Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79.384
Cevap
390
Favori
2.804.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KinqElessar

Yan çerçeve metal. Arka kapağın metal olmasına gerek yok. Zaten kılıf gelecek oraya. Kaldı ki arka kapak da gayet güzel.
    Ön tasarım zaten çok iyi.

Ram 3gb fazlasıyla yeter. s4 2gb Ram'le hiç sorun çıkarmıyor bende.

5.7" iyi bir boyut. Zaten Samsung kasa/ekran oranını çok iyi ayarlıyor. Bundan daha küçük boyutlarda S-pen kullanmak zorlaşır.

Şu an Note 4'ün herhangi bir eksiğini görmüyorum.

Ben de aynı fikirdeyim. Samsung telefonların malzeme olarak sıkıntısı arka kapak değil ki. Sıkıntı çerçevede idi. Telefon yere düştüğünde arka kapağa ne olacak ki? Hadi oldu diyelim, 20TL'ye yenisini alırsınız zaten. Ama çerçeve bildiğiniz üzere çok kötüydü. Onu metal yapmaları bence yeterli görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdiva -- 26 Ağustos 2014; 21:09:20 >

• Heyecanla beklemeye devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWhiteGandalf

quote:

Orijinalden alıntı: ironman

MeTAL KaSa olmalıydı RAM 4 GB iyi
    Ekran 5.5 geçmese çok iyi olurdu. Tek elde kullanamıyorum diye NOTE3 ümü sattım..

Büyüklüğünden kullanamadıysan note serisine neden bakıyorsun?

guzel soru

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

Yan çerçeve metal. Arka kapağın metal olmasına gerek yok. Zaten kılıf gelecek oraya. Kaldı ki arka kapak da gayet güzel.
    Ön tasarım zaten çok iyi.

Ram 3gb fazlasıyla yeter. s4 2gb Ram'le hiç sorun çıkarmıyor bende.

5.7" iyi bir boyut. Zaten Samsung kasa/ekran oranını çok iyi ayarlıyor. Bundan daha küçük boyutlarda S-pen kullanmak zorlaşır.

Şu an Note 4'ün herhangi bir eksiğini görmüyorum.

Ben de aynı fikirdeyim. Samsung telefonların malzeme olarak sıkıntısı arka kapak değil ki. Sıkıntı çerçevede idi. Telefon yere düştüğünde arka kapağa ne olacak ki? Hadi oldu diyelim, 20TL'ye yenisini alırsınız zaten. Ama çerçeve bildiğiniz üzere çok kötüydü. Onu metal yapmaları bence yeterli görünüyor.

Telefon yere düşünce arka kapak plastik oldugu icin yerinden cikiyor arkada bulunan kamera vs yerlere zarar verirken anakartta zarar gorebilir . bence metal cerceve yeterli degil sony,htc,lg gibi firmalara bak full metal kasa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Çarpma etkisiyle kapak yerinden çıkıyor işte daha iyi. Demek ki esnek olduğundan kirilmayıp sadece çıkıyor. Iceri dogru bukulur metal olsa.

Bence test edilmeden anlaşılmaz ama carpmanin zarari.

Full metal kasanin guzel gozuktugu dogru ama kullanim olarak plastik cok daha iyi.

metal daha kalitelidir plastige göre . o halde siz 2200 TL Ye saglam metal kasalı telefon almak varken gidin plastik telefon alın 2200 tl ye .

samsungun plastiginde boyasında dökülmeler, çatlamalar kaçınılmaz oluyor.

seçim senin

SAMSUNGUN MALZEME KALİTESİ (TEMSİLİ)
    SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 27 Ağustos 2014; 13:30:00 >

• Ben Note 3ümde de SIIIümde de en ufak bir boya atması yaşamadım ama etrafımdaki tüm S3ler kırık dökük, etrafındaki çerçevenin rengi siyah olmuş.
    Samsung çerçeveyi kesinlikle değiştirmeli, yanında da arka kapağı değiştirmeli. Note 3 yine fena değil de SIIIteki arka kapak facia resmen.

• millet telefonuna nasıl bakıyor bilmiyorum ama ben yere düşürmüyorum , telefon olan cebime başka hiç bir şey koymuyorum bu şekilde " S3 - NOTE 2 - XPERIA Z1 ve şuan 1 yıldır da S4 kullanıyorum her hangi boya atması vb yok. sadece kullanıma bağlı kılcal çizikler var.
    NOTE4 almayı bende çok istiyorum ama çıkınca 2-3 ay bekleyip öyle alacağım malum Samsung fiyatları biraz hızlı düşüyor. Gerçi NOTE serisinin fiyatları diğer serilerine göre daha geç düşüyor.
    Metal kullanımı içeri ulaşırsa ısı sorununu iyileştirebilir belki ama ağırlık ve esneklik gibi özelliklerini kısıtlar @KinqElessar arkadaşın dediği gibi
    NOT: hiç bir telefonumda kılıf kullanmadım ve kullanmam da. Sadece ekran filmi kullanıyorum.Özenerek alıyorum kılıfları evde duruyor :(
  • Samsung Note 4 Lansmanına SON 1 HAFTA

merakla bekliyoruz yeni efsaneyi :)
  • Malzeme kalitesi temsili olarak verilen resimde anlatılmak istenen çok yanlış. Size göre Htc One ve İphone 5s in ekranı kırılmaz mı? Hadi çerçeve boya atıyor dersiniz anlarım. (Ben kılıf kullanmam ve S2 den beri tüm üst seviye samsungları kullandım hiçbir şekilde boya atmadı. Kendi cihazımı başka birine verdim anahtarla aynı yerde taşımış Note 2 yi ve çerçeve soyulmuş) Aslında onuda anlamam iphone ve One da çizikten gözükmüyor. Malzeme kalitesi diyerek kırık ekran koymak cidden düşüncesizce bir hareket. Geçen sene One ın ekranını kırmıştım. O zaman bana sahte plastik One satmışlar. Ekran konusunda samsung her zaman en son çıkan GG ı kullanır. Rakiplerinden önce.
  • Yine yanlış bir bilgi. LG tamamen plastik, Sony Z1 ve Z2 de çerçeve harici özel bir cam kullanır. Yazdığın cihazlardan sadece htc full metal kasa kullanır.
  • söyledigim yanlış anlaşılmıs attıgım resimde ekranı kast etmedim kasayı kastettim ön bölüm plastik oldugu için ekranla bir her tarafı kırılmış yani üst samsung logosunun orayla telefonun sanal tuşlarının bulundugu alanı kast ettim . metal olsaydı öyle bir görüntü olmayacaktı .

zaten konumuz ekran degil kasa kalitesiydi anlamınız gerekirdi diye düşünüyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 27 Ağustos 2014; 16:21:26 >
  • quote:

Gidip yanlış kılıf alıyorlar. Sonra yere düşünce çatlıyor doğal olarak. Hiç Protective cover + kullanan var mı acaba? Herkes Flip Cover alıyor. Ama Flip Cover'ın koruma özelliği neredeyse yok.

Alın bir protective cover+ bir de bileklik askısı takın, ekran için de 10-20 tllik bir ekran koruyucu takınca hiçbir şey olmaz.

Ekranın çatlama tehlikesi her telefonda var. iPhone hiç çatlamıyor sanki. iPhone kaplamaları da soyuluyor.

Diyelim ki malzeme kalitesi kötü. Eeee? Her telefonun kötü özelliği var. Samsung'da olunca neden telefona hemen çöp diyorsunuz?

Nedir bu Anti-Samsungculuk anlamış değilim.

quote:

Nedir bu Anti-Samsungculuk anlamış değilim.

burda bana bir gönderme yapmışsınız fakat bende samsung kullanıyorum .

herkesin kendine göre fikirleri vardır ben bi telefona 2000 TL Verceksem adam gibi kaliteli bir şey olmalıdır . yere düşünce orası burası kırılan plastik olmamalıdır .

İphone ve samsungu eline al iphone daha bi güven duygusu veriyor insana .

yinede senin fikrin saygı duyarım fakat 2000 tl vereceksem m8 gibi full metal gelmeli samsung malzemeden ve arayüzden kaybediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 27 Ağustos 2014; 16:26:00 >

• Ekran, samsung logosunun ve alt tuşların olduğu alan aynı malzeme ile kaplı olması lazım. Verdiği his birebir aynı zaten ekran değişiminde ön bölüm bir bütün olarak ayrılıyor. Ekran gibi o bölgede kırılır. Htc de yine logo ve tuşların olduğu kısım kırıldı. Note 2 650 liraya değişirken(5.5 inç ekran) One Metal kasadaki ezilme ve hoparlörün yerinden oynaması nedeniyle 1100 liraya değişti. Metali gözünüzde büyütmeyin. Arka kısım bir hasar alır ya öyle kullanırsınız yada komple kasa değişir.(arka kapak metal olursa yekpare gövdeye geçilme ihtimali çok yüksek) Plastik arka kapak genelde hasar almaz( en azından içeri doğru bir göçük oluşmaz) Alsa da ucuza halledersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Ekran, samsung logosunun ve alt tuşların olduğu alan aynı malzeme ile kaplı olması lazım. Verdiği his birebir aynı zaten ekran değişiminde ön bölüm bir bütün olarak ayrılıyor. Ekran gibi o bölgede kırılır. Htc de yine logo ve tuşların olduğu kısım kırıldı. Note 2 650 liraya değişirken(5.5 inç ekran) One Metal kasadaki ezilme ve hoparlörün yerinden oynaması nedeniyle 1100 liraya değişti. Metali gözünüzde büyütmeyin. Arka kısım bir hasar alır ya öyle kullanırsınız yada komple kasa değişir.(arka kapak metal olursa yekpare gövdeye geçilme ihtimali çok yüksek) Plastik arka kapak genelde hasar almaz( en azından içeri doğru bir göçük oluşmaz) Alsa da ucuza halledersiniz.

quote:

ekran gibi o bölgede kırılır.

HTC ONE METAL KASA

SAMSUNG PLASTİK KASA : SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

Farkı anlamadıysanız açıklayayım . anlatmak istedigim şu htc one da ön kısım metal oldugu için kasa fazla hasar almamış sadece ekran uçmuş .

samsungda ise ekran + kasa uçmuş .

şimdi kalkıpta bu fotograflardan sonra plastigi savunmayın bana .

bu arada sinirli gibi yazmışım ama öyle degil yanlış anlaşılmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 27 Ağustos 2014; 16:40:10 >

• quote:

Aslında size gönderme yapmadım. Ama genel olarak insanlar Samsung'a haksız eleştiri yapmaya başladı. Sadece plastik diye direk çöp diyen insanlar var. Bu yanlış. Dediğim gibi plastiğin de avantajları var. Tercih meselesi. Mesela siz plastik görünümü sevmiyorsanız metal telefon tercih edebilirsiniz. Ama bu plastik kötü anlamına gelmez.

Arayüz konusunda ise, 1 yıldır s4 kullanıyorum. Nadiren de olsa donup reset atabiliyor uygulamaların çökmesine bağlı olarak. Menü akıcılığı kötü değil. Çok iyi de değil ama kötü de değil. Yani arayüz insanı çileden çıkarmıyor. Kaldı ki SSD'li i7'lı bilgisayarlar dahi bilgisayarıma girerken hafifçe gecikebiliyor.

burda kasa konusunu kapatalım zira hepimizin fikirleri ve istedikleri farklı

arayüze gelirsek arayüzün kasma sebebi samsungun gereksiz yükledigi , ramden çalan uygulamalarıdır . mesela samsunga cyanogenmod rom yükledinmi uçar telefon . niye ramdan çalan uygulamalar yok .

yok efendim göz sensörüdür gözünüz kapanınca kapanır yok şu dur budur derken telefon kasıyor . biraz daha az uygulama ile gelse samsungun sıkıntısı yok :)

Birde tasarım degişmesi gerek gibi kaç yıldır aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 27 Ağustos 2014; 16:43:17 >

• quote:

Aslında Samsung o uygulamaları setup gibi bir klasöre yüklese kullanıcılar istediği zaman yüklese çok daha iyi olur.

Diğer yandan bu gereksiz dediğimiz uygulamaları da geliştirmeliler bir gün doğru düzgün kullanılabilir hale gelebilir. Mesela göz takibi çok iyi olur. Ama düzgün çalışmıyor. Çalışsa kullanılabilir aslında.

Tasarım değişmeli. Her yerde aynı Samsung'u görmek sıkıcı olmaya başladı.

Dediğim gibi Samsung'un eksikleri var, ama çöp denilecek kadar değil.

dediginize kesinlikle katılıyorum . hatta ben şöyle bir şey düşünmüştüm telefon ilk açılışta 2 seçenek sorsun ya samsungun uygulamaları ile gelen touchwiz yada senin seçtigin uygulamalarla gelen touchwiz .

Note serisinin tasarımı güzel olsada degişmeli artık dediginiz gibi :)

son dediginizdede haklısınız ama samsungun cidden çöp telefonları var http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_young_2-6480.php

ek olarak s3 e verilmeyen kitkatın 512 mb ramli young 2 de çalıştırılması soguttu kendinden .

• O samsung da ön panel harici değişmesi gereken yer var mı ? Yoksa plastikle ilgili bir sorun yok. Samsung full metal kasa da yapsa ön kısım aynı kalacak. Öne htc gibi hoparlör koymazsa.

• quote:

O samsung da ön panel harici değişmesi gereken yer var mı ? Yoksa plastikle ilgili bir sorun yok. Samsung full metal kasa da yapsa ön kısım aynı kalacak. Öne htc gibi hoparlör koymazsa.

Anladım , haklısınız aslında fakat bana göre metal ile gelmeliydi . iphone serisi nasıl metal kasa ile geliyorsa samsungunda rakip olması lazımdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifeSpecial

quote:

O samsung da ön panel harici değişmesi gereken yer var mı ? Yoksa plastikle ilgili bir sorun yok. Samsung full metal kasa da yapsa ön kısım aynı kalacak. Öne htc gibi hoparlör koymazsa.

Anladım , haklısınız aslında fakat bana göre metal ile gelmeliydi . iphone serisi nasıl metal kasa ile geliyorsa samsungunda rakip olması lazımdı

Iphone dan ziyade M8 in kasasını çok daha başarılı buluyorum. Basit alüminyum gibi değilde komple çelik gibi duruyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LifeSpecial

quote:

Iphone dan ziyade M8 in kasasını çok daha başarılı buluyorum. Basit alüminyum gibi değilde komple çelik gibi duruyor.

evet kırılmıcakmış gibi bi his var ama kamerası sorunluymuş sanırsam m8 in :(

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.