Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
79.383
Cevap
390
Favori
2.804.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar para biriktirip öyle alın ne alacaksanız şu operatörlere bu paraları yedirmeyin Allah aşkımıza. Bu nasıl bir rezilliktir anlamıyorum, dünyanın her yerinde 2 yıllık kontrat karşılığında cihaz normal fiyatının altında satılır. Bunların yatacak yeri yok valla, insanların zaaflarından nasıl da faydalanıyorlar.
    Neyse sinirlerim bozuldu.
    Note 4 metal çerçevesi, 2k ekranı ile şu anda benim en büyük favorim, aklımı tek karıştıran konu android gibi uyduruk bir işletim sistemi ile tekrar mücadeleye girebilecek gücüm ve sabrım var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Creed

ah üstadım bugüne kadar ne home party ler ne yurtdışı erasmus iaeste ortamlarında içtim ettim bu kafaya ulaşamadım ben

ama şunu söylebilirim ki asıl yapılması gereken taksiti kaldırmak değildi insanların gelirleri oranında kredi kartı vermek gerekiyorsa halihazırda kart sahibi olanların bile limitinin düşürülmesiydi

ama tabi işin kökenine inersek zamanında peynir ekmek gibi 2 sayfalık form doldurarak kredi kartlarının dağıtılması asıl sorundu çünkü yurtdışında kredi kartı aylık banka kredisi gibi görülüyor ve insanlar gerçekten çok ihtiyaç hissetmedikleri sürece kredi kartı almıyorlar en azından avrupada durum böyle

konumuza dönersek üstadım benim aklıma takılan bir konu var önceki sayfalarda konuştuk ama size de tekrardan sorayım note 4 ün ön kamerası full hd video çekiyor deniyor özellik listesinde gsmarenada falan ancak ben fotoğraf çözünürlüğü ile eşdeğerde (2560*1440) video çekimi olacağını sammobile ın sızan teknik bilgilerinde görmüştüm sizce bu olacak mı

ha birde unutmadan micro sim nano sim muamması var tabi

:)

Hali hazırda yeni yasa ile kredi kartı olanların kart limitleri belirlenmesi için kişilerden otomatik mesajlı çağrı ile gelir sorulması başlandı ama sadece bununla sınırlı kalırsa yine işleri zor.

Verilen hakta geri alınabiliyorsa ki hukukta böyle bir durum yok diye biliyorum, bir çok kişi iptal de edebilir ki bu da bankalara yaramaz.

Daha önceden sorunuzu hatırlıyorum ve benim incelediğim kadarı ile ön kameranın 2560x1440 çekim yapması sanki zor gibi.
    En basitçe arka kamera 16 MP ön ise 3.7 MP. Upscale mi ediyor anlamadım :)

Bu konuda daha bilgili arkadaşlar da fikir verse iyi olur sanırım.

Ve yine bildiğim kadarı ile NOte 4 de nano sim var artık.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 25 Eylül 2014; 23:42:41 >

• bluebest kullanıcısına yanıt
    aynen katılıyorum hocam

android le başa çıkmak konusuna gelince zorluklar insanı güçlü kılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: focus1

Hocam ben normalde pesin almayi düşünüyorum yalniz operatörlerin verecekleri teklifleride beklemek istiyorum vodafone red 70 tl olan tarifesini kullaniyorum suan s5 icin tarifeye ek 80 tl ile veriyor note 4 tahminimce 90 ile 100 tl gibi bir fiyat ile verilirse uygunmudur..
    100×24=2400 tl eder note 4 piyasaya 2200 civarinda çıkarsa boyle bir teklif nasil olur..

Vodafone red denilen tarifenin aynısı avea da 25 tl vodafone sınırsız hariç haliyle ki 70-25 yapınca 45 tl lik bir fark çıkıyor ortaya kisaca hepsi ayni size 70 tl ye ek 100 tl yansitsa cihaz 2400 e gelir gibi görünür ama aslinda 2400 den ziyade 45×24=1056 tl daha koyduğumuzda toplamda 3456 tl yapiyor ozetle hepsi ayni avea da tarife 25 ise cihaza 120 civari yansitiyor yine 3000 küsür yapıyor kisaca hepsi kendine gore bir süsleme yapıyor ve satıyor kazanan kim onlar kaybeden kim fahiş fiyata tlf alan kim tüketiciler yani biz gerçekten can sıkıcı bir durum

• IRoN kullanıcısına yanıt
    kredi kartı durumu ilerleyen günlerde daha da netleşecek sanırsam

ön kamera ile ilgili sadece fotoğraf çözünürlüğü verilmiş o da ekrana tam oturması için 2560*1440 ancak dediğim gibi şu anda video çözünülüğü gsmarena da dahil çoğu sitede full hd 30 fps olarak geçiyor ama umarım ben haklı çıkarım da ön kamera 2560*1440 fotoğraf ve video çekebilir

nano sim konusunda demekki gözlerim beni yanıltmamış teşekkürler iron hocam
  • ismlyldrm27 kullanıcısına yanıt
    tarifelerin farklı operatörler arasındaki kıyaslaması inanın aklıma gelmedi hocam ama haklısınız ben şahsen yıllardır turkcell deyim ama diğer operatörler daha iyi olsa bir dakika düşünmem numaramı taşırım her ay aslında fahiş rakamlar ödüyorum
  • quote:

tarifelerin farklı operatörler arasındaki kıyaslaması inanın aklıma gelmedi hocam ama haklısınız ben şahsen yıllardır turkcell deyim ama diğer operatörler daha iyi olsa bir dakika düşünmem numaramı taşırım her ay aslında fahiş rakamlar ödüyorum

Aslinda burada su iyi bu iyi karşılaştırması degil mesele ben mesela avea kullaniyorum 27 tl ödüyorum ve cokta iyi bir tarifem var lakin cihaz konusunda note 4 konusunu düşününce ki hepsini araştırdım al birini vur ötekine turkcell ise ciddi manada fahiş fiyat konusunda en üst düzey firma cidden pahalı hatta gereksiz pahalı bu yüzden o su bu değilde hepsininde 3 aşağı 5 yukarı ayni hareket edip tüketiciyi ciddi manada tukettiklerini düşünüyorum peşin almayı düşünüyorum imkanım var ama birden 2200 veya 2300 tl yi vermekte mantıklı gelmiyor zaten meydan bulmalarinin nedeni de bu insanlar taksitli mantıklı diyor elbette taksit iyidir ama 500 tl fark almak resmen soygun geliyor bana

• quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

ah üstadım bugüne kadar ne home party ler ne yurtdışı erasmus iaeste ortamlarında içtim ettim bu kafaya ulaşamadım ben

ama şunu söylebilirim ki asıl yapılması gereken taksiti kaldırmak değildi insanların gelirleri oranında kredi kartı vermek gerekiyorsa halihazırda kart sahibi olanların bile limitinin düşürülmesiydi

ama tabi işin kökenine inersek zamanında peynir ekmek gibi 2 sayfalık form doldurarak kredi kartlarının dağıtılması asıl sorundu çünkü yurtdışında kredi kartı aylık banka kredisi gibi görülüyor ve insanlar gerçekten çok ihtiyaç hissetmedikleri sürece kredi kartı almıyorlar en azından avrupada durum böyle

konumuza dönersek üstadım benim aklıma takılan bir konu var önceki sayfalarda konuştuk ama size de tekrardan sorayım note 4 ün ön kamerası full hd video çekiyor deniyor özellik listesinde gsmarenada falan ancak ben fotoğraf çözünürlüğü ile eşdeğerde (2560*1440) video çekimi olacağını sammobile ın sızan teknik bilgilerinde görmüştüm sizce bu olacak mı

Hali hazırda yeni yasa ile kredi kartı olanların kart limitleri belirlenmesi için kişilerden otomatik mesajlı çağrı ile gelir sorulması başlandı ama sadece bununla sınırlı kalırsa yine işleri zor.

Verilen hakta geri alınabiliyorsa ki hukukta böyle bir durum yok diye biliyorum, bir çok kişi iptal de edebilir ki bu da bankalara yaramaz.

Daha önceden sorunuzu hatırlıyorum ve benim incelediğim kadarı ile ön kameranın 2560x1440 çekim yapması sanki zor gibi.

Saygılarımla...

Note 4 micro sim destekliyor arkadaşlar samsung yetkili satıcı sitesinde yazıyor zaten inceleme videolarından da gösteriliyor bahsediliyor.

http://www.gsmavm.com/?urun-1187-samsung-sm-n910-galaxy-note-4-cep-telefonu-32-gb-on-siparis---surpriz-hediyeler

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

• quote:

kredi kartı durumu ilerleyen günlerde daha da netleşecek sanırsam

ön kamera ile ilgili sadece fotoğraf çözünürlüğü verilmiş o da ekrana tam oturması için 2560*1440 ancak dediğim gibi şu anda video çözünülüğü gsmarena da dahil çoğu sitede full hd 30 fps olarak geçiyor ama umarım ben haklı çıkarım da ön kamera 2560*1440 fotoğraf ve video çekebilir

nano sim konusunda demekki gözlerim beni yanıltmamış teşekkürler iron hocam

Rica ederim, ne demek.

Umarım bilgide yanılmayız. En azından kart nano çıkar ki aslında micro ile mutlu mesuttuk :)

Sizin bir başka mesajınızda ki Turkcell tarifelerine de bir yorumum olacak izninizle.

First Class zamanından beri Turkcell kullanırdım. Kullanırdım diyorum çünkü 2010 yılında genelde ben dahil bir çok kişinin kanarak geçtiği AVEA nın 10.000 dakika 69 TL tarifesine geçmiştim ve 1-1.5 ay sonra arkama bakmadan da geri Turkcell 'e kaçmıştım :)

Geçen gün 12 aylık taahhütüm Türkcell de bitiyordu ve biraz araştırınca AVEA nın her yöne 12 ay taahhütle 3000 dakika, 3000 sms ve 4 GB internet paketini numarasını taşıyan ve faturasızdan geçen AVEA kullanıcıları için AVEA Prime servisi ile (bana göre hali hazırda Turkcell Platinum dan daha fazla özellik var şu anda)
    37.5 TL ye verdiklerini gördüm.
    Her ay 1.36 TL telsiz vergisi ile ödeyeceğim rakam 38.86 TL.

Bir kere daha aynı hataya düşsem mi derken biraz araştırdım ve ayrıldığım şirlette ki teknik müdür arkadaşıma sordum. Bahsettiğim kişi hali hazırda Türkiye'de ki bir bankanın tüm şube ve ATM lerinin alarm izleme işinde ve saha da, her bölge de ekibi var.
    Nasıl memnun musun AVEA dan dedim.
    Özetle Turkcell 100 üzerinden 100 ise AVEA 90 derim dedi şu anda.
    İstanbul içi internette de sorun yaşamadım ben hiç diyince bir şans daha vereyim dedim ve iki gün önce geçiş yaptım ama daha hat tanımlaması yapılmadı sanırım bir iki güne biter.

Turkcell de kalsa idim 37.5 TL vereceğim fatura, 99 TL olacaktı ki bir düşük tarifesi 1000 dakika her yöne, 1000 sms ve 2 GB internet paketi ki o da 12 taahhütle 65 TL olacaktı.

Tabi aslında bir çoğumuzun bilmediği bir durum var ki bu fiyatları Türkcell ya da operatörler kafalarına göre belirleyip satamıyor.
    BTK Turkcell e şu fiyattan aşağıya tarife çıkarma ki diğer operatörler de müşteri alabilsin gibi yaptırımlar ile bu rakamları belirliyor.

Uzun lafın kısası bence bir araştırın derim...

En fazla kaybedeceğiniz yeni yasa ile taahhüt bile verseniz normal tarife fiyat farkını bir ya da iki ay ödersiniz ki bu da çok bir şey tutmaz ve geri dönersiniz, tıpkı olası benim yapacağım durum gibi :)

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: AGABEY

quote:

quote:

Saygılarımla...

Note 4 micro sim destekliyor arkadaşlar samsung yetkili satıcı sitesinde yazıyor zaten inceleme videolarından da gösteriliyor bahsediliyor.

http://www.gsmavm.com/?urun-1187-samsung-sm-n910-galaxy-note-4-cep-telefonu-32-gb-on-siparis---surpriz-hediyeler

Ben de bir Samsung çalışanı arkadaşıma sorduğum da söylemişti ama ya o an aklında öyle kalmış ya da ben yanlış anlamış.

Bilgilendirme için teşekkürler bu arada.

Saygılarımla...

• promox kullanıcısına yanıt
    şimdi yine başlamışsınız yok elleri titredi yok aşırı güç kullandı eliyle tabi büker vs demeye, o adam onu zevkine yapmadı, öncesinde araba sürerken ve otururken arka cep de değil bakın ön cebinde telefonun büküldüğünü söyleyen ve bunu kanıtlayan kişilerin fotoğraf yollaması üzerine telefonun zayıf bir noktası var mı diye yaptı ki gördük malzemenin neresinin zayıf noktası olduğunu. o toz kondurmadığınız ios'u da gördük apar topar nasıl kaldırıldığını güncellemenin, bi iphone yetkilisinin savunması da şu yöndeydi, telefon kırılmadı hala çalışıyor... bunu da bi özellik gibi algılayıp yine ayağa kalkıp alkışlarsınız ekranı çevirince uygulamaların döndüğüne verdiğiniz tepkiyi gördüğümde cidden güldüm geçtim....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AGABEY

quote:

quote:

Saygılarımla...

Ben de bir Samsung çalışanı arkadaşıma sorduğum da söylemişti ama ya o an aklında öyle kalmış ya da ben yanlış anlamış.

Bilgilendirme için teşekkürler bu arada.

Saygılarımla...

Ön sipariş verdiğimden beri en ufak ayrıntısına detayına kadar araştırdığım için bu aralar Note 4'ü ciddi kafaya taktım.

Ben teşekkür ederim bekleme aşamasında forum içi bilgi alışverişi gerçekten iyi hissettiriyor. Kavga etmemek lazım ama işte telefon için gerek yok telefon üretici firmalar Apple ve Samsung bizim ettiğimiz kadar etmiyor. :) Forumda hangisi daha iyi daha kötü diye birbirimizi kırmamamız lazım...

Sayılarımla...

• Operatörlerin çakallığı beni de çok sinirlendirmiştir hep. O yüzden zor günler için sakladığım bankadaki paramdan nakit olarak ödüyorum, sonra her ay taksit öder gibi hesabıma yatırıyorum o parayı yavaş yavaş, şu an elimde olan Note 3'ü de öyle almıştım. Şimdi aynısını Note 4 için yapacağım..
  • SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

Allah utandırmasın, siparişi geçtik. Güzel hediyeler bekliyoruz artık.

• AGABEY kullanıcısına yanıt
    Şayet ben satın almak için Teknosa vb. sitelerin ön siparişini bekliyorum, olur da yanında güzel bir hediye alabilirim diye. Umarım güzel birşeyler olur..
  • innocent_ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun , iyi günlerde sorunsuz kullanırsınız inşallah..
  • Biçare Çocuk B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, inanın ben de çok bekledim ama diğer beklediğim siteler baya bi geç kaldı bana göre, ciddi stok problemi olacağını düşündüğüm için şu sıralar da yoğun çalışıyorum ilgilenemem diye geçtim siparişi bekliyorum artık. içim rahat. Diğer mağazalar hediye verirse bize de verirler.
  • Orijinalden alıntı: AGABEY

Orijinalden alıntı: Biçare Çocuk

Şayet ben satın almak için Teknosa vb. sitelerin ön siparişini bekliyorum, olur da yanında güzel bir hediye alabilirim diye. Umarım güzel birşeyler olur..

Teknosa da pahalıdan satıyor çoğu zaman yanında hediye verdiklerini hiç hatırlamıyorum. Umarım gear 2 falan verirler yanında ama zor S view kılıf büyük ihtimal ya da s gear circle şans bakalım..

Orijinalden alıntı: innocent_

Allah utandırmasın, siparişi geçtik. Güzel hediyeler bekliyoruz artık.

Güle güle kullan şimdiden

Biz de geçtik siparişi bakalım 1 hafta oldu beklerken daha da heyecan yapıyor insan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AGABEY -- 26 Eylül 2014; 0:47:02 >

• Yıllar önce aldığım iPhone 3GS'ten beridir hep ikinci el telefon alıyorum. Şimdi yeni alacağım telefonda kutuyu ilk açan ben olacağım için heyecan yaptım. Şu telefon bayram tatilinden önce gelseydi güzel olurdu.
    Konu beklediğim kadar aktif değil yalnız, note 3 çıkmadan önce konusu çok daha canlıydı.

• AGABEY kullanıcısına yanıt
    tatlı bir heyecan var elbet, inşallah ben de yetişirim stok bitmeden. Siz vereli çok olmuş, hayırlı olsun şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.