Şimdi Ara

Samsung Galaxy S (GT-I9000) sorunları ve arızaları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
3
Favori
157.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben cihazımı aldım, TRCELL firmware yüklü değil artık :) Bu arada 3 btn olayının çözüldüğü haberlerini kullancılar doğrulamaya başladılar. Hadi hayırlı olsun.

http://samsunggalaxysforums.com/showthread.php/1771-3-Button-Combos-Fix

3 Button Combos Fix
    If your cannot access to Recovery Mode or Download mode with the 3 button combos chances are it is disabled by the firmware. There is a firmware fix out from Canada and people from other places also got it working.

Here is the original post:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=784704
    Samsung Mobile Canada Facebook post:http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150262535205538&id=260085296049

Originally Posted by Richthofen Kies must be running before this trick

The regedit procedure:

Run -> regedit

HKEY_CURRENT_USER

Software -> Samsung -> Kies -> DeviceDB

There will be folders named like 1 2 3 (or more).

Open the folders and check which one has keys with software revision info (e.g I9000UGJH2/I9000BMCJH2/I9000UGJH2/I9000UGJH2).

Because there might be many identically looking folders, select the one with highest number.

Then change all instances of JH2 to JG9.

Following keys contain software revision info, you need to edit them all.

DEVCONINFO
    HIDSWVER
    SoftwareRevision

Then click update firmware button in Kies.
    I ended up getting from samsung .com/canada got the old version of Kies 1.5.110072_xxx. But at install I chose Canada as the location. Once Kies is up it updates itself to 1.5.110074_45 automatically. Then plugged the phone in and it updated my phone to UGJH2.
    Works fine on an Australian unit (3G works too after specifying APNs). Download and recovery modes now work.
    Upgraded my Russian GT-i9000 to canadian firmware, 3BR now working. Updated to JM8 with Odin3 - 3BR is still working <3
    If you can't wait for Froyo release and willing to try it out, please post here and let us kn
    ow how it goes.

quote:

Orijinalden alıntı: Duna

quote:

quote:

SON DURUM: cihaz hala serviste. dün servisin eline gitmişti. hala bir cevap çıkmadı. bakalım cihazın neden göçtüğünü tespit edebilecekler mi? ya da serviste 3 tuşu çalışmayan bir cihazı nasıl tamir edebilecekler? bu soruların cevabını akşama kadar almış oluruz sanıyorum :)

GELİŞME: cihaz bugün tamir olmuş şekilde servisten çıkıyormuş. Kısacası BRİCK olan bir cihazı tamir ettiler. ya da yenisini yolluyorlar. Sadece telefonun yarın geleceğini biliyorum. 3 tuş çalışmayan bir telefonun yazılımı tekrar yüklenebiliyormuş demek ki. Net açıklamayı yarın yaparım. Şimdilik beklemedeyiz. Bu arada servis TELPA.

GELİŞME 2: Evet oyalama politikaları başladı. Telpa dün "cihaz yarın elinizde" demesine rağmen bugün ne gelen var ne giden. Bakalım ne kadar oyalayacaklar. Yapamıyorlarsa yapamadık desinler ona da rağzıyım. bakalım neler olucak...

• SonForum
    Peki senin cihazda 3 buton mevzusu çözülmüş mü? ya da arıza neydi?
  • Arkadaşlar (üç tuş: ses açma+anasayfa+güç) çalışıp çalışmadığını basitçe nasıl anlayabiliriz?
    İkinci olarakta evde wifi ile internete baglandığım halde usa otel wifi sine bağlanmadı yanımda iphone 3gs şakır şakır internete girerken ben kahroldum
    sizce sorun ne olabilir
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuron

Arkadaşlar (üç tuş: ses açma+anasayfa+güç) çalışıp çalışmadığını basitçe nasıl anlayabiliriz?
    İkinci olarakta evde wifi ile internete baglandığım halde usa otel wifi sine bağlanmadı yanımda iphone 3gs şakır şakır internete girerken ben kahroldum
    sizce sorun ne olabilir
    Teşekkürler

Tek yolu sırasıyla üç tuşa basıp, hepsine basılı tutacaksın, Galaxy logosu çıkınca bırakacaksın (telefon kapalıyken) cihaz kendini Download mod'da açarsa sorun yok.
  • harika gelişme. ama işte o ilk firmware işlemi çok riskli :) yani kandırdık kies'i. telefonuda ikna ettik kanada update'ini yüklemeye. kies'te bir sıkıntı olur ya da update düzgün çalışmazsa pat telefon yine elimizde kaldı :) türkiyeden turkcell'li bir kullanıcı bunu deniyecek. benim kadar cesur biri var mı görelim bakalım :P benim alet geriye dönmedi. muhtemelen servisten daha da gelmez. gelirse ilk iş bu fix'i deneyecem :)
  • quote:

harika gelişme. ama işte o ilk firmware işlemi çok riskli :) yani kandırdık kies'i. telefonuda ikna ettik kanada update'ini yüklemeye. kies'te bir sıkıntı olur ya da update düzgün çalışmazsa pat telefon yine elimizde kaldı :) türkiyeden turkcell'li bir kullanıcı bunu deniyecek. benim kadar cesur biri var mı görelim bakalım :P benim alet geriye dönmedi. muhtemelen servisten daha da gelmez. gelirse ilk iş bu fix'i deneyecem :)

Cesur biri denerde bizleri bilgilendirirse hepimiz memnun oluruz.....
  • Bunun için cesur birisi olmaya gerek yok garantili olan her i-9000 sahibi bunu deneyebilir...
    Büyük ihtimal yarın hızlıal.com'dan alıcam ve denicem
  • 3 tuş çalışmayan herkes için büyük risk demek bu. eğer firmware işlemi düzgün tamamlanmazsa telefon brick olur. 3 tuş çalışmadığı için tekrar deneme şansınız olmaz. 1. günden telefon servislik olur.
  • Ben Turkcell'den aldım. Akşam deneyeceğim. Bilgi veririm. Cihazı aldıktan sonra android 2.2'ye yükselttim. Sonra root ettiğim ve market enabler ile gsm servis sağlayıcısı US-T-Mobile olarak fakeledim. Firmware'im I9000XXJPH (15 Eylül tarihli son sürüm). Bu arada regisrty işleri ile detay detay uğraşmak yerine aşağıdaki tarfteki yapmak yeterli olacakmış, daha kolay bi metod. Bu bilgiyihttp://forums.whirlpool.net.au/archive/1535897 adresinden aldım.

1.Start Kies, Connect your phone with kies mode, and click :Upgrade Firmware.it will show something like : the device can't be upgraded....

2.than shutdown the upgrade window ( dont shut the kies windows!!!_)

3.download this:http://www.canaan-network.com/KiasReg.reg, apply the registry.

4.Click the "Upgrade Firmware" again!!! Enjoy your new phone !!!

• Bu arada denemekte önemli bir risk olduğunu düşünmüyorum. 3 tuş olmadan da cihazı download ve recovery modlarına almak ve cihazı sorun olursa odin ile kurtarmak mümkün:

1. Android resmi sitesinden android sdk indirin ve extract edin. Bu arada telefona bağlayın. Kies kapalı olsun.
    2. Windows'ta komut istemini açın ve android sdk klasöründeki tools klasörüne gelin.
    3. download modu için: adb reboot download yazıp entera basın. cihaz reboot edip download modda açılacaktır.
    4. recovery modu için: adb reboot recovery yazıp entera basın. cihaz reboot edip recovery modda açılacaktır.

Roort işlemini cihazı bu şekilde açarak yapmıştım, update.zip dosyasını tools klasörüne atıp adb push update.zip /sdcard/update.zip komutuyla cihaza gönderebilirsiniz.
  • Ben one click root ile 2.1 cihazda yanlışlıkla 2.2 root yükledim, sonrasındada boot etmiyordu. Başka firmware yuklemişler, bende kies ile onu JM1 yaptım. 3 tuşda zaten düzelmemişti, İnşallah canada daki olayı 2.2 sürümünün içine gömerlerde millet rahat eder.

quote:

Orijinalden alıntı: Emilyo

SonForum
  • quote:

Orijinalden alıntı: seffy

quote:

harika gelişme. ama işte o ilk firmware işlemi çok riskli :) yani kandırdık kies'i. telefonuda ikna ettik kanada update'ini yüklemeye. kies'te bir sıkıntı olur ya da update düzgün çalışmazsa pat telefon yine elimizde kaldı :) türkiyeden turkcell'li bir kullanıcı bunu deniyecek. benim kadar cesur biri var mı görelim bakalım :P benim alet geriye dönmedi. muhtemelen servisten daha da gelmez. gelirse ilk iş bu fix'i deneyecem :)

Cesur biri denerde bizleri bilgilendirirse hepimiz memnun oluruz.....

denendi ve çalışıyor Aegeus a teşekkürler

http://forum.donanimhaber.com/m_43103909/tm.htm

• Hadi Geçmiş olsun 3 Tuş Sorunuda Düzeldi, :D

Aegeus arkadaşımzın anlattığı olayın ana sitesinide inceledim, ne gariptirki adamlar bu fixten sonra telefona farklı flashlar yüklemişler ama hala 3 tuş çalışmaya devam etmiş :)
  • Ben de işlem tamam arkadaşlar. Çok teşekkürler Aegeus.

Son durum:

Turkcell I9000 üzerine: Android 2.2 w/ FW I9000XXJPH + Root + SuperUser + USA Market enabled + LagFix + 3 Button Recovery.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gembruce -- 17 Eylül 2010; 22:26:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gembruce

Bu arada denemekte önemli bir risk olduğunu düşünmüyorum. 3 tuş olmadan da cihazı download ve recovery modlarına almak ve cihazı sorun olursa odin ile kurtarmak mümkün:

1. Android resmi sitesinden android sdk indirin ve extract edin. Bu arada telefona bağlayın. Kies kapalı olsun.
    2. Windows'ta komut istemini açın ve android sdk klasöründeki tools klasörüne gelin.
    3. download modu için: adb reboot download yazıp entera basın. cihaz reboot edip download modda açılacaktır.
    4. recovery modu için: adb reboot recovery yazıp entera basın. cihaz reboot edip recovery modda açılacaktır.

Roort işlemini cihazı bu şekilde açarak yapmıştım, update.zip dosyasını tools klasörüne atıp adb push update.zip /sdcard/update.zip komutuyla cihaza gönderebilirsiniz.

denemekte önemli bir risk olduğunu düşünmeyerek hata yapıyorsunuz. benim 3 tuş özürlüyü aynı anlattığınız yöntemle download mode'a aldım. ama sonrasında odin ile yazılım atarken bir aksilik oldu ve odin kilitlendi. 3 tuş aktif olmadığına göre download mode'a alamadığım cihazım direk olarak BRİCK oldu. şu anda serviste. hala ses yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SonForum

Ben one click root ile 2.1 cihazda yanlışlıkla 2.2 root yükledim, sonrasındada boot etmiyordu. Başka firmware yuklemişler, bende kies ile onu JM1 yaptım. 3 tuşda zaten düzelmemişti, İnşallah canada daki olayı 2.2 sürümünün içine gömerlerde millet rahat eder.

quote:

Orijinalden alıntı: Emilyo

SonForum

Arkadaşım nasıl yaptın anlamadım benim cihazda aynı anlattığın gibi oldu boot etmiyordu dolayısıyla usb de tanımıyordu kies iaçtığımda bağlı telefon yok uyarısı alıyordum , 3 tuşta çalışmıyor tel açılıyor samsung yazısı çıkıyor sonra öyle kalıyor , hiçbir şekilde telefonu usb görmüyor....

• Merhaba arkadaslar,
    Ben telefonu turkcell'den almadım,www.hizlial.com sitesinden satın aldım. Telefonun sayfasında şu şekilde bir ibare mevcut.
    "Mağazamızda Satılan Samsung Cep Telefonları, Samsung Türkiye Yetkili Servisleri Tarafından 2 Yıl Garantilidir. Samsung Resmi Distribütörleri tarafından ithal edilmektedir."
    Şimdi, bu telefonun Turkcell ile bir alakası olmaması lazım gibi geliyor bana, fakat telefon sanki Turkcell'den alınmış gibi Turkcell logosu ve müziğiyle açılıp kapanıyor, 3 tuş olayı çalışmıyor, Android Market uygulaması yüklü değil. Yani Turkcell'den alınmış telefonların gösterdiği emarelerin aynılarını gösteriyor!
    Sizce bu normal bir durum mu?
    Telefonun firmware'ini Kies'den update etmek istesem Kies buna izin vermiyor, "this device's version cannot be updated" mesajı veriyor. Bu çok saçma değil mi? Official olarak firmare yayınlansa ben bunu Kies'den yapamayacak mıyım yani?

Kies harici başka yollarla firmware update'i nasıl yapılır bilmiyorum. Hem şu 3 tuş sorununu yok etmek için hem de başka bir firmware yüklemek için forumlardan yarım yamalak okuyup yanlış bişeyler yapmak istemiyorum. Her ne kadar kendim Turkcell abonesi olsam da telefonun bu şekilde Turkcell logosuyla ve müziğiyle açılıyor olması beni acayip rahatsız ediyor ve bundan kurtulmak istiyorum. Ayrıca Android Market'den uygulama indiremiyor olmak da çok saçma geliyor.
    Şimdi ben ne yapayım? Bu sorunu official olarak nereye bildirmek gerekiyor? Samsung yetkili servisine götürüp "bu telefonun 3 tuş recovery olayı çalışmıyor, bunu düzeltin" diyebiliyor muyuz?

Zaten 3 tuş sorunu çözülse de sonrasında ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Yani Turkcell'in kısıtlamaları olmayan bir firmware nereden indirilir, nasıl kurulur, bunları da bilmiyorum. Bu konu hakkında derli toplu ve benim gibi bu konulara yabancı olanlara yardımcı olabilecek şekilde bilgi verebilecek olan var mıdır?
    Teşekkürler

• Android SDK (resmi yazılım geliştirme platformu) kullanınca recovery ve download moduna girmek için 3 tuşa gerek olmuyor. odin takılsa bile cihazı usbden bilgisayara bağlayınca android sdk görüyor. tüm bootloader vs işleri de bu ortamda yapılıyor sonuçta.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğimiz üzere ülkemizde youtube ve daha bir çok siteye erişim engelli olmasına rağmen,bilgisayarlarımızdaki ve cep telefonlarımızdaki dns ayarlarını değiştirerek erişim sağlayabiliyoruz. Internet’te android telefonların dns ayarlarını değiştirmek için abayğı bir araştırma yaptım ancak sadece wi-fi ayarlarını ve o yine sadece o bağlantı oturumu için değişiklik sağlayabilecek methodlar var. Yani bu methodlarda bağlantıyı keser ya da wifi-3g arasında erişim yaparsanız dns eskiye dönüyor. Hatta android marketteki openvpn programı bile ancak bu kadarını başarabiliyor.

Değişikliği bilgisayarlarımızdaki gibi kalıcı olarak çözebilmek için android yazılım geliştirme platformu olan android sdk (software development kit) kullanmak gerekiyor.

ANDROID 2.2 YÜKLÜ İ9000 ve Wİ-Fİ VE GSM AĞLARI ÜZERİNDEKİ DNS NUMARALARINI MANUEL VE KALICI OLARAK DEĞİŞTİRME

LÜTFEN UYGULAMADAN ÖNCE TAMAMINI OKUYUN, PEK KOLAY DEĞİL, RİSK SİZİN, SORUMLULUK ALMIYORUM.

AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ YAPTIĞIMI TELEFONUMUN ÖZELLİKLERİ: Turkcell I9000 üzerine: Android 2.2 w/ FW I9000XXJPH + Root + SuperUser + USA Market enabled + 3 Button Recovery + LagFix

1. http://developer.android.com/sdk/index.html sayfasından bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan SDK’yi indiriyorsunuz. (Hangisinin uygun olduğunu ayırt edemiyorsanız bu işe hiç girişmeyin!)

2. İndirdiğimiz dosyayı bilgisayarımızda bir klasöre extract ediyoruz.

3. Notepad’i açıp yazılı olanları yapıştırıp, bir önceki adımda extract ettiğimiz SDK’nın içindeki TOOLS klasörüne “20-DNS.CONF” adı ile kaydediyoruz. Burada 20-DNS ise dosya adı, CONF dosyanın uzantısı olacak, yani 20-DNS.CONF.TXT olarak kaydetmiyoruz. Bu aşamayı doğru yaptığınızdan emin olmak için windowsta klasör seçeneklerinde bilinen dosyaların uzantılarını gizle seçeneğinin seçili olmadığından emin olun.

Dikkat ederseniz burada sabitlenen dns numaraları 8.8.8.8 ve 8.8.8.4. Bu dnsler Google ait. Dilerseniz yine googlea ait olan 4.4.4.4 ve 4.4.2.2. ya da opendnsin dnslerini olan 208.67.222.222 ve 208.67.220.220’yi de kullanabilirsiniz.

# Set net.<iface>.dnsN properties that contain the
    # DNS server addresses given by the DHCP server.

set_dns_props()
    {
    case "${new_domain_name_servers}" in
    "") return 0;;
    esac
    count=1
    for i in 1 2 3 4; do
    setprop dhcp.${interface}.dns${i} ""
    done
    count=1
    for dnsaddr in ${new_domain_name_servers}; do
    setprop dhcp.${interface}.dns${count} ${dnsaddr}
    count=$(($count + 1))
    done
    setprop dhcp.eth0.dns1 8.8.8.8
    setprop dhcp.eth0.dns2 8.8.8.4
    }
    unset_dns_props()
    {
    for i in 1 2 3 4; do
    setprop dhcp.${interface}.dns${i} ""
    done
    }
    case "${reason}" in
    BOUND|INFORM|REBIND|REBOOT|RENEW|TIMEOUT) set_dns_props;;
    EXPIRE|FAIL|IPV4LL|RELEASE|STOP) unset_dns_props;;
    Esac

4. Telefonumuzu USB DEBUGGING moda alıyoruz. Daha sonra Windowsta komut istemini (command prompt)admin olarak açıp android sdknın içindeki TOOLS klasörüne geliyoruz. (Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu işe hiç girişmeyin!). Telefonumuzu bilgisayara bağladıktan sonra varsa driver yüklemelerinin tamamlanmasını bekledikten sonra, command promptta cursor tools klasöründe iken ADB DEVICES yazıp entera basıyoruz. Burada ekranda, adb: not found mesajı görünürse cihaz doğru bağlanmamış demektir, yeniden deneyin. List of devices attached çıkarsa ok demektir.
    Cihaz doğru bağlandı ise şimdi ADB SHELL yazıyoruz ve ekranda $ işareti görünüyor. Daha sonra SU yazıp entera basıyoruz. Telefonumuzun ekranında super user onay mesajı çıkacak, kabul ediyoruz ve bilgisayarın ekranında SU ve # komutları görünüyor.

[simage][/simage]

5. Oluşturduğumuz 20-DNS.CONF dosyasını telefona atabilmek için read only olan SYSTEM partitionını read-write yapmamız gerekiyor. Bunun için de önce gerekli değişikliği yapan komutun ne olduğunu bulmalıyız. Command promptta MOUNT yazıp entera basıyoruz ve uzunca bir liste çıkıyor karşımıza.

[simage][/simage]

6. Burada /SYSTEM ifadesinden önce dizin bize sistem olarak belirlenen klasörün hangi klasör olduğunun gösteriyor. /SYSTEM’den sonra yazılı olan RFS komutu da read-write işlemini yapacak operatörü gösteriyor. Benim telefonumda bu klasör DEV/BLOCK/ST19. Komut satırında;

mount -o remount,rw -t rfs /dev/block/st19 /system

yazıp entera basıyoruz. Burada rfs ve /dev/block/st19 ifadeleri sizin telefonunuzda farklı olabilir. Doğru ifadeleri yazdıysak command prompt size aynısını dönecektir.

[simage][/simage]

7. Sistem klasörü hazır. Sırada konfig dosyasını kopyalayacağımız alt klasörün kilidini açma işlemi var. Bunun inin aşağıdaki şekilde # ile başlayan satırlardakileri yazıp entera basıyoruz.

[simage][/simage]

8. Şimdi dosyayı telefona atalım. Önce iki exit yazıp entera basıyoruz. Bu şekilde telefondan çıkmış ve tools klasörüne dönmüş olduk. Sonra,

adb push 20-dns.conf /system/etc/dhcpcd/dhcpcd-hooks/20-dns.conf

yazıp entera basıyoruz ve konfig dosyası telefona atılıyor.

[simage][/simage]

9. Yeniden telefona dönüp açtığımız kapıları kapatmamız gerekiyor. Bunun için, 20-DNS.CONF dosyasını telefona atabilmek için aşağıdaki #’la başlayan satırlardaki komutları yazıp entera basıyoruz.

[simage][/simage]
    [simage][/simage]

10. Sonra iki kez exit yazıp entera basarak telefondan çıkıp, komut istemini kapatıyoruz.

[simage][/simage]

11. Telefonu kapatıp açıyoruz ve işlem tamamlanıyor. Artık android telefonunuzla youtube dahil tüm yasaklı sitelere wifi ve 3g’den bağlanabilirsiniz.

• Resimler eklediğim sırayla mesjların altına eklenecek. Karışık oldu biraz...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.