Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (3812. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79.384
Cevap
390
Favori
2.804.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38103811381238133814
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: anstzst

arkadaşlar sammobile de türkiye romu bulamadım, diğer romların hemen hepsine de güncelleme gelmiş, biz bu misal rusya romunu indirip kuramazmıyız yada başka bir romu, kurabiliyorsak nasıl kurarız kiesle filan olmuyor galiba

Kardeşim kuracağın romun hangi işlemci olduğuna dikkat etmelisin. Note 4 ün qualcom ve exhynos işlemcisi olan var. Exhynos olanı qualcom a yüklersen cortlarsın. Exhynos olan her romu exhynos a odin ile yüklersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakgibiyim

quote:

Orijinalden alıntı: anstzst

arkadaşlar sammobile de türkiye romu bulamadım, diğer romların hemen hepsine de güncelleme gelmiş, biz bu misal rusya romunu indirip kuramazmıyız yada başka bir romu, kurabiliyorsak nasıl kurarız kiesle filan olmuyor galiba

Kardeşim kuracağın romun hangi işlemci olduğuna dikkat etmelisin. Note 4 ün qualcom ve exhynos işlemcisi olan var. Exhynos olanı qualcom a yüklersen cortlarsın. Exhynos olan her romu exhynos a odin ile yüklersin.

arkadaş diğer ülke orjinal romlarının nasıl kurulacağını sormuş,odin proğramı ile istediği ülkenin romunu kurabilir risksiz dlarak,videolu anlatımları youtube da var

• cdemir kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim kullanacagimdan değil zaten takıntılıyım bu konularda biraz. çalışmayan bir yeri olmaması lazım.

Şarjı sömüren çözünürlüğü düşürmek mi AOD un açık kalması mı. Sanki çözünürlüğü düşürünce AOD kapalı olmasına rağmen biraz hızlı düşmeye başladı gibi geldi çünkü

• 1 yılı buldu deji batarya alalı çok memnun kaldım.

Son durum;

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

• quote:

Orijinalden alıntı: kobra.005

Teşekkür ederim kullanacagimdan değil zaten takıntılıyım bu konularda biraz. çalışmayan bir yeri olmaması lazım.

Şarjı sömüren çözünürlüğü düşürmek mi AOD un açık kalması mı. Sanki çözünürlüğü düşürünce AOD kapalı olmasına rağmen biraz hızlı düşmeye başladı gibi geldi çünkü

Test etmedim. Ama çözünürlüğün olağan dışı olması da şarjı etkliyor olabilir..

Eğer S8 launcher hoşunuza gitmezde Nova önerebilirim. Akıcı ve değişik özelleştirmeleri var.

S8 launcher da uygulamalar ikonunun olmaması, onun yerine parmak hareketleriyle hızlı bir şekilde ana ekran ve uygulama menüsü arasında geçiş yapmak çok pratik geliyor bana.

Novayı da benzer şekilde ayarlayabiliyorsunuz ama tam olarak S8 launcher daki gibi olmuyor.
    Hafif takılmaları o yüzden sorun etmiyorum.

• Stok tabanlı yeni bir rom yayınlanmış.
    Ben düzgün şekilde çalıştıramadım.
    Systemui patchla beraber kurdum. İlk açılışta SystemUi durduruldu hatası verdi.
    Wipe vb yapmadan romu tekrar kurdum. Rom açıldı fakat systemui aktif olmadı.

Wipe vb yapıp. Sadece romu ve C modeli için olan fixi ve multi CSC fixi kurdum telefon açılış ekranında kaldı.
    Sorun çıkartınca fazla da uğraşmadım.

Yanlız fazla özelleştirme yok sanırım. Sanki stok romun biraz süslenmiş hali gibi.
    Denemek isteyen aşağıdaki linkten indirebilir. 2. sayfada C modeli için fix ve Multi CSC fixinin linkleri de var.

https://forum.xda-developers.com/note-4/development/truongtanhappy-year-2018dqd1-note-4-t3746421

Aynen zamnnda almıştım novayi onu kullanıyorum sadece. De roma ısınamadım bir türlü. Whatsap bildirimleri bezen uygulamaya girmeden gelmiyor. Normalde kasmayan nfs most wanted da takılmalar oluyor vs vs Allah sonumuzu hayır etsin

Pek bi kur benisi yok romun stock roma bir iki modifiye atmışlar. Note 4 için çıkan nerdeyse tüm romları kurdum ve kullandım. Stock tabanlı en iyi kesinlikle Erobot bence. Stabil ve sıkıntısız çalışıyor. Onun dışında bem en çok beğendim Air Rom 2.1 oldu. Birqz düzenleme ile stock rom stabilitesinde çalışıyor cihaz. Aosp tabanlı lineage os ve R. Remix de kurdum onlar bayağı hata içeriyor günlük kullanıma pek uygun değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LacWer -- 12 Şubat 2018; 18:49:46 >
  • @kobra.005 Eskiden her türlü oyunu oynardım. Şimdi sadece clash of clans oynuyorum. Onu da 1 2 senedir oynamıyordum yeniden başladım.
    O yüzden Air'in oyun performansı hakkında pek bir şey söyleyemiyeceğim. Rom kaynaklı olabilir belki de takılmalar.
    Samsung nougat vermedi. Hadi onu vermedi, ama yeni arayüzü verseydi oda yetecekti. Stok rom daha hoş kullanılabilir hale gelecekti.

@LacWer söylediğin gibi, pek çekici yönü olmadığı için, ille de yükliyeyim de bakayım demedim. Biraz sorun çıkartınca kurmaktan vazgeçtim ben de.
    Nemesis geliştiricisi ile beraber, Aosp Nougat (R-Remix) yapan Rus geliştirici. TW nougat üzerinde çalışıyorlarmış.
    Ottan hoktan bir sürü bug çıkıyormuş, belki de sıkılıp bırakırlar. İnşallah sıkılmazlar da düzgün bir Nougat gelir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 12 Şubat 2018; 20:12:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

Stok tabanlı yeni bir rom yayınlanmış.
    Ben düzgün şekilde çalıştıramadım.
    Systemui patchla beraber kurdum. İlk açılışta SystemUi durduruldu hatası verdi.
    Wipe vb yapmadan romu tekrar kurdum. Rom açıldı fakat systemui aktif olmadı.

Wipe vb yapıp. Sadece romu ve C modeli için olan fixi ve multi CSC fixi kurdum telefon açılış ekranında kaldı.
    Sorun çıkartınca fazla da uğraşmadım.

Yanlız fazla özelleştirme yok sanırım. Sanki stok romun biraz süslenmiş hali gibi.
    Denemek isteyen aşağıdaki linkten indirebilir. 2. sayfada C modeli için fix ve Multi CSC fixinin linkleri de var.

https://forum.xda-developers.com/note-4/development/truongtanhappy-year-2018dqd1-note-4-t3746421

Hocam xda romu 2 kez kurdum sorunlu tekrar Air rom finaldeyim..

hocam dayanamadım aldığım yedekten erobota geri döndüm. Dünya varmış yağ gibi oldu telefon
    oyunlardada problem kalmadı...
    işin ilginç yanı 112 911 i aramıyordu erobot şimdi denedim oda olmuş arayabiliyor anlamadım
  • athloncu A kullanıcısına yanıt
    kobra.005 kullanıcısına yanıt
    @athloncu hocam; İyiki düzgün yüklensin diye uğraşmamışım. Kafayı sıyıttıracakmış rom.

@kobra.005 hocam rom işleri biraz da kişisel. Mesela romda sorun olup da benim ufak tefek gördüğüm buglar, senin için çok önemli olabiliyor.
    Yada tam tersi, senin için sorun olmayacak buglar, yada görsellik, özelleştirmeler vb. bana olmazsa olmaz geldiği için, o romu kullanamıyorum.
    Erobot da bana, stok romu fazlasıyla hatırlattığı için, kullanamamıştım.

112 de tıkanıklak varmış Air Açmış.

• quote:

hocam dayanamadım aldığım yedekten erobota geri döndüm. Dünya varmış yağ gibi oldu telefon
    oyunlardada problem kalmadı...
    işin ilginç yanı 112 911 i aramıyordu erobot şimdi denedim oda olmuş arayabiliyor anlamadım

Nereden yüklediniz acaba ?
  • haakan33 H kullanıcısına yanıt
    Hocam twrp ile yükledim

Rom linki :https://www.erobotrom.net/2018/01/erobot-rom-for-note-4-v34-android-601.html?m=1

İndirme linkleri (uygun modeli indirmeniz gerekiyor) :https://erobotromdl.blogspot.com.tr/2017/05/galaxy-note4.html?m=1

• quote:

Hocam twrp ile yükledim

Rom linki :https://www.erobotrom.net/2018/01/erobot-rom-for-note-4-v34-android-601.html?m=1

İndirme linkleri (uygun modeli indirmeniz gerekiyor) :https://erobotromdl.blogspot.com.tr/2017/05/galaxy-note4.html?m=1

Teşekkürler ben de 910CQ yazıyor bunu bulmam lazım sanırım

• haakan33 H kullanıcısına yanıt
    910CQ = 910C

V.34 en günceli şimdilik onu kullanabilirsiniz bendede o kurulu.

• bozkan23 kullanıcısına yanıt
    Snapdragon işlemcili orjinal romu kur bakalım TR exhynos işlemciye odin ile gör bakalım ne oluyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakgibiyim -- 13 Şubat 2018; 21:17:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakgibiyim

Snapdragon işlemcili orjinal romu kur bakalım TR exhynos işlemciye odin ile gör bakalım ne oluyo...

tamam bu konuda haklısın da adam bunu sormamış ki,ona binaen yani

• note 4 ile çekildiler
    metro station by Faruk Arslan, on Flickr

martı by Faruk Arslan, on Flickr

• Telefona marsmellov guncellemesini yuklemedim hala 5.1 lolipop kullaniyorum cok fark var mi yuklemesem pisman olurmuyum telefon arada kapaniyo arkadasim guncellemeyi yukle duzelebilir dedi ne derece de dogru bilemedim yuklersem 5.1 e donemem o kadar teknik bilgi yok yardimlarinizi bekliyorum batarya yeni orjinal batarya samsung magazasindan aldim sorun devam ediyor

• 
Sayfa: önceki 38103811381238133814
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.