Şimdi Ara

Samsung Galaxy S ile ilgili herşey (Custom rom nasıl yüklenir? Kernel (Root) nedir? ve diğer herşey! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
4
Favori
12.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hylz miui kurdum ama msj yazarken T9 yok gibi sanki yada ben bulamadımmm... bu konuda fikri olan varmı..? q kulavye mi kullanacagızz sms için..?
  • tamam eklemeleri yapacagim yavastan resimde ekleyecegim saolun :)
  • bugünkü netimin kesilmesinden dolayı birşeyler ekleyemedim kusura bakmayın yarına eklemiş olurum konuya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Rdv

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

Bu arada imzalarda da bu konunun linkinin bulunmasını tavsiye ederim. Gidişata göre biz de ekleriz.

galaxy s kullanıcıların hepsinde olursa iyi olur aslında ne de olsa güncel olacak sürekli..

Bu nasıl olacak? Bunca zaman geçmiş, daha konu sahibi olarak siz imzanıza koymamışsınız.
    Hoş bizim imzalarımızdaki linkler yıllardır var ama bir b..a yaramıyor.

Ya sonradan düşündüm de! Bunların şaka olduğunu yazmama gerek yok sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 9 Aralık 2011; 15:03:57 >

• Bu konu yukarıda kalmalı
  • Merhaba, ben de yurt dışından galaxy s aldım ancak ne yükleyebileceğim hakkında pek bilgim yok. Telefonumun bilgilerine göre ne yüklemem gerektiğine dair yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Bir de yükleme işlemlerinin nasıl olduğuyla ilgili link verebilir misiniz?

Teşekkürler

Ürün Bilgisi sürümü: 2.2.1
    Ana Bant sürümü: I9000XXJPY
    Kernel Sürümü: 2.6.32.9 root@DELL91 #1
    Yapım Numarası: Froyo.XFJS2
  • Önerdiğiniz custom rom linklerini burdan verebilirmisini? Kullanıp memnun kaldıklarınızı falan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bademcik

Merhaba, ben de yurt dışından galaxy s aldım ancak ne yükleyebileceğim hakkında pek bilgim yok. Telefonumun bilgilerine göre ne yüklemem gerektiğine dair yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Bir de yükleme işlemlerinin nasıl olduğuyla ilgili link verebilir misiniz?

Teşekkürler

Ana Bant sürümü: I9000XXJPY
    Kernel Sürümü: 2.6.32.9 root@DELL91 #1
    Yapım Numarası: Froyo.XFJS2

Kusura bakmayin gec oldu ama ne yuklemek istiyorsunuz? Yardimci olurum ben size
  • quote:

Orijinalden alıntı: DangerTuRK

Önerdiğiniz custom rom linklerini burdan verebilirmisini? Kullanıp memnun kaldıklarınızı falan...

Benim membun oldugumda baskaai memnun kalmaz o yuzden paylasmayayim bence :)
  • 13) Brick nedir? Nasıl kurtulabilirim?

Telefonunuz brick olduysa ve ilk defa karşılaşıyorsanız korkabilirsiniz ancak korkmayın yarım brick ise telefonunu pilini çıkarıp takabilirsiniz ve download moddan yeni bir rom yükleyiniz nasıl yarım brick olur derseniz telefon açılır ve ekranda bilgisayar resmi arada ! işareti ve telefon olur bu yarım bricktir
    Tam brick ise telefonu açarsanız titrer ancak ekranda bir şey olmaz bunun için telefonu download moda almak gereklidir büyük ihtimal 3 tuş da çalışmaz download moda almak için telefona bir aparat takıyorlar ancak bununla karşılaşmadım nasıl bişey olduğunu bilmiyorum..

14) Telefonumu nasıl garantiye sokabilirim?

Telefonunuz da bir sorun oldu telefonunuza google dan turkcell galaxy s rom yazarsanız bulabilirsiniz romu indirerek odin yardımıyla kurabilirsiniz ve telefonunuz garantilidir yetkili servis sıkıntı çıkarmaz..

şansa bak başıma bugün bu bölümdeki sorun geldi . gittim samsunga verdim 50 tl orjinal room falan yüklencek işte . ama anlamadığım hem kernel hem room sürümleri aynı olacak sanırım . bide room yüklerken mesela benim telefon 2.3.6 ging. ise ben room ararken 2.3.6 mı arıcam ICS kursam olmuyo mu . kernel dosyası telefon sürürmümle aynıysa yetiyomu karıştı kafam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynsdere -- 13 Nisan 2012; 20:35:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ynsdere

13) Brick nedir? Nasıl kurtulabilirim?

Telefonunuz brick olduysa ve ilk defa karşılaşıyorsanız korkabilirsiniz ancak korkmayın yarım brick ise telefonunu pilini çıkarıp takabilirsiniz ve download moddan yeni bir rom yükleyiniz nasıl yarım brick olur derseniz telefon açılır ve ekranda bilgisayar resmi arada ! işareti ve telefon olur bu yarım bricktir
    Tam brick ise telefonu açarsanız titrer ancak ekranda bir şey olmaz bunun için telefonu download moda almak gereklidir büyük ihtimal 3 tuş da çalışmaz download moda almak için telefona bir aparat takıyorlar ancak bununla karşılaşmadım nasıl bişey olduğunu bilmiyorum..

14) Telefonumu nasıl garantiye sokabilirim?

Telefonunuz da bir sorun oldu telefonunuza google dan turkcell galaxy s rom yazarsanız bulabilirsiniz romu indirerek odin yardımıyla kurabilirsiniz ve telefonunuz garantilidir yetkili servis sıkıntı çıkarmaz..

şansa bak başıma bugün bu bölümdeki sorun geldi . gittim samsunga verdim 50 tl orjinal room falan yüklencek işte . ama anlamadığım hem kernel hem room sürümleri aynı olacak sanırım . bide room yüklerken mesela benim telefon 2.3.6 ging. ise ben room ararken 2.3.6 mı arıcam ICS kursam olmuyo mu . kernel dosyası telefon sürürmümle aynıysa yetiyomu karıştı kafam :)

Valla ben de neyi anlamadiginizi anlamadim
    Sanirim siz anlamamaktan ziyade neyin ne oldugunu karistiriyorsunuz.
    Rom telefonun isletim sistemidir. Kernel de bunun bir parcasi hatta cekirdegidir. Elbetteki birbirine uygun olmalidir. Bizim Kernel'i ekstradan yuklememizdeki amac root yetkisi almak ve CWM Recovery'nin yuklenmesini saglamak. dogal olarak ta JVT rom yuklediysek JVT'nin, JVU yuklediysek JVU'nun, ICS yuklediysek onun Kernelini yuklememiz gerekiyor. Bunun Rom yuklemek ile yani 2.3.6 uzerine ICS yuklemekle yada baska bir rom yuklemekle ilgisi yok. Neyi istiyorsaniz onu yukleyin. Ama root yapacak ve CWM Recovery' de yukleyecekseniz hangi romu yuklediyseniz onun Kernelini yukleyin yeter.
    Telefonu garantide kullaniyorsak zaten bunlari yapmaz sadece Kies ile rom yukleriz, yoksa garanti disi kalir.

• Merhaba, ben de yurt dışından galaxy s aldım ancak ne yükleyebileceğim hakkında pek bilgim yok. Telefonumun bilgilerine göre ne yüklemem gerektiğine dair yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Bir de yükleme işlemlerinin nasıl olduğuyla ilgili link verebilir misiniz?

Teşekkürler

Ana Bant sürümü: I9000SPJG2
    Kernel Sürümü: 2.6.32.9 root@S606 #12
    Yapım Numarası: Froyo.JVJPJ

ROOT NASIL EDERIM YAZANLAR BUNLAR yardımcı olacak arkadaslara tskler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovelesss

Merhaba, ben de yurt dışından galaxy s aldım ancak ne yükleyebileceğim hakkında pek bilgim yok. Telefonumun bilgilerine göre ne yüklemem gerektiğine dair yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Bir de yükleme işlemlerinin nasıl olduğuyla ilgili link verebilir misiniz?

Teşekkürler

Ana Bant sürümü: I9000SPJG2
    Kernel Sürümü: 2.6.32.9 root@S606 #12
    Yapım Numarası: Froyo.JVJPJ

ROOT NASIL EDERIM YAZANLAR BUNLAR yardımcı olacak arkadaslara tskler

imzama bakabilirsiniz.
  • GALAXY S FULL BRICK OLDU SUAN FORUMDAN ISA BEYIN BOYUT GSM DUKKANINA BIRAKTIM UMARIM CALISIR CALISMAZSA NE YAPARIZ BILMIYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovelesss

GALAXY S FULL BRICK OLDU SUAN FORUMDAN ISA BEYIN BOYUT GSM DUKKANINA BIRAKTIM UMARIM CALISIR CALISMAZSA NE YAPARIZ BILMIYORUM

Kolay kolay Full Brick olmaz. En kötü ihtimalde bile %99 oranında JIG ile (sizinde yapabileceğiniz ve maliyeti 5 TL'yi geçmeyecek olan 301k dirençli konnektör) Download moduna alarak yeniden Rom atabilirdiniz.
  • cıhazdakı jtag yapıldı bugun bana ulasıcak suan calısır durumda ve ımeıde duzeldı yenı fırmware atılılınca
  • Selamlar ben MIUI rom kullanıyorum. Stock roma dönüş yapmak istiyorum nasıl yapabilirm. Not: pc format yedi o yüzden telefonu tanıyan usb sürücüler de silindi normal olarak odinle değil de başka bir yöntem var mıdır. recovery mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanirmak

Selamlar ben MIUI rom kullanıyorum. Stock roma dönüş yapmak istiyorum nasıl yapabilirm. Not: pc format yedi o yüzden telefonu tanıyan usb sürücüler de silindi normal olarak odinle değil de başka bir yöntem var mıdır. recovery mesela.

ODIN'den başka bir yolunuz yok. Bilgisayarınıza KIES'i kurun. Download modunda telefonu tanıyacaktır. Önemli olan, 3 parçalı yani re-partition işaretlenen bir Rom yüklenmenizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 27 Mayıs 2012; 17:36:16 >
  • Cevap için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Ben odinle hiç uğraşmadan bu telefonu ilk aldığım ana geri döndürebilir miyim. Yani fabrika çıkış ayarlarına. Ve nasıl yaparım. Recoveryden mümkün mü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanirmak

Cevap için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Ben odinle hiç uğraşmadan bu telefonu ilk aldığım ana geri döndürebilir miyim. Yani fabrika çıkış ayarlarına. Ve nasıl yaparım. Recoveryden mümkün mü.

Fabrika ayarlarına döndürmek demek Telefona yüklemiş olduğunuz uygulamaların, ayarların v.s. silinmesi demektir. Rom'da yada sistem dosyalarında yaptığınız hiçbir işlem geri döndürülemez. Sadece Rom yükleyerek eski haline alabilirsiniz. Zaten bu yüzden root işlemi garanti dışı sayılıyor. Çünkü root yaparak bu geri döndürülemez işlemleri yapmaya olanak sağlıyorsunuz.

Şöyle düşünün. Bir bilgisayar aldınız. Üzerinde Windows XP işletim sistemi vardı. Siz buna Windows 7 yüklediniz. Bunu artık sistem geri yükleme ile falan eski haline alabilirmisiniz? Hayır. Eğer illaki XP istiyorsanız herhangi bir kaynaktan (ister kurtarma CD'si yada disk bölümü olur, ister bilgisayar ile birlikte aldığınız orjinal XP CD'si olur, ister arkadaşınız yüklemiştir yeniden ondan istersiniz) XP CD'si bulur, bilgisayarı formatlayıp yeniden yüklersiniz.

Sizin de yapmanız gereken, hangi Rom'u yüklemek istiyorsanız o Rom'u edinip yüklemektir. Rom yüklemenin de tek yolu KIES yada ODIN'dir (Custom Rom'ları kastetmiyorum tabi). KIES artık çalışmayacağına göre geriye başka seçenğiniz kalmıyor. Bu anlamsız ODIN korkunuzu yenmeniz gerekiyor. Yapacağınız şey 4 adet dosya göstermek ve start tuşuna basmak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.