Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] ♣Android 10 Beta 3 e direk gecis, Turkiye cihaz kurulum talimatiyla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tugsay, ilyason Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 11 Misafir Kullanıcı, 11 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz 1 Android )
15.925
Cevap
227
Favori
43.539
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] ♣Android 10 Beta 3 e direk gecis, Turkiye cihaz kurulum talimatiyla
Giriş
    887 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cnytkyz

Cam olanlar ekranı komple saramıyor her türlü alttan kenarlardan boşluk oluyor. Elime takılıyor rahatsız ediyor beni. Siz alır denerseniz tecrübenizi paylaşırsınız.
    Hocam sizin öneriniz var mı ne kullanıyorsunuz?

438. Sayfada yazmıştım kullandıklarımı ve düşüncelerimi, tekrar kopyalayım buraya.

quote:

Ön cam için denediklerim.

Baseus kavisli cam koruyucu, kayganlık hissi güzel parmak izi az tutuyor ama ekranı komple saramıyor. Kenarlardan, alttan üsten elime takılıyordu söktüm.

Uv malzemeli ekran koruyucu, sipariş verdim baseus tan daha az sarıyor ekranı hiç takmadım o yüzden. Sonra anladım cam bana göre değil jelatin bakmaya başladım.

Aliexpresten jelatin aldım, his çok dandik eline yapışıyor çok kolay çiziliyor çıkardım.

Zore marka poliüretan jelatin. İki kez aldım 15 gün civarı kullandım ikisini de jelatinden daha geç te olsa çiziliyor. Kayganlığı falan daha iyi ekranı çok iyi sarıyor.

Wrapsol Ekranı zore kadar iyi kavramıyor, netlik kayganlık hissi güzel. Daha 2 günlük bunla ilgili sonradan tekrar görüş belirtirim.

Arka kısım koruması için, önce iki adet baseus kılıf denedim ikisi de olmadı. Kılıf ne kadar İnce de olsa telefonu kaba yapıyor hiç sevmiyorum.

Zore marka jelatin arka koruyucu aldım sadece arka cami kapatıyor kenarlar açıkta.

Papscocer ve benzeri renkli stiker denedim. En iyisi bu heryeri sarıyor boşluksuz ama telefonun rengini kapatıyor.

Wrapsol yaptım en son alt kısım komple açıkta yanlarda ve üste de baya açık yerler var.

Yine tam koruma için komple saran renkli kaplamalar en iyisi gözüküyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    wade96 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ekran süresi : 2 saat 20 dakika

Pil sarj dolumu 7 saat öncesinde

Telefonu kırıcam sanırım.

Arkadaşlar istanbulda olanlar için tavsiyem akasya avm nin alt katında kaplama yapıyorlar. 129₺ ye tüm telefonu kapladılar. Kılıfa uyum sağlamadığı için arka kısmı çıkarttım fakat istenildiği zaman 30₺ ye komple olarak yeniliyorlar. (Üzerinden çıkanları atmamanız gerek). Ekran koruyucudan çok memnunum üstelik kılıfınız korucuyu kaldırırsa götürüyorsunuz kılıf tasarımına göre işlem yapıyorlar ve hiçbir şekilde kalkmıyor ekran koruyucu. Ben 25 gündür kullanıyorum cihaz aldığımdan beri çok memnunum. Kesinlike tavsiyemdir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    59 Mesaj
    Note 9 ile hızlı kablosuz şarj kullanan var mı ? Tavsiye edebileceği ürün olan ? Hızlı ve kesintisiz sarj etmesi önemli

Valla hocam al benden de o kadar sarji iyi diye aldik ilk gunlerde iyiydi simdi kotu birde telefon kenarda dururken sarji ucuyor gidiyor bende kirmak uzereyim
    |
    |
    MustafaOzcelik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: gokmen32

Bende inanılmaz bir kararsızlık yaşıyorum. Aslında 8 ay önce eşime 4000 liraya İPhone 7 plus bana her açıdan uyuyor ama şu an 5000 vermek gerçekten bile bile kazıklanmak gibi geliyor.. O yüzden İPhone eledim. Samsung da hiç kullanmadım. Çevremden bildiğim kısa süre sonra yavaşlama donma batarya vs sorunları baş gösteriyor. Huawei mate 10 pro,P20 pro, Samsung note 9, S9 Plus, son olarak Zenfone 5z inceliyorum.. Yine bir 4-5 yıl başımı ağrıtmayacak kamerası performansı güzel telefon arıyorum..
    Hocam samsung S6'dan beri ömürlük cihazlar üretiyor. Eskidendi o donma kasmalar. 1 seneyi geçkindir S7 kullanıyorum aşırı memnunum. Şu an bir telefon alacak olsam , bütçeyi ayarlayabilirsem S9+ ya da Note 9 olurdu.

Orijinalden alıntı: Amen.Ra

Pil yüzdesi : %53

Ekran süresi : 2 saat 20 dakika

Pil sarj dolumu 7 saat öncesinde

Telefonu kırıcam sanırım.
    Senin psikolojin bozulmuş hocam nasıl dayanıyorsun peki telefonu kırmamak için servise vermişsin onlar bile bişi yapamamış demekki senin telefonun bozuk ya böyle kullanacaksın yada satıcaksın . Neden Ekran Görüntüsü Atmıyorsun

Orijinalden alıntı: mukoly

Senin psikolojin bozulmuş hocam nasıl dayanıyorsun peki telefonu kırmamak için servise vermişsin onlar bile bişi yapamamış demekki senin telefonun bozuk ya böyle kullanacaksın yada satıcaksın . Neden Ekran Görüntüsü Atmıyorsun

Alıntıları Göster

Anormal olan sonuçlar, kullanim şekli az olan bir cihazın sundukları bir cihaz bunu sunamıyor, satmak kolay hocam ama ben zarar edeceğim bu sefer, sen benim aldigim bu değeri al bakalım o zaman sende burda 7/24 paylaşım yaparsın, ya da kafayı yersin bir şekilde bu normal mi?

Teknik servise tekrar vereceğim, ürün garanti de samsung'u arayıp bu konuyla ilgili en şiddetli konuşmamı da yapacağım, gerekirse tüketici mahkemesine vereceğim. Bu telefon sorunlu ve bunu düzeltmeleri şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amen.Ra -- 25 Aralık 2018; 21:15:53 >

Orijinalden alıntı: Amen.Ra

Anormal olan sonuçlar, kullanim şekli az olan bir cihazın sundukları bir cihaz bunu sunamıyor, satmak kolay hocam ama ben zarar edeceğim bu sefer, sen benim aldigim bu değeri al bakalım o zaman sende burda 7/24 paylaşım yaparsın, ya da kafayı yersin bir şekilde bu normal mi?

Teknik servise tekrar vereceğim, ürün garanti de samsung'u arayıp bu konuyla ilgili en şiddetli konuşmamı da yapacağım, gerekirse tüketici mahkemesine vereceğim. Bu telefon sorunlu ve bunu düzeltmeleri şart.

Alıntıları Göster
    Hocam konuya yeni geldim bence kullanım değerleriniz normale yakın, sadece beklemeyle ilgili sıkıntınız var. Wakelock detector lite'a adb ile izin verip cihazı uyanık tutan uygulamayı bulmayı deneyin bence. Ben de benzer değerler alıyorum, s6 edge plus, s7 edge kullandım daha önce hepsinde de burada gördüğüm paylaşılan ekran sürelerinden az aldım. Çok yanıltıcı ekran süreleri paylaşılıyor malesef. Ben konumu, google konum geçmişi bile açık kullanıyorum, burada belki ultra güç tasarruflu süreler de paylaşılıyor. Tamamen kullanım alışkanlıkları ile alakalı. (https://www.youtube.com/watch?v=n46s_iF_IV4& linusun yakındığı video da burada, benzer şeyler söylüyor )

Cihazın hiçbir özellliğini kısmadan, birden fazla mail hesabı, reddit, internet, sürekli ekranı aç kapa, wifi-4g kopma tekrar bağlanma gibi şeyler yaşıyorum ve ortalama gün sonunda ekran değerim 5-5.5 saat arasında oluyor gün sonunda. Siz de neredeyse oralardasınız, sadece gördüğüm cihaz deep sleep moduna girmiyor/geç giriyor uyanık tutan bir şey var. Dediğimi araştırın, forumda bir zamanlar açtığım bir konu vardı ona da göz atabilirsiniz wakelock detector ile ilgili. ADB izni için pratik bir chrome eklentisi de vardı play storeda açıklamasına bakarsanız. Umarım yardımı olur.

Edit: Wakelock detector oreo ve pieda sıkıntılıymış.https://www.xda-developers.com/stop-wakelocks-android-without-root/ güncel yazılım bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wade96 -- 25 Aralık 2018; 21:45:43 >
    (ORIGIN ID: HAAltuntaas) İşlemci: INTEL CORE i7 4790K 4.0/4.4 GHz || Ekran Kartı: ZOTAC GTX 1070 AMP! EXTREME || Monitör: ASUS ROG SWIFT PG279Q /165 Hz/G-SYNC/IPS/2K/27" || Anakart: MSI Z97 GAMING 3 || Ram: GSKILL RipjawsX (4x4GB) 16GB DDR3 || Depolama: SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD || Depolama2: WD CAVIAR BLACK 2 TB || Depolama3: SEAGATE BARRACUDA 1 TB || Kasa: CORSAIR GRAPHITE 780T BLACK FULL-TOWER || Güç Kaynağı: CORSAIR CX750M || Soğutma: CORSAIR H115i PRO RGB LIQUID CPU COOLER || Ses Kartı: CREATIVE SOUND BLASTER ZX || Ses Sistemi: LOGITECH Z906 5.1 500W DTS - DOLBY DIGITAL || Klavye: LOGITECH G710+ || Mouse: STEELSERIES RIVAL 700 || Kulaklık: HYPERX CLOUD 2
  • Yarbay
    3602 Mesaj
    Arkadaslar rehbede kayitli olmasina ragmen watsapda insanlarin isimleri yazmiyor. Sadece numaralari gozukuyor nerden duzeltcez bunu?

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Ekran koruyucu konusunda 2 gündür kafam çok karışık. Bir türlü model beğenemedim.
    Aynı durumdayım tamamen hocam, güzel bir şeyler bulursan haber et lütfen. Bir türlü karar veremiyorum, ekranı kırmadıkça götürüsü getirisinden çok çok fazla gibi geliyor.

Orijinalden alıntı: wade96

Aynı durumdayım tamamen hocam, güzel bir şeyler bulursan haber et lütfen. Bir türlü karar veremiyorum, ekranı kırmadıkça götürüsü getirisinden çok çok fazla gibi geliyor.

Alıntıları Göster
    Ekran koruyucuların babasi whitestone dom glass ama sadece amazon.com da var ve cok pahalı. Tanesi 35$+kargo

Dome Glass Galaxy Note 9 Screen Protector, Full 3D Curved Edge Tempered Glass Shield [NO UV Light Included] Backup Kit by Whitestone for Samsung Galaxy Note 9 (2018) - Replacement Onlyhttps://www.amazon.com/dp/B07FY295FX/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_QoOiCbHWCR89E

Orijinalden alıntı: avmehmet

Ekran koruyucuların babasi whitestone dom glass ama sadece amazon.com da var ve cok pahalı. Tanesi 35$+kargo

Dome Glass Galaxy Note 9 Screen Protector, Full 3D Curved Edge Tempered Glass Shield [NO UV Light Included] Backup Kit by Whitestone for Samsung Galaxy Note 9 (2018) - Replacement Onlyhttps://www.amazon.com/dp/B07FY295FX/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_QoOiCbHWCR89E

Alıntıları Göster
    Hocam onunla ilgili bile çok kötü yorumlar var özellikle redditte. UV ışık vs gerekmesi de çok zorlaştırıcı işleri malesef.

Orijinalden alıntı: wade96

Hocam onunla ilgili bile çok kötü yorumlar var özellikle redditte. UV ışık vs gerekmesi de çok zorlaştırıcı işleri malesef.

Alıntıları Göster
    Linkini verdiğim ürüne bakarsanız NO UV Light yazıyor. Bundan uv ışığa ihtiyaç yokmuş ama ürün nasıldır bilemem

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Hocam samsung S6'dan beri ömürlük cihazlar üretiyor. Eskidendi o donma kasmalar. 1 seneyi geçkindir S7 kullanıyorum aşırı memnunum. Şu an bir telefon alacak olsam , bütçeyi ayarlayabilirsem S9+ ya da Note 9 olurdu.

Alıntıları Göster
    Bırak s9 u 4 senet kullandığım Note 5 de bile ne takılma ne donma oluyordu. "Samsung donuyor takılıyor" dernek Dünya düz demekle aynı. Tamamen safsata.

HearthStone, Battle.net : Sivridis#2857

https://www.flickr.com/photos/65316244@N06/
    Arcam irDAC - Schiit Lyr / Emotiva Mini X-A100 - Hifiman HE500
    Sony A7 II- Lens Turbo II - Canon FD 50mm f1.4, Canon FD 24mm. f2.8, Zeiss 35mm f2.8, Samyang 80mm f1.4
  • Yüzbaşı
    887 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: avmehmet

Linkini verdiğim ürüne bakarsanız NO UV Light yazıyor. Bundan uv ışığa ihtiyaç yokmuş ama ürün nasıldır bilemem

Alıntıları Göster
    Hocam UV light kutudan çıkmıyor yazmışlar, kurulum için uv light gerekiyormuş ben de başta öyle sandım kontrol ettim.

Buyrun hocam değerim suan en güncel hali

|
    |
    wade96 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Sivridis

Bırak s9 u 4 senet kullandığım Note 5 de bile ne takılma ne donma oluyordu. "Samsung donuyor takılıyor" dernek Dünya düz demekle aynı. Tamamen safsata.

Alıntıları Göster
    Doğrudur hocam Note serileri daha uzun ömürlü oluyor. Kaldı ki eşimde 4 yılı aşkın S4 kullandı. Arada donma kasılma kapanma olmadı mı oldu ama mide bulandıracak kadar değil. Olabilir mekaniktir. Ben ona çok takılmıyorum genel performans önemli.. Benim tek çekincem bu amoled ekranlarda meydana gelen ekran yanması ve bu tür durumlarda garantinin sıkıntı çıkarması. Ekran 500 lira olsa çok düşünmem ama 1500 lira civarı bildiğim kadarıyla. Başıma bişey geldiğinde yok sen uygulama yüklemişsin ya da kenarında çizik var bu düşmüş muhabbeti olacak konusu mide bulandırıcı.
    |
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.