Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (1368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.806
Cevap
134
Favori
1.312.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13661367136813691370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herşeyi aynen yaptım fakat zaten ilk aryamod kurduktan sonra reset attığında hatalar verdi.Ancak ben speedmodu tekrar yüklemedim. Hemen deniyorum. Başka romun üzerine kursak olmaz mı bu Rusya romunda kendi kafasına göre 5-10 tane program kuruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtYlmzz -- 20 Haziran 2014; 2:40:22 >
  • Dediğim gibi bir yer atlarsanız,sıfırdan başlamanız lazım. Ben bile sorunsuz kurdugum halde. tam randımanı almak için 3. seferde ancak istediğim ayara geliyor. stabil bir şekilde çalışması için denemeyi bu şekilde yapıyorum...
  • zigmo kullanıcısına yanıt
    3 dosyalı Almanya romunu kurdum ardından şu sitedehttp://jjpda.blogspot.com.tr/2014/05/how-to-install-aryamod-rom.html anlatılanları yaptım şuan açıldı sorun yok. Bizim speedmod kernel yüklememizin nedeni ne kendi kernelinden farkı ne ? Bu arada çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepope

3 dosyalı Almanya romunu kurdum ardından şu sitedehttp://jjpda.blogspot.com.tr/2014/05/how-to-install-aryamod-rom.html anlatılanları yaptım şuan açıldı sorun yok. Bizim speedmod kernel yüklememizin nedeni ne kendi kernelinden farkı ne ? Bu arada çok teşekkürler.

3 dosyalı almanya romu 2.3.6(GB) mi yoksa başka bir 4.1.2(JB) mi birde linki varmı
    acaba, çünkü sammobile dakilerin hepsi tek parça yada bana öyle geldi... teşekkürler

• Herkese slm
    Öncelikle 240 DPİ denemem kolay oldu. Rom stabil gayet hızlı. fakat benim batarya zortladı bu yüzden şarj için birşey diyemiyorum. ( 2 yıl olacak nerdeyse) yenisi bugün gelecek. Kulaklıktan kendi sesim bana geri geliyordu sesi kıstım sıkıntı yok gibi.
    Şimdi Aryanod V7 tekrar speedmod-kernel-n7000-jb-k5-5-Odin le deneyeceğim.
    Daha önce Aryanod V6 ve V7' yi Phiz kernelle kullanmıştım. Ve kullandığım en problemsiz rom diyebilirim.
  • avci26 kullanıcısına yanıt
    3 parçalı Almanya 4.1.2 rom ben genelde bir sorun olduğunda bu romu yüklerim.Ben sammobile dan indirdim fakat şu an link silinmiş biliyorsunuz hotfile kapandıktan sonra linkleri yenilediler.Bunu eklememişler. Dosya ismini yazdım şu link çıktı. Birde 16Gb N7000 Pit dosyası bulup repartition lu rom atarsanız daha temiz olur.
    https://docs.google.com/file/d/0B4OSd_wsgITibHo0bkNwNG1Vd3M/edit?pli=1

Bu arada yukarıdaki anlatım birebir arya modun kendi anlatımıdır.İlk denememde çalıştı.Belki rusya romu üzerindede çalışır.
  • Aryamod için genelde Philz kernel önerilmiş hiç speedkernelin arya modla birlikre geçtiği sayfa yada satır görmedim. Yanlış duvara yapmaya çalışıyor olmayalım zigmo
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepope

3 parçalı Almanya 4.1.2 rom ben genelde bir sorun olduğunda bu romu yüklerim.Ben sammobile dan indirdim fakat şu an link silinmiş biliyorsunuz hotfile kapandıktan sonra linkleri yenilediler.Bunu eklememişler. Dosya ismini yazdım şu link çıktı. Birde 16Gb N7000 Pit dosyası bulup repartition lu rom atarsanız daha temiz olur.
    https://docs.google.com/file/d/0B4OSd_wsgITibHo0bkNwNG1Vd3M/edit?pli=1

Bu arada yukarıdaki anlatım birebir arya modun kendi anlatımıdır.İlk denememde çalıştı.Belki rusya romu üzerindede çalışır.

3 parçalı bu dimi, indireyim de depomda bulunsun

ALLAH(cc) razı olsun

• ben Stock rom-Philz kernel üzerine kurmuştum sıkıntısız çalıştı ama speedmeod kernelle çalıştıramadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durcan78 -- 20 Haziran 2014; 16:18:10 >
  • aryamod v7 içinde entegre kernel var aslında ne fark var dersen şarj süresi ve perfonmans olarak farkını görebilirsin. bu arada philz kernel önerdiklerini duymuştum ama sorun bende neden çıkmadı? yine söylüyorum bir yerde hata yaparsanız herşeyi baştan almanız gerekir. rusya romun üzerine aryamod v7 kurdum. ve şuanda çok stabil sorunsuz şarj süreside 12 saati geçiyor. normal kullanımda internet ve sosyal ağlar açıkken. umarım açıklayıcı olmuştur. ben size ekran görüntülerini paylaşmıştım. orada speedmod kernell in entegre oldugunu göreceksiniz. speedmod kernel jeally bean sürümüyle uyumlu olan sürümü hata vermesi çok zor. yada performans vermemesi. yaptıklarınızı tekrar edip kurmanızda fayda var.
  • benim tespitlerimde almanya romunda ciddi sorunlar var. takılmalar donmalar uygulama kapatmaları vs. rusya romunda bunları göremedim. almanya romunu yükleyerek boşuna vakit kaybı yaşamayın. rusya romunu kurup kullanmanızı tavsiye ederim. bu arada aryamod v7 rusya romu baz alınarak düzenlenmiştir. sürüm numaraları aynı. ben o yüzden anlatımda özellikle rusya romunu verdim.
  • zigmo kullanıcısına yanıt
    Tamamdır bende takıntılıyım bu konulara sizin dediğiniz gibi rusya romunu yükleyeceğim. Rom çok hoşuma gitti ben arya 5 kurmuştum yavaş diye stock roma döndüm fakat bunun hızı gayet yeterli. Şarjı biraz hızlı bitiyor gibi geldi o da çok kurcaladım ondandır herhalde ama bu rom yükledikten sonra pil kalibrasyonu gerekiyor bence çünkü saçmalıyor bazen.
  • Aryamod V7 için

http://www.androidfilehost.com/?fid=23487008491966148

bu linkteki romu download yapıyorsunuz değil mi?
  • durcan78 kullanıcısına yanıt
    evet bu link. ama yine anlattıgım yerdeki romla kontrol edin. kuruluma dikkatli bir şekilde başlayın...
  • eğer yapabilirseniz rusya romunun üzerine. aryamod v7 speedmod v.5.5 kurarsanız süper olur. bataya kalibrasyonunu da, du battery saver veya ds battery saver ile yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigmo

benim tespitlerimde almanya romunda ciddi sorunlar var. takılmalar donmalar uygulama kapatmaları vs. rusya romunda bunları göremedim. almanya romunu yükleyerek boşuna vakit kaybı yaşamayın. rusya romunu kurup kullanmanızı tavsiye ederim. bu arada aryamod v7 rusya romu baz alınarak düzenlenmiştir. sürüm numaraları aynı. ben o yüzden anlatımda özellikle rusya romunu verdim.

cevabınız için sağolun; bendeki N7000'de aldığımda alman romu vardı (öncekinin dediğine göre servisine rica
    etmiş onlarda 4.1.2 alman rom'unu kurmuşlar), arasıra telefona cevap verememe dışında pek şikayetim olmadı
    rom yenilerken de (almancayı bildiğim için) hiç sıkıntı çekmiyorum, şimdi bu rus romunu tavsiye ediyorsunuz
    teşekkürler, iyi güzel ama kurulumu rusça olursa ben rusça hiç anlamıyorum nasıl kuracağım ??? teşekkürler

• avci26 kullanıcısına yanıt
    Ben biraz önce kurdum Zigmo'nun verdiği linkteki ni indir kur.Kurulum Rusça değil zaten ilk kurulum ekranı dil seçeneği oluyor orada birçok dil var istediğini seçebilirsin.Yani romun almanya veya rusya romu olması sadece o dillerde kullanılabileceği anlamına gelmiyor.Fakat ben Zigmo'nun anlatımından farklı bir şekilde kurdum.
    Bu arada Zigmo' ya çok teşekkürler.Eğer yapamazsanız buraya yazın elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtYlmzz -- 20 Haziran 2014; 19:39:38 >
  • cevabınız için çok sağolun

@zigmo 'ya bir sorum daha olacaktı

haziran 2014 polonya rom'u nasıl sizce

quote:

sammobile dan alıntı
    Poland (PLUS) 2014 June 4.1.2 N7000XXLTD

Model: GT-N7000

Model name: GALAXY Note

Country: Poland (PLUS)

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1103517

Build date: Wed, 12 Feb 2014 09:22:23 +0000

Product Code: PLS

PDA: N7000XXLTD

CSC: N7000PLSLT5

MODEM: N7000XXLT3
  • AryaMod_4.2.2_Quickpanel_S5_with_recent_and_lock_button.zip
    dosyasını kurduktan sonra açılmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: avci26

cevabınız için çok sağolun

@zigmo 'ya bir sorum daha olacaktı

haziran 2014 polonya rom'u nasıl sizce

quote:

sammobile dan alıntı
    Poland (PLUS) 2014 June 4.1.2 N7000XXLTD

Model: GT-N7000

Model name: GALAXY Note

Country: Poland (PLUS)

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1103517

Build date: Wed, 12 Feb 2014 09:22:23 +0000

Product Code: PLS

PDA: N7000XXLTD

CSC: N7000PLSLT5

MODEM: N7000XXLT3

Bu rom operator romu.. germany dbt en iyisi..oneririm ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 13661367136813691370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.