Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
79.743
Cevap
471
Favori
2.659.282
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)
Giriş
    592 Mesaj

4 parçalı polonya romunun linki var mıdır hocam. Bir de onu deneyeyim
    |
    |
    Bahsedilenler: xxxerhanxxx

Buyur hocam. Arkadasimiz paylasmis.

https://mega.nz/#!AAxFRbLA!qv7Z-CxhVymGsWO3xfnRs8J6KdF5dAifcGlbg1tnc2w

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hoogar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eyvallah hocam çok teşekkür ederim.
    |
    |
    xxxerman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Telefonu çökerttim 1 saat önce. Marshmellow'u tekrar yükledim, bütün touchwiz düzenim, sınıf sınıf düzenlediğim touchwiz'de ki program klasörlerim ve programlarımda ki ayarlarım geri yüklendi. İşte aradığım şey buydu vallahi. 140 küsür program ve onlara göre düzenlediğim klasörlerle tek tek uğraşmak beni bezdirirdi hep :) Neden çökerttin diye sormayın kendim kaşındım :(

Orijinalden alıntı: xxxerman

quote:

Orijinalden alıntı: xxxerman

Hocam bu Polonya 5.1.1 mi Polonya 6.0.1 mi? Saygılar.

• Yüzbaşı
    705 Mesaj

Hocam, piyasadan alabileceğiniz, en pahalı, en hızlı karttan daha iyisini kullanıyor cihazda!
    Cihazın dahili belleği daha hızlı, bu desteği verse cihazınızın performansı her anlamda düşecek!
    Bununla bir ilgisi olduğunu düşünüyorum!
    Yoksa note2 çıktığı dönemlerde de bu şekilde harici belleği dahiliye çevirebiliyordu uğraşan kullanıcılar..
    Yapmak isterseniz bir yolu mutlaka vardır 😉
    Ayrıca google kendi telefon ve tabletlerinde harici kart desteği bile vermiyor! Bu stabilite vs. nedenlerden ötürü..
    Cihazın tadını çıkarın 😉
    Kendinizi üzmeye değmez 😉

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Byone -- 12 Nisan 2016; 0:06:14 >
    |
    |
    ere2013 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

6.0.1 Hocam

|
    |
    Professor X kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ElmaKent

Herkese merhaba,

İlk çıktığı günden beri Samsung Note 4 kullanmaktayım.
    Teknosa'dan aldım. Turkcell uygulamaları ile geldi. Operatörüm farklı olduğu için ilk işim Turkcell uygulamalarından kurtulmak oldu. Bu andan itibaren Polonya firmware'i ile tanışmış oldum.
    Polonya donanım yazılımı 4.4.4 iken başlayan tecrübem yukarıda kardeşimizin paylaştığı 5.1.1 sürümüne kadar sürmektedir.
    Bu süre zarfında operatör değişikliği yaptım. Ve yine bugüne kadar şebeke sorunu hiç yaşamadım.

Ancak! Gear S akıllı saat kullanıyorum. Bu nedenle, telefonum ile saatimi bluetooth ile bağlıyorum.
    Gear S uygulama güncellemesini telefon üzerinden yapmak için kablosuz ağı (wireless) etkin hale getirdiğimde hem bluetooth hem de kablosuz ağ belli aralar ile defalarca kopup tekrar bağlanıyor.
    Bu nedenle Gear S saatim üzerindeki yazılımları günceller iken bluetooth bağlantısı kopmasın diye kablosuz ağı kapatıp operatör üzerinden verileri indiriyorum.
    Bu sorun 4.4.4 ile olmuyor idi, ama 5.0.1 güncellemesi ile ortaya çıktı. 5.1.1 ile düzelir diye ümit ettim ve bir yukarıdaki güncellemeyi yaptım. Ama sonuç değişmedi.

Son durum itibarı ile; şebeke sorunum yok ancak bluetooth ile kablosuz ağ (wireless) birlikte sağlıklı olarak çalışmıyor. İşin ilginç yanı internet üzerinde bu sorunu bildiren başka bir yazıya da rastlamadım.

Anlaşılan o ki; iletişim (şebeke + kablosuz ağ + bluetooth) modülünde veya modüllerinde yaşanan sorunlar yazılım tabanlı olabiliyor. Biri açık iken diğerini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bunu test etmenizi öneririm!

Ümidim, Android 6.0 Marshmallow ile bu sorunlardan herkesin kurtulup, sorunsuz ve mutlu halde bu müthiş telefonu kullanması.

Sağlıcakla kalın.

Arkadaşlar,

Android 6.0.1 Polonya yazılımı güncellemesi sonrasında daha önce bahsettiğim Bluetooth+Wireless birlikte çalışamama sorunum tamamen çözüldü. :)
    Artık Gear S akıllı saatimi herhangi bir iletişim kopukluğu olmadan sorunsuzca kullanabiliyorum.

1 günden fazla bir süre android 6.0.1 kurulu Note 4 telefonumu kullandığım her uygulama ile değişik şartlarda test ettim. Android 6.0.1, Note 4 ile oldukça stabil ve performanslı çalışıyor ve şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Çok memnunum.

Daha önce şebeke sorunu olan arkadaşlar android 6.0.1 ile telefonlarını test etsinler. Sorun çözülmüş olabilir diye ümit ediyorum.

Kolay gelsin. Bol şanslar.
    |
    |

• Yüzbaşı
    654 Mesaj
    Ota dan 6 ne zaman dağıtılır sizce

Nisan ayı içerisinde dağıtılır

|
    |
    ibiza tdi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ayhanmynet

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: hoogar

Arkadaşlar polonya 6.0.1 ine geçen herkeste kasma var mı. Kaydırarak açma ekranında inanılmaz bir ağırlık var. Menü içi kullanımda da lollipop akıcılığı yok. Sanırım 5 e dönüş yapacağım.

bende en ufak kasma veya donma ve hatta yavaşlama yok.... note4 6.0.1 ile gayet problemsiz ve yağ gibi akar şekilde çalışıyor..
    probleminiz yüklediğiniz ekstra uygulamalardan kaynaklanıyordur...
    temiz kurulum yapın.... hiçbir şey yüklemeden önce telefonunuzu kullanın ve test edin...
    eminim telefonunuz süper çalışacak... sorunsuz dersiz ve gayet hızlı...
    daha sonra kendi uygulamalarınızı bir bir kurup telefonun çalışmasını test edin... hangi uygulamayı kurduğunuzda kasılma oluyorsa o uygulama sorunludur, telefondan kaldırın ve kullanmayın.

4 parçalı 6.0.0 denenebilir..

Tek parca 6.0.0 kurmustum. Temiz kurulum yaptım tabi ama kasma baya var.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar polonya 6.0.1 ine geçen herkeste kasma var mı. Kaydırarak açma ekranında inanılmaz bir ağırlık var. Menü içi kullanımda da lollipop akıcılığı yok. Sanırım 5 e dönüş yapacağım.

bende en ufak kasma veya donma ve hatta yavaşlama yok.... note4 6.0.1 ile gayet problemsiz ve yağ gibi akar şekilde çalışıyor..
    temiz kurulum yapın.... hiçbir şey yüklemeden önce telefonunuzu kullanın ve test edin...
    daha sonra kendi uygulamalarınızı bir bir kurup telefonun çalışmasını test edin... hangi uygulamayı kurduğunuzda kasılma oluyorsa o uygulama sorunludur, telefondan kaldırın ve kullanmayın.

temiz kurulum derken hem uygulama hemde ayarlar olarak temiz kurulum yapın.....
    yani hiçbir ayarınızı geri yüklemeden sıfır telefonmuş gibi kurun.... belki eksi uygulama belki de eski ayarlarınız nedeni ile takılma yaşıyorsunuz....

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

• Teğmen
    132 Mesaj

hocam uygulamalari anladıkta klasörleri falan nasol otomatik kurdu bi bende olmadı o salladım uğraşmıyorum.

|
    |
    Bahsedilenler: Freddy Krueger

Bu konu ile ilgili yabancı bir çok yazı okudum denilen şu kısaca eğer 1 gb ram ile eski nesil bir ram teknolojisine sahip iseniz bu özellik harika hatirlarsız Windows da usb belleği ram olarak kullanıyorsunuz. Fakat bizimki gibi yeni sayılabilecek bir ram teknolojisine dahası S7 gibi bir telin ram türüne sahip iseniz dışardan takacaginiz harici bellek telefonun ram inin hızına yetisemiyecegi için telin tüm hizini stabilitesini mahveder ( iphone neden acaba asla hafıza kartı Vs. . Kullandirtmiyor sonuç iphone çok stabil çok stabil çok seri :) samsung 6.0.1 verdiği teller çok güncel ve modern işlemi ve ram e sahip o yüzden varsa bile çok hızlı hafıza kartı ram gibi işlemci Vs. . Haberlestiren yongalar olmadığı için ne yaparsanız yapın note 4 ram hızına ulaşamazsınız.

Sonuç bu ozelligi açarsa şimdiden duyar gibiyim telin takıldı don du allah belanı versin samsung :)

Evt samsung tepkiyi çok yerde hak eden bir firma fakat arada doğru yaptığı işlerde kötü sicili yüzünden hep allah belanı versin samsung şeklinde dvm edip duruyor

|
    |
    Byone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3083 Mesaj
    android 6 için kernel çıktımı acaba ?
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnigmaEW -- 12 Nisan 2016; 4:22:04 >
    |
    |
    Asus P8Z77V - Pro - Core i5 3570K - Thermaltake Contac30 CPU Fan - Sapphire HD7950 3gb 384bit - GSKILL 8GB(4x2GB) RipjawsX DDR3 1600 MHz CL7 1.5v - Corsair Force GS 128 gb - Toshiba DT01ACA300 3 tb - High Power Element 600w 80+ Bronze psu - Cooler Master HAF 912 Advance
  • Teğmen
    151 Mesaj

Merhaba. Hangi programla bunu yaptınız?

|
    |
    Freddy Krueger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

quote:

quote:

yani hiçbir ayarınızı geri yüklemeden sıfır telefonmuş gibi kurun.... belki eksi uygulama belki de eski ayarlarınız nedeni ile takılma yaşıyorsunuz....

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

quote:

Yüklemeden önce ve yüklemeden sonra wipe yapmıştım.

Sonra da kies den yedekleme yuklemistim. Programları gplay den kendi yukledi.

4 parçalı dan önce şuan wipe yapıp kies yedeği atmadan yapılandırma yapsam işe yarayabilir belki..

Sonra olmazsa da 4 parçalı yükleme...

|
    |

• Binbaşı
    1324 Mesaj
    Cümletten günaydınlar arkadaşlar.

Bende bir usb var. bir tarafı usb 3.0 bir tarafı telefona uyumlu.

Nu usb yi NTFS ile biçimlendirdiğim zaman telefon görmüyor. FAT32 ile biçimlendirdiğim zamanda 4gb üzeri veriyi (film) atamıyorum haliyle telefondan da izleyemiyorum.

Merakım şu MM 6.0 ile NTFS ile biçimlendirilmiş bir belleği telefonun görmesi ile alakalı birşey eklenmiş mi?

Yada daha farklı bir yolu var mıdır bunun?
    Geldiğini anlatabilir mi

|
    |

Orijinalden alıntı: oakenfold_

Hocam görüşünüze saygı duyarım fakat tema desteğinin note 4 de verilmesi gerektiğini düşünüyorum

3-4 tane iyi diğerleri kötü , olmasada olur yorumları var , muhtemelen tecrube etmemişler tema olayını

Tema çeşidi çok ve sürekli de sayıları artıyor
    telefondaki görsellikden sıkıldığınızda tek tıkla tüm görseli değiştirebiliyosunuz

Yanlış hatırlamıyorsam xda da not4 lere tema ekleme ile ilgili konu var
    Bu mesaja eklenen görseller:

quote:

Orijinalden alıntı: oakenfold_

Hocam görüşünüze saygı duyarım fakat tema desteğinin note 4 de verilmesi gerektiğini düşünüyorum

3-4 tane iyi diğerleri kötü , olmasada olur yorumları var , muhtemelen tecrube etmemişler tema olayını

Tema çeşidi çok ve sürekli de sayıları artıyor
    telefondaki görsellikden sıkıldığınızda tek tıkla tüm görseli değiştirebiliyosunuz

Yanlış hatırlamıyorsam xda da not4 lere tema ekleme ile ilgili konu var
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bi link verin hocam size zahmet :)

|
    |

Reklamlar
Bey Azura
kolayoto.com
SEO
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.