Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (443. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
170
Favori
370.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam kesinlikle sizin cihazınızda sorun var, üretim kaynaklı pilden yada ekrandan kaynaklı olabilir. Ya pil bozuk yada ekran gereğinden fazla enerji tüketiyor.

Daha önce attığım değerler aşağıda, hiçbir özel ayar yapmadan 2k ekranda 7/7,5 saat ekran süresi alıyordum ve 2k dan fhdye geçtiğimde ki değerler aşağıda, 10saat+ cidden mükemmel.

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• MustafaOzcelik M kullanıcısına yanıt
    Bunlardan mi bahsediyorsun.

https://www.renkligaraj.com/kategori/oyun-konsol-kaplamalari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlarda olabilir hocam fakat benim dediğim yerde şeffaf yapıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • JessieJ J kullanıcısına yanıt
    İmkansız ekran en fazla 5,30 saat açık kalabiliyor. Testleri de mevcıut sixin 10 saat değerleriniz tasarruf modunda felan olmalı yada uzaylılar size özel bir batarya ekleyip kaçıp gitmişler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JessieJ

Hocam kesinlikle sizin cihazınızda sorun var, üretim kaynaklı pilden yada ekrandan kaynaklı olabilir. Ya pil bozuk yada ekran gereğinden fazla enerji tüketiyor.

Daha önce attığım değerler aşağıda, hiçbir özel ayar yapmadan 2k ekranda 7/7,5 saat ekran süresi alıyordum ve 2k dan fhdye geçtiğimde ki değerler aşağıda, 10saat+ cidden mükemmel.

Hocam bu nasıl bir kullanım acaba. 15 saatte 10 saat ekran yani film mi izlediniz ne yaptınız bu sürede? Ve ayrıca bu tarz kullanımda aşağı yukarı telefonun ne kadar dayanacağı bellidir. Aralıksız ekran açıkken s7 edge tanıtımda bile 1 sezon game of thrones (12 saat yanılmıyorsam) izlenebilir deniyordu. Ama günlük kullanımla, sizin paylaştığınızın örtüştüğünü hiç sanmıyorum. Sorun zaten beklemede pilin gitmesi ekran açıkken değil.

• Saiki kullanıcısına yanıt
    10saat degilde ben tasarruf modsuz 7 8saat arasi ekran 1.5 2gun gunluk kullanim aliyorum.

Oyunsuz. Arada sirada konum acik. Oto parlaklikta.

Oha 10 saat ekran nedir arkadaş telefon özel üretim mi?

Benim değerlerde bu
    Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Heimdall.. kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Saygılarımla...
  • ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Merhaba sevgili @___Lawyer___

Aslında pek merak edilecek bir yanı olmayan bir ana ekranım var desem! :)
    Tek ana sayfadan oluşan, siyah beyaz bir ana ekran.

Sadece alt kısımda Nova ile ayarladığım 3 ayrı bölüm var, gerektikçe parmak hareketi ile kaydırıp o bölüme geliyorum.

Tabii Nova'nın nimetleri ile parmak jestleri ile bir çok atadığım görev var o ayrı.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 27 Aralık 2018; 16:6:44 >

• Selamlar arkadaşlar greefiny kullanıyormusunuz faydasınız gördünüzmü ?

*#0228#  adlı kodun faydası yada zararı varmıdır ne zaman kullanılmalı ? Saygılar.

• wade96 kullanıcısına yanıt
    Saiki kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135633743

Yukarıda ki linkte aod açıkken kullanım bilgilerim mevcut

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136087194

Burada da yine 2k açık ama aod kapalıyken daha %32 şarjım kalmışken 6 saat 11 dk ekran sürem vardı.

Sadece siyah tema kullanıyorum, Edge menüsü (şu ekranın sağında ki açılan kısa yollar, adı neyse artık) ve AOD kapalı, ekran parlaklığını genelde %50/60 civarı kullanıyorum onun dışında volte 4G konum edge aydınlatması falan her zaman açıktır bende.

İlk kullanım linkinde şarjını merak ettiğim için baya zorladım ve denemek için tasarruf modunu açmıştım ama o günden beri tasarruf modunu hiç açmadım gerek kalmıyor.

Ayrıca 10 saat aldığım değerlerde altta kullandığım uygulamalar ve süreleri mevcut zaten. Bu 10 saati de ilk kez 2k ekrandan fhd+'a geçtiğim gün aldım. Şöyle bir detay ekliyim Netflix 4 saat 49 dk gösteriyor, 5 bölüm dizi izledim ekran parlaklıgı %50 ve internet komple kapalıydı, daha önceden telefona indirmiştim hafızadan izledim yani,bildirimler vs rahatsız etmesinler diye de interneti kapatmıştım.

Saiki bro o videoyu izlemiştim orada ekran 2k'da ve telefonu devamlı yoruyorlar o yüzden 5 saat alması normal. Benimde ekran 2k iken çok fazla oyun oynadığımda 6 saat ekran aldığım oluyor. Burada her kullanıcı kendi profiline göre pil tüketir. Ben sosyal medyada takılıyorum internete ve wp'ye çok bakıyorum arada netflixe indirdiğim dizileri izliyorum, biraz youtube biraz internet derken en az 8 saat ekran alıyorum.

Sanırım bu siyah tema aod ve edge ekranı çok etkiliyor. Şu an bile %44 şarjım var 5 saat 24 dk ekran aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Merhaba sevgili @___Lawyer___

Aslında pek merak edilecek bir yanı olmayan bir ana ekranım var desem! :)
    Tek ana sayfadan oluşan, siyah beyaz bir ana ekran.

Sadece alt kısımda Nova ile ayarladığım 3 ayrı bölüm var, gerektikçe parmak hareketi ile kaydırıp o bölüme geliyorum.

Tabii Nova'nın nimetleri ile parmak jestleri ile bir çok atadığım görev var o ayrı.

Saygılarımla...

Duvar resminiz süpermiş linki varmı acaba bizde kullanabilirmiyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

İmkansız ekran en fazla 5,30 saat açık kalabiliyor. Testleri de mevcıut sixin 10 saat değerleriniz tasarruf modunda felan olmalı yada uzaylılar size özel bir batarya ekleyip kaçıp gitmişler

sabah 6 da şarjdan çıkartıyorum, gün için de 4 saat ekran süresi alıyorum gece şarja taktığımda bayaryanın %50den fazlası dolu oluyor hala. 1 defa bataryayı bitirdim, onda da 8 saate yakın ekran süresi aldım. telefonu normal tasarruf modunda kulanıyorum. 10 saatler nasıl alınır bilmiyorum ama bende durum böyle

• mask6060 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Kaynağı hatırlamıyorum açıkçası ve çok uzun zamandır değişmeyen bir arka plan resmim bu.

İşinize yarar ise burada paylaşayım.

Bir de masa üstü PC içinde (telefon için adapte etmeyi henüz düşünmedim, olur mu emin değilim çünkü yatay bir kare) uzun zamandır pilot kaskı ve bir saat görüntüsünden oluşan bir favorim var ama 3840x2160 boyutunda olduğu için buraya ufaltıp koysam bile gereksiz sayfayı büyüteceği için kimseyi rahatsız etmek istemem.
    Bu nedenle onun küçük bir halini koyayım fikir vermesi açısından.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 27 Aralık 2018; 17:50:54 >

• Hocam peki %5 %10 civarı kaldığında aldığınız ekran açık süresi ne durumda?

Çok üzüldün adınıza.

Ben cihazımı wqhd+ çözünürlükte ve genellikle %30-%50 aradı parlaklık ile 2 günde bir takıyorum. Ekran açık sürem 5-6 saat arası oluyor. Hafta sonu bir sefer %100 den çekip dizi film youtube falan yapınca 7.5 saat gördüm.

Bu cihaz bekleme modunda iyi pil yiyor. Cihazı 2 günde bir şarj edip te 7-8 saat ekran açık süresi alan var mı? Tek oturumda yüksek değerler alınıyor genelde ama 2-3 günlük kullanımda o saatler zor.

Eğer siz tek oturumda %100 den çekip akşama kadar 4 saat ile %0 görüyorsanız evet sıkıntı var. Ama 5-6 saat gibi bir değer alıyorsanız çok üzülmeyin bence normal karşılanabilir

gerçekten enteresan
    ben taş çatlasın 4.5-5 saat ekran süresi aldım o da çok nadir..
    3-3.5 saat alıyorum genelde.
    gün boyu whatsapp web açık bilgisayarımda bilmiyorum ne kadar etkendir..
  • Pie için custom rom yüklememek için kendimi zor tutuyorum.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirism

gerçekten enteresan
    ben taş çatlasın 4.5-5 saat ekran süresi aldım o da çok nadir..
    3-3.5 saat alıyorum genelde.
    gün boyu whatsapp web açık bilgisayarımda bilmiyorum ne kadar etkendir..
    Etkendir hocam. Deep sleepi önlüyor bildiğim kadarıyla. Better battery stats'ta en büyük wakelock'um whatsapp web oluyor benim de hep. Dediğim gibi herkesin kullanım alışkanlıkları çok çok çok farklı. Bütün fark bundan kaynaklı. Bir whatsapp web bile bekleme performansını çok etkileyebiliyor.
  • wade96 kullanıcısına yanıt
    better battery stats yükleyip bir takip edeyim bari tekrar.. :)
    root yoksa olmuyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirism -- 28 Aralık 2018; 0:15:44 >
  • mali76 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen Türkiye ile birlikte

• 
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.