Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (895. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.738
Cevap
188
Favori
1.591.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 893894895896897
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aceleniz yoksa bekleyin derim şahsi fikrim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nastasia

Aceleniz yoksa bekleyin derim şahsi fikrim
    Teşekkürler.

• Ağlayarak oreoda 7.1.1 döneceksiniz diyen arkadaşı sahneye davet ediyorum oreo sonrası 1 aydır pilim muhteşem oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aLphagut kullanıcısına yanıt
    Alin derim hocam. Cihaz note 8 uzerine, su an s9 da gorduklerinizi katacak. Beklemeye deger bir yenilik yok. Bu gidisle telefon piyasaya minimum 6300 liradan çıkış yapacak. Onun yerine yukarida bir arkadas telefonunu 2500 liraya satabileceginden sikayet ediyordu, kendisinden alin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: MAS207

Ağlayarak oreoda 7.1.1 döneceksiniz diyen arkadaşı sahneye davet ediyorum oreo sonrası 1 aydır pilim muhteşem oldu

Bu rakamları hangi ayarlarda elde ediyorsunuz cihaz snapdragon mu birde?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

quote:

Ağlayarak oreoda 7.1.1 döneceksiniz diyen arkadaşı sahneye davet ediyorum oreo sonrası 1 aydır pilim muhteşem oldu

Bu rakamları hangi ayarlarda elde ediyorsunuz cihaz snapdragon mu birde?

Alıntıları Göster
    hiçbir kısıtlamam yok cihaz SD 835 N9500 modeli

asağıdaki bilgiler yok ama 45 dk aspalth 8 de var sms görüşme internette gezinme aklınıza ne gelirse içerde dışarıda
    bütün seneryolar mevcut kasmadım bu karadrını bende beklemiyordum 1,5 gün oluyordu çogunlukla bazende 1 gün ama bu sefer şarırdım ha tabi 1 günü %80 %20 döngüsünde alıyordum bu sefer %100 %14 arası aldım birde cihazı bilgisayar üzerinden yavaş şarj yaptım bununda katkısı çok bence hızlı şarj daha hızlı bitiyor bence

araka planda çalışan uygulama bırakmıyorum uyarı verenleri onedrive hariç hepsinin arka plan internet kullanımını kapattım google play de toplam 40 uygulamam görünüyor (sistem uygulamalarıda var bazıları) ne az ne çok uygulamam var gerektigi kadar

1 yıl hatta belki 6 ay sonra bu degerleri yakalayamayacagız belki ama su bir gercek mobil dünyası donanım kısmında pil üzerinde hala hiçbir yenilik yapmadı işlemciler ramlar hersey arttı ama piller hala yerinde sayıyor 1 1.5 günleri artık aşmak gerekiyor pil teknolojileri üzerinde
    çalışma varmı bilmiyorum ama inş. farklı bişeyler bulurlar.

• Özcan DELİKANLI kullanıcısına yanıt
    ozcan hocam siz bi romu kurdunuz mu

• quote:

İki gün bekleme ve 5 saat civarı ekran süresinden memnun olmak nasıl bir fantazi anlayamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MAS207 M kullanıcısına yanıt
    Bence elimizdeki cihaz her anlamda teknolojinin nimetlerinden yararlanmamızı sağlıyor. Gerek işlemcisi rami grafik yongası olsun gerekse tasarımı olsun samsungun bu güne kadar üretmiş olduğu in iyi cihaz bence.

Ekran süresi kısmına gelince bu tamamen kullanıma dayalı. Kullandığımız cihazların hem bizim taleplerimizi hemde yükelmiş olduğumuz talepleri yerine getirmesi için sürekli online olması gerekli. hatta bazılarının da arka planda sürekli çalışması gerekmekte. Bu taleplerin en başında da online sosyal medya ve video servisleri gelmekte. Bu servislere erişebilmek için cihazın konumu şebekeye olan uzaklığı şebeke yoğunluğu hatta ve hatta telefonun dışında kullandığınız kılıf bile etkilidir. Cihazlarımız en iyi baz istasyon çekimini yakalamak için dolaşım yaparlar buda pilimizden yer. küresel konumlama sistemlerine bağlanmak için arka planda ara ara konum doğrulama yaparlar bu pilimizden yer. seyrettiğiniz videonun HD yada Full Hd olası bile etkiler. Çünkü grafik yongası buna göre daha fazla işlemci gücüne ihtiyaç duyar. bunların hepsini harmanladığınızda bence gayat başarılı bir batarya.

Ayrıca Samsung infinity display adını verdiği panelleri cihazımızda kullanıyor. böyle bir ekran kalem ve diğer sensörler ile ortalam a 4 saat gayet makul bence. Şimdi bazı arkadaşlar bana kızabilirler ama bu sizin ne beklediğiniz ile alakalı. Sonuç olarak eskiler bilir. İlk bilgisayarım pentium 50 idi. o zamaki işlem kapasitesi ram ve o zamanlar düşünemediğimiz bir çok teknoloji şuanda elimizdeki ufacık alette bulunuyor. Ben artık bu cihaz sayesinde yanımda bilgisayar taşımıyorum. Forumun çok çok eski bir takipçisi olarak bu konuda sadece ekran sürelerinin konuşulduğunu görüyorum. Halbuki bunun yerine cihazımızın yetkinliklerini yapabildiklerini paylaşsak daha iyi olur diye düşünmeden edemiyorum.

Yazdığım gibi cihaz bence gayat başarılı gerekli dokunuşlarla batarya süresini optimal seviyede kullanabilirsiniz.

Tüm bu yazdıklarımı 16 yıllık bir IT uzmanı kimliğimle yazdım lafı fazla uzatmak istemiyorum. Yoksa 1 sayfa dolusu pil kullanımı ile ilgili yazabilirim.

Herkeze iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan47

Bence elimizdeki cihaz her anlamda teknolojinin nimetlerinden yararlanmamızı sağlıyor. Gerek işlemcisi rami grafik yongası olsun gerekse tasarımı olsun samsungun bu güne kadar üretmiş olduğu in iyi cihaz bence.

Ekran süresi kısmına gelince bu tamamen kullanıma dayalı. Kullandığımız cihazların hem bizim taleplerimizi hemde yükelmiş olduğumuz talepleri yerine getirmesi için sürekli online olması gerekli. hatta bazılarının da arka planda sürekli çalışması gerekmekte. Bu taleplerin en başında da online sosyal medya ve video servisleri gelmekte. Bu servislere erişebilmek için cihazın konumu şebekeye olan uzaklığı şebeke yoğunluğu hatta ve hatta telefonun dışında kullandığınız kılıf bile etkilidir. Cihazlarımız en iyi baz istasyon çekimini yakalamak için dolaşım yaparlar buda pilimizden yer. küresel konumlama sistemlerine bağlanmak için arka planda ara ara konum doğrulama yaparlar bu pilimizden yer. seyrettiğiniz videonun HD yada Full Hd olası bile etkiler. Çünkü grafik yongası buna göre daha fazla işlemci gücüne ihtiyaç duyar. bunların hepsini harmanladığınızda bence gayat başarılı bir batarya.

Ayrıca Samsung infinity display adını verdiği panelleri cihazımızda kullanıyor. böyle bir ekran kalem ve diğer sensörler ile ortalam a 4 saat gayet makul bence. Şimdi bazı arkadaşlar bana kızabilirler ama bu sizin ne beklediğiniz ile alakalı. Sonuç olarak eskiler bilir. İlk bilgisayarım pentium 50 idi. o zamaki işlem kapasitesi ram ve o zamanlar düşünemediğimiz bir çok teknoloji şuanda elimizdeki ufacık alette bulunuyor. Ben artık bu cihaz sayesinde yanımda bilgisayar taşımıyorum. Forumun çok çok eski bir takipçisi olarak bu konuda sadece ekran sürelerinin konuşulduğunu görüyorum. Halbuki bunun yerine cihazımızın yetkinliklerini yapabildiklerini paylaşsak daha iyi olur diye düşünmeden edemiyorum.

Yazdığım gibi cihaz bence gayat başarılı gerekli dokunuşlarla batarya süresini optimal seviyede kullanabilirsiniz.

Tüm bu yazdıklarımı 16 yıllık bir IT uzmanı kimliğimle yazdım lafı fazla uzatmak istemiyorum. Yoksa 1 sayfa dolusu pil kullanımı ile ilgili yazabilirim.

Herkeze iyi forumlar.
    herkeze değil herkese.. size de iyi forumlar..

• peki :) dil bilgisi ve imla kurallarına bu kadar dikkat etmeniz beni etkiledi. size gülümsüyor ve düzeltiyorum.

Herkese iyi forumlar arkadaşlar.
  • quote:

peki :) dil bilgisi ve imla kurallarına bu kadar dikkat etmeniz beni etkiledi. size gülümsüyor ve düzeltiyorum.

Herkese iyi forumlar arkadaşlar.
    bu benim hep gözüme takılıyor. yanlış anlamayın. sadece belirtmek istedim. yazınız için de tşkler.
  • Aslında sizin cevabınız yazmama neden oldu. Genel yazdım. Sonuç olarak birbirini etkileyen bir sürü parametre var. Yazılımın kerneli ramin doluluğu arka plan baz istasyona uzaklık, kullanılan WI-FI modemin üzerindeki çipin verimliliği gibi. Bunların hepsi tamamen bataryayı sömüren nedenler.

Ayrıca IPhone kullanmış birisi olarak IOS ekran süresini tam olarak vermez. Kıyaslama yapıldığı için yazmak istedim. Kullandığımız Android işletim sisteminin keyfini ve özgürlüğünü çıkarmalıyız bence.

Neyse uzatmayayım tekrardan herkese iyi forumlar.
  • Shalom. Dikkatimi cekti de bu kadar dikkat ediyorsaniz once kendi yazdiklariniza bir baksaniz ...

Ilk harf kucuk ... Her dilde ilk harf veya nokta sonrasi buyuk harfle baslanir

Ozelestiri : Ben de dikkat edemiyorum tek kaygim anlasilabilir ifade etmek .

Ayrica kullandigim cihazlarin tamamai Amerikan klavyesine sahip :/ ( ola ki beni de elestiren biri olur ne oldugunun farkindayim durum bu :) )

Bence bu kadar goze takilmamali. Uzmanlar soyle de bir seyi ifade ediyor : Yanlis yazilan bircok ifade insan beyni otomatik dogrusunu anliyor ...

Forumlarda esasli onemli olan icerik paylasim anlatabilme bilgilendirme odaklidir. Elbette Edebiyat dilbilgisi kurallari vs uzerine de forumlarda bolumler vardir orada anlamlidir.

Yani demek istedigim : Burada cok takmamak gerek sonucta ifade edilen olgulari ciddi carpitan yanlis ifade eden yazim hatalari yok ozellikle su son cevap yazdiginiza ... :)

Konuyu dagitmak giib olacak : Ibretlik bir ornek verecegim : technopat.net sitesinin forum kisminda Turkce dilbilgisi vs hersey ciddiye aliniyor guzel de imla yazim hatalari yapanlari direk uyeliklerini iptal ediyorlar bazen yazim hatalari yapmamak icin cirpinan ozen gosteren kullanicilar ceza almakta terk edenler de olmakta ... Dil onemlidir ama dogru seye telkin methodlar vs acimasiz sacma . Dunya da boyle bir forum zihniyeti yok bildigim kadariyla. Yabanci ulkelerde ozellikle insanlar konusurken bile hatali kelimeler kullandiginda insanlar yadirgamiyor ama ne hikmetse Turkiye de acimasizlik var. TRT canli yayini filan da degil veya TRT sunucusu gibi de degil. Cem Yilmaz in bir skeci aklima geldi de

Neyse ... Bu tur detaylar ile genel olarak herhangi bir onuda saglikli dogal bir ilerleme yasanamaz ...

Sahsi algilamayin ama herseyi duzgun dikkat eden birisi olsa zaten kimse yadirgamaz birsey demez ama birseyi elestirirken iyimser niyetle tatli tatli usluplar filan ama once kisi kendisini de bilmelidir bence ...

Ifadem ortayadir ...

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Shalom. Dikkatimi cekti de bu kadar dikkat ediyorsaniz once kendi yazdiklariniza bir baksaniz ...

Ilk harf kucuk ... Her dilde ilk harf veya nokta sonrasi buyuk harfle baslanir

Ozelestiri : Ben de dikkat edemiyorum tek kaygim anlasilabilir ifade etmek .

Ayrica kullandigim cihazlarin tamamai Amerikan klavyesine sahip :/ ( ola ki beni de elestiren biri olur ne oldugunun farkindayim durum bu :) )

Bence bu kadar goze takilmamali. Uzmanlar soyle de bir seyi ifade ediyor : Yanlis yazilan bircok ifade insan beyni otomatik dogrusunu anliyor ...

Forumlarda esasli onemli olan icerik paylasim anlatabilme bilgilendirme odaklidir. Elbette Edebiyat dilbilgisi kurallari vs uzerine de forumlarda bolumler vardir orada anlamlidir.

Yani demek istedigim : Burada cok takmamak gerek sonucta ifade edilen olgulari ciddi carpitan yanlis ifade eden yazim hatalari yok ozellikle su son cevap yazdiginiza ... :)

Konuyu dagitmak giib olacak : Ibretlik bir ornek verecegim : technopat.net sitesinin forum kisminda Turkce dilbilgisi vs hersey ciddiye aliniyor guzel de imla yazim hatalari yapanlari direk uyeliklerini iptal ediyorlar bazen yazim hatalari yapmamak icin cirpinan ozen gosteren kullanicilar ceza almakta terk edenler de olmakta ... Dil onemlidir ama dogru seye telkin methodlar vs acimasiz sacma . Dunya da boyle bir forum zihniyeti yok bildigim kadariyla. Yabanci ulkelerde ozellikle insanlar konusurken bile hatali kelimeler kullandiginda insanlar yadirgamiyor ama ne hikmetse Turkiye de acimasizlik var. TRT canli yayini filan da degil veya TRT sunucusu gibi de degil. Cem Yilmaz in bir skeci aklima geldi de

Neyse ... Bu tur detaylar ile genel olarak herhangi bir onuda saglikli dogal bir ilerleme yasanamaz ...

Sahsi algilamayin ama herseyi duzgun dikkat eden birisi olsa zaten kimse yadirgamaz birsey demez ama birseyi elestirirken iyimser niyetle tatli tatli usluplar filan ama once kisi kendisini de bilmelidir bence ...

Ifadem ortayadir ...
    Shalom nereden çıktı mübarek ramazan günü?

Tabi bende hata yapıyorum. Kimse dört dörtlük değil. Ama şu herkes/herkez olayına çok gözüm takılıyor nedense. Sadece onu belirtmek istedim. Hakaret ve küfür olmadığı sürece her zaman eleştiriye açık olmak lazım bence.

• quote:

Aslında sizin cevabınız yazmama neden oldu. Genel yazdım. Sonuç olarak birbirini etkileyen bir sürü parametre var. Yazılımın kerneli ramin doluluğu arka plan baz istasyona uzaklık, kullanılan WI-FI modemin üzerindeki çipin verimliliği gibi. Bunların hepsi tamamen bataryayı sömüren nedenler.

Ayrıca IPhone kullanmış birisi olarak IOS ekran süresini tam olarak vermez. Kıyaslama yapıldığı için yazmak istedim. Kullandığımız Android işletim sisteminin keyfini ve özgürlüğünü çıkarmalıyız bence.

Neyse uzatmayayım tekrardan herkese iyi forumlar.
    Aynen öyle. Batarya süresi çok değişken olabiliyor. Mesela bazen hızlı tren ile yolculuk yapıyorum ve bazı bölgelerde şebeke sinyal yakalamak için can çekişiyor. Mesela bu bataryayı sömürüyor.
    Bildiğim kadarıyla iPhone ekranları pil tüketimi konusunda daha tasarruflu çalışıyorlar. Ama yeni çıkaracağı 6.5 inchlik İphone X Plus modelinin şarjını çok merak ediyorum. Bakalım o ekranın süresi ne kadar çıkacak?

• Bence her dogru heryerde ifade edilemez. Ozellikle TDK forumu filan degilse .

O yuzden bu tur seyler gereksiz detaylardir ama takilmamak gerek ...

Shalom : Baris huzur demektir ... Niyete bakilir ne ifade ettigine baklir ... Kaliplara vs sekilci bakilmaz ...

Ramazan gunu diye birsey yok Ramazan AYI vardir
  • Sizin de yazdığınız gibi iPhone ekranlarının verimi sadece bu donanıma göre tasarlanmaları ve optimize edilmiş olmalarıdır. Daha önceki cevaplarımda da yazdığım gibi kullandığınız duvar kağıdının bile bataryaya etkisi bulunmakta. Super AMOLED ekranlarda siyah ağırlıklı duvar kağıdı kullanılması bence hem ekran yanıklarını hemde batarya kullanımını olumlu yönde etkiler. Bunun nedeni ise AMOLED ekranlar siyah olan bölgelerdeki ledleri kapatırlar ve buda batarya tasarrufu sağlar.

Yine tekrar etmiş olacağım fakat bataryalarımızı etkileyen bir çok parametre var ve bunları bizim kontrol altında tutmamız gerekiyor maalesef. GPS, WI-FI arka plan taramaları, konum iyileştirme gibi NFC gibi kullanmadığınız özellikleri kapatınız. Kullanmadığınız bildirimleri uygulama yöneticisinden kaldırınız. Cihazınızı uykuya girdiğinde WI-FI'yı kapatacak şekilde ayarlayınız. (sürekli bağlantı ihtiyacı duyan arkadaşlar hariç.) Bu ayarlara WI-FI gelişmiş seçeneklerinden ulaşabilirsiniz. Arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaların arka planda veri ve yürütmesini kapatınız.

Bu yazdıklarım belki bir çok arkadaşımda ayarlıdır ama ayarlama yapmamış arkadaşlar için bir nebzede olsa iyileşme sağlayabilir.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Bence her dogru heryerde ifade edilemez. Ozellikle TDK forumu filan degilse .

O yuzden bu tur seyler gereksiz detaylardir ama takilmamak gerek ...

Shalom : Baris huzur demektir ... Niyete bakilir ne ifade ettigine baklir ... Kaliplara vs sekilci bakilmaz ...

Ramazan gunu diye birsey yok Ramazan AYI vardir
    Aslında Ramazan ayının birinci günü diyecektim..

• Aslinda ne demek istedigini anlamistim ama bende kendimce yarim yamalak TDK mufettisligine soyundum ( oyle birsey reel de var mi bilmem gerci :) )

Neyse konuyu dagitmayalim

Note8 de S-Health uygulamasi Samsung Magazasindan guncellemesi var ama telefon Wifi de bagli olmasina ragmen kendi kendine guncelleme almiyor . Hep elle manuel guncellemeleri yapiyorum. Bildirim dahi gelmiyor.

Sanirim Samsung guncelleme kontrol SIKLIGINI kapatmis batarya daha az tuketilsin diye mi anlamadim. S- Health ve Samsung Magaza uygulamalarini aslinda hergun en az 1 kere kullaniyorum S-Health daha SIKLIKTA ...

Dert edilecek birsey degil ama bu sorun aslinda aylardir var bazen kendisi yapiyor bazen bilidirimle haber veriyor guncellemiyor bazen de bildirim dahi yok elle guncelleme kontrol et degince anca gorunuyor...

Tuhaf bir sorun ...

• 
Sayfa: önceki 893894895896897
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.