

Kardeşim o konuda da çok haklısın ama şansıma adamakıllı bi rom bulamadım.
    Eğer önerirseniz deneyebilirim . Teşekkürler

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2579431

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selamm ;
    Benim bi samsung galaxy s plus sorunum wardı. Telefona kernel yükledim. Açınca samsung logosundan sonra karanlık bi ekran çıktı.
    Sorunum her seferinde böyle çok kez reset attım ama nafile. Sorunu nasıl çözerim lütfen yardımmcı olun ...

NOT:TELEFONDA CWM YÜKLÜDÜR.

Cwm yi açabiliyorsan wipe data factory reset falan yapmayı dene istersen

Kardeşim teşekkürler de denedim bunu. Daha farklı bi çözüm arıyorum.

Ben boyle durumlarda genellikle baska bir rom yuklerim.

Kardeşim o konuda da çok haklısın ama şansıma adamakıllı bi rom bulamadım.
    Eğer önerirseniz deneyebilirim . Teşekkürler

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2579431

Çok teşekkür ederim kardeşim. Yüklüyorum inşallah olur.
    Yardımın için Allah razı olsun kardeşim

• selamlar .. arkadaşlar ev de bu telefondan var bende de . ben kullanmıyorum . telefona geçen günler de su döküldü uzun bir süre su da kalmış . şimdi telefon açılıyor açılır açılmaz ekran kilidini açınca reset atıyor kendiliğinden bunu nasıl geçirebiliirim ? servise gitmesi gerekir mi ? yoksa format atsam nasıl olur ? açılmayan telefona nasıl format atarım bir de ? hiç root falan yapılmamış telefona ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

dün telefonlar epey uğraşmak zorunda kaldım...

Brood romdan başka bir roma geçtim lakin telefon kesinlikle açılmıyor süreklik i9001 plus yazısında reset oluyordu. .
    Odinle atayım bari dedim ancak kesinlikle odinde işe yaramadı. . Start diyorsun ama telefonda hiç bir şey olmuyor öyle dakikalarca bakıyordu (download mode da tabi)

cwm a da giriş yapamıyorum çünkü ramdump mode cause : upload falan yazı çıkıyor ekranda. . Sonradan nette buldum ekranda o yazı varken ses açma tuşuna ve telefon açma tuşuna basılı tutup bekliyorsunuz bir süre. . cwmode reset oluyor . epeey uğraştırdı sonradan yükledim ettim gene olmadı falan ama sonunda hallettim....

Başına aynı iş gelen olursa örnek olsun diye yazdım :D arayan bulur.
    Ve bir sonuç daha çıkardım ki ne olursa olsun her şekilde bir çözümü var . . İnternette biraz araştırınca bulunuyor. . Yani bir şey olur aman resmi güncelleme gelsin falan diye tasalanmanın pek anlamı yok diye düşünüyorum.

ramdump mode cause: force upload

arkadaşlar bende aynı sorunu yaşadım ama cwm yi resetleyemedim. çok uğraştım ama olmadı. internette epey bi arastırdım. en son yabancı bir sitede buldum.
    cwm ye girmek için odinle yeniden cwm kurdum.yani bir nevi cwm yi resetlemiş oldum. wipe data/factory reset yaptım.sonra da wipe cache ok.reboot system now..

telefon açıldı.

(telefonum: i9001 s plus cyanogenmod 11 vardı.dalvik ten art ye geçerken oldu.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslnsml -- 20 Kasım 2014; 21:11:03 >

• 2,5 yıldır bu emektarı kullanıyorum. çpk düşürdüm. çok hırpaladım kendisini. düşük ram dan dolayı hep kilitlense de insanlarla konuşurken yüzlerine kapatsa da, (Belki de uygulamanın tekinden kaynaklı) hep geri döndü ve hep çalıştı.

Ekranında hiç bir sorun olmadı, Canavar gibi AMOLED ekranın 2,5 yıllık tadına vardım....

Yeni telefonum sanırım G3 olacak. (Samsung'un destek şeklinden memnun değilim. Çok memnun olduğum 8010 tabletine de hala güncelleme vermediler.)

Bu telefonun tek sorunu. Samsung'un anlasılmayan bir nedenden geçici belleğini düşük tutmasıydı. Yoksa hala kullanıyor olurduk.
  • arkadaşlar bu tip akıllı telefonlara karşı olduğum için bu güne kadar hep tuşlu telefon kullandım hiç bir şikayetimde olmadı aslında.
    ama cross motosiklet hobim ve dağda internetsiz gps(uydudan) bağlantısı için bu telefon uygun gibi.
    Orux Maps vb proğramlar yükleyeceğim.artı internet olan yerlerden Google eart kullanacağım.
    başkacada kullanış amacım olmayacak.bu telefonu tavsiye edermisiniz.
    ikinci el alınmasının sakıncası olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hercul3367 -- 10 Aralık 2014; 7:08:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hercul3367

arkadaşlar bu tip akıllı telefonlara karşı olduğum için bu güne kadar hep tuşlu telefon kullandım hiç bir şikayetimde olmadı aslında.
    ama cross motosiklet hobim ve dağda internetsiz gps(uydudan) bağlantısı için bu telefon uygun gibi.
    Orux Maps vb proğramlar yükleyeceğim.artı internet olan yerlerden Google eart kullanacağım.

Hocam takilmalar oluyor. ram yetersiz kaliyor sanki

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hercul3367

arkadaşlar bu tip akıllı telefonlara karşı olduğum için bu güne kadar hep tuşlu telefon kullandım hiç bir şikayetimde olmadı aslında.

Hocam takilmalar oluyor. ram yetersiz kaliyor sanki

başka telefon önerebilirmisiniz.
  • hercul3367 H kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: gunesekosan

Bütçeniz nedir?

600+- gibi, telefon için daha fazla harcamak istemiyorum.
    s4 mini tavsiye etti,ama şarj sıkıntı gibi.
    Motorola moto g derim ben. Biraz araştırırsan hak verirsin.

• Öncelikle uzun bir yazı olacak. Ancak bu telefonun yeri ben de özel olduğu için biraz uzun yazmayı uygun buldum. Ancak sonuna kadar okuyun bence, çünkü bu telefon için HALA UMUT VAR !

Çok uzun süredir girmiyormuşum buraya. Öncelikle hala bu telefonu kullanıyorum ben onu söyleyeyim sizlere. Evet, belki bir çoğunuza göre bu telefon öldü ama ufak bir kalp masajı ile en azından bir sürelik daha yaşaması mümkün.

Her şeyden önce şunu söyleyeyim, xda-developers'ta hemen hemen her rom'u denedim ve açıkçası artık pek çoğundan randıman alınamıyor. Android gelişiyor, uygulamalar gelişiyor, kapladıkları alan vs. artıyor ve bu limitli telefonumuz artık kurtarmıyor maçı. Eskiden her uygulamaya bir update gelince, heyecan olurdu zamanla bu heyecan yerini her update ile korkuya bıraktı telefonda bakalım ne kadar yer kaplayacak diye.

Neyse çok uzatmadan konuya gireyim. Bildiğiniz gibi DevConnection Team'in romu CM 11'in üzerine editlemeler yapılarak pek çok rom yapılıyor xda'da ve CM 11 dahil artık hiç birinden yeterli verimi alamıyorum. Pil çabuk bitiyor, kasmalar, şişmeler vs. Açıkçası artık uzatmaların uzatması olarak Slim romlara geçmenin zamanı. Örneğin forumu takip edenler bilir, Slimkat diye bir rom mevcut ama onlar da rom'u kısacağız diye geriye bir şey bırakmamışlar cidden hiç sevemedim. Geriye kalan romlar ise hemen hemen birbiri ile aynı, güzel çalışmalar var ama maalesef çoğu yetersiz. Yani şöyle diyeyim, Instagram'ınız bile deli gibi kasıyor değil mi?

Şu ana kadar kullandığım en iyi rom'u SlimCM olarak BigAznJimmy adlı kullanıcı yaptı. Link'i vereyim;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2766034

Adamın yaptığı tek şey, DevConnection Team'in CM 11'ini minimal hale getirmekti sadece. DevConnection romu her güncellediğinde, bu arkadaş da birkaç gün sonra gerekli güncellemeyi yapıp romu salıyordu. Ve şöyle söyleyeyim, çok ciddi performans aldım bu adamın romlarından. Kasma vb. şeyler neredeyse yok denecek kadar azdı. 12. sürüme kadar, bu iş böyle gitti. Ancak 12. sürüm DevConnection'ın belki de saldığı en kötü ve stabil olmayan sürümdü. Uzunca bir aradan sonra 13. sürüm geldi. Sonrasında SlimCM'yi yapan arkadaş işlerinin yoğunluğundan dolayı biraz geçikeceğini söyledi. Aradan 3 hafta geçti, tık yok. Adama PM attım. Neredesin, yaşıyor musun, bekliyoruz bak vs. diye. Adamın bilgisayarı çökmüş, bütün rom dosyaları, kodlar vb. herşey gitmiş. Tamir edip, yayınlayacağım diye mesaj attı bana. Sonra aradan bir süre sonra, yayınlamıyorum artık, dosyalarım uçtu vb. şeyler yazdı konusuna. O an telefonu sanırım değiştirme vakti geldi dedim kendi kendime.

Ardından, yukarıda attığım link'te bir süre önce biri mesaj yazmıştı, rom'u slim yapmak çok basit diye. Adama PM attım yine, sordum ettim. Sağolsun anlattı ve cidden inanılmaz bir şekilde performans alıyorum telefondan. Burada da sıkıntı yaşayan arkadaşlar çok vardı, o nedenle sizle de paylaşmak istedim. Umarım telefonla ilgili sıkıntılarınız bir nebze olsun azaltabilirim.

Şimdi burada size DevConnection Team'in CM 11'ini slim yani minimal hale getirerek, tüm gereksiz uygulamalardan arındırarak, çok saf, pil dostu, bu telefon için olabilecek en stabil haline getirmeyi anlatıyorum;

1- Buradan zip dosyasını kuralım:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55400096&postcount=91

zip'in içinde bir script var bu DevConnection Team'in rom'unu slim hale getirecek dosyayı .bat dosyasını içermekte. Zip'i indirdikten sonra, herhangi bir yere dosyaları çıkartalım.

2- Buradan CM 11-ADC Team'in son sürümü olan Release 14'ü kuralım:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2579431
    3- Şimdi ilk indirdiğimiz zip dosyası içindeki, YourSlimCM11ADCTeam.bat scriptini çalıştıralım açılan pencerede size rom'u göstermenizi isteyecek.
    4- CM 11-ADC Team Release 14'ü gösterelim.
    5- Slim Rom'unuzu oluşturacak program.

Daha sonrası bildiğiniz gibi zaten. Oluşturduğumuz Slim Rom'u, Bilmeyenler için Christopher'ın K-Kernel'inin son sürümünü (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2580112) (tavsiyem 416 mb'lık UV-OC olan kernel) telefona atarak ve gerekli olan;

Wipe Data
    Wipe Cache
    Wipe Dalvik Cache
    Mounts kısmından Format /system

adımlarını uyguladıktan sonra romu, gapps (Kesinlikle en minimal olan YourZgappsi kurun;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240652 eksik olarak ne varsa, istediğinizi marketten kurarsınız sonra) ve kerneli kurarak, telefonu başlatın.

Farkı kesinlikle göreceksiniz. Merak ettiğiniz ya da yardımcı olabileceğim başka bir şey varsa bu konuyla ilgili pm ile ya da buradan sorabilirsiniz. Yardımcı olurum.

Telefonu kullanım konfigürasyonlarımı söyleyeyim son olarak,

Telefonun %100 şarjdan sonra "Battery Calibration" ile kalibre etmenizi öneririm romu yükledikten sonra.
    SetCPU ile 1555 mhz'a overclock yaptım aleti ve ondemand governor'da, sio i/o schedule'da kullanıyorum telefonu.
    GPS hep kapalı.
    İnternet hep 2G'de, internet kullanacağım zaman 3G'ye geçiyorum. 3G hep açıkken hızlı boşalıyor pil.
    Telefon 1 günü çok rahat çıkarmakla beraber, 1.5 günü görüyorum. (ilk yüklediğimde yaptığım testte 40 saati gördüm.)
    Whatsapp, Facebook, Twitter, Instagram, Swarm ve Snapchat de yüklü ve senkronizasyon açık.

Son olarak bir ekleme daha yapayım. CleanMaster gibi bellek boşaltma programlarını kullanmamanızı öneriyorum. Çünkü bu programlar zaten kendileri fazla ram tüketmekteler arka planda çalışarak. Uygulamaları kullanmayı bitirdikten sonra home tuşuna basılı tutarak, programları teker teker kapatın ve dönem dönem Facebook, Instagram vb. programların ayarlar kısmından cache'ini silmeniz daha iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slaughter41 -- 13 Aralık 2014; 13:23:47 >

• Slaughter41 S kullanıcısına yanıt
    Slm.

Öncelikle böyle detaylı anlatım için teşekkürler.

Telefonumu 2001 nisanında arkadasimdan aldım2 ay önce ablama verdim. Geçici olarak Moto g aldım. Gayet güzel telefon.

S plus'ı kullandığım zaman içinde en az 100 kere ROM yukledim. Bricklerin eşiğinden döndüm.

Kullanıyor olsaydım kesinlikle yazdıklarinizi uygulardim.

Halen kullananlar faydalanirlar umarım. İyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunesekosan

Motorola moto g derim ben. Biraz araştırırsan hak verirsin.

gps ve Google eart kullanımında donma falan yaparmı acaba.
    Moto g Motorola'nın google ile yaptığı ortak telefonu. O yüzden hem güncelleme anlamında cok iyidir hem akıcılık anlamında. Gps ve google Earth'de takılma yapar mı bilmiyorum ama o fiyata alabileceğin telefonlar içindeki en iyisidir. Diğerlerinden daha fazla randıman alacağın kesin. Takılma yapacağını da sanmıyorum. 4 cekirdekli, google'ın ürettirdiği bir telefon.

• İlginizi çeker mi veya işe yarar mı bilmem ama Lollipop rom çıkmış. link
  • quote:

Orijinalden alıntı: dustman

İlginizi çeker mi veya işe yarar mı bilmem ama Lollipop rom çıkmış. link

Az önce geçiş yaptım şahsen. Telefonun tüm dosyalama sistemi değişiyor yüklerken. Telefonun komple dahili hafızası rom ve sistem için kullanılıyor, uygulamalarınız, resimleriniz ise external sd card'a yükleniyor. O nedenle romu yükleyebilmek için bir tane micro sd cartınız olmalı.

İlk izlenimlerim çok olumlu. Daha bu Alpha 1. Daha da stabilleşip iş yapar. Slim'leri de çıkar yakında. Daha kullanırız gibi duruyor bu telefonu. :)

Yeri gelmişken de söyleyeyim, belki çok iddialı olacak bilmiyorum ama dünya'da en hızlı ve verimli şekilde, custom rom yapan ekip bizim s plus'ın ekibi olabilir. DevConnection çok acayip şeyler yaptı, cidden helal olsun.

• Slaughter41 S kullanıcısına yanıt
    Bende bu telefonun olmamasına rağmen böyle bir şeyin olması hele hele kullanılabilir olması müthiş bir şey s3 lollipop romu bile daha kullanılabilir durumda değilken S Plus da böyle bir rom mucize gibi bir şey güle güle kullanın umarım iyice stabilleşir de efsane olur.
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.