Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (841. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
170
Favori
370.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 839840841842843
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muhtemelen kameranızı kirli. Kulağa temas ettiği için temiz kalmıyor

Her fotodan önce bir şey işe silin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NIGRA kullanıcısına yanıt
    apple daki emoji ile samsungdaki mantık farklı. Apple daki gibi kullanmak istiyorsan iphone u olan bir arkadaştan smile ni yap kendine gönder hepsini ve favori olarak ekle ve kullan. Ben o şekilde yaptım.
  • youtube, forum donanımhaber ve ekşi sözlük gibi karanlık mod kullandığım uygulamalarda,
    always on display saatinin aşağıdan yukarıya gezdiği tüm bölümlerde, ışığı tam açınca siyah renkte blok blok bir sararma gözlemliyorum.
    sizce bu amoled yanığı mıdır? işin ilginç yanı telefonun masaüstünde de siyah duvar kağıdı var onda göremiyorum aynı sararmayı.
    bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihjoe -- 17 Şubat 2020; 18:29:57 >

• Yanık değil gibi ama amoled sorunu garanti kapsaminda değişir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyuunal E kullanıcısına yanıt
    Evet teşekkürler garanti kapsamında ama amoled yanığı nasıl oluyor peki?

• Herkese merhaba,
    Note 9 One UI 2 güncellemesi sonrasında ekran notu ve fotoğraf düzenleyici artık tam ekranda değil küçültülmüş şekilde çalışıyor.
    Eski sürüme dönmeden düzeltmenin bir yolu var mı ?

• shindorei kullanıcısına yanıt
    Yapıyorsun düzgün yap şu isi :) bu Samsung beni bazen bu kadar ufak noktalarda üzüyor 😊 teşekkür ederim arkadaş 👍👍

Ne demek her zaman :) Borçların kabarıyor. Artık bi çay ısmarlarsın :D
  • shindorei kullanıcısına yanıt
    Valla öyle 😊 çayla kurtulacaksam ne mutlu bana :)

• şubat güncellemesi geldi.

• Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Tr mi almanya mi

• onderkaan kullanıcısına yanıt
    ota güncellemesi geldi yüklüyorum.
  • Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: resattavasoglu

ota güncellemesi geldi yüklüyorum.
    Tur veya dbt csc sinden hangisindesiniz anlaminda dedim. Ben almanya otalarini indirip flash ladim bana gelmedi beklim gelicek mi turkiye romundaysaniz ona gecerim aksam

• Amazfit GTR 'ı note9 ile kullanan var mı ?
  • Arkadaşlar aldıgım bir kulaklıkta karşı tarafa sesim uzaktan ve cızırtılı gidiyor. Ancak bu kulaklıkla ben karşı tarafı iyi duyuyorum, müzik baslı falan buda iyi, ses kaydı yapıyorum yine 10 numara. Ancak aramada sesi kötü sadece.

Bu bluetooth kulaklık ile mi alakalı? yoksa kullandığım hat ile mi? Telefondaki bir ayar ile mi? anlamadım. Eskiden bu arama esnasında bir ikon çıkardı ses kalitesini arttıran ama o da artık yok. Hattım Türk telekom var mı bilgisi olan acaba

• striders kullanıcısına yanıt
    Performansi dusuyor diye sirketler guncellemeler cikarmasin veya cikartirsa da uzak durulmasi dogru bir yaklasim degildir. Bu tutum sirketlerin ekmegine yag surdurur ... Ocak Guvenlik Guncellemesi Turkiye icin atlandi almadi Aralik tan direk Subat AYI Android Guvenlik Guncellemelerini birkac gun once anca aldi ! ...

Guncellemelerle olasi sorunlarda da cozum uretmesi gereken bizler sakinarak degil, Samsung gibi firmalar kisa surede yeni guncellemeler veya varsa baska cozum yollariyla hizmet vermesi beklenir. Kalite olgusu bunlari da net kapsamaktadir...

Tuketici olarak kalite nedir daha dogru duzgun idrak edememistir... Bunu da suistimal eden Samsung tur ...

Guvenlik Guncellemeleri zaten Google kendisi hazirliyor aslinda her ayinki ilk fazinki bir onceki ayin 3. haftasinda tum sirketlere OEM firmalarina yollaniyor . Samsung zaten ilk faz guncellemeleri yayinliyor. Google kendi cihazlarinda aslinda 2. faz olan genelde her ayin 5 i diye tabir edilen guncellemeler olarak yayinlamaktadir. Aslinda SAmsung Subat guvenlik guncellemesi denilen sey aslinda gecen ayin 2. faz kademe guvenlik guncellemesini anca kapsiyor...

Bir de Samsung un kendi cozumu guvenligi vardir KNOX tabanli. Bu da oyle cok ahim sahim birsey degildir :/ ... Bazen de Google in Kernel/ CEkirdek kodlarina mudahel ederek saldirilara acik hale getirmektedir ki gecen haftalarda Google bu konuda Samsung a firca atimstir ... Haberi de yapildi burada ...

Pratiksel olarak Dijital SLR veya Aynasiz Kameralar ile kabaca yarisacak seviyey gelmistir ozellikle baski odakli degil de 12 megapiksel civarinda kaliteli icerikler uretilmektedir. Telefonlardaki Pro Modu ile RAW .DNG uzantili ile TIPKI profesyonel kameralar gibi bilgisayarda daha da kontrollu daha dogru kaliteli son hali alabilmekteyiz... Dediginiz gibi telefon ozellikli fotograf makinesi :) .

Oyunlarda ise malesef SAmsung EXnyos islemcilerini ust seviye cihazlarinda ozellestirilmelerinden vazgecmistir bu karari verirken de zaten S20 modelleri ve Note20 modelleri yine son ozensiz Exynos 990 ile de gelecektir ... Exynos gecmis yillar bir ara iyi idi so yillarda ise Snapdragon saglam baskin one gecmistir. Samsung Exynos lularda buna denk performans vermesi icin daha fazla guc tuketimi istemektedir bu da isinma ve daha kisa pil omru demektir ...

O yuzden 5G bile gelmiyorsa Note9 a sahip biri icin S20 ler dahil hatta Note20 leri de onermem ayrica ifade etmek isterim .

Multi-CSC hangi ulkeler cihazin kutusunun arkasinda uzunca ulke kisaltmalari ile vardir bunlarin arasinda elbette Almanya da vardir . Konuyu duzenli takip edenler veya Note8 de dahil hatta diger Samsung anakonularindan da anlasilacagi uzere Almanya yazilimlari Turkiye ile uyumludur. Benzer sekilde Fransa Ingiltere'de dahil. Bu isimleri cok anarim cunki bir sekilde bu 3 ulkedekilere son yillarda ilk guncellemeler gelmektedir. Bir ara Polonya idi eskidendi ...

Multi-CSC li bir ulkenin SamFirm veya Sammobile vs indirilen dogru yazilim/firmware/imaj icerisindeki parcali dosyalarindan CSC li olani iki tanedir. HOME_CSC ve CSC ... HOME_CSC Turkiye icin veya cihaz hangi uyumlu ulkeden alinmissa onunla uyumlu olacaktir yani format atilirsa bilhassa SIM kart takili degilken mevcut ulke urun koduna gore formatlama yapacaktir.

Elbette CSC ile baska bir ulkeninkine de yuklemis birisine SIM kart takili iken format sonrasi acilirsa SIM karttan da gelen otomatik Turkce dil olaraktan kuruluma baslayacaktir.

Ocak guncellemesi bilindigi uzere atlanmistir ve Araliktan direk Subat guncellemesi verilmistir ... Bu esnada Almanya HOME_CSC ile yukleyip Turkiye icin Ocak guncellemesini beklemek anlasilacagi uzere Ocak ayi icinde naiflik olurdu ...

HOME_CSC ile yazilim atilmasi daha onceleri de defalara ifade ettigim gibi : Sanki OTA dan geliyormuscasina guncelleniyor ve mevcut hicbirsey normal srtlar altinda silinmiyor da .... Demisimdir ...

Ek olaraktan; sahsen bir ulkeninkine HOME_CSC ile atip bir daha da bilgisayarsiz sadece telefon kendisi guncelleme alsin diye de hic beklemedim . O yuzden HOME_CSC ile yapilanlar bir sonraki ayda guncelleme alir mi bazen de Turkiye ye guncellemesi cikmis mi ki diye bakmak gerekir ... Ama tuhaf olan Ocak ile atlanmasinda sanki Turkiye ye ozel buyuk bir guncelleme gelmis ! Sadece guvenlik guncellemesi olsaydi 500 kusur MB lik olmazdi birkac yuz MB lik olurdu... Birseyler donuyor Turkiye firmware inde .. Belki de ozel tek SIM li oldugu icin bilemdigimiz bircok bilesene bagli guncellemeleri de gelmis olabilir ... Derinlemesine ve detayli kiyaslamalarla ve mumkunse ayni anda 2 Turkiye Note9 cihazinda tespit edilebilir. Sahsen o kadar detayla ugrasamam zaten tek Note9 var suan icin ...

Clear Cache aradabir tavsiye ederim ve elbette her aylik guncellemeden sonrasi da ... Bazen cihazi tekrardan baslatmak bile bir tur bakim sayilabilir ... Malum RAM ve ona bagli islemcler islemci gucu vs tuketimi artmaktadir . Temiz baslangicta bir nebze rahatlama sistemde saglanabilir ... Cache on bellekte isinizi gordukten sonra temizlenmesini oneririm bilhassa dusuk RAM li Note9 lara sahiplere ... Birden fazla sekme veya uygulama es zamanli kullanimda RAM tuketimi hizla artabilir ...

Genel tavsiyelerime sadik kalin . Keza ilk sayfamizda belirtmistim. Clear Cache bir yere kadar is gorur ... Ideal esasli cozumlerden de pek sayilmaz.

Servise gitme durumu haric kokten bir cozumu de vardir : Combination Fimrware ile Cihaz urun kodu ulkesinin de degistirilmesi ile cihaz sanki misal ALmanya veya Ingiltere gibi ayarlanabilir. Artik Odin filan bilgisayara da bir daha ihtiyac guncelleme fasillarinda gerektirmez... Sahsen bunu Note8 de yapmistim Fransa yazilimi Android 8.0 Fransa'ya ilk ciktiginda basirili olmustu ve OTA dan sanki Fransa cihazi gibi Android 8.0 guncellemesini aldirmistim . Ki o zamanlar ilk gunlerde sadece FOTA dosyalari vardi ve sartta Fransa Android 7.1 filan olmasi vardi ... Bu deneyimi Note9 da hic denemedim cunki vesile olmadi . Meraktan yapacaktim zamanin olursa diye de ifade etmisligim vardir burada ama halen de denemedim .

Combination Firmware ile tekrar Turkiye ulke kodu ile cihaz satis bolgesi degistirilebilir...

Yani ulke kodu degistirilmeden klasik parcali odin ile yazilim CSC den de atilsa urun ulke kodu Turkiye olmadigi icin serviste sorun cikartilir herne kadar KNOX SIFIR olsa da ... O yuzden ayni sekilde Combination Firmware ile Turkiye urun kodu girilmesi servislik durumlarda sarttir... Bu surecte dahili hafiza hersey silinir ...

Combination Fimrware anlatimi ozel kodla yapiliyor. Yabanci sitelerde vardir ama enteresandir hatirlatma babinda bile talep gelmedi ben de unuttum :/ . Bu sekilde sizdeki giib sorular gelince konu konuyu hatirlatiyor...

Kulakliklardaki coklu mikron ile noise cancelling denen olgu ortam gurultusunu azaltma anca saglaniyor. Bazilari yetersiz veya gelistirilmemis mikrofonlari ile kendi sesiniz karsi tarafa gurultusuz veya cok az gurultulu aktarim yapilamiyor.

Enteresan olan ses kaydi idealmis ama gorusmede aktif filan olmuyor gibi ... Kulaklik firmasiyla irtibata gecin veya o modeli belirtin burada veya baska acilmis bir baslik olabilir arastirin oralara da sorun verimli olabilir.

Hat ile alakali olabilir de : HDSES filan farkli isimlendirme ile bu ayarlar telefonunuzda aktif midir kullandiginiz GSM operatorunden de ayrica teyid ettirin ... Turk Telekom hic kullanmadim .

Baska GSM operatorle deneyin... Ama gerekli ayarlar aktifse... Kademe kademe sorunsuzlari eleyin. Birseyler netlesecektir...
  • 
Sayfa: önceki 839840841842843
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.