Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23492350235123522353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    A serisine bulaşmayın kamerası note 5 kadar iyi değil. Samsung'ta Note ve S serisi dışında hayal kırıklığı yaşarsınız.
    Redmi Note 7 için ise birşey diyemem. Ama onda da kamera Note 5 kadar iyi mi bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzun süre format atmadığım telefon bataryası yüzde 15lerdeyken ani kapanmalar oluyordu 1 ay önce nasılsa garanti bitti diye root attım sonra tekrar orjinal rom yükledim. telefonun batarya süresi bi tık daha iyileşti ortalama ekran süresi 1 saat arttı ve anlık kapanmalar yok oldu.
    şu anlık performanstan memnunum
  • Yeni çizimler...

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

• Arkadaşlar bataryayı yeni değiştirdim..Orjinal takıldı...Kullanımda sorun yok ama daha 2 haftalık batarya yuzde 40 ın altına düşdüğü an kapanıyor sarj sıfırlanıyor...Çok saçma geldi bu durum...Yazılımsal mıdır acaba ? Yoksa bataryayı tekrar değiştirmek mi gerekir... ? Root yapmadım orjinal rom yüklü ...
  • cro@oan kullanıcısına yanıt
    Merhaba, öncelikle şarjı %100'e kadar doldurun. Tam doluyken *#0228# yaparak çıkan ekranda start diyerek bekleyin, bu işlemi 10 defa tekrarlayın. Bu işlem batarya kalibrasyonu için. Ancak şunu belirteyim durum Normal Değil, takılan pil sahte ya da tarihi geçmiş olabileceği gibi, yazılımsal da olabilir.
    Bence ilk etapta cihazın için çıkan en güncel sürümü odin ile sıfırdan kurmanız. Yine düzelmezse batarya kalibrasyonu yapın, eğer hala düzelmiyorsa pili takan servise, garanti süresi içerisinde götürün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özcan DELİKANLI

Merhaba, öncelikle şarjı %100'e kadar doldurun. Tam doluyken *#0228# yaparak çıkan ekranda start diyerek bekleyin, bu işlemi 10 defa tekrarlayın. Bu işlem batarya kalibrasyonu için. Ancak şunu belirteyim durum Normal Değil, takılan pil sahte ya da tarihi geçmiş olabileceği gibi, yazılımsal da olabilir.
    Bence ilk etapta cihazın için çıkan en güncel sürümü odin ile sıfırdan kurmanız. Yine düzelmezse batarya kalibrasyonu yapın, eğer hala düzelmiyorsa pili takan servise, garanti süresi içerisinde götürün
    Eyvalh Hocam deneyeceğim...Yazılımı cihaz otomatik guncellemıyor mu ?Üzerinde eski sürüm olabileceği aklıma gelmemişti ..İlk önce onu kontrol ediyorum ..Tşkler cevap için sonucu yine buraya yazarım ...

Birde Hocam usb den şarj ediyorum genelde bunun etkisi olabilir mi acaba ?

Sürüm olarak android 7 yazıyor bu arada...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Odin ile kurulum yapmanız sağlıklı olur. Cihaz zaten bundan sonra güncelleme almayacak. Bu nedenle son sürümü indirip odin ile temiz bir kurulum yapın. Bu işlem size daha stabil bir kullanım sağlayacak, yedekleri samsung cloud' a alın. Ama uygulama, ayarlar gibi şeyleri yedeklemeyin. örneğin resim, video, müzik gibi şeyleri pc ye atın. Yalnızca rehber, takvim, sms gibi yedekleri buluta alın. Uygulamalarınızı kurulumdan sonra play store üzerinden tek tek yükleyin. Usb üzerinden şarj etmek yerine kendi şarj cihazını kullanın.

• quote:

Odin ile kurulum yapmanız sağlıklı olur. Cihaz zaten bundan sonra güncelleme almayacak. Bu nedenle son sürümü indirip odin ile temiz bir kurulum yapın. Bu işlem size daha stabil bir kullanım sağlayacak, yedekleri samsung cloud' a alın. Ama uygulama, ayarlar gibi şeyleri yedeklemeyin. örneğin resim, video, müzik gibi şeyleri pc ye atın. Yalnızca rehber, takvim, sms gibi yedekleri buluta alın. Uygulamalarınızı kurulumdan sonra play store üzerinden tek tek yükleyin. Usb üzerinden şarj etmek yerine kendi şarj cihazını kullanın.
    Tamam Hocam eyvalh...Yeniden kurulum yapacağım...Umarım sorun düzelir..Bataryanın orjinalliği konusunda emininm.. Tarihine bakmamışdım ama ...Sorun yazılımsal ise çözülür...Yok batarya kaynaklı ise artık bakıcaz bir çaresine ...

• quote:

Odinle sıfırdan yazılı kurdum Hocam... Telefonuda resetledim...Yeniden oyun yazılım vs. kurulumları yaptım...Yazılım kurmadan once kalibrasyonda yaptım ama dikkatimi birşey çekti kalibrasyondan sonra biraz kurcaladım sarj yüzde yüzdü...Yuzde bir bile düşmedi...Sonra kapattım tekrar sarja taktım yüzde 93 den sarj olmaya başladı, bir iki kere denedim tel açıkken yuzde yuz gösteren sarj kapalıyken yüzde 93-94 gösteriyordu... Bir gariplik olduğu belli...

Fazla uğraşmadan yazılımı yeniledim... Şu ana kadar 4 gb kadar veri indirdim hala devam ediyor yuzde 24 lerde ...Kapanmadı ama böyle devam eder mi yarın öbürgün yine aynı durum olur mu bkullanıo göreceğim ....

Derken msjı yazarken yüzde 20 lerde kapandı yine ...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Tamam, en azından %40'ta kapanmadı. Kalibrasyonu mutlaka şarj %100'de iken yap. En az 10 kere quick start' a bas. Bir de mutlaka şarjı tamamen bitir, tel kapansın, ısrarla aç, takı hiç açıklayana kadar aç. Sonra kapalıyken tam doldur ve sonra kalibrasyon yap.

• quote:

Tamam, en azından %40'ta kapanmadı. Kalibrasyonu mutlaka şarj %100'de iken yap. En az 10 kere quick start' a bas. Bir de mutlaka şarjı tamamen bitir, tel kapansın, ısrarla aç, takı hiç açıklayana kadar aç. Sonra kapalıyken tam doldur ve sonra kalibrasyon yap.
    Tamam dostum aynen dediğin gibide deneyeceğim...
    Hocam kalibrasyon yaptıktan sonra Şarjın %100 de kalması normal bir şey yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra falan 99'a düşüyor Ve o şarjı Bitirip bir daha dol durduğun zaman o sorun ortadan kalkıyor

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Aslında kalibrasyon yaparken örnek olarak 10 defa quick start a bastınız ama hiç düşmedi, 11. kez bastığınızda birden %10, hatta %20 bile düşebilir.

• Arkadaşlar merhaba;

Bağdat caddesi Samsung shop 'ta ekran + pil değişimi 765 TL 'ye onarım için teslim ettim. Sadece ekran 700 TL, Pil 240 TL, Arka Kapak 250 TL ayrı ayrı da fiyat öğrendim. ilginç bir şekilde işçilik ücretinden dolayı 2 parça için servis alımında fiyatlar iniyor. Bilginize.
  • Özcan DELİKANLI kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam Bilgilendirme için teşekkür ederim Ben bir veya iki defa yaptığım için düşme olmadı sabit kaldı o zaman kalibrasyondan sonra batarya biraz topladı kendini Oyun oynamazsan mobil veri kullanmadan vayfay kullanımında 24 Saat bekleme de 3 buçuk saat ekran süresi alıyorum güç tasarrufu açık olursa 4 saat oluyor Daha fazlası yok Note 4 ile Allah'tan hızlı şarj var Çok işe yarıyor kalibrasyon yapmadan önce cihaz beklemede aşırı fazla pil tüketiyor Ordu kalibrasyon yapınca bu sorun çözüldü

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusbeen

Arkadşalar bir program vardı. Eve gelince otomatik mobil veriyi açıyor, mobil veriyi kapatıyordu. İsmini hatirlayamadim bir türlü bilen var mı lütfen ?
    Şimdiye kadar muhtemelen bulmuşsunuzdur ama söyleyeyim: Tasker
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaxKitten

Şimdiye kadar muhtemelen bulmuşsunuzdur ama söyleyeyim: Tasker

Alıntıları Göster
    Teşekkrüler bulamadım adı auto ile başlıyordu.auto wifi gibi bişiydi.

• yunusbeen kullanıcısına yanıt
    Automate

• Bu telefon niye eskimiyor bir türlü yenisini almaya neden bulamıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu modele gelmiş en güncel resmi sürüm nedir?
  • 
Sayfa: önceki 23492350235123522353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.