Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19.359
Cevap
170
Favori
370.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öneriniz de dahil hepsini denedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferduh

Öneriniz de dahil hepsini denedim.
    Hat üzerinden kapatın. IPTAL HDSES yazarak 2200’a gönderin. Eğer devam ediyorsa telefonu sadece 3G’de kullanıp deneyin. Yine devam ediyorsa mutlaka 128k sim kart alın. Kesinlikle 64 olmasın. 128k olsun. Sorununuzun yüzde 99 çözüleceğini düşünüyorum. Satıcıların fark yok demesine bakmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferduh

Vpn, reklam engelleyici vb kullanmıyorum.

iPhone X de,Xiaomi mi mix 2 S te, Huawei p 20 pro da, Htc U 11 plus ta olmuyor da. Neden note 9 ve S9 da oluyor. Yukarıda yazdığım tüm telleri kullandım.
    çok basit sebebi , mesela bir süre önce YKB cüzdan uygulaması her telefonumda sorunsuz çaşışırken, sadece note9 da uyumsuz idi.
    illa reklam önleyici veya vpn diye düşünme , mesela instagram sadece edge olan ekranlarda daha bir sııkıntılı. başka programlarda var sıkıntılı sorunlu BUG ları olupta sineye çekilen yada bazı kullanıcıları hiç rahatsız etmeyen.

Belki farkına varamadığın bir uygulana programın belki arkaplanda gözükmeyen bir programın bile engelleyebiliyor, o telefonlarda sıkıntı yaratmaz sende yaratır.

Örnek bir kamera aldım AliEXpress den ceptyele kurunca SADECE SAMSUNG TELEFONLARDA sıkıntı yaratıyor , launcheri ucuruyor, hatalar veriyor. Sorunu ç.özemedim google play store da bulamadım , ana sayfada bulamadım, sonra bir yerde tesadüfen aynı sorunları yaşayan bir kullanncıya denk geldim kamera farklı cep telefonu modeli farklı, en sınunda kamerayı ve programı telefonumda kullanmadım herşey düzeldi. Olabiliyor. İPHONE ve diğerlerinde yoktur sıkıntı, hatta samsung un sadece bazı modellerinde , hatta sadece Android 6 da, 7 de veya 8 Oreo da sıkıntı olabilir, DÜZ MANTIK KURUNCA BENDE SENİN GİBİ İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM.

Senin sattığın insanlar belki senin tarzında alışkanlıklarıana uygun programlar ile vs kullanmayıp memnundurlar veya tesadüf onlarda da sıkıntı sorun olabilir.

Sim kartın bile o marka o model ile sıkıntı yaratabilir.

bende samsung herşey saat, kulaklık, telefon , monitör, BT kulaklıklar.

Samsung j710 (2016) ile sıkıntı yaşadığım samsung U Fllex BT kulaklığım s7edge ve Note8 de sıkıntısız sorunsuz hatta note8 ile aşırı iyi. ( Kulaklık bazı modellerde sıkıntı yaratıyor sadece BT değil başla sıkıntılar kopmalar falanda oldu. J710 u android 7 den Android 601 ilk alındığuına dönünce hiçbir sıkıntı kalmadı.

siz belki kullandığınız farkına varmadığınız bir launcher, program, ıvırzıvır sebebli, içindeki sim kart, BT kulaklık, saat, aklınıza gelmeyen herşey olabilir.

Ben yukarda yazarken zaten şu değilse şudur o değilse şudur gibisinden hareket ettim.

Ama sizin kullanımınıza samsung terds geliyor demek :D

Üşenmeyin basın hardreset format tertemiz kurun , orjinal halinde. hatta kendi sim kartınız yerine başkasının simini takın, sorunu test edin, muhtemelen olmayacaktır.

genede sorununuz çözülsün o yada bu şekşilde çözülecektir. ama deneyin denediklerinizde bazen bişeyi atlamış olursunuz, bir arkadaş ta inat etti, rutin olmazsa olmaz swiftkey, nova launcher var sanki içine gömülü telefonun hemen kurar, senin kine benzer sıkıntıda onların sebeb olduğunu gördük. Şimdi töbe diyor.

Alakasız şeyler olabiliyor N9500 ithalatcı garantili note 8 lerin android 7 de VOLTE si falan bir şekilde çözülüyor, android 8 e gecenlerde şimdilik sıkıntısız çözülmüyor customrom lar bile TR ye tye gelince sıkıntı yaratıyor. opratörü arıyorsunuz NOTE8 de desteklemiyor yalanını sallıyor, donanımsal olarak var olan şeyi yazılımile beceremedik demiyor, ada açmıyoruz bilerek demiyor, çifthat bize ters sadece benim hattımı taksın bak samsung TR den alsın sıkıntı yok demiyor ama işi zora koşup engelliyor çözmüyor.

neyse benden bu kadar , sorunu ancak dediklerim ile çözersin , yada simi değişmem, onu silmem, bunu formatlama dedikçe samsung sana hep bir sorun çıkartır, başkasında olmaz sende olur, yada bazılarında olur. ADGUARD çok iyi ama bazı samsunglarda dediğin sorunu yapıyor diye ilk onu örnek verdim sonra benzerleride yapıyordur demek istedim. VPN kullanalarda bı dediğin oluyopr wifi mobil döngüsü sapıyor. Uçak modu , aç kapa ile çözülüyor, ters gelen ne ise onu tespit edersen ne ala, neyse umarım çözersin.

• Veri sürekli açık, wifi hiç yok, parlaklık otomatik.

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

Bu nedir???

• quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Hat üzerinden kapatın. IPTAL HDSES yazarak 2200’a gönderin. Eğer devam ediyorsa telefonu sadece 3G’de kullanıp deneyin. Yine devam ediyorsa mutlaka 128k sim kart alın. Kesinlikle 64 olmasın. 128k olsun. Sorununuzun yüzde 99 çözüleceğini düşünüyorum. Satıcıların fark yok demesine bakmayın.

Alıntıları Göster
    işte buda bazılarında işe yaradığına şahit olduğum bir durum. aklıma gelmedi. iyi yi yazılmış. ilk önce denense daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoGoBaBa

işte buda bazılarında işe yaradığına şahit olduğum bir durum. aklıma gelmedi. iyi yi yazılmış. ilk önce denense daha iyi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını ben Huawei P20 Pro’da yaşamıştım. Bu şekilde çözdüm. Belki onda da işe yarar.

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt
    İlgine teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını ben Huawei P20 Pro’da yaşamıştım. Bu şekilde çözdüm. Belki onda da işe yarar.

Alıntıları Göster
    Benimde bilgim yoktu bu konudan, birşey öğrenmiş olduk. Teşekkürler.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Kılıf ve pil muhabbeti yanında böyle teknik detay paylaşımları da gerekiyor.
    Güzel yardımlaşma,aynı zamanda faydalı.
    Yazan arkadaşların emeğine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Benimde bilgim yoktu bu konudan, birşey öğrenmiş olduk. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Bu sorunlar genelde sim kart kaynaklı oluyor. 64k sim kart teknoloji olarak yeterli değil. Ama bizde Hale’n 64k veriliyor. Aslında 256 k olması lazım ama onu sadece CEOlara, bakanlara falan veriyorlar. Halbuki maliyet farkı hemen hemen yok. Velhasıl kelam 128k da bu sorunu çözüyor. En azından bende öyle oldu.

Ben teşekkür ederim.

• ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt
    Sanirim kullandigin bir program smse izin vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Sanirim kullandigin bir program smse izin vermiyor.
    SMS değil ama SIM
  • https://www.facebook.com/SDMF3169/videos/1094584490704286/?hc_ref=ARShAApaUCZbi6lzD_gjZ2zgTrDLrmYe5_HHz9jABNa6F3Ee6F_42K1fqEEN873U7yQ&__xts__[0]=68.ARBeb4vI1GF-dyUtzaoPUq6yKTT_bc-RJTi4Nd9TjDxBFPAv0v3BVx_Rw61dB7nDprcOAlmdWgpOiLe6ubpnvmecrlu4nOzitFb7dY1Jg46dl0TvftlC75WYK8zdMHcqw9xL15o0H6PV7RrkWvIcMN2jFAcLN_Dn8IyEJD71n8W-oIzIB__LlQ&__tn__=FC-R

Çok güldüm ya :)))
  • ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt
    Telefonda sıkıntı var mı şuan. Çekmeme arama yapmama vs.

Kullandigin bir program olabilir. Package disabler da olabilir

• Bataryaya övgüler yağdıran arkadaşlara sormak istiyorum ben note 9'u 3 gün önce aldım ve kullanmaya başladığımdan beri 1 günü zor çıkarıyor dün gece 23:00'te şarjı bittiği için kapanmadan önce kullanım aşağıdaki gibiydi. Bu durumda ne yapılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canboca -- 18 Eylül 2018; 12:52:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canboca

Bataryaya övgüler yağdıran arkadaşlara sormak istiyorum ben note 9'u 3 gün önce aldım ve kullanmaya başladığımdan beri 1 günü zor çıkarıyor dün gece 23:00'te şarjı bittiği için kapanmadan önce kullanım aşağıdaki gibiydi. Bu durumda ne yapılabilir?

Hocam, kullanımınız çok normal. 4-5 saat arasında ekran süresi alınıyor yoğun kullanımda. Ben aynı kullanım senaryom ile Note 8 de 3-3,5 saat civarı ekran süresi alıyordum ki girin Note 8 sayfasına 6-7 sayfa ekran süresi alanlar var :)

Siz bakmayın burdaki 7 saat aldım, 8 saat aldım bilmemne diyenlere. Çoğu özelliği kapatıyorlar, kullanmıyorlar. Özellik açık bile olsa bazı şeyleri kullanacak bir ihtiyaçları yok (mesela iş mailim tanımlı, otomatik senkronizasyon günde 250 mail alıyorum, 90 mail gönderiyorum) Arkadaşımda da Note 9 var, şöyle bitiremiyorum pilini, böyle bitiremiyorum falan bir ton şey söylüyordu. Bir değişelim dedim bendekiyle. Değiştik. Yine 4.30 saat gibi ekran süresi aldım, aynı günün akşamı tekrar şarja taktım. Ona sordum, benim cihaz nasıldı diye.. Çok iyi gidiyor diyor hala pili. Kullanımla alakalı bu durum. Aksini iddia eden varsa versin bana telefonunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 18 Eylül 2018; 13:2:3 >

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Hocam harikasınız altına imza atarım ben de. 2 tam gün sarj etmeden kullanan var merak ediyorum telefonu kaç kere eline alıyor. Benim pilimde bir anormallik olmadığını biliyordum sadece bu telefona sahip olmayan insanlarda gereksiz bir yüksek beklenti olmasın istedim. Ben her gece şarja takmaktan hiç şikayetçi değilim zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: canboca

Bataryaya övgüler yağdıran arkadaşlara sormak istiyorum ben note 9'u 3 gün önce aldım ve kullanmaya başladığımdan beri 1 günü zor çıkarıyor dün gece 23:00'te şarjı bittiği için kapanmadan önce kullanım aşağıdaki gibiydi. Bu durumda ne yapılabilir?

Hocam benim note 9'u kullanma sürem 1 ayı geçti maksimum 4-5 saat ekran aliyorum.
    Hocam ayrica anlamadığım cihazı kullanmıyolarsa 7-8saat ekran nasıl aliyorlar sadece boş boş ekrana bakıp kapatıyolarmı 1.5 günde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradaisu. -- 18 Eylül 2018; 14:21:8 >

• Yuzde 59 sarjim kaldi.

19saat once tam dolum yapip cikardim sarjdan.

3saat 13dk da ekran surem var. Boyle kullanirsam 2gunluk kullanim yaklaşık 7 8saat ekran suresi alirim. Oyun oynamazsam tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagleoneye -- 18 Eylül 2018; 13:39:27 >
  • 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.