Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note II önümüzdeki hafta satışa çıkıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
10.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: korkuadam

quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

iPhone 5 in 16 Gb lık versiyonu gibi 3299 TL den asla TR pazarına giriş yapmayacağına eminim bknz

http://www.hepsiburada.com/liste/apple-iphone-5-16-gb-siyah-/productDetails.aspx?productId=telcepiph516gbsi&categoryId=371946

Note II için beklentim 2299 lira ...

Anlamadım gitti arkadaş adamda ne varsa artık hep en beğenilen yorumlarda AceleciBurak var.Ne mübarek adamsın:)

bu fakirde bir halt yok olay sadece teknolojiyi yorumlamakta açıkçası kendimi bir halt bilen olarak tanımlamıyorum yazanların yorumlarını okuyorum kendi fikrimi paylaşıyorum sonuçta burası hepimizin yuvası oldu tamam bazen çok sivrice eleştirilerim oluyor ama haklı olduğum noktalarda eleştirmeye gayret ediyorum ve ilgili olmadığım konularda asla atıp tutmuyorum yazmıyorum bile yorum ... normalde olması gereken budur bir insanın herşeyi bilmeside mümkün değildir...

bu arada Hepsiburada daki fiyat akşam saatlerinde Trending Topic oldu kısa bir süre ama gerçekten çok uçuk bir param olsa cihaz almak istesem NOTE II nin LTE versiyonunu Avrupadan sipariş vermeyi düşünürüm yada 3299 vermeyi göze aldım mı Amerikadan bir şekilde tanıdık bulup 5 Adet Galaxy Nexus sipariş verir bunun 4 tanesini min 850 den satar cihaz başı ortalama 150 200 lira kar edip kendi cihazımı bedavaya getiririm :)

tek beklentim şuan Google dan Adam akıllı ve uygun fiyatlı Nexus cihazları ... Android alacak insan Nexus almalı bana göre

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: korkuadam

quote:

iPhone 5 in 16 Gb lık versiyonu gibi 3299 TL den asla TR pazarına giriş yapmayacağına eminim bknz

http://www.hepsiburada.com/liste/apple-iphone-5-16-gb-siyah-/productDetails.aspx?productId=telcepiph516gbsi&categoryId=371946

Note II için beklentim 2299 lira ...

Anlamadım gitti arkadaş adamda ne varsa artık hep en beğenilen yorumlarda AceleciBurak var.Ne mübarek adamsın:)

bu fakirde bir halt yok olay sadece teknolojiyi yorumlamakta açıkçası kendimi bir halt bilen olarak tanımlamıyorum yazanların yorumlarını okuyorum kendi fikrimi paylaşıyorum sonuçta burası hepimizin yuvası oldu tamam bazen çok sivrice eleştirilerim oluyor ama haklı olduğum noktalarda eleştirmeye gayret ediyorum ve ilgili olmadığım konularda asla atıp tutmuyorum yazmıyorum bile yorum ... normalde olması gereken budur bir insanın herşeyi bilmeside mümkün değildir...

bu arada Hepsiburada daki fiyat akşam saatlerinde Trending Topic oldu kısa bir süre ama gerçekten çok uçuk bir param olsa cihaz almak istesem NOTE II nin LTE versiyonunu Avrupadan sipariş vermeyi düşünürüm yada 3299 vermeyi göze aldım mı Amerikadan bir şekilde tanıdık bulup 5 Adet Galaxy Nexus sipariş verir bunun 4 tanesini min 850 den satar cihaz başı ortalama 150 200 lira kar edip kendi cihazımı bedavaya getiririm :)

tek beklentim şuan Google dan Adam akıllı ve uygun fiyatlı Nexus cihazları ... Android alacak insan Nexus almalı bana göre

Estağfurullah hocam ben de sizi tanımamama rağmen mesajlarınızı oldukça haklı ve mantıklı buluyorum.Kesinlikle atıp tutan arkadaşlarla ilginiz yok.Eminim telefon piyasasını iyi takip ediyorsunuzdur, bu konuda bilgilisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

quote:

Orijinalden alıntı: Bilal Akgündüz
    quote:

Orijinalden alıntı: depeche35 Bilal Bey; S2 den sonraki telefonunuz bu mu olacak, yoksa...?
    Samsungun ARM Cortex-A15 işlemcili ilk cihazı biz piyasaya süreceğiz ve Exynos 5 Dual çipsetli ilk ürünümüz 2012de piyasaya sürülecek açıklamalarını göz önünde bulundurarak bu aygıtı almayı düşünmüyorum. Önümüzdeki yıl dört Cortex-A15 işlemcili modellerin çıkıp çıkmayacağından emin olsam Optimus G, PadFone 2, HTCnin yine benzer özelliklerdeki hibrit modeli ya da yeni Nexus cihazlarından birini tercih ederdim. Fakat 2013ü konuşmak için bir hayli erken, Galaxy S4 yazısındaki yorumlardan da bunu anlayabilirsiniz. Yine de daha yavaş eskiyecek bir akıllı telefon almak istiyorsanız bu yıl Exynos 5 dual ya da buna benzer şekilde yeni nesil işlem/grafik birimleriyle donatılmış bir çipsetin gelmesini bekleyin derim. Eğer böyle bir ürün gün yüzüne çıkmazsa Snapdragon S4 Prolu cihaz sahipleri iyi bir tercih yapmış olacak. Samsung, Exynos 5 Dual yongasını çift çekirdekli olduğu için üst düzey modellerinde kullanmadı. Çünkü tüketicilerin önemli bir kısmı performans konusunda ölçütün çekirdek sayısı olduğunu düşünüyor. Bu sebeple dördüncü Galaxy S modelinde bu yıl yer vermekten kaçındığı bir donanımı tercih etme ihtimali oldukça zayıf. Çekirdek sayısını düşürmesi çok mantıksız olacağı için dört A15li bir çipseti piyasaya sürecek. Tabi diğer çip üreticilerinin de yeni nesil donanımları böyle bezenecektir. Demem o ki, bu yıl çift A15li ya da dört Krait işlemcili bir telefon alarak önümüzdeki yıl dört çekirdekli modellerle karşılaşıp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Tabiki sürekli yeni ürünleri bekleyemeyiz. Ancak ARMın şuanda daha gelişmiş bir mimarisi bulunmuyor. Bu yüzden Cortex-A15li ikinci nesil ürünleri beklemek aldığınız ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir. Bunlar benim tahminlerim, farklı yollar da izlenebilir bu konuda kesin konuşamam.
    Cevabınız ve alakanız için çok ama çok teşekkür ederim,sizin bilgilerinize eskiden beri çok değer veriyorum, çok ileri görüşleriniz genelde tutuyor şu an için gözüme kestirdiğim cihaz LG Optimus G ,ayrıca Htc nin 5 süprizini beklemekteyim..

Rica ederim, eğer Optimus G ya da HTC'nin hibrit modelini almayı düşünüyorsanız iyi bir tercih olacaktır. Çünkü her iki aygıt da firmaların geliştirdiği sıradan ürünler değil. Optimus G'nin LG'ye ait çeşitli alt markalarla birlikte yürütülen büyük bir operasyon sonucu ortaya konduğu ve Qualcomm'un katkılarıyla tanıtıldığına şahit olduk.

HTC'nin melezi ise uzak doğulu üreticinin şu kötü günlerindeki en önemli çıkış arayışlarında biri olacak. Windows Phone 8'li modellerinin fazla satacağını düşünmüyorum. Yine satış hususunda ne varsa Android'de var. Eğer gerçekten iddia edildiği gibi Full HD çözünürlüklü bir model hazırlıyorsa yenilikçiliğini tekrar ispatlayarak istediği ilgiyi tüketiciden görebilir. Yalnız böylesine yüksek çözünürlüklü bir ekranın Snapdragon S4 Pro ile ne kadar akıcı bir şekilde kullanılabileceği hususunda soru işaretleri mevcut. Bana kalırsa Full HD çözünürlüğe geçmeden önce yeni nesil GPU ve HD bir ekrana sahip telefonları tecrübe etmek lazım. Yine de siz bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: marancı

Bilal bey ellerinize saglik. Sizinle tanismak isterdim dogrusu. Uslubunuz yazilariniz sabriniz fevkalade. Kullanici yorumlarina bu kadar hizli cevap veren bir siz varsiniz sanirim ulkede. Basarilarinizin devamini dilerim

Sağolun, her zaman bu kadar hızlı olamıyoruz tabi :) Teşekkürler, iyi geceler

• Note 2 daha yeni nesil bir GPU ile gelseydi keşke o zaman direk alırdım ama hala mali-400 ile nereye kadar çok beğeniyorum ama ne yazıkki adreno 320 li S4 lü çözümler varken gölgede kalıyor
  • Bosna - Hersek'te bir süredir satışta olan bu cihazın fiyatı 543€ .. Bakalım Türkiye'de ne olacak..

Diğer telefonların takibi içinwww.univerzalno.com sitesine göz atabilirsiniz arkadaş. Bosna'da en kaliteli ve en ucuz mağaza buradır.
  • Lg Optimus G yi gördüm note2 almaktan vazgeçtim gibi..

• Bence işlemci yeterli (bende A15 isterdim ama dert değil), ram süper, ekran çözünürlüğü yeterli, tek eksik GPU'da, Mali400MP Galaxy S2'de de kullanılıyordu. Keşke bir nesil daha üste çıksaydı diyor insan... Tabii her mali 400MP 'de aynı değil, saat hızlarını, içindeki çekirdek sayılarını filan bilmiyoruz, S3'teki Mali400mp S2'deki Mali400mp'nin kabaca 2 katı gücünde...

Ben PowerVR SGX 540 GPU'lu SGS1 'imle Deep space gibi bir oyunu oynayabiliyorsam, Note 2 'de bayaa bir oyun oynatır - ki

SGS2 GPU = 2 x SGS1 GPU,

Note 2 GPU = SGS3 GPU = 2 x SGS2 GPU

Demekki Note 2 GPU = ~4 X SGS1 GPU

Ağır grafikli 3D oyunlar hariç zaten GPU'yu ne yapacaksınız...

Ekran çözünürlüğü olarak da full hd olsaydı diyenlere şaşıyorum, arkadaşlar bazı şeylerin daha fazlası daha iyidir ama bu herzaman geçerli değildir, yeterli olduğu noktaya gelir ve daha da fazlası aşırı olur ve yarardan çok zarar verir. Telefon büyük bir telefon bile olsa 42" plazma değil herhalde, 5.5 inçlik elinizde tutuğunuz bir cihaz, 720p'de zaten hiç bir pikseli göremeiyorsunuz, 1080p olsa ne olacak, 3840 * 2160 Quad Full HD olsa ne olacak... Sadece CPU-GPU-RAM'e fazladan yük binecek, maliyet artacak, pil ömrü kısalacak...

Yani uzun lafın kısası note2 iyidir, seneyi bekleseni Cortex A15 tabanlı yeni nesli, ondan bir sonraki sene 32 nm yerine ~22 nm'de üretilen yeni nesil işlemciler geliyor, süper pil ömrü ve süper performans sunuyor denecek... Note 2'deki olay 2 GB rami olmasıdır, bu telefon rahat 3 sene kullanılır ve en az 2 sene bütün güncellemeleri alır. 3 sene sonrada Arm Cortex A20 tabanlı Exynos 7790 işlemcili Note 5'i alırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: legolas4121

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men Sanırım ülkemizde 3000 TL. yi bulucak pahalı bir ürün ama pahalı olmasıda bir yönden iyi çoluk çocuğun eline geçmez değeri olur.
    3000 TL olmaz max 2500 TL olur bu fiyatada alıcısı az olur 2200 -2300 den girmesini bekliyorum söğlediğinizde çok mantıksız pahalı olsa siz fazla ödüyeceksiniz çoluk cocuğun eline bakmaktansa cebinizden çıkacak parayı düşünün derim :)

Benim note 2 alıcağımı kim söyledi note 2 yi alıp napıcam evde bir köşede bekliycek.
    Ben iş adamlarına yönelik düşündüm yorum yaparken

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

Kim nederse desin nokia.

Güldüm
  • Gio'dan terfi vakti geldi de geçiyor:)

• asıl telefonun kralı lg optımus g dir... bunlar hıkaye tefonlar

• Almanya çıkış tarihi tam olarak belli mı. ayrıca Almanya'dan alınacak ürünlerde Samsung uluslarası garanti var mı, çünkü yurtdışından gelen ürünlerde urunler faturası ve kaydi olmasına rağmen sorunlar çıktığını duymuştum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabama takoz olarak almayı düşünüyorum 5.5 inç nedir ya.

• Bu telefon normal kullanıcılar için gercekten büyük, ama büyük ekran sevenler için Super bir telefon bence .

• One x imi satıp bu cihazı almayı düşünüyordum ama şu karşılaştırmayı görünce malesef vazgeçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 22 Eylül 2012; 17:33:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonForum

quote:

iPhone 5 in 16 Gb lık versiyonu gibi 3299 TL den asla TR pazarına giriş yapmayacağına eminim bknzhttp://www.hepsiburada.com/liste/apple-iphone-5-16-gb-siyah-/productDetails.aspx?productId=telcepiph516gbsi&categoryId=371946Note II için beklentim 2299 lira ...

bu parayı veripte apple alanlara acırım walla, elma diye ayva yiyorlar haberleri yok...

hocam ne güldüm ya, yorum super yemin ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

asıl telefonun kralı lg optımus g dir... bunlar hıkaye tefonlar

Tasarımı, servis kalitesi, müşteri anlayışı vasat olan lg nin telefonu mu?

Güldürmeyin Allah aşkına.
  • Kesin 2400 TL olur ...

• Ülkemize 2300 lira civarı giriş yapacak diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.